Discutii concurs "reclama tribului"

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Same here... data viitoare... sa se specifice... "DOAR VOTATI... No Spam on the Forum" :D pentru ce mai e forumu daca nu pentru discutii libere si spam?
 

DeletedUser23519

aoleuuuu puyut nu trebuia sa imi aduci aminte pffffff iar m-am suparat iar dau stergere de cont
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Eh, spamul este permis...dar nu asa oriunde si oricum, mai avem si niscaiva reguli chiar daca primul instinct este sa ne "exprimam" in primul loc care ne iese in cale.
Hai ca aici am facut o derogare ca este vorba 30% de concurs, restul sunt alte alea, dar fiind doar 2 participanti...merge.
 

DeletedUser2154

nu e panica si chiar daca nu faceai derogare imi dadeai maxim un avertisment :))
 

DeletedUser4286

Noroc cu acest concurs, k s-au mai dezmortit unii, mai aflam cate ceva....si uite asa mai legam si "prietenii" :D
 

DeletedUser

Eu nu v`as recomanda... va momeste acolo ... nu ati vazut ce "dictatura" e la noi?

Mai ales dupa ce ati vorbit de rau despre filmulet... :D
 

DeletedUser3061

de curiozitate, care sunt celelalte lucruri mult mai importante in joc???

nu am dorit absolut deloc sa iti raspund cu o alta intrebare insa eram foarte curios de punctul tau de vedere... pai hai sa ti-l spun pe al meu...

uite ce cred eu ca este mai important decat sa dai atacuri la secunda nobili bla bla bla bla... in primul rand toti aceia care au ramas in joc si care au 3-4 ani in spate sau chiar din versiunea beta... au realizat la un momentdat ca cel mai important lucru in acest joc este CREEARE SI DEZVOLTAREA CONTINUA A UNUI GRUP... si acuma daca faci un mic sondaj si ii intrebi pe jucatorii de ce mai continua sa joace acest joc desi ei nu mai au nici o motivatie ... aia care intradevar cunosc jocul si beneficiile lui iti vor spune ca ei au ramas pe triburile DOAR PENTRU CA S-A CREAT UN GRUP, O COMUNITATE, oamenii se intalnesc la bere la meci la film... la munte la mare ... pt toti acesti jucatorii nu mai sunt importante punctele satele cine ce face si cum face ci este important doar MENTINREA ACELUI GRUP SI DEZVOLTAREA LUI CONTINUA... si pot spune ca tribul CIRC de pe lumea 1 ( pt ca pe celelalte triburi denumite tot circ dar din lumii diferite eu le consider clone, dar asta e o alta discutie), este printre putinele triburi care a dezvoltat continu un GRUP la care inevitabil au aparaut si persoanje din joc (inclusiv alti membrii infara de cei din circ ) ... vezi tu asta este cel mai important in acest joc, si anume ca ai posibilitatea de a crea o comunitate de a o dezvolta in permanenta... e foarte simplu crezi ca daca nu dezvolti aceasta idee dupa 3-4-5 luni de la terminarea jocului mai raman maxim 4-5 insi ... dupa un timp si mai putin... vezi tu asta e important ca sa nu ajungi niciodata la aia 3-4-5 insi... trebuie sa gasesti o solutie ca, grupul sa ramana in mare parte acelasi... si am curajul sa fac pariu cu cine vreti voi ca, grupul din circ va rezista si dupa inchiderea L1... sau poate ne vom muta cu totii pe o alta lume.
 

DeletedUser3061

Va asteptam pe l26 sa ne cunoastem mai bine!

din pacate pentru voi noi jucam pe L1... si nu consideram ca ar fi normal pentru cei de acolo ca acuma sa ne apucam si de o alta lume. Prioritatile noastre legate de acest joc sunt acuma pentru L1.
 

DeletedUser

sincer sunt de-a dreptul socat la cata inteligenta zace in tine... imi place de tine sincer pacat insa ca te tine pamantu... ati plecat cu discutia dintr-un punct si ati ajuns sa va insultatii si sa va balacaritii... cat despre ce face unu sau alta in viata lui sau ce face in joc... fiecare face ce vrea in viata lui... cat despre aluzia la comunism e foarte usor sa vorbesti din afara unui trib... sau a unui nucleu... ce ma bucura pe mine incontinuare este ca multi dintre voi habar nu aveti de jocu asta... voi intelegeti doar atacuri sate si caterinca... pacat ca uitatii celelalte lucruriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mult mai importante.... MAH...


nu am dorit absolut deloc sa iti raspund cu o alta intrebare insa eram foarte curios de punctul tau de vedere... pai hai sa ti-l spun pe al meu...

uite ce cred eu ca este mai important decat sa dai atacuri la secunda nobili bla bla bla bla... in primul rand toti aceia care au ramas in joc si care au 3-4 ani in spate sau chiar din versiunea beta... au realizat la un momentdat ca cel mai important lucru in acest joc este CREEARE SI DEZVOLTAREA CONTINUA A UNUI GRUP... si acuma daca faci un mic sondaj si ii intrebi pe jucatorii de ce mai continua sa joace acest joc desi ei nu mai au nici o motivatie ... aia care intradevar cunosc jocul si beneficiile lui iti vor spune ca ei au ramas pe triburile DOAR PENTRU CA S-A CREAT UN GRUP, O COMUNITATE, oamenii se intalnesc la bere la meci la film... la munte la mare ... pt toti acesti jucatorii nu mai sunt importante punctele satele cine ce face si cum face ci este important doar MENTINREA ACELUI GRUP SI DEZVOLTAREA LUI CONTINUA... si pot spune ca tribul CIRC de pe lumea 1 ( pt ca pe celelalte triburi denumite tot circ dar din lumii diferite eu le consider clone, dar asta e o alta discutie), este printre putinele triburi care a dezvoltat continu un GRUP la care inevitabil au aparaut si persoanje din joc (inclusiv alti membrii infara de cei din circ ) ... vezi tu asta este cel mai important in acest joc, si anume ca ai posibilitatea de a crea o comunitate de a o dezvolta in permanenta... e foarte simplu crezi ca daca nu dezvolti aceasta idee dupa 3-4-5 luni de la terminarea jocului mai raman maxim 4-5 insi ... dupa un timp si mai putin... vezi tu asta e important ca sa nu ajungi niciodata la aia 3-4-5 insi... trebuie sa gasesti o solutie ca, grupul sa ramana in mare parte acelasi... si am curajul sa fac pariu cu cine vreti voi ca, grupul din circ va rezista si dupa inchiderea L1... sau poate ne vom muta cu totii pe o alta lume.

"Acuma" liniste... a vorbit sefu... fiecare dintre noi poate scrie povesti frumoase - nu iti trebuie insa atat de mult timp de stat in fata calculatorului cu browserul deschis pe triburile.

Te`as ruga ceva, inainte sa te legi de posturile mele incearca sa nu mai abuzezi de limba romana... daca pe tine glumele mele recunosc deplasate pe care mi le`am asumat, pentru care mi`am cerut scuze si apelativul "ma" te`au socat... Tin sa te anunt ca si pe mine "sincer" ma socheaza usurinta cu care jignesti limba romana... ai cetatenie? Nu cred ca au fost concursuri in care sa nu existe spam pe langa subiect...

Sa`ti zic scopul meu in joc? Sa atac, sa iau sate si sa ma distrez alaturi de grupul din care fac parte(caterinca se face in scara blocului la o cola si`o punga de pufuleti). La urma urmei nu e un Job, nu e o Scoala(cu toate ca unora ne`ar prinde bine), nu e o viata ... este doar un !JOC! de strategie si socializare bazat pe lucru in echipa.
Dezvoltarea armonioasa a unui grup necesita o atmosfera calda si prietenoasa. Eu asta vad in filmuletul 2, grupul din care fac parte si in care as vrea sa ma integrez daca as fi din afara. Nu am nevoie ca numele meu sa fie trecut in Hall Of Fame intr`un filmulet alaturi de o caricatura sau sa arat lumii ca sunt King Kong al Lumii X(asta e topic related ca sa nu iau mute/ban la urma urmei fiecare dintre noi are dreptul la replica).
 

DeletedUser3061

"Acuma" liniste... a vorbit sefu... fiecare dintre noi poate scrie povesti frumoase - nu iti trebuie insa atat de mult timp de stat in fata calculatorului cu browserul deschis pe triburile.

Te`as ruga ceva, inainte sa te legi de posturile mele incearca sa nu mai abuzezi de limba romana... daca pe tine glumele mele recunosc deplasate pe care mi le`am asumat, pentru care mi`am cerut scuze si apelativul "ma" te`au socat... Tin sa te anunt ca si pe mine "sincer" ma socheaza usurinta cu care jignesti limba romana... ai cetatenie? Nu cred ca au fost concursuri in care sa nu existe spam pe langa subiect...

Sa`ti zic scopul meu in joc? Sa atac, sa iau sate si sa ma distrez alaturi de grupul din care fac parte(caterinca se face in scara blocului la o cola si`o punga de pufuleti). La urma urmei nu e un Job, nu e o Scoala(cu toate ca unora ne`ar prinde bine), nu e o viata ... este doar un !JOC! de strategie si socializare bazat pe lucru in echipa.
Dezvoltarea armonioasa a unui grup necesita o atmosfera calda si prietenoasa. Eu asta vad in filmuletul 2, grupul din care fac parte si in care as vrea sa ma integrez daca as fi din afara. Nu am nevoie ca numele meu sa fie trecut in Hall Of Fame intr`un filmulet alaturi de o caricatura sau sa arat lumii ca sunt King Kong al Lumii X(asta e topic related ca sa nu iau mute/ban la urma urmei fiecare dintre noi are dreptul la replica).



esti de-a dreptul penibil daca tu crezi ca are vreo importanta ca esti in nu stiu ce hall of fame... si asa neoficial tocmai ce ai incalcat o regula simpla a acestui forum... uite am sa incalc si eu una dar in mod voit spre deosebire de tine care sunt convins ca nici macar nu stii ce regula ai incalcat da la cata somitatea esti tu.....

acuma daca tu asa faci caterinca cu amicii tai in fata blocului la o cola esti tare ce sa mai ... cred ca te putem considera mizeu...

2 la mana ti-as sugera sa mai citesti inca o data postul meu amice, si sa imi arati si mie unde am spus eu ca acest joc este un job sau o scoala? ca sincer eu nu vad acest lucru.
cat despre faptul ca am scris aici ... eu nu prea obisnuiesc sa bag in seama somitatiile ca dumneata, insa prea te-ai legat mataluta de colegul meu... nu zice nimeni sa nu faci spam ... din partea mea fa cat vrei tu.

3 la mana nu a zis nimeni si nu am sustinut cum ca al doilea filmulet nu ar fi ok... EU NU M-AM LEGAT DE FILMULET este munca cuiva indiferent cum a facut-o ... eu m-am legat strict de tine miezu care hop una doua s-a sucarit tambric... intelegi tu...

si acuma intre noi doi fie vorba ma bucur de-a dreptul ca asta ai inteles tu din acest joc... acuma chiar stau si ma intreb oare cat te-o mai tine pamantu ca sincer degeaba te tine crede-l pe patriarh pe cuvant.
 

DeletedUser

Am zis ca ma joc intr`un mediu placut ... ma distrez nu fac caterinca... eu nu folosesc cuvantul ala asa elevat... Imi asum responsabilitatea pentru cuvintele de mai devreme si daca ele reprezinta o incalcare a regulilor forumului accept fara nici`un comentariu pedeapsa ... Mi`a facut placere sa spamez alaturi de voi... Acum o sa ma retrag in pestera sa`mi astept sentinta.

P.S. Intre paranteze am vrut sa subliniez anumite caracteristici:D (Subtil)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3061

vezi sa nu uiti sa aprinzi si o faclie daca tot intri in pestera.... hibernare placuta.... te pupa patriarhu !
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Hai ca ati reusit sa nu va luati la tranta...prea rau, ma rog, trecem cu vederea, sa fiti cuminti da ? :)
 

DeletedUser

tinand cont ca nr.1 e singura lucrare facuta special pentru concurs, parca nu se prea justifica atitudinea sustinatorilor, dar trebuie remarcat ca e in spiritul filmului :)) desi dureaza jumatate din cel de-al doilea, daca nu ar fi fost coloana sonora cu greu as fi ajuns la final, twstats-ul e mult mai palpitant
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus