Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17342

bine , in fine sa lasam prostiile ca iar deviem.

VOI, adminii 'ăi mari' ca tot sunteti aici ce parare aveti de ultimele schimbari de pe acest joc (PP, serverele care sunt la pamant, oamenii nemultumiti)

Si ce parare aveti ca exista atati oameni nemultumiti si hotarati sa faca ceva pentru noi, triburile.ro. Ati fi dispusi sa ajutati?

SIMPLU. Da sau Nu !

Destul de relaxat lamine in felul in care posteaza, nu il caracterizeaza, pana acum aveam 4-5 blocati si topicul inchis daca lucra serios. Din cate imi amintesc pe west a fost o astfel de farsa ce tinea tot de premium.
E o posibilitate de luat in calcul, vedem maine daca lasam furcile si topoarele acasa sau mergem la revolutie.

P.S. stil, lasa-ne :)

farsa, nefarsa, am vazut si noi ca sunt oameni care nu accepta tampenii pe banda. cum spuneam si eu, pe mine nu neaparat PP ma deranjeaza, cat starea precara a serverului(am avut de pierdut mult pe seama asta...). Dar Punctele sunt picatura care umple paharul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3986

in momentul cand folosesti un serviuciu iar proveder-ul stie ca il vei folosi si in continuare si iti majoreaza pretul la serviciu - tu cum numesti acest lucru?

Atunci de ce nu mergeti si urlati SUNT FURAT :
- In fata unei benzinarii (pretul se modifica la 2 zile)
- In fata chioscului de tigari

si lista merge mai departe, doar este acelasi lucru.
 

DeletedUser23476

Atunci de ce nu mergeti si urlati SUNT FURAT :
- In fata unei benzinarii (pretul se modifica la 2 zile)
- In fata chioscului de tigari

si lista merge mai departe, doar este acelasi lucru.

poti sa mergi si sa strigi ca strigi degeaba,la politicieni nu le pasa
la fel e si cu voi?
 

DeletedUser29025

du-te stil la culcare !
ce treaba are benzina cu un joc ? :)))
doamne, parca esti admin, asa vorbesti :confused:
 

DeletedUser

lamine,nu am inteles partea asta,cred ca de asta sunteti pusi marea majoritatea,nu stati degeaba,vi se ofera ceva,sunteti pusi pentru asa ceva,si asa este,proasta mentalitate,sa nu ne raspunda nici un moderator/admin,sigur remediaza situatia .

Poate primesc si eu un reply !
 

DeletedUser3986

bine , in fine sa lasam prostiile ca iar deviem.

VOI, adminii 'ăi mari' ca tot sunteti aici ce parare aveti de ultimele schimbari de pe acest joc (PP, serverele care sunt la pamant, oamenii nemultumiti)

Si ce parare aveti ca exista atati oameni nemultumiti si hotarati sa faca ceva pentru noi, triburile.ro. Ati fi dispusi sa ajutati?

SIMPLU. Da sau Nu !

Iti raspund eu la aceasta intrebare.

DA de n ori adminii au luat parte jucatorilor si au urlat ca serverele au probleme, ca jucatorii sunt nemultumiti.
 

DeletedUser

Atunci de ce nu mergeti si urlati SUNT FURAT :
- In fata unei benzinarii (pretul se modifica la 2 zile)
- In fata chioscului de tigari

si lista merge mai departe, doar este acelasi lucru.

Foarte simplu...
Daca ma duc sa iau benzina o platesc= o folosesc
Daca ma duc sa iau tigari le platesc = le fumez

Dar daca cumperi puncte premium le platesti=nu le poti folosi cum trebuie , nu te poti loga,nu poti ataca ,nu te poti apara cand trebuie ca servarul e prea cazut
 

DeletedUser23476

care "voi"?..ca uitasi sa precizezi..suntem si "noi in aceeasi situatie cu toti..am fost anuntati si atat.

uite,depinde tracey,community managerul de pe serverele uk ,a zis ca daca strang 100 de oameni de pe acele servere care sunt de acord cu mine,ma ajuta sa depunem o petitie online impotriva acestei ridicari de pret
 

DeletedUser5970

Atunci de ce nu mergeti si urlati SUNT FURAT :
- In fata unei benzinarii (pretul se modifica la 2 zile)
- In fata chioscului de tigari

si lista merge mai departe, doar este acelasi lucru.

Stil dar nu ti-e putin rusine sa vii cu astfel de texte, sa instigi la cearta prin acele tikete care contin cuvinte vulgare ? De ce trebuie sa generalizezi ? Din cate imi amintesc, jucatorii au salutat cu bucurie cand regulamentul s-a schimbat si a devenit mai aspru pentru cei care injura dar tine minte ca nu toti suntem in aceeasi oala.
Strig eu SUNT FURAT, pentru ca imi furi din timpul pretios, ce-i drept, nu e vina ta ca iti citesc textele de slaba calitate.
Tot acest avant dupa ce, prietenul tau lamine, a aparut primul.
 

DeletedUser33055

Atunci de ce nu mergeti si urlati SUNT FURAT :
- In fata unei benzinarii (pretul se modifica la 2 zile)
- In fata chioscului de tigari

si lista merge mai departe, doar este acelasi lucru.

tu compari politica cu privatul????
scumpirea tigarilor si a benzinei este monopol de stat gagiule
aici e cu totul altceva: este un sector privat
vezi ca marii producatori auto au ieftinit radical masinilile?oare de ce?
si materialele de constructie s-au ieftinit si multe altele din sectorul privat
nu compara marfa cu ambalajul
eu cred ca daca macar jumatate de pe triburile.ro nu vor mai cumpara premium(dintre cumparatori) va avea efect nemultumirea si protestul nostru
 

DeletedUser3986

uite,depinde tracey,community managerul de pe serverele uk ,a zis ca daca strang 100 de oameni de pe acele servere care sunt de acord cu mine,ma ajuta sa depunem o petitie online impotriva acestei ridicari de pret

Bun si pe voi cine v-a retinut sa faceti acest lucru. E musai nevoie de un admin ?
Cineva a postat mai sus o adresa de mail (exceptie acel http://) de ce nu o folositi ?
 

DeletedUser184

@ King Babilonia observ ca te framanta intrebarea ta

da marea majoritate primeste cateva pcte amarate de cp - care sigur si le-ar permite sa le cumpere si singuri (eu personal inainte sa ajung admin am avut la activ vreo 300 pcte)..."sunteti pusi ptr asa ceva"....ei bine nu e chiar asa nu suntem pusi ci am venit in urma acelor anunturi si am fost selectati pentru a crea un joc cat mai placut.
faptul ca sunt/suntem admini nu ne impune un anumit program ci un minim de timp alocat "hobbyului" - a se observa ca eu sunt de pe la 8 seara si acum e cam spre 12 ...
 

DeletedUser17342

Bun si pe voi cine v-a retinut sa faceti acest lucru. E musai nevoie de un admin ?
Cineva a postat mai sus o adresa de mail (exceptie acel http://) de ce nu o folositi ?

ai de capu meu... cu asta ati spus totul... nici nu mai postez nimic aici ca nu meritati ;)
 

DeletedUser

perfect..pai numai pe lumea 1 suntem peste 2000 si din cate observ si de pe celelalte servere sunt o gramada...spune-ne ce trebuie sa facem...ne ajuta strainii ca ai nostrii nu au putut sa ne dea ideea asta...
 

DeletedUser

Dar daca cumperi puncte premium le platesti=nu le poti folosi cum trebuie , nu te poti loga,nu poti ataca ,nu te poti apara cand trebuie ca servarul e prea cazut

Nu e vorba doar de server, si mai de graba ca ni se convertesc punctele deja cumparate. Eu nu ma duc sa imi cumpar cartele la metro de 10 calatorii ca peste cateva zile sa nu ma lase ca mai am 0,7 calatorii... cumperi un serviciu la un standard, nu revii ulterior si modifici contractul, unilateral. Eu vreau sa cumpar premium acum, pentru 5 ani nu sa vina ei ulterior si sa imi modifice valoarea cumparata, in avans(generatoare de dobanda), cum vor muschiul formulelor matematice ale lor(greseala intentionata)...
 

DeletedUser

Observ că iar se încearcă o deviere de la subiect..ce și câti admini/moderatori au răspuns /postat sau nu la această temă și ce anume au postat..ce e aia furt.. al câtelea server suntem ca importanță în lumea asta largă.

Tema discuției este : scumpirile anunțate și raportul calitate servicii oferite/preț.Nimic altceva.
Și..ca subsidiar,cererea ca protestul acesta al nostru născut ad-hoc șă fie înaintat de către cei în drept celor de la InnoGames.

Nimeni nu a acuzat aici echipa .ro că a fost în spatele acestei măriri de prețuri,nimeni nu a acuzat așa ceva!

Tot ceea ce se încearcă ( comparații cu alte jocuri...cu alte servere.net sau .nu știu eu ce) este o încercare de a divaga și de a duce discuția în derizoriu.

Nu,așa cum am mai spus..nu ne obligă nimeni să cumpărăm.Cumpărăm sau am cumpărat,pentru că doar să fi masochist cu acte în regulă, să stai să faci recrutare trecând prin câteva sute de sate,manual.
Ceea ce ne deranjează și cee ce a dat naștere acestui protest este faptul că pentru aceleași servicii lamentabile,vom plăti în mod nejustificat ,mai mult.
Acesta este chintesența acestui protest care dorim să fie înaintat celor în drept.Dacă vom primi în scris o garanție că o dată cu scumpirea achiziționării de puncte premium vom avea parte și de servicii mai bune,eu cred că nemulțumirile se vor stinge.
 

DeletedUser2154

Atunci de ce nu mergeti si urlati SUNT FURAT :
- In fata unei benzinarii (pretul se modifica la 2 zile)
- In fata chioscului de tigari

si lista merge mai departe, doar este acelasi lucru.

Pentru ca suntem un popor de lasi care nu stim sa ne impunem punctul de vedere...iti garantez eu ca daca situatia noastra din tara exista in alta tara a comunitatii europene acea tara era paralizata si toata lumea era in strada....
Acuma ca ne-am gasit o mana de oameni curajosi care avem curajul sa ne spunem nemultumirile se ajunge sa ni se puna pumnul in gura....pentru ce ca vrem dreptate si vrem un tratament egal


De ce nu se alatura adminii si moderatorii noua sa ne sustina...de ce Carmi tace malc doar sta si citeste...de ce se dau raspunsuri smecheresti si pline de jigniri de catre anumiti admini....vreti sa va arat ce mesaj mi-a dat azi un admin pentru ca am avut curajul sa imi spun punctul de vedere?!
 

DeletedUser

Bun si pe voi cine v-a retinut sa faceti acest lucru. E musai nevoie de un admin ?
Cineva a postat mai sus o adresa de mail (exceptie acel http://) de ce nu o folositi ?

De ce? pt ca noi nu stam fata-n fata mereu cu ceilalti admini si moderatori din alte tari, pt ca nu asta e treaba noastra..toate informatiile astea trebuiau sa ni le oferiti chiar voi...de ce nu ati facut-o pana acum..trec imediat 24 de ore si voi habar nu aveti ce trebuie facut...
 

DeletedUser5970

Va rog sa nu-i faceti jocul lui stil, a venit aici, cocos, sa provoace, urmarind probabil inchiderea acestui topic, in termeni legali.
Ignorati-l, doare mai tare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus