despre brandul MoD- fara comentarii....

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13326

forever 300 warrior? :)

Asa waler, de ar fi toti ca tine :)

Si legat de sate pot sa confirm ca in mare asa este (ai pierdut si tu sate - RAMBO ce esti) :)
 

DeletedUser

din noul profil al tribului MoD reiese ca acolo sunt numai "fetitze" . Poate incercati sa ne aratati ca e o gluma , dar serios va faceti de ras :| :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

deci sincer m-ai scos si pe mine din sarite...care razboaie mai baiatule zi-mi si mie...cred ca de 2-3 saptamani Eek! a vrut sa dea dizolvare la trib pentru ca multi jucatori s-au lasat sau doresc sa se lase din cauza ca exista si o viata reala...si de asta sa infiintat iarasi MoD ca sa va demonstram ca suntem printre cei mai buni,dar nu stiu cat va rezista pentru ca din ce in ce mai multi se lasa!!!
Asa ca va rog eu nu mai vorbiti aiurea ca Mod pe aceasta lume si-a dovedit suprematia(nu cred ca a fost vreun trib care sa ne puna probleme,indiferent de alte triburi care se dau mari sau nu neaparat,asa inteleg eu,referire noobs sau alte triburi care ne declara razboi acuma,sa fim seriosi numai lasii si noobii pot sa faca acest lucru,va asigur ca ne poate declara si un trib de pe ultimul loc razboi pentr ca stiu ca suntem pe cale de disparitie,si nu din cauza altor jucatori ci din cauza noastra!)
daca sunteti prea invidiosi ca nu aveti cu ce va lauda asta e poate pe alta lume sau cu alta ocazie!!!!

Suprematia pe termen scurt v-ati dovedit-o. Dar cum si germanii in al doilea razboi mondial aveau cam toata europa la picioarele lor si la sfarsit au fost invinsi faptul ca ai suprematia la un moment dat, ptr o perioada e irelevant.




tu nu vezi ca te contrazici de unul singur...sincer iti zic mai bine stai calm(adica fara comentarii la adresa MoD-ului)continua sa joci triburile si bucura-te de jocul asta!!!!


Nu stiu cum altii vad lucruri pe care eu nu le vad. DFA1 se retrage din motive personale. MoD au fost cei mai buni cat au fost, perioada aceea de timp. Dar sa ii faci cei mai buni si dupa ce au iesit din joc e prea mult...Vorbesti doar cat esti in joc de cat de bun esti tu sau tribul tau. Dupa aceea sa vorbim de ce s-ar mai fi intamplat daca sunt simple fabulatii...

Voi face comentarii la adresa cui doresc eu....;)
 

DeletedUser3919

Suprematia pe termen scurt v-ati dovedit-o. Dar cum si germanii in al doilea razboi mondial aveau cam toata europa la picioarele lor si la sfarsit au fost invinsi faptul ca ai suprematia la un moment dat, ptr o perioada e irelevant.

Au pierdut din vina lor. O monumentala gafa diplomatica a lui Hitler... declararea sustinerii neconditionate a Japoniei in razboiul cu SUA (probabil se astepta ca Japonia sa raspunda la fel, fapt ce nu s-a intamplat). Asta a dus la declaratia de razboi pe care a facut-o SUA Germaniei. Pana atunci, desi dorea, SUA nu a avut nici un motiv sa declare razboi Germanie. Practic, Hitler le-a oferit pe tava motivul :)

Asa si noi, renuntarea, lipsa de timp si chef au facut sa nu mai fim in top.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9103

Vreau sa retineti un lucru.
1.Cand Mod a intrat in razboi cu -sl- nu au reusit sa-si demonstreze suprematia prin lupta, au trecut la recrutari din -sl- care nu au fost 1 s-au 2 mai multe, normal fricosi au fugit.....
2.Si din -sl- s-au lasat veterani, dar nu au postat nici unu pe forum motivul au plecat doar
3.Acei lasi care au plecat sa nu uite ca cei pe care i-au atact le-au blindat satele atata timp ca sa poata ei sa se laude acuma.

4. Bafta in rl la toti cei care s-au retras
 

DeletedUser

Au pierdut din vina lor. O monumentala gafa diplomatica a lui Hitler... declararea sustinerii neconditionate a Japoniei in razboiul cu SUA (probabil se astepta ca Japonia sa raspunda la fel, fapt ce nu s-a intamplat). Asta a dus la declaratia de razboi pe care a facut-o SUA Germaniei. Pana atunci, desi dorea, SUA nu a avut nici un motiv sa declare razboi Germanie. Practic, Hitler le-a oferit pe tava motivul :)

Asa si noi, renuntarea, lipsa de timp si chef au facut sa nu mai fim in top.

Daca vrei iti pot tine oricate lectii de istorie...in special despre cel de-al doilea razboi, deci: America intra oricum in razboi impotriva Germaniei, cu sau fara motiv....De ce ? ma intrebi ? pentru ca America era lovita de criza din '29, si un razboi putea readuce tara pe linia de plutire..(cee ce s-a si intamplat) (asta apropo de crize globale :eek:).
 

DeletedUser

forever 300 warrior? :)

Asa waler, de ar fi toti ca tine :)

Si legat de sate pot sa confirm ca in mare asa este (ai pierdut si tu sate - RAMBO ce esti) :)

Dap...** sint...Forever 300 WARRIOR !!!

Si nu am pierdut nici un sat...le-am luat inapoi cu dobinda..>:)))

Mai joc pe clasica...pe L5...revin azi...si aici pe L7...stau super-naspa cu timpu`...da` tre` sa demonstrez ca nu sintem "fetite"...cum zicea un ciudat...:DDD
 

DeletedUser3919

Daca vrei iti pot tine oricate lectii de istorie...in special despre cel de-al doilea razboi, deci: America intra oricum in razboi impotriva Germaniei, cu sau fara motiv....De ce ? ma intrebi ? pentru ca America era lovita de criza din '29, si un razboi putea readuce tara pe linia de plutire..(cee ce s-a si intamplat) (asta apropo de crize globale :eek:).
Ca ar fi intrat oricum si fara motiv este doar presupunere. Iar ridicarea pe linia de plutire se producea numai in situatia in care ar fi castigat razboiul, ceea ce nu era sigur chiar daca, dupa intrarea lor in razboi balanta s-a inclinat in partea cealalta.

Eu nu ma laud ca pot tine lectii, dar nici afona nu sunt :)
 

DeletedUser

Ca ar fi intrat oricum si fara motiv este doar presupunere. Iar ridicarea pe linia de plutire se producea numai in situatia in care ar fi castigat razboiul, ceea ce nu era sigur chiar daca, dupa intrarea lor in razboi balanta s-a inclinat in partea cealalta.

Eu nu ma laud ca pot tine lectii, dar nici afona nu sunt :)

scuze deci pentru lipsa de modestie din partea mea :eek:...in momentul in care duci un razboi pe teritoriul altei tari, ai mari sanse ca, chiar daca nu castigi, sa revigorezi economia (vezi santierele navale, care au inghitit somerii, la fel si fabricile de armament..etc..) Deci cand au intrat in razboi, au stiut ca, cel mai probabil, nu o sa cada nici macar o bomba pe teritoriul lor ;)....Corect, un risc exista, dar el era minim ;)
 

DeletedUser

Dap...** sint...Forever 300 WARRIOR !!!

Si nu am pierdut nici un sat...le-am luat inapoi cu dobinda..>:)))

Mai joc pe clasica...pe L5...revin azi...si aici pe L7...stau super-naspa cu timpu`...da` tre` sa demonstrez ca nu sintem "fetite"...cum zicea un ciudat...:DDD

eu cred ca ai baut prea multa apa de la toaleta .

Inca nu e terminata partida...:))

Mai sintem citiva in MoD care nu am depus armele...**, Waler, nu am cunoscut infringerea pe nici o lume...

Nu exista jucator care sa se poata lauda ca mi-a luat fie si un sat si sa-l fi si pastrat !!!

Si cit sint eu in viata (ca jucator pe Lumea asta)...si inca citiva...MoD va exista...

Vreti sa va convingeti...?!??...veniti si invingeti-ma !!!

TU si cu GiGi :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1627

Știți ce mă scoate din sărite la voi?

Că ne-ați provacat atâtea lumi la rând, ne-ați făcut să intrăm pe Lumea 7 să vă arătăm că și aici putem fi locul 1, am ajuns locul 1... Ne-am jucat chiar și o groază după păstrând locul 1. DAR TOTUL PÂNĂ LA O LIMITĂ. Cu ce naiba ieși dacă stai 7 ani jucându-te triburi? Cu 7 ani din viață pierduți și ce e mai trist, și cu o groază de bani lipsă pentru mulți.
De ce trebuie toți să strigați în gura mare că am plecat de frică sau de altele, m-am săturat! Până peste cap, și mai vroiam odată să mă las dar m-a enervat Dread Lord cu filmulețu lui și am revenit încă o perioadă de timp... Acum mi s-a urcat jocu și mai mult în gât... NU MAI ÎMI PLACE...
Ce naiba tre să suferiți toți acum că noi am fugit din frica voastră? Putea să vină și gogu ăl mare cu ai lui barosan mare și gros și dacă aveam chef de joc rămâneam...
N-aș fi fugit... Aș fi jucat până la ultimul sat în tribul care eram de la început... Ce farmec mai are să faci 10000 de mutări între 1000 de triburi? :\

Niciunul!

TSL și TSA s-au nimerit să ne dea mesaj tocmai când vroiam să dau dizolvare, defapt am o bănuială că aveau spioni la noi și când au văzut că vrem să dăm dizolvare să se dea și ei cocoși...

Cât despre noobs... NOOBS mai sunteți! Cine știe ! Știe.... Cine nu știe, asta e, unghia în gât!

Acum v-am lăsat!
 

DeletedUser3919

TSL și TSA s-au nimerit să ne dea mesaj tocmai când vroiam să dau dizolvare, defapt am o bănuială că aveau spioni la noi și când au văzut că vrem să dăm dizolvare să se dea și ei cocoși...
Aveau sigur si au si acu. Aseara stiau clar ce s-a discutat si pe noul forum. Am invitat doar membrii MoD iar spionul este printre primii 40 intrati.
Daca imi spune careva si ora la care a ajuns MamaZmeilor la bauta, mai eliminam cativa din cei 40 posibili spioni :D
 

DeletedUser

pentru mama zmeilor

nestiind mai nimic de tine, am cautat in enciclopedia zmeilor si iata ce am gasit:

Muma Zmeilor

Mare cat o casa cu doua caturi, aduce la infatisare cu o batranica.Totusi e intotdeauna mascul, obsedat de rapirea de printese.Acestea nu se alarmeaza prea atre cand iesite la cules de ciuperci,intalnesc o babuta, fie ea si matahaloasa, spaima vine mai tarziu, cand indeobste e prea tarziu.

Muma zmeilor foloseste Moaca, un cap de om preparat special sa devina mai dur decat bazaltul, infipt intr-o coada de palisandru.Moaca apare cand nu te astepti in mana acestei "batranici" pe care ai tot trece-o strada inate si inapoi din zori si pana-n seara.
 

DeletedUser

Unii oameni nu stiu sa piarda si apeleaza la tertipuri ieftine pentru a scapa cu fata curata.
Dupa ce au batut toba ca ei sunt ZEII triburilor si au simtit pe pielea lor ce inseamna aroganta dusa la extrem vor acum sa iasa basma curata.
Niste aventurieri care au reusit sa-si descarce frustrarile si aici pe lumea 7.
....era odata un trib MoD?!?!?!?


numele nu te caracterizeaza, asta e clar!
 

DeletedUser

Bafta in viata reala celor care au renuntat la joc.

MoD a fost locul 1 si pe L3 si pe L7, dar nu inseamna ca sunt cei mai buni. Trecand peste asta, cel mai trist e ceva ce spunea cineva mai devreme "contul meu zace..." Au existat jucatori cu caracter in MoD, dar conturile lor au ajuns la alte persoane, alte caractere, si multi nu le merita. Pacat de munca lor...Cei de mai tarziu vor tine minte contul, nu jucatorul care a purtat acest nick pana la retragere. Si nu mereu vor fi chestii frumoase...

conturile care "zac " nu au jucatori noi..asta poti sa-l intrebi si pe ady(hiotkiri batousay)
poti sa te uiti si la contul meu...si el a "zacut" mai bine de o luna, a avut si el stergere de cont si revenire de vreo doua ori. Nu ne-a speriat nimeni si nimic! asta sa va fie bine inteles! si nici nu ne sperie mersul la marginea hartii asa cum ne sperie rutina!
Cei mai multi dintre noi joaca pentru adrenalina...Fiecare percepe in mod diferit jocul ...unii il considera de anduranta, alltii pentru prieteni, in timp ce unii...pentru provocare.

noul MoD ...pentru ca este nou...poarta doar in semn de respect numele vechi. nu e definitivat,( dar nu cerem timp pentru organizare). Nu va speriati daca o sa mai scada din punctaj si o sa mai plece oameni, nu intrati in panica.

de ce l-am "refacut" sa nu zaca aiurea conturile:p cai noi tot fara chef suntem:p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus