Ce lipseste acestui forum ?

Ce lipseste forumului extern ?


  • Total votanți
    111
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2821

In primul rand e vorba de respect. Asta cu desavarsire lipseste. Atat din partea jucatorilor cat si a echipei de admini/moderatori. In momentul in care acest lucru apare pe forum, in momentul in care discutile sunt lasate mai libere ( nu una doua pumnul in gura) ei, atunci forumul va reinvia.
In al doilea rand, prezenta mai mare a conducatorului de proiect, discutii libere cu jucatorii. Prea repede ies in fata cei din echipa care nu detin o experienta bogata ( cum la noi e proverbul ala : Pana la Dumnezeu te mananca Sfintii, asa e si pe aici).
In al treilea rand si nu ultimul, alegerea persoanelor din staf pe baza de competente nu pe recomandare.

Se vede ca parca nu joaca de 1-2 ani ca majoritatea adminilor/moderatorilor , nu !?

postul zilei , clar!
 

DeletedUser40272

In primul rand e vorba de respect. Asta cu desavarsire lipseste. Atat din partea jucatorilor cat si a echipei de admini/moderatori. In momentul in care acest lucru apare pe forum, in momentul in care discutile sunt lasate mai libere ( nu una doua pumnul in gura) ei, atunci forumul va reinvia.
In al doilea rand, prezenta mai mare a conducatorului de proiect, discutii libere cu jucatorii. Prea repede ies in fata cei din echipa care nu detin o experienta bogata ( cum la noi e proverbul ala : Pana la Dumnezeu te mananca Sfintii, asa e si pe aici).
In al treilea rand si nu ultimul, alegerea persoanelor din staf pe baza de competente nu pe recomandare.

Bre nea' Stil, de cand este forumul asa cum il descrii tu?
Si de ce tocmai acum te-ai trezit vorbind?
De ce nu ai zis asta cand erau unii supermoderatori? sa ii inveti ca daca vor respect trebuie sa stie sa respecte

chiar nu inteleg de ce tocmai acum:confused: poate ne lamuresti.

Oricum ai dreptate prin ceea ce zici dar trebuia sa deschizi gura mai demult, nu ACUM
 

DeletedUser

john ... respectul trebuie sa fie reciproc . intotdeauna . daca doar ti se cere si nu ti se ofera ... il dai naiba de respect
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Stiu asta...cred ca toti suntem constienti de asta, eu nu inteleg de ce tocmai acum s-a gasit Stil sa scrie asa ceva...:rolleyes: cand respectul liseste de mult :(

Conteaza atat de mult cand este scris un lucru perfect adevarat? Sau faptul ca este purul adevar ar trebui sa primeze si sa conduca la luarea unor masuri, chiar si in al 12-lea ceas?
 

DeletedUser

Conteaza atat de mult cand este scris un lucru perfect adevarat? Sau faptul ca este purul adevar ar trebui sa primeze si sa conduca la luarea unor masuri, chiar si in al 12-lea ceas?

si el a fost admin...daca tin bine minte pe acelasi sistem se recrutau mozii si atunci,pe baza PCR-urile...cei drept era alta valoarea unora dar ca furi 1 leu sau furi 1000 tot furt se numeste :rolleyes:
 

DeletedUser40272

Conteaza atat de mult cand este scris un lucru perfect adevarat? Sau faptul ca este purul adevar ar trebui sa primeze si sa conduca la luarea unor masuri, chiar si in al 12-lea ceas?

trebuia sa-si invete prietenii sa faca ce lipseste si era mult mai bine acum, nu acum cand prietenul e afectat iesi si dai din gura.
Din partea staff-ului INNO ar trebui ca aceste nereguli sa fie semnalate din timp, nu cand esti afectat personal si incarcat de subiectivism;)
 

DeletedUser8343

si el a fost admin...daca tin bine minte pe acelasi sistem se recrutau mozii si atunci,pe baza PCR-urile...cei drept era alta valoarea unora dar ca furi 1 leu sau furi 1000 tot furt se numeste :rolleyes:

Pe vremea cand era Stil admin totul era foarte transparent. Greseai, suportai consecinte in niciun caz nu se ascundeau, musamalizau samd :) In niciun caz daca se demonstra ca un admin da un ban incorect nu se spunea "aaa pai a avut dreptate" fara sa se verifice un caz si fara sa se ia masuri (asta ca exemplu).

ar trebui ca aceste nereguli sa fie semnalate din timp, nu cand esti afectat personal si incarcat de subiectivism;)

stai tu calm ca nu ai idee cate s-au semnalat si pana acum...
 

DeletedUser40272

Pe vremea cand era Stil admin totul era foarte transparent. Greseai, suportai consecinte in niciun caz nu se ascundeau, musamalizau samd :) In niciun caz daca se demonstra ca un admin da un ban incorect nu se spunea "aaa pai a avut dreptate" fara sa se verifice un caz si fara sa se ia masuri (asta ca exemplu).



stai tu calm ca nu ai idee cate s-au semnalat si pana acum...


Si noi de ce doar asta vedem? daca s-au semnalat in alte locuri, de ce nu semnaleaza si acum tot acolo?
 

DeletedUser

Pe vremea cand era Stil admin totul era foarte transparent. Greseai, suportai consecinte in niciun caz nu se ascundeau, musamalizau samd :) In niciun caz daca se demonstra ca un admin da un ban incorect nu se spunea "aaa pai a avut dreptate" fara sa se verifice un caz si fara sa se ia masuri (asta ca exemplu).
daca asa era regula pe atunci, eu am trait exceptia de la regula :) si acum ii sunt recunoscatoare lui stil pentru ca din cauza lui am renuntat sa joc inainte aproape de a incepe; si nu glumesc cand vorbesc de recunostinta, as fi pierdut bani si timp si as fi castigat dezamagiri

ceasul al 12-lea e atunci cand te doare pe tine, pentru ca daca unul iti abuzeaza contul sau tribul pentru ca are o functie nimic nu mai poate repara raul produs; exista sistemul de suport, apelati cu incredere la el
 

DeletedUser8343

Si noi de ce doar asta vedem? daca s-au semnalat in alte locuri, de ce nu semnaleaza si acum tot acolo?

Pentru ca:

- am preferat sa se spele lucrurile in familie
- s-a postat acum pentru ca s-au terminat orice modalitati de a semnala.
- acum doar aratam ce e in spate.

Concluziile le trage fiecare.
 

DeletedUser40272

Pentru ca:

- am preferat sa se spele lucrurile in familie
- s-a postat acum pentru ca s-au terminat orice modalitati de a semnala.
- acum doar aratam ce e in spate.

Concluziile le trage fiecare.

tie nu ti-e rusine ca ai facut parte din "spate" si trebuiau aratate unele lucruri facute de tine?
noi cum am putut semnala cand la orice post apareati si stergeati postarile, nu o dai in penibil acum? mie asa mi se pare.

Am impresia ca nu vezi viata fara butoane si e grav daca ai ajuns in halul asta.

Nu ti-a luat nimeni casa, masina, familia, studiile...bucura-te ca ai scapat daca nu e chiar asa de roz in "spate", vorbesc din spusele tale

Tu sa fii sanatoasa si sa ai realizari in viata reala nu in viata asta virtuala
 

DeletedUser

Pe vremea cand era Stil admin totul era foarte transparent. Greseai, suportai consecinte in niciun caz nu se ascundeau, musamalizau samd :) In niciun caz daca se demonstra ca un admin da un ban incorect nu se spunea "aaa pai a avut dreptate" fara sa se verifice un caz si fara sa se ia masuri (asta ca exemplu).

poate ce zici tu e partial adevarat, dar sa nu uitam cum se faceau recrutarile pe vremea aia(cati mozi au intrat in team doar la "propunerea" cuiva-puteai face un arbore genealogic din team daca stau bine sa ma gandesc :)) )

daca mai tin bine minte stil inca era admin cand a fost scandalul cu iseevoice si printurile "fantoma"...nu poti afirma ca era mai bine ca acum, poate doar pt team:rolleyes:

e absurd sa strigi hotu' atata timp cat si tu faci parte sau ai facut din acea categorie si mai ales acum...nu atac pe nimeni si nici nu am intentia dar asta e realitatea
 

DeletedUser8343

e absurd sa strigi hotu' atata timp cat si tu faci parte sau ai facut din acea categorie si mai ales acum...nu atac pe nimeni si nici nu am intentia dar asta e realitatea

E o diferenta intre a fi corect si a fi incorect. La fel cum e intre a fi hot, si a incerca sa prinzi hotul..
Eu nu am ce sa imi reprosez pentru faptul ca am incercat sa fie mai bine si pentru ca am incercat sa sesizez ce nu e ok.
Aaa ca atunci cand am facut parte din echipa am avut la dispozitie un regulament pe care l-am respectat chiar daca de multe ori mi-am atras prin asta antipatia..asta e, macar am fost corecta. Si nu am e sa imi reprosez pentru faptul ca am preferat sa parasesc echipa decat sa raman degeaba. Au ramas altii mai capabili :) Poate asa se va imbunatati si forumul ..nu doar jocul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40272

E o diferenta intre a fi corect si a fi incorect. La fel cum e intre a fi hot, si a incerca sa prinzi hotul..
Eu nu am ce sa imi reprosez pentru faptul ca am incercat sa fie mai bine si pentru ca am incercat sa sesizez ce nu e ok.
Aaa ca atunci cand am facut parte din echipa am avut la dispozitie un regulament pe care l-am respectat chiar daca de multe ori mi-am atras prin asta antipatia..asta e, macar am fost corecta. Si nu am e sa imi reprosez pentru faptul ca am preferat sa parasesc echipa decat sa raman degeaba. Au ramas altii mai capabili :) Poate asa se va imbunatati si forumul ..nu doar jocul.

tu te consideri a fi corecta? nu doar in situatia actuala, care te afecteaza...asa pe parcursul timpului cat ai fost SM/admin.
 

DeletedUser

"Ce lipseste acestui forum ?"

Eu cred ca nu-i lipseste nimic.
Are de toate (ipocrizie, frustrari, prostime)....dar, ca sa nu fiu incalinat doar spre partea negativa, stiu ca inca mai exista respect si intelegere si dorinta de a rezolva problemele.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Si pe comunitatile virtuale este la fel ca in politica, ies unii de putere, ii denigreaza pe ceilalti prin varii metode, si viceversa.
Nu trebuie sa ne miram de asta, astia suntem.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus