diablo sau mod, aceeasi marie cu alta palarie?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

mai oameni buni. uite ce zic eu: cand unul dintre vitejii astia gen warzone, littlebad, cuka, eek!, regelesatan, dfa1, sau alti mancatori de ceapa cu usturoi vor reusi sa scoata un singur noobs la iarba, adica sa lasa un om (la alegere, care-or vrea ei) din noobs fara sate, atunci au dreptul sa imi comenteze posturile. pana atunci insa nu sunt decat niste guri mari... care asteapta o
musca... poate asa vor avea ce sa manance...
 

DeletedUser

mai oameni buni. uite ce zic eu: cand unul dintre vitejii astia gen warzone, littlebad, cuka, eek!, regelesatan, dfa1, sau alti mancatori de ceapa cu usturoi vor reusi sa scoata un singur noobs la iarba, adica sa lasa un om (la alegere, care-or vrea ei) din noobs fara sate, atunci au dreptul sa imi comenteze posturile. pana atunci insa nu sunt decat niste guri mari... care asteapta o
musca... poate asa vor avea ce sa manance...



Nea martzian , macar uni din cei de sus vorbesc cu cap ( nu ca unii , care fac afirmati fara ei ) .Ati reusit sa scoateti MoD , si gata sunteti toti jucatori buni !Ce spui ca maine sa incheiati toate aliantele / pna-urile , si sa te vad daca stai mai mult de 14 zile pe harta !MoD a vrut sa realizeze ceva ce nu a mai realizat nimeni pana acuma la un nivel mediu ; A juca fara aliante / pna-uri + pastrarea locului 1 .

Spuneai ceva de '' lideri prosti , idiori '' , referindu-te la cei din MoD !Da bravo i-ati scos de pe harta , dar ei au jucat doar MoD , au scos 2 triburi mari : Mda , BURN !Cand veti scoate voi singuri 1 trib mare atuncea fi tu viteaz .



P.S - NU ' apar ' pe nimeni , doar observ ca uni posteaza fara ei :confused:
 

DeletedUser

Nea martzian , macar uni din cei de sus vorbesc cu cap ( nu ca unii , care fac afirmati fara ei ) .Ati reusit sa scoateti MoD , si gata sunteti toti jucatori buni !Ce spui ca maine sa incheiati toate aliantele / pna-urile , si sa te vad daca stai mai mult de 14 zile pe harta !MoD a vrut sa realizeze ceva ce nu a mai realizat nimeni pana acuma la un nivel mediu ; A juca fara aliante / pna-uri + pastrarea locului 1 .

Spuneai ceva de '' lideri prosti , idiori '' , referindu-te la cei din MoD !Da bravo i-ati scos de pe harta , dar ei au jucat doar MoD , au scos 2 triburi mari : Mda , BURN !Cand veti scoate voi singuri 1 trib mare atuncea fi tu viteaz .



P.S - NU ' apar ' pe nimeni , doar observ ca uni posteaza fara ei :confused:

iti recomand sa te lasi de triburi si sa studiezi limba romana. iti este necessar. in ceea ce priveste diplomatia, aceasta este o parte a acestui joc. sa joci fara diplomatie inseamna sa joci cu handicap. e ca si cum la sah ai juca fara regina. ca antrenament, da, e un exercitiu bun. dar in niciun meci de sah oficial, niciun mare maestru nu isi permite sa joace cu adversarul lui cu handicap. o dati inainte ca mod a rezistat fara aliati timp de trei luni... avea aliati, academia. si avea pna, cu diablo.

pe L5 ne-am luptat noi noobs cu altii gen mod, immo se numeau. aia au stat 4 luni fara alti aliati decat academia lor si fara pna. cand a inceput razboiul ei aveau in total 400 de membri si noi eram 30. si totusi noi am invins. poate ca am invins si pentru ca la noi in trib, daca nu stii limba romana nu poti avea nicio pretentie sa conduci nici macar o echipa formata din tine si satele tale... pentru ca grija fata de limba romana, fata de colegi, fata de interesele lor primeaza. daca nu intelegi acest concept, si sunt sigur ca nu-l intelegi, mi-e mila de tine.

in ceea ce priveste desfiintarea de triburi adverse... pe l7 aveam acelasi areal un un trib gods of war... era in top 20. impartea acelasi areal cu noi, era de doua ori mai numeros. nu ai auzit de tribul asta si nu ma mira. pentru ca atunci cand au inceput nobilarile, echipa mea, considerand ca cea mai mare amenintare pentru noi o reprezenta acel trib a trecut la treaba. in 24 de ore de la anuntarea razboiului tribul avea toti conducatorii nobilati, intr-o saptamana nu mai era niciun jucator de-al lor capabil in zona. am facut-o in liniste, fara tam tam-ul specific mod-ului. u.s. era un trib in zona sudica, NOI era un trib in zona estica, alien era un trib vecin cu noi, taypan a fost un trib vecin, diablo pot spune deja ca a fost un trib vecin...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nea martzian :

Te referi la academia lui MoD trecuta la dusmani sau care ?

Daca MoD isi asigurau liniste in celelalte parti tu unde erai acuma ?Prin k50...

Nu inteleg ce vrei sa demonstrezi prin asta ?Ca sunteti mai buni ca MoD ? (5 triburi) ?Tu ce vrei sa precizezi prin spusele tale ?Ca conducatorii MoD sunt niste fraieri si prosti nu ?Numa ca le iei pe ocolite :mad: .Mai bine zici pe fata si nu te chinui sa legi 3-4 propozitii !

Eu in aceste momente scriu de pe telefon (mai putin important) .Tu nu ai Capslok la calculator ?Un sfat prietenesc privind gramatica limbi romane ;Dupa punct vine majuscula ; reprezenta = reprezinta - Nu poti avea scuze ca ai apasat gresit :rolleyes: , este distanta mare dintre E si I , ''un un trib gods of war... era in top 20 ''. '' desfiintarea de triburi adverse... pe l7 ''-Dai cu subtritarea te rog frumos , si observ ca ai boala punctului , dupa 2-3 cuvinte pui punct !


P.S - Colegu , in cazul in care te aflii mai bine ceri un manual de clasa a IV-a , sau a V-a .Cu siguranta acolo iti va explica toate probleme care le ai !



O seara placuta :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ma refeream la SOS academia oficiala a tribului mod.

in ceea ce priveste performantele tale (inexistente atat in lb romana cat si in joc) prefer sa ma abtin.

eu nu am pierdut niciodata pe un server romanesc un sat pe care sa-l fi stapanit cu 100% adeziune.

astazi tribul diablo a pierdut in fata noobs peste 20 de sate, un numar mult mai mare decat cel pierdut de noobs in toata luna ianuarie a acestui an.

Ce te face sa crezi ca daca nu au reusit jucatori excelenti sa imi ia un sat chiar in conditiile in care am avut peste 40 de sate full atac trimise impotriva aceluiasi sat, ar fi reusit tocmai mod sa ma trimita la margine... nu intelegi ca nimeni, de cand a inceput jocul asta, nimeni din noobs nu a fost trimis la margine de adversari??
 

DeletedUser

Nea Martzian ,


' Imi place de tine ' :) , sincer ! Vad ca incet incet progresezi in Lb romana . Vad in propozitile tale ca nu ai mai folosit asa de mult acele '' 3 puncte '' !Sper ca la urmatoarea postare a ta sa folosesti si CapsLok !



Nu stiu ce tot vorbesti tu , ca voi Noobs tot luati cate 50 de sate pe zi , dar eu vad in TOP ca tot scadeti :( !


Ma mai repet : Daca tu astazi inchei toate aliantele / pna-urile , mai mult de 14 zile nu stai pe harta .MoD a jucat de la inceput fara aceste aliante / pna-uri !Spui ceva de zisul SoS ( era academia unui jucator :cool: , nu a tribului , era un trib format din 5-10 jucatori ; Tu asta o iei ca academia tribului MoD ? )
 

DeletedUser15358

Warzone nu stiu ce vrei tu sa demonstrezi...ti-am spus daca te grabesti ii prinzi la autografe.
Ce anume a realizat mod ?? a avut niste jucatori buni si atat.
Diplomatia face parte din jocu asta.
Nici nu stiu de ce se chinuie cine sa iti explice...ramai in prostia ta!
 

DeletedUser

Si tu ai '' ciuda '' MoD , sau de unde ai mai aparut in discutie :confused: ?


Nu e vorba de MoD !


Dar Nea Martzian :eek: , vrea sa arate ca Noobs e cel mai bun , dar nu este asa :( !Deeacea am intervenit eu reamintindu-i de '' MoD '' deoarece stie ca sunt mai buni ca Noobs ! )

Da , diplomatia face parte din joc !Dar cei din MoD ' cred ' ca au vrut sa demonstreze ca se poate juca fara aliante / pna-uri ceea ce nu le-a iesit , si acuma vin oameni gen Nea Martzian spunand ca MoD sunt fraieri si prosti , slabi ! ( liderii ) .Cand va juca el fara aliante / pna-uri atuncea sa faca afirmatii gen acesta !


P.s - Mogule tu joci pe L3 in Die. ?
 

DeletedUser

gresit. eu stiu ca in acest moment, ca echipa, niciun trib nu intrece in organizare si spirit de echipa tribul noobs.
in ceea ce priveste scaderea in clasament... jucatorul nr1 din diablo, 78 dec nu a mai nobilat un sat necedat lui pe degeaba din luna noiembrie. Uita-te pe twstats si te vei convinge. la o rata de nobilare interna de 300 de sate pe luna este clar ca sugativele puturoase de sate nemuncite cresc, crescand in acelasi timp si tribul in care haladuiesc.

pe noi, noobs, nu ne-au interesat niciodata punctele: am postat chiar la un moment dat ca regret ca suntem pe locul 1 si daca am putea sa scadem de acolo fara sa ne incetinim dezvoltarea am face-o. dar: ca sa pricepi:

diablo a stat la cutie si a strans trupe de atac. a trimis atacuri saptamana asta la inceput catre noi. in jur de 100- 120 de sate de atac au fost trimise... rezultatul? jalnic: nici macar nu au avut o rata de 10 sate de atac la un sat cucerit. ba din contra, noi am ripostat doar cu atacuri mici, de tip sniping, pe satele lor ce le vedeam descoperite. scorul la sfarsitul atacurilor lor era net in favoarea noastra.

astazi, 16 decembrie au inceput atacurile impotriva lui adripet, un jucator care merita tot respectul, care stie sa joace, care tace si face spre deosebire de tine. cu toate ca este un jucator foarte bun a pierdut astazi o groaza de sate. iar ofensiva noastra este abia la inceput. luni am sa vin cu o statistica. vorbim atunci. pana atunci, te rog citeste help-ul jocului. poate vei decoperi si tu cavaleria.
 

DeletedUser

Schimba placa .Deja ma plictisesti cu vorbele tale de om destept !


Pe mine nu ma intereseaza Diablo in clasament .Noobs a fost pe 4 cu diferenta de aproape 2 milioane in fata celor din -dark- , acuma 1-2 luni !E o scadere foarte mare domnule Martzian .E si clar ca Diablo sa scada , atata timp cat sunt 3 triburi bunicele pe el !

Peste 1 luna vei spune de Diablo ca sunt prosti , fraieri si slabi !Tu vrei sa ne arati ca ce triburi a distrus Noobs ?Niciodata !''Punete in locul celor din Diablo , sa fiti atacati din aproape toate partile , atuncea sa te vad cum zici tu ca cine e Noobs !?Cine e ?Un trib care va disparea in 14 zile !''
Poate ca conducerea Noobs e ' desteapta ' si a facut aliante / pna-uri si razboi intr-un singur loc !Daca Noobs nu ar avea 3 aliante nu ar mai exista ( cred ca asta recunosti Nea Martziane )


Noapte buna ! ;)
 

DeletedUser

Martian.. nu ai realizat ca te lupti cu morile de vant? Oricum.. cine a vrut sa inteleaga ceva din aceste replici a inteles.

PS : Warzone. , era o vorba din batrani.. incepea cam asa : "Daca si baba avea..." (Continuarea nu am mai postat-o deaoreace nu`mi doream un warn degeaba). Acest joc nu se rezuma la "ce s-ar fi intamplat daca.." , asa cum nici istoria nu se bazeaza pe acest "CONCEPT".
 

DeletedUser

are dreptate warzone! Daca ar sarii 3 sua 4 triburi pe Noobs atunci am vedea cat de bun e tribul si cat e de unit cum zice martian
 

DeletedUser

are dreptate warzone! Daca ar sarii 3 sua 4 triburi pe Noobs atunci am vedea cat de bun e tribul si cat e de unit cum zice martian

Cu siguranta nu ne vom imbolnavii toti.. nu ne va disparea cheful de joc.. si nu vom ajunge brusc la concluzia ca RL-ul e mai important.. (de parca pana atunci nu am fi stiut ;( ).. asa cum au facut altii. :rolleyes:
 

DeletedUser15358

Acest joc nu se rezuma la "ce s-ar fi intamplat daca.." , asa cum nici istoria nu se bazeaza pe acest "CONCEPT".

Cata dreptate!!!! Lasa-i pe copilasi astia sa viseze. Stii astea is intrebari dinalea:``Daca Napoleon nu pierdea la Waterloo vorbeam toti franceza ??`` sau ``Daca Hitler ar fi castigat razboiu,vorbeam toti germana acum??``.
In istorie chiar nu exista daca,la fel ca si pe triburi. Alianta ramane noi jucam in continuare iar tu stai undeva departe la iarba verde.Daca exista optiunea alianta de ce sa nu o folosesti ??? Ii ca si cum ai spune ca MoD a ajus pe primu loc fara sa foloseasca berbeci. Ii o prostie ce spui si ti sa m-ai explicat odata cu lux de amanunte.

Nu am nimica personal cu MoD,nu m-au deranjat cu nimica da nu mi se pare corect sa vorbesti la adresa lor sau a altor triburi tu care ...n-ai nici o treaba cu L7 . Chiar nu ii frumos sa ** despre triburi care nu exista.

Oricare membru din noobs sau altcineva care a postat aicea a dovedit mai mult ca tine. Ar fii frumos sa nu te m-ai bage nimeni in seama si sa vorbesti singur pana te plictisesti.
 

DeletedUser

o tot dau inainte acesti oameni cu conturi de spam ca noobs singur nu face si nu drege... le spun doar la urmatorul lucru: am fost pusi pe l5 cand ne luptam cu immo in situatia de a ne trezi cu toata harta rosie, la toate granitele: cei care ne fusesera aliati au intors armele si eram mult mai inconjurati de rosu aprins decat este diablo aici. in plus nu aveam deloc o pozitie buna din punct de vedere strategic, forma tribului era ca o potcoava albastra pe un covor rosu. si totusi nu am fost infranti. asta era pe L5 unde eram mai putini, mai slab organizati. ba din contra, dupa o luna mai bine de jumatate din triburile cu care eram in razboi s-au spart in bucati distruse de revoltele interne, revolte interne de care evident, nu eram strain :D.

in ceea ce priveste aliatii, pentru noobs intotdeauna a fost o onoare sa colaboreze bine cu aliatii sai. noi nu am semnat si rupt aliante in functie de un interes de moment, noi nu am intors armele impotriva aliatilor. iar cine insista pe marginea a sa-i vedem pe noobs singuri impotriva tuturor nu fac altceva decat sa insiste intr-o prostie fara margini. am fost intr-o astfel de situatie si am iesit, nu vom intra intr-o astfel de situatie si punct.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cata dreptate!!!! Lasa-i pe copilasi astia sa viseze. Stii astea is intrebari dinalea:``Daca Napoleon nu pierdea la Waterloo vorbeam toti franceza ??`` sau ``Daca Hitler ar fi castigat razboiu,vorbeam toti germana acum??``.
In istorie chiar nu exista daca,la fel ca si pe triburi. Alianta ramane noi jucam in continuare iar tu stai undeva departe la iarba verde.Daca exista optiunea alianta de ce sa nu o folosesti ??? Ii ca si cum ai spune ca MoD a ajus pe primu loc fara sa foloseasca berbeci. Ii o prostie ce spui si ti sa m-ai explicat odata cu lux de amanunte.

Nu am nimica personal cu MoD,nu m-au deranjat cu nimica da nu mi se pare corect sa vorbesti la adresa lor sau a altor triburi tu care ...n-ai nici o treaba cu L7 . Chiar nu ii frumos sa ** despre triburi care nu exista.

Oricare membru din noobs sau altcineva care a postat aicea a dovedit mai mult ca tine. Ar fii frumos sa nu te m-ai bage nimeni in seama si sa vorbesti singur pana te plictisesti.



Nu este vorba ' ca daca ' !Ei au incercat imposibilul !Voi cand o sa incercati imposibilul ?Si in viata mai incerci cateodata ceva ce nu ai mai facut nu ?Asa au incercat ei sa joace fara aliante / pna-uri !Orice trib de pe L7 nu sta pe harta mai mult de 14 zile fara aliante / pna-uri !Mod cat a stat ?Cate luni a stat pe locul 1 cu o diferenta mare in fata locului 1 .

Si ti-am mai zis Nea Martzian , daca vrei sa faci pe cineva prost fa si tu asa :

Gigi=prost
Grigore = Handicapat
x = noob

@ Nu te mai chinui sa legi 2-3 propozitii . E greu la nivelul tau !Ceea ce ma bucura este ca ai invatat si tu de la mine sa mai citesti cate un manual de cls a IV-a sau a V-a ! Nu crezi ca merit un sincer ; Multumesc :confused:



Mogule :

Ai mai postat acea chestie ( Nai nici o treaba cu L7 ) acuma 2 zile , si ti-am zis ca joc pe L7 ( ai tacut 2 zile ) , si acuma iar vi si imi zici ca n-am treaba cu L7 .Uite iti zic ca am treaba cu L7 , si cand tributu meu va trece pe 1 iti voi da un mesaj :cool:

Sper ca 2 zile sa nu mai postezi , ca ti-am zis ca joc pe L7 :eek:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3919

o tot dau inainte acesti oameni cu conturi de spam ca noobs singur nu face si nu drege... le spun doar la urmatorul lucru: am fost pusi pe l5 cand ne luptam cu immo in situatia de a ne trezi cu toata harta rosie, la toate granitele: cei care ne fusesera aliati au intors armele si eram mult mai inconjurati de rosu aprins decat este diablo aici. in plus nu aveam deloc o pozitie buna din punct de vedere strategic, forma tribului era ca o potcoava albastra pe un covor rosu. si totusi nu am fost infranti. asta era pe L5 unde eram mai putini, mai slab organizati. ba din contra, dupa o luna mai bine de jumatate din triburile cu care eram in razboi s-au spart in bucati distruse de revoltele interne, revolte interne de care evident, nu eram strain :D. .

"cei care ne fusesera aliati au intors armele" suna ca si cum nu ati fi avut nici un aliat pe L5. Oare asa sa fie? Sunt curioasa care au fost acei aliati care au intors armele impotriva voastra in razboiul cu IMMO.

Replica asta mi se pare lipsa de respect din partea ta fata de aliatii... dar nu ma mira asa ceva la tine.
 

DeletedUser

"cei care ne fusesera aliati au intors armele" suna ca si cum nu ati fi avut nici un aliat pe L5. Oare asa sa fie? Sunt curioasa care au fost acei aliati care au intors armele impotriva voastra in razboiul cu IMMO.

Replica asta mi se pare lipsa de respect din partea ta fata de aliatii... dar nu ma mira asa ceva la tine.



Ce urat .Nea Martziane , scuze dar mi-am dat seama ca tu vorbesti numai prostii !Crezi ca mai pot eu crede acuma ca nici un jucator Noobs nu a mers la margine :confused: .Niciodata !

Am inteles ca vrei sa arati ca sunteti cei mai '' buni '' :rolleyes: , dar sa dai cu zaharelul cu povesti de pe alte lumi nu e frumos ! ( Uite ca si cei de pe L5 mai dau cu ochiu ce se intampla aicea ) Oare de cate ori ai vorbit pe langa de cand ne contrazicem noi pe aicea !

Si omul mai minte :eek:

Acuma as dori sa intervina alt lider mare ( MOgul88 ) precizandu-i la Megara ca nu are ce cauta la pe Lumea7 ! Nea MOgule88 , te-am corectat umpic ( din vorbele tale aruncate`n vant )gata nu ai mai postat 2 zile ( de rusinica :eek: ) , azi iar te-am corectat , sper sa nu mai postezi 2 zile ! ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ia uitati-va voi ce oamnei are martian in trib =))=))

Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-17.5%

Moral: 100%

Agresor: shaggy1991
Sat: Nucleu-080 (436|512) K54

Număr: 0 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 10 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1


Apărător: adripet
Sat: ADRIPET 18 (467|510) K54

Număr: XXXX XXXX 0 XXX XXX 0 0 XXX 0 XXX 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 

DeletedUser

Cred ca glumesti...nici macar un incepator nu ar putea ataca cu 10 spade + 1 nobil
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus