Are cineva primul artefact?

  • Autor subiect DeletedUser2956
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

42%

Progres pânã la gãsirea urmãtorului obiect:
0% 100%
42%

am peste 20 de atacuri :) la unele atacuri creste cu 3% la altele cu nimic, cu mai mult de 3% nu creste, adik nu am observat in 20-30 de atacuri
 

DeletedUser

dap s1re7 merge bn ... in ritmul in care are bft de atacuri va descoperi primul ...
 

DeletedUser2748

Lupta pentru artefact

Inamici învinºi
Ca agresor
Rang Porecla Cucerit
1 s1re7 5.170
2 Nanel 4.230
3 neuromancer 4.113



Eu pariez pe " s1re7 " ,un cent :D
 

DeletedUser

Progres pânã la gãsirea urmãtorului obiect:
0% 100%
42%

am peste 20 de atacuri :) la unele atacuri creste cu 3% la altele cu nimic, cu mai mult de 3% nu creste, adik nu am observat in 20-30 de atacuri

nu conteaza neaparat numarul atacurilor... ci conteaza victimele pe care le faci...
ce am observat e ca:
- procentajul creste zilnic cu cate 3%
- daca ai atacat si ai facut victime, procentajul creste dupa atac in functie de punctele facute omorand soldati


Hilbert a spus:
s1re7 are cel mai mult la ora actuala 75% iar nanel 72%
mi s-ar pare ciudat ca cei doi sa aiba procentajul asa de mic datorita diferentei mari de puncte intre mine si ei de la "Jucatori Invinsi" si diferentei mici de procente dintre mine si ei.
 

DeletedUser

am atacat si am primit 200 pct la inamici invinsi. si 3% .
Cam putin... :( avand in vedere pagubele.

Am o intrebare: obiectele au nume... Deci de unde stiu la ce foloseste fiecare?

De exemplu: :confused: ce face

- halebarda
- telescopul lui kalid
- banner baptist
- luceafarul lui carol
- flama lui aletheia
 

DeletedUser

6. Abilitatile speciale

Abilitatile vor fi pastrate la statuie. Paladinul va putea detine doar o abilitate speciala, la un moment dat. Dar daca se detin mai multe abilitati bonus, acestea pot fi schimbate intre ele (in functie de necesitati), iar abilitatea bonus care este activa va fi evidentiata grafic. Se vor regasi urmatoarele abilitati bonus:


Abilitati de atac (sporesc potentialul ofensiv)
- toporul de aur;
- similar si pentru cavalerie, catapulte si berbeci


Abilitati defensive (sporesc potentialul defensiv)
- lancea de aur
- spada de aur
- arcul de aur
- arbaleta de aur pentru arcasi calareti
- armura de aur pentru cavaleria grea


Alte abilitati
- capacitate de transport mai mare pentru negustori;
- atacurile cu nobili vor scadea mai multe puncte de adeziune;
- Abilitatea de Adeziune (loialitate) – atunci cand va fi folosita, va proteja satul impotriva atacurilor cu nobili (se vor piede mai putine puncte de adeziune la primul atac cu nobil)
...............
 

DeletedUser2748

bine gabi23

si unde ai vazut tu scris despre :

-Arbaleta lui Nimrod
-Halebarda
-Arcul lui Edward
-Banner baptist
-Spada lui ullrich
-Toporul lui Thorgard
-Lancea lui Mieszko
-Flama lui Aletheia
-Luceafarul lui Carol
-Sceptrul lui Vasco
-Telescopul lui Kalid

ca eu nu vad numai despre -toporul de aur,lancea de aur,spada de aur,arcul de aur,arbaleta de aur pentru arcasi calareti,armura de aur pentru cavaleria grea

sau trebuie sa ghicim noi despre ce-i vorba ?
 

DeletedUser

da, gabi. unde vezi tu denumirile alea?! :confused: poate niste detalii despre fiecare ar prinde bine :D
 

DeletedUser

La simultator e tot ceea ce doriti, puneti paladinul in atac cat si aparare si armele, e lista cu ele.

Distractie placuta !
 

DeletedUser

nu e vorba de asta! intrebarea era: ce face fiecare. la "sabia lui..." sau "arcul lui..." am inteles dar restul? dupa denumire habar nu am ce fac. ce puteri dau, ce bonusuri. si daca aflati, cand le gasiti, va rog sa postati. :D

sa descoperim lumea impreuna! :cool:

(:eek: nu pot sa cred ca eu zic asta... )
 

DeletedUser

Vrei mura'n gura ? Pune 1000 la toate de ex si dupa pune armele pe rand si vezi ce/unde afecteaza si cat de mult (orientativ).
 

DeletedUser2748

Vrei mura'n gura ? Pune 1000 la toate de ex si dupa pune armele pe rand si vezi ce/unde afecteaza si cat de mult (orientativ).

pai da la atac/aparare , eu m-am lamurit din simulator , dar sunt care nu iti poti da seama ce influenta au

Raman misterele jocului?
 

DeletedUser

Pana le va avea cineva si publica, da. Urmariti si forumul w13 .net
 

DeletedUser

Am facut eu ceva incercari.

Bonusurile care pot fi folosite ca atacator (Acestea va vor ajuta sa aveti mai putine trupe ca pierdere atunci cand atacati un sat) sunt: toporul lui thogard, arbaleta lui nimrod, lancea lui mieszko si banner baptist. Am observat ca Banner Baptist e mai puternic decat celelalte. in rest, depinde de trupele de atac, de cele de aparare si de numarul acestora.

Bonusurile care pot fi folosite ca aparator (Acestea va vor ajuta sa aveti mai putine trupe ca pierdere atunci cand aparati un sat) sunt: spada lui ullrich, halebarda, arcul lui edward, lancea lui mieszko si banner baptist. La fel ca la obiecte pt atac, depinde de trupe. Din nou, Banner Baptist e mai puternic. Se foloseste si la aparare si la atac.


Luceafarul lui Carol, Telescopul lui Kalid, Flama lui Aletheia si Sceptrul lui Vasco inca sunt necunoscute. Dar au legatura cu:
Alte abilitati
- capacitate de transport mai mare pentru negustori;
- atacurile cu nobili vor scadea mai multe puncte de adeziune;
- Abilitatea de Adeziune (loialitate) – atunci cand va fi folosita, va proteja satul impotriva atacurilor cu nobili (se vor piede mai putine puncte de adeziune la primul atac cu nobil)
 

DeletedUser184

pana nu le avea cineva pe toate, sa stie ce fac fiecare nu se va afla :D caci de aceea se numesc arme epice :p tre sa existe acel secret, acel "nou" :d sa para mai interesant si mai palpitant :p ce farmec ar mai avea daca s-ar da totul asa pe tava ?:D
 

DeletedUser

Cand ataci trupe inamice trebuie ca in componenta atacului sa fie inclus si paladinul sau acest fapt nu afecteaza procentual cu cat creste valoarea aia?...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus