Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

rakanishu, te rog frumos imi pui si mie un titlu? te rog, vreau sa fie "junior member"
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Titlurile nu se cer, adica nu se acorda la cerere...vedeti la gabyy89, la sisu, la cavalleras, chevyx...etc, trebuie sa fie ceva care sa reflecte o realitate, ma rog..cred ca m-am exprimat destul de coerent :D
 

DeletedUser

De la lansarea lumii clasice pana acum, pe site-ul triburilor se observa o crestere a numarului de jucatori cu mai mult de 5000 (sper sa nu gresesc la calcule). Pentru mine e clar ca lumina zilei ca sunt alte nume ale jucatorilor deja exsitenti.
De curiozitate, ne-ati putea spune care este numarul real al jucatorilor de Triburile (dupa IP)?
 

DeletedUser5809

De la lansarea lumii clasice pana acum, pe site-ul triburilor se observa o crestere a numarului de jucatori cu mai mult de 5000 (sper sa nu gresesc la calcule). Pentru mine e clar ca lumina zilei ca sunt alte nume ale jucatorilor deja exsitenti.
De curiozitate, ne-ati putea spune care este numarul real al jucatorilor de Triburile (dupa IP)?

Nu se poate face dupa ip, avand in vedere ca multi il au dinamic.
 

DeletedUser

Nu se poate face dupa ip, avand in vedere ca multi il au dinamic.

Aham, atunci cum ii prinzi cu multiaccountul?
Dai cu presupusul la timpul intre logari sau intervine amprenta calculatorului???
Pe mine, din 2008 pana azi, m-ati prins de vreo 3 - 4 ori! Si am IP dinamic!

Leif, cred ca raspunsul ne-ar uimi! (foarte putini)
 

DeletedUser

ai tu ip dinamic dar daca il ai repetitiv si ai o plaja mica de ip-uri la un moment dat iti apare acelasi ip pe toate conturile
amprenta calculatorului fiind adresa macului ? e posibil dar si pe aia o poti schimba

http://forum.triburile.ro/showthread.php?p=951426#post951426
un server minim 1.5 era mai acceptatbil decat 1 , n-am vazut pe nimeni sa ceara server 1
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Hai bre...nimic nu ne multumeste acum? :))

Vrem viteza mergem pe clasica noua...vrem relaxare, jucam pe lumea 27 si gata ....
 

DeletedUser

nu e vorba de multumit gabyy , jucatorii se impart in 2 categorii :
- una cu cei ce vor un server ceva mai rapid
- una cu cei ce joaca fara sa stie ce setari sunt
a 2 a categorie va intra oricum , de ce sa nu se atraga mai mult si prima categorie pentru a avea ( probabil ) un server activ mai mult timp ? pe server 1 se instaleaza rutina si plictiseala mai rapid decat pe un server putin mai rapid
la clasica s-au schimbat setarile din mers ( sate barbar , viteza ) , se poate si la l27
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Aham, atunci cum ii prinzi cu multiaccountul?
Dai cu presupusul la timpul intre logari sau intervine amprenta calculatorului???
Pe mine, din 2008 pana azi, m-ati prins de vreo 3 - 4 ori! Si am IP dinamic!

Leif, cred ca raspunsul ne-ar uimi! (foarte putini)

Se tine cont de mai multe lucruri, nu doar ip, de asta ai fost prins.
 

DeletedUser

Pai ma gandesc! Ati vazut ca si aia de la NASA l-au prins pe ala din Cluj care le-a spart serverul???!!

Chevyx a spus:
ai tu ip dinamic dar daca il ai repetitiv si ai o plaja mica de ip-uri la un moment dat iti apare acelasi ip pe toate conturile

Era la un moment dat ca roteau IP-urile intr-o anumita arie si ma trezeam ca nu pot face actiuni cu un jucator pe care il cunosteam in viata reala (din acelasi oras), insa la care nu am fost acasa de 6 luni si zicea ca in ultimele 24 de ore ne-am logat de pe acelasi IP! :D
Asta-i culmea ghinionului, ca doar nu invarteau 3 IP-uri la 10.000 de utilizatori!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Bine, bine, astea-s lucruri pe baza carora am putea discuta la infinit! Revenind, ar fi oare, vreo posibilitate sa se gaseasca numarul real al jucatorilor?
Cu o marja de eroare, desigur!
(puteau sa intrebe fraierii astia acuma la recensamant!!!) :D =))
 

DeletedUser

e imposibil . sunt N multiconturi pe care se intra cu proxy , proxy fiind legal ....
 
Sus