Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser39591

Eu stiam ca nu e nevoie de asa ceva...foloseste cine doreste
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41217

Moderatorii folosesc de regulă scrisul colorat pt a atenţiona pe cineva.
* haba12: vezi că şi prin scris trebuie să se inţeleagă ceva, era şi o regulă de genul, parcă asta:

Astfel vă puteți asigura că este uşor de citit şi poate fi înțeles de către ceilalți membrii ai forumului.Greşelile întâmplătoare/ocazionale sunt acceptabile, dar nu şi cele care indică lipsa oricărei strădanii de a scrie un text lizibil.

dacă scriu in 12 culori, fac un curcubeu si se pierde esenţitalul...
asta e părerea mea, nu-mi daţi în cap acum :)
 

DeletedUser35581

impart aceeasi legatura de net cu mai multi prieteni in camin....pot face ** ca sa putem sa ne sprijinim sau sa ne trimitem resurse intre noi...folosim pc diferite... ms anticipat
 

DeletedUser

§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet

În timp ce jucătorii împart o conexiune la internet (şi 24 de ore după aceea) nu este permisă absolut nici o interacţiune între conturi. Nu sunt permise transferurile de resurse, să-şi trimită suport sau atac reciproc, atacuri coordonate sau orice altă interacţiune între conturi. împartirea conexiunii trebuie anunţată (setări -> împărţirea conexiunii) şi orice interactiune între conturi este interzisă. Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.
»
Explicaţii detaliate:

Regula este pentru toţi utilizatorii care joacă pe acelaşi computer sau în acelaşi network. Prin network se înţelege joc în aceeaşi casă, acelaşi loc de muncă sau şcoală unde computerele sunt legate între ele. Toti jucătorii care folosesc o reţea trebuie să declare acest lucru la împărţirea conexiunii
Exemple:

Este interzis să folosiţi un cont pentru a aduce profituri de orice fel altui cont care foloseste aceeaşi reţea.
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unul altuia
Este interzis ca jucătorii ce folosesc aceeaşi reţea să atace, trimită suport sau resurse unui al treilea jucător. Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet nu le este admis să sprijine sau să livreze resurse către un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet. Folosirea unui cont sau a mai multor conturi intermediare pentru transfer de resurse între 2 conturi ce împart aceeaşi legătură la internet este interzisă. Toate conturile implicate incalcă regulamentul.
Jucătorii cu o legătură comună de internet au voie să atace acelaşi trib.
Este interzisă utilizarea unui cont în beneficiul unui alt cont ce împarte aceeaşi legătură la internet.
Declararea împărţirii legăturii de internet nu derogă de la respectarea întocmai a §1)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

se va deschide o lume asemanatoare lumii 7? si daca da...peste o luna? 3? 6? aprox:D
 

DeletedUser20374

salut nu stiu daca este bine unde postez acum dar as avea o intrebare vreau sa modific e-mailul contului meu dar este deja si acesta folosit as vrea sa sterg contul dar nu il mai tin minte stiu ca suna foarte aiurea dar nu stiu cum sa fac adresa de e-mail pe care o am pe acest cont de foarte mult timp mi-a fost sparta acum ceva vreme cum fac sa aflu contu care il am pe adresa actuala nu imi da voie sa schimb pana nu introduc nick name-ul si sa sterg contul de pe aceeasta adresa sper ca ma puteti ajuta va multumesc
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
salut nu stiu daca este bine unde postez acum dar as avea o intrebare vreau sa modific e-mailul contului meu dar este deja si acesta folosit as vrea sa sterg contul dar nu il mai tin minte stiu ca suna foarte aiurea dar nu stiu cum sa fac adresa de e-mail pe care o am pe acest cont de foarte mult timp mi-a fost sparta acum ceva vreme cum fac sa aflu contu care il am pe adresa actuala nu imi da voie sa schimb pana nu introduc nick name-ul si sa sterg contul de pe aceeasta adresa sper ca ma puteti ajuta va multumesc

Un ticket la suport ( aici ! )
 

DeletedUser

am dubii : sa fac 4 tichete pentru 4 perechi de multiconti sau sa fac 1 la gramada ?
 

DeletedUser37971

Gardienii ...ii activezi apara 6 ore satul apoi dispar si: Pot fi activati imediat dupa 6 ore sau exista o limita ceva asupra folosirii lor?
 

DeletedUser41798

Buna ziua
Sunt nou pe aici, am citit tutorialele dar nu sunt lamurit cu o chestie, apropo de lumea 28.
Am citit intr-un tutorial ca poti baga spike intr-un barbar ca sa incetinesti dezvoltarea vecinilor. Pe 28 imi spune ca nu pot trimite sprijin decat in interiorul tribului. Intrebarea este, daca imi fac trib, pot sa bag niste barbare in tribul meu?
Multumesc anticipat!
 

DeletedUser

bineinteles ca poti . dar vezi ca barbarii stau prost la capitolul comunicare si-s cam reticenti daca nu te cunosc , greu ii veti face sa iti accepte invitatia ;)
 

DeletedUser39696

scripturile in bookmark se detecteaza ca vreau sa ii fac reclamatie prin sis de tichete cuiva si sa stiu daca nu imi pierd timpul ..
 

DeletedUser26839

daca e vorba de scripturile legate de piata centrala, atunci ticketul poate fi inutil..verificarile in acele cazuri se fac oricum si fara ticket.
 

DeletedUser35749

bineinteles ca poti . dar vezi ca barbarii stau prost la capitolul comunicare si-s cam reticenti daca nu te cunosc , greu ii veti face sa iti accepte invitatia ;)

Chev, nu mai fi rautacios :p
Dorel, in caz ca nu ai glumit cu acea intrebare uite si raspunsul:Nu, nu poti invita barbarele.
 
Sus