Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

nu inteleg de ce nu se schimba asta la regulament? adica nu are logica. raka, imi poti da un raspuns? de ce e voie sa intri de pe proxy?
LE: mai am o intrebare, n-am mai intrat de mult de pe pc si de obicei ma loghez direct pe lumea pe care o doresc, deci azi am fost putin socat de disparitia paladinului de la pagina principala. cand s-a intamplat asta? :eek: si cine e asta nou?
 

DeletedUser

iti spun eu pana apare raka

pentru ca sunt unii jucatori care nu au alta posibilitate de a juca decat cu proxy . corect . doar ca proxy este folosit pentru multicont mult mai mult decat din celelalte motive .
mare prostie . pentru o mana de jucatori acceptam sute/mii de multiconturi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sunt firme vlad unde nu esti lasat sa faci ce vrei tu pe net si cand vrei , iti este controlat accesul la net . de aia nu pot juca decat cu proxy
la raiffeisen mailurile primite / trimise sunt intai verificate de it-isti si daca aia sesizeaza ceva in neregula nu ajunge la destinatar . abia apoi le primesc destinatarii dupa ce-si baga astia nasul ...
 

DeletedUser

da, nu am luat asta in calcul. Dar legat de inlocuirea paladinului? Cand si de ce?
 

DeletedUser

hm, ok. :)) s-a mai schimbat grafica si altundeva sau doar paladinul a fost inlocuit?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Momentan nu, doar pe pagina principala.
Alte modificari grafice apar doar in versiunea 8.0 ( cei care joaca pe beta probabil le stiu deja ).

Legat de numarul real de jucatori :

- Serverul "numara" ID-urile, fiecare ID fiind unic serverul le interpreteaza ca jucatori diferiti, chiar daca x joaca pe mai multe lumi cu nume diferit, dar numarul de conturi ( active + inactive ) este mult mai mare decat ce se afiseaza in pagina principala ( conturile chiar daca nu sunt active, exista in baza de date ), serverul "numara" doar pe cele care participa in mod efectiv la joc in momentul cand se realizeaza afisarea pe pagina principala.
 

DeletedUser

De ce ati pus uratu' ala cu capul cat nuca in comparatie cu corpul pe site-ul triburile? Arata ca dracu' in zilele lui bune.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Intr-adevar, capul pare cam disproportionat fata de restul trupului, dar daca te gandesti ca e "filmat" de jos...merge :)
 

DeletedUser

fiecare ID fiind unic serverul le interpreteaza ca jucatori diferiti
Wow! Chiar este tare!
Noi ne refeream la cati jucatori reali ar putea fi pe joc, nu ID-uri!
Ai observat si tu acest aspect, sunt sigur de asta!
Nu incerca sa ne dai raspunsuri infantile!

Daca este nevoie, facem un recensamant, ce naiba!
"Jucati triburile? <<Da>> sau <<Nu>>"
Simplu!
 

DeletedUser

ceri ceva imposibil , multi joaca pe 2-3 lumi cu 2-3 id-uri . sunt 2-3 playeri sau 1 singur , cum ii socotesti ? si multiconturi sunt fffffffffffffffff multe dar le poti deosebi de cele reale ? cine naiba verifica mii de conturi ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Wow! Chiar este tare!
Noi ne refeream la cati jucatori reali ar putea fi pe joc, nu ID-uri!
Ai observat si tu acest aspect, sunt sigur de asta!
Nu incerca sa ne dai raspunsuri infantile!

Daca este nevoie, facem un recensamant, ce naiba!
"Jucati triburile? <<Da>> sau <<Nu>>"
Simplu!

Sa facem un mic exercitiu, tu, carrier il intrebi pe x daca joaca triburile, x iti va raspunde "da", dar acel x joaca pe 26 de lumi ( conturi diferite, x1, x2....etc ), si poate ca acel x ( ca, nu că ) mai sunt inca n+1 jucatori in aceeasi situatie, ce numaram ? Jucatorul sau conturile ? Eu am raspuns din punctul de vedere al serverului si cum interpreteaza acesta, fiind multi jucatori care folosesc IP dinamic ( PPoE de exemplu ) nu putem pune o eticheta jucator-IP. Eu stiu ca sunt infantil uneori, nu trebuia sa imi amintesti tu de asta. :rolleyes:
 

DeletedUser

cine naiba verifica mii de conturi ?

Da-mi un salar si ti le verific eu! :)

rakanişu
Nu am dat cu parul!
Se poate asa ceva sa se faca?
Evident ca se poate! Noi am lansat o ipoteza! Totul este posibil!
Mai ales avand in vedere faptul ca multicontul este in favoarea INNO atat datorita faptului ca face propaganda prin numarul mare de jucatori, plus ca multi baga CP si pe clone!!!


BTW, ti-ar sta mai bine la poza un ultralisk (starcraft)!!! ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da-mi un salar si ti le verific eu! :)
apuca-te de treaba

34yuzrn.jpg


nu stii ce trebuie sa faca un admin cand verifica multicontul ( nu este vorba doar de verificarea ip-ului ) altfel n-ai mai pune astfel de intrebari . cu cat sunt conturile mai mari cu atat au mai multa bataie de cap .
 
Sus