Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

În orice afacere,mai întâi investești..și mai apoi încerci să amoritizezi cheltuielile făcute și să scoți un profit.Și amortizarea asta a cheltuielilor precum și profitul estimat a fi obținut, se face treptat...nu peste noapte.
Nu pui carul înaintea boilor.,,Dați voi banii..că poate noi facem serverele să nu mai pice.''
Bine ai zis..poate!

De mai bine de 4 ani astia nu si'au amortizat afacerea si nu au profit? Lol...Buna asta!
 

DeletedUser3919

http://forum.klanhaboru.hu/showthread.php?t=1788

a fost sters ce s-a spus acolo,cum a fost sters aici de la xena

20000 din cei 100000 de jucatori au zis ca asteapta pina pe 2 aprilie sa vada daca a fost gluma de 1 aprilie

daca nu pe 2 aprilie isi dau delete la account si parasesc serverele unguresti

Si ii cred in stare. Spre deosebire de noi, ungurilor le curge sange prin vene si nu apa.

Amintiti-va cum au iesit in strada si au protestat zile in sir numai cand au afla ca al lor prim-ministru i-a mintit, pana si-a dat demisia. Noi suntem mintiti zilnic si acceptam... ii injuram la un pahar de vin si apoi ne bagam la somn.
 

DeletedUser

Cainii latra, ursul merge.
Cativa euro in plus nu o sa va omoare. Considerati aceasta suma in plus ca un ajutor pentru imbunatatirea performantelor serverelor. Iar daca nu va permiteti puteti sa cumparati o luna premium alta pauza si tot asa :)

Daca iti place sa fii calcat in picioare dute la piata...sa platesti tu pentru ceva ce nu ai ,decat sa le dau lor bani pe nimic mai bine ii donez pentru orfani.
 

DeletedUser5970

Gaby iti donez lunar pe termen nelimitat cate 5 PP pe luna, e bine ? Despre asta este vorba, de fapt ?
Eu zic ca pentru unii este o ocazie foarte buna de intepaturi si de platit polite.

Adex, ma dezamagesti. Nu intelegi ca nu e vorba de puncte premium ?
Ati fost intrebati daca puteti reprezenta o mana de jucatori, mai departe, catre sefii INNO, atata tot, nu daca mai avem mult pana la aratura, nu daca alte jocuri au facilitati mai slabe la banuti mai multi, nu daca intram in gratiile unui admin si primim pe termen nelimitat cate 5 PP pe luna.
Inteleg ca se lucreaza la aplanare dar totusi, sa fim seriosi.
Apropo, in cazul in care ramai in pana vreodata, te pot imprumuta eu cu pp, asa, ca imi esti simpatic.
 

DeletedUser17342

in primul rand daca nu erau oamenii pasionati care va enerveaza pe voi, zeii, nu avea nimeni Tools-uri , planificatoare de atac, programe si programele, pe browser sau nu, wikipedia, etc etc, lucruri care fac la randul lor oamenii sa ramana pe triburile pentru ca e mai interesant sa iei un program care iti face o harta mai detaliata sau mai misto decat TW-Stats, ca nu ai planificatoru ala penal si ai TW-Mentor e mult mai misto, cand vezi ca oamenii aia se ocupa, te bucuri pentru ca la mai multi le pasa de fenomen...

da trebe sa ai totusi ceva acolo sa intelegi toate lucrurile astea. toti sunt tari in gura pe net dar sa puna mana sa faca ceva constructiv pentru viitor e 'penal' pentru zei . pai macar sa faca altii, la aia sa nu li se puna bete in roate.
 

DeletedUser9103

În orice afacere,mai întâi investești..și mai apoi încerci să amoritizezi cheltuielile făcute și să scoți un profit.Și amortizarea asta a cheltuielilor precum și profitul estimat a fi obținut, se face treptat...nu peste noapte.
Nu pui carul înaintea boilor.,,Dați voi banii..că poate noi facem serverele să nu mai pice.''
Bine ai zis..poate!

Noi nu facem marketing aici, iar daca am face. Informatia o poti vinde cu cat vrei.
 

DeletedUser11867

Daca iti place sa fii calcat in picioare dute la piata...sa platesti tu pentru ceva ce nu ai ,decat sa le dau lor bani pe nimic mai bine ii donez pentru orfani.

de acord...din cate stiu sa mai incercat acum 1 an si ceva scumpirea CP si nu prea lea reusit...asa imi aduc aminte parca...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Adex, ma dezamagesti. Nu intelegi ca nu e vorba de puncte premium ?
Ati fost intrebati daca puteti reprezenta o mana de jucatori, mai departe, catre sefii INNO, atata tot, nu daca mai avem mult pana la aratura, nu daca alte jocuri au facilitati mai slabe la banuti mai multi, nu daca intram in gratiile unui admin si primim pe termen nelimitat cate 5 PP pe luna.
Inteleg ca se lucreaza la aplanare dar totusi, sa fim seriosi.
Apropo, in cazul in care ramai in pana vreodata, te pot imprumuta eu cu pp, asa, ca imi esti simpatic.

Uite asa iti faci prieteni si ti se umple inbox-ul de mesaje :D
Este adevarat, au fost si demersuri si opinii decente aici, dar au fost si excese. Noaptea e un sfetnic bun :), maine lucrurile se vor vedea altfel. Facem niste calcule, venim cu argumente gen : cu 1 leu pe zi ... etc.

Noapte buna :)
 

DeletedUser

Intradevar 5 puncte pe luna, o avere. Dar ca-mi pierd minim 3 ore pe zi pe servere si sunt injurat de o gramada de "copii", fara cei 7 ani de acasa. Asta-i obtional, ca-i frigiderul plin zilnic.

5 puncte pe lună..sunt fix atât cât este necesar să poți avea cont premium pe 1 lună.Mă rog..atât era necesar,în vechea modalitate de calcul.

Și..nu cred că te-a luat cineva cu forța și te-a numit administrator.Tu singur ai ales acest lucru,deplin conștient că vei avea avantaje dar și dezavantaje care decurg din decizia ta.Ai oricând la dispoziție opțiunea de a nu mai fi înjurat sau de a nu mai ,,pierde'' 3 ore pe servere.
 

DeletedUser18308

bat3l chiar trebuie sa incepem cu atacuri la persoana si jigniri?
 

DeletedUser

sunt in top forbes au profit de profit...

Aaaaaa, chiar uitasem de celebrul interviu!
24.gif
Foarte bine punctat!
 

DeletedUser6843

@lamine
eu nu stiu care e treaba cu adminareala si putin imi pasa , dar :

eu iti vorbesc tribal

Conducere team(Intemeietor)
carmi


Echipa(Conducatori:)
just4fun : mamazmeilor ; rakanishu


toti au drept la ascuns.

membrii de incredere
ceilalti admini


membrii
noi cei care ne jucam
.


membrii pun multe intrebari , cineva din conducere trebuie sa raspunda si sa ne convinga

sau?

ce responsabilitati aveti fiecare in parte , ca sa nu va mai deranjam:p


Atunci de ce nu mergeti si urlati

Sa uri tu domne' , cred ca majoritatea tipam :))
 

DeletedUser

De mai bine de 4 ani astia nu si'au amortizat afacerea si nu au profit? Lol...Buna asta!

Vorbeam la modul general.. ,,în orice afacere''
Ca mulți alții de pe aici am citit și eu acel articol unde se raporta cu mândrie că InnoGames este o afacere de hipersucces și cu profituri de nu mai rețin câte milioane..
 

DeletedUser11867

faza tare e ca la ultimele intrebari care le-am pus la suport miau raspuns fosti adversari care sunt admini acum...ce incredere sa am in ei...
 

DeletedUser6843

faza tare e ca la ultimele intrebari care le-am pus la suport miau raspuns fosti adversari care sunt admini acum...ce incredere sa am in ei...

nimeni nu are nimic personal cu tine.
topicul nu se numeste "dumieu" , aici este vorba despre mai multa lume :))
 

DeletedUser

uite ce explicatie interesanta apare pe .net
Originally Posted by Morthy View Post
The value of points changed because the versions of TW in Asia will have different premium models and abilities, to better suit the market in some countries there. While there are no plans for tribalwars.net to change like this, it'd be technically hard to maintain two different premium point systems in the same code base.

The change is not a trick or method purely to hide the increase. The reasons for it just don't apply to this market. We are increasing the prices of premium in general and clearly say so in the announcement.

asta ar fi cauza modificarii :D
 

DeletedUser3919

STERGERE CONT... asta e solutia. Asa o sa mai avem timp de lucruri intr-adevar utile (cum ar fi cititul caci, fara sa exagerez, 80% din jucatori sunt agramati rau de tot). Triburile sunt un moft si pierdere de timp. Socializarea se poate face si fara triburile.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus