Akatsuki vs Clasic

  • Autor subiect DeletedUser39475
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser39475

satele luate in prima saptamana dupa o chestie din asta nu conteaza prea mult decat la statistici...nu arata adevarat valoarea a unui trib...
Ak-Orochimaru-Ak cum poti organiza atatia jucatori cred ca sunt cateva sute in toata familia cum te lauzi...din care majoritatea sunt noobi...pana ii inveti sa joace au pierdut satele...iti trebuie ceva jucatori c experienta care sa te ajute...ma intreb de undei scoti...pentru fiecare 7-8 jucatori iti trebuie un lider sai coordoneze sa vedem de unde ii scoti....

Cu ajutoare ! :D Va avea tot sprijinul colegilor ! :)
Si inca ceva, ai experienta din cate vad. Doar sti ca o armata de noobi condusa cu mare maiestrie face ravagii, nu ? :)) Poate ti s-a intamplat pe alte lumi chestia asta :)
Nu o sa imi bat niciodata joc de ei pentru ca si noi am fost odata asa. Si de asta sa tii cont.
O seara faina iti doresc !
 

DeletedUser39475

mi-am gasit corector :)) mersi la fel :D

Cu placere ! :) Se pune punct dupa ce scrii o fraza .:p:p
Glumesc !
Fiecare vorbeste cum vrea, chiar daca enerveaza... Treaba e sa fie palpabil ceea ce incearca sa sugereze ! Macar atat... :))

Si in alta ordine de idei, salutare Iurka ! Ce faci nene ? :)
 

DeletedUser38860

Tu de la inceputul lumii numai scuze gasesti pentru satele pierdute!:)
La fel erati si in razboiul cu legend adica o luati pe coaja..Din pacate cu ei ati reusit fuziunea (asta fiind cea mai mare greseala de pe aceasta lumea celor din legend) dar sa vedem marite intemeietor cum scoti camasa cu clasic acum:eek::D:D

Imi arati si mie statisticile unde Aka au luat-o rau pe coaja de la Legend? A , da probabil te referi la noul Legend . Dar statisticile puse cap la cap aratau altceva. Mai gandeste-te cine e luat-o rau pe coaja , cum spui tu.

P.S : Din cate vad esti in PCR , deci nu esti implicat in acest razboi. Deci nu prea ai ce cauta pe aici. O seara buna !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Initial nu vroiam sa postez in aceasta tema, dar cred ca e cazul unor clarificari. Asa cum stiti, triburile Clasic si Aka au fost aliate cam de la inceputul jocului. Principala conditie a aliantei, pe care tribul Clasic a pus-o, a fost sa nu fie invitati jucatori in zonele comune, fara acordul celeilalte parti. Cam de aici au inceput si primele discutii, pentru ca la un moment dat au fost colegi care mi-au spus ca se lasa de joc, pentru ca au numai aliati in jur... si asta in conditiile in care diplomatia Clasic era alcatuita doar din tribul Aka si academiile lor. In mare parte ne inconjurasera si ne blocasera. Intr-adevar, la sesizarea colegilor, am cerut concedierea mai multor jucatori din Aka - dar erau un mic procent fata de cat au invitat ei... si oricum cand ii concediau ii rezervau tot ei, sau le blindau satele, incat sa nu putem sa-i atacam.

In naivitatea mea, am tinut de aceasta alianta pentru ca imi pusesem cuvantul in joc... iar noi suntem genul de trib sa facem o alianta si sa mergem cu ea pana la capat. Ma rog... Pana la urma cand un grup de colegi i-au atacat intr-o noapte pe cei din Aka... m-au luat pe nepregatite si pe mine. Restul colegilor au fost solidari cu cei care au incalcat diplomatia, astfel ca eram in imposibilitatea de a lua vreo decizie impotriva lor. Colegii m-au convins ca au dreptate si m-am supus deciziei lor. L-am anuntat pe Orochimaru sa ia ce masuri crede de cuviinta, chiar sa ne declare razboi... Din acest punct de vedere meritam unele injuraturi. Aveam de ales sa mai jucam 2 saptamani pana se terminau toate satele de cucerit sau sa rupem alianta cu Aka... probabil o parte din cei care se pun in locul nostru, inteleg.
E clar ca nici asa nu avem un viitor grozav, dar macar avem un viitor.

Referitor la statisticile din batalia de pana acum, 50-60 de sate in plus sau in minus pentru familia Aka, care au un total de peste 2300 de sate, e cam totuna. Raportat la noi, care avem doar 770 de sate, razboiul asta va fi un bun antrenament pentru ei... plus ca vor ramane cam singuri in coltul de Nord-vest al hartii - fapt ce reprezinta o miza importanta :)

Ar fi ridicol sa spun ca nu conteaza daca pierdem sau castigam... dar sincer, atata timp cat jucam ca o echipa si facem tot ce ne sta in putinta sa invingem, castigul e enorm.
 

DeletedUser

Tu de la inceputul lumii numai scuze gasesti pentru satele pierdute!:)
La fel erati si in razboiul cu legend adica o luati pe coaja..Din pacate cu ei ati reusit fuziunea (asta fiind cea mai mare greseala de pe aceasta lumea celor din legend) dar sa vedem marite intemeietor cum scoti camasa cu clasic acum:eek::D:D

ce te oftici ca te-am concediat si comentezi pe aici?:)))


Intr-adevar, la sesizarea colegilor, am cerut concedierea mai multor jucatori din Aka - dar erau un mic procent fata de cat au invitat ei... si oricum cand ii concediau ii rezervau tot ei, sau le blindau satele, incat sa nu putem sa-i atacam.

Cristi stii bine ca s-a zis unde se dezvolta fiecare si tiam explicat ca nu sunt singur in acest trib. eu cand am facut recrutari, leam facut in spre K42-K33 si K33 acolo unde era vorba sa nu va bagati asa ca nu ai motive sa zici ca eu recrutam ca disperatu si voi imi cereati sa dau 2-3 afara

Cum de e prima data cand aud ca eu dadeam jucatorii afara si tot noi ii rezervam si mai ii si blindam? De ce niciodata nu mi-ai zis asta daca exista aceasta problema, si una destul de grava tinand cont ca suntem aliati?

Poate pentru ca incerci sa te scuzi si sa iesi basma curata tin tot ..... asta

L-am anuntat pe Orochimaru sa ia ce masuri crede de cuviinta, chiar sa ne declare razboi... Din acest punct de vedere meritam unele injuraturi

Te rog frumos sa ne arati si noua unde anume mi-ai spus mie aceste lucruri pentru ca eu nu stiu sa imi fi zis asa ceva, in afara ca mi-ai zis ca dai stergere si ca ce rost are sa ii dai afara ca mai bine desfiintezi tribul

Concluzia e ca stiai .Sa iti zic ceva....vezi ca intotdeauna se afla ce si cum si esti lafel de implicat ca si ceilalti in toata mocirla asta

Cristi cel mai mult ma oftica din toata magaria asta ca ai fost tu in clasic si am mers pe mana ta desii nu imi placea deloc de ramses si nu aveam incredere in el deloc
Dar am zis ca merg pe mana ta si totul o sa fie bine si sa am surpriza ca stiai tot ce sa intamplat

Daca aveai cu noi ceva trebuia sa imi zici in fata, ma uite scartaie treaba si nu se mai poate asa si o incheiem. Si era totul ok

Ai ales sa te bagi in .... pentru niste sate

Satele nu au valuare, dar oamenii au.

Pentru mine nu mai ai pentru ce ai facut, daca iesea razboi si iesea totul asa cum trebuia nu aveam nimic cu niciun membru din clasic dar sa ataci noaptea cand aproape toata lumea dormea si foarte multi aveau sprijinul trimis pe nebunu999 ca era atacat, deja e prea mult pentru mine

Succes cu tribul si o sa ne mai intalnim pe alte lumi si poate o sa ai nevoie de noi
 

DeletedUser

Daca vroiam sa atac tribul tau, o faceam cat timp voi erati in razboi cu Legend si familia Noroc.. Actualii tai colegi imi propuneau aproape zilnic acest lucru. Poti sa ii intrebi ce raspunsuri primeau. Cred ca faptul ca i-am refuzat mereu, e dovada cea mai simpla ca nu a existat premeditare in acest caz.

Stim bine amandoi, ca in ciuda culorii de pe harta si in ciuda eforturilor noastre de a face ca alianta sa reziste, jucatorii nu se complaceau in aceasta relatie diplomatica... si isi puneau bete in roate cu fiecare ocazie.

De ce nu te-am anuntat cand ai tai rezervau sau blindau satele jucatorilor pe care eu ii ceream concediati ? Din punctul meu de vedere, mi-era clar ca tu ii puneai sa faca asta, refuz sa cred ca se sincronizau atat de bine, incat imediat dupa ce erau concediati sa si aiba satele rezervate, sau sprijinite. Legat de recrutari... se poate vedea pe harta in ce zone ati recrutat... la un moment dat era mai mare nucleul format in spatele nostru, decat cel initial. Pentru celelalte ai mesajele pe joc. Da... prima impresie a fost sa ma retrag, ti-am zis si tie asta atunci cand ti-am zis sa luati si ce masuri credeti de cuviinta, dar intre timp am vorbit cu colegii si le-am dat dreptate.

As vrea sa ma opresc aici, nu e cazul sa facem un dialog pe aceasta tema... mie unul nu-mi face placere sa port discutii pe forumul extern. In alte circumstante, sper sa ne auzim cu bine.
 

DeletedUser

Ce diferenta intre posturile celor doi conducatori.Ma asteptam ca reactia dupa postu lui radu sa fie ceva de genu:"Toate cele bune,cel mai bun sa castige....".......sau ceva de genul....in fine.
Jos palaria,mai rar pe triburile oameni cu coloana.
 

DeletedUser

Regula :

20 de sate pe zi.. Aka, =Ak=, +Ak+, tsuki, tsuky !


Parte 1:
Triburi: Clasic
Parte 2:
Triburi: Aka, =Ak=, +Ak+, tsuky, tsuki

Timeframe: Dintotdeauna


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 102
Tabăra 2: 23
Diferență: 79
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce diferenta intre posturile celor doi conducatori.Ma asteptam ca reactia dupa postu lui radu sa fie ceva de genu:"Toate cele bune,cel mai bun sa castige....".......sau ceva de genul....in fine.
Jos palaria,mai rar pe triburile oameni cu coloana.

Vlade nu fi copil cati anisori ai tu?

Acum cei din clasic vor sa para niste baieti buni, fair play...e fair play sa spui cel mai bun sa castige inainte sa il injunghi pe la spate pe celalt nu?Era frumos sa zica baieti, noi nu mai vrem alianta, va trecem la PNA pentru 24h, dupa 24h incepem atacurile...dar totusi de ce sa fi cinstit cand poti fii nesimtit?

Spunele tu noua radule asta..
 

DeletedUser

a injunghia pe la spate e cel mai urat. mai bine spui in fata ceva si gata. asa am patit si pe clasica...injunghiati pe la spate de aliatii cei mai apropiati cica.
 

DeletedUser41102

ma nu v-ati saturat de porcariile astea? am atacat 5 persoane din 78 si voi va plangeti de numa :)) doamne treceti odata peste asta si jucati triburile, ca sunteti slabi.
 

DeletedUser

domnu asta foarte pro,ati atacat toti, paote nu primdata dar ati atacat toti, ati sarit la sate pentru ca trupele noastre erau trimise la zen stiti bine asta..
Oricum acum nu mai e vorba de bun simt, m-am trezit ca sunt sters din lista de prieteni al unor persoane din clasic, si de ce toate astea? niste sate luate fara lupte nu va face pro, nu va face jucatori de triburile.ro....din pacate adevaratii jucatori ai triburile nu mai sunt de gasit, acum toti fug dupa sate si alte chesti.

Asta iti spune un jucator care joaca de 5 ani, oricum daca satele alea luate fara lupte te face pro felicitari!!
 

DeletedUser41102

nu am zis ca eu sunt pro, si daca vrei sa discutam mai multe sunt disponibil dar altundeva nu aici... chiar nu ma cred PRO. Ziceam numa ca de cand e deschis topicul urmaresc tot ce se petrece aici, si nu sunt de acord cu mai multe lucruri spuse de cei din fam. AK
1) dau vina pe conducere ( ei nu aveau habar de ce se intampla )
2) as da un citat, dar imi este lene sa caut unde a fost scris ceva de genul " ne`au atacat TOTI miseleste "
3) daca tot va credeti asa buni, de ce nu demostrati lucrul acesta pe triburi nu aici pe forumul extern

Si cu asta basta, nu am sa mai postez nimic deoarece nu`mi face placere sa asist la asemenea "amenintari" si limbaje...
Spor la toti, si cand spun asta ma refer si la cei din AK !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus