Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Foarte multi vor renunta la acest joc si se vor muta pe altele mai primitoare in speranta ca nu vor gasi si acolo aceas idee "hai sa ne imbogatim peste noate"
 

DeletedUser

53 de pagini in mai putin de 24 de ore. se pare ca e destul de interesant subiectul :)
 

DeletedUser11867

nimeni nu are nimic personal cu tine.
topicul nu se numeste "dumieu" , aici este vorba despre mai multa lume :))
pot sati dau si eu un raspuns la fel la cel putin vreo 10 postari de ale tale...era un exemplu despre faptul ca nu poti sa ai incredere in admini cum ai postat si tu mai sus...dar imi plac ccei care fac pe desteptii arata de fapt cum sunt ;)
si nam spus ca mau dezavantajat...:))
 

DeletedUser6843

pot sati dau si eu un raspuns la fel la cel putin vreo 10 postari de ale tale...era un exemplu despre faptul ca nu poti sa ai incredere in admini cum ai postat si tu mai sus...dar imi plac ccei care fac pe desteptii arata de fapt cum sunt ;)
si nam spus ca mau dezavantajat...:))

am postat de vreo 4 ori :)) , da-mi replica la subiect , cand ai timp , maine...
 

DeletedUser

joc de 2 ani triburi, tot timpul am avut cp, de bani aia mai bine ai bagam in jocul silkroad si eram un boss, cred ca incepe sa-mi para rau ca m-am apucat de triburi
 

DeletedUser17342

Cam acelasi sistem de premium e si la Grepolis, si e tot al lor... dar acolo e smen mai mare ca aici. Si au si vrajeli din alea de genul 'scumpesc ciorapii astia de la 2 la 4 lei si saptamana viitoare pun mare 50% REDUCERE!! '

222tpv.png




STERGERE CONT... asta e solutia. Asa o sa mai avem timp de lucruri intr-adevar utile (cum ar fi cititul caci, fara sa exagerez, 80% din jucatori sunt agramati rau de tot). Triburile sunt un moft si pierdere de timp. Socializarea se poate face si fara triburile.

mersi de sfat Megara. il vei urma si tu?
 

DeletedUser15222

Atunci de ce nu mergeti si urlati SUNT FURAT :
- In fata unei benzinarii (pretul se modifica la 2 zile)
- In fata chioscului de tigari

si lista merge mai departe, doar este acelasi lucru.


STIL tot respectul pentru tine .. insa se pare ca unul dintre noi nu a citit cum trebuie mesajul dat de sistem .. acolo spune ca nu se pierde nimic ci dimpotriva se cistiga chiar si o zi ..

as intreba si eu unde este acea zi cind se pierd de fapt 42 de zile la pretul de 10 euro

mai jos este redat calculul corect pt un cost de 10euro

deci 20pp*46(multiplicatorul)= 920 pp(nou)
mai departe
900 pp :100= 9 unde 9 = 14 zile ..
9*14 zile = 126 zile .. pina aici este ok ..

problema apare daca vreau sa cumpar ulterior cu aceasi bani cele 126 de zile ..
cu 10 euro cumpar doar 6*14 zile = 84 zile
pierdere = 42 zile .
iar scumpirea este de 133%.. in cap ..

cred ca era mai normal sa ni se spuna in fata .. ca datorita .......... incepind cu data de 08.04.2010 costul punctelor premium se va majora cu 133% si cred ca nu mai era atita zarva ..

este adevarat ce afirmi tu .. ca nu ne obliga nimeni sa jucam sau sa cumparam acele puncte .. si nu ne baga nimeni mina in buzunar .. dar cred ca putina decenta din partea sistemului meritam si noi ..
Nu cred ca trebuie sa ne mintiti .. este mai ok asa .. chiar daca traim in Romania ..
 

DeletedUser

1.Se poate incerca o petitie on line pe care sa o semneze cat mai multa lume si sa fie innaintata Inno Games de catre reprezentatul lor in romania si cred ca astfel va-ti fi castigat simpatia noastra a tuturor ,dar in schimb se cauta motive si chitibusuri ,apar membrii ,,indoctrinati ,,care incearca sa devieze discutia sau sa il determine pe Lamine sa inchida intr-un final discutia.
2.Chiar un fost admin afirma ca ,cheltuielile sunt foarte mici ,atunci banuiesc ca dumneavoastra v-au fost prezentate motivele scumpirii ..din respect pentru noi ,consumatorul,ar fi binevenit sa le postati pe forum .
Avand in vedere ca pentru un astfel de joc nu prea ai nevoie de mai mult de un garaj, este clar, afacerea este buna - costuri minime pentru un venit destul de mare. Salarii nu nrea au de platit, pentru ca in afara de managerul de proiect, maxim 1-2 admini sunt platiti, si destul de putin, in fiecare tara.
Deci avem o afacere cu minime cheltuieli, cu o gramada de voluntari care pierd timp sa-i imbogateasca pe cei de la Inno, cu servere care pica din ce in ce mai des, cu raspunsuri din ce in ce mai halucinante din partea adminilor si moderatorilor etc.
Chiar Dumneaoastra afirmati ca faceti munca voluntara ,hobby.sau cum vreti sa ii spuneti ...era acceptabil acel pret marit daca venea si cu niste avantaje vizibile...in primul rand la fiabilitatea serverelor!
3.Stiti bine ca serverele merg execrabil sau nu merg ..DACA EU AM PREMIUM SI SEARA CAND IMI ALOC 2-3 ORE PENTRU TRIBURI ACESTE NU FUNCTIONEAZA ..IMI VE-TI REDA DE FIECARE DATA PENTRU FIECARE INTERVAL CAND NU M-AM PUTUT LOGA PUNCTELE INAPOI ?ADICA O.29 PUNCTE PE ORA INAPOI DE CATE ORI NU NE PUTEM LOGA?deci de cate ori nu ma pot loga o sa fac ticket si o sa cer acest procent inapoi :100pp /336 0re =0.297 punct premium/ora sau in euro 4EUROCENTI/1 PUNCT PREMIUM APROXIMATIV 1600LEI VECHI SAU 1,6 BANI!!!
Multumesc vreau un raspuns decent daca se poate poate!
 

DeletedUser

Ar fi bine sa fie pacaleala de 1 aprilie dar din pacate preturile la CP impuse sunt reale, si eu, recunosc ca nu-mi permit sa platesc in plus si ma vad nevoit sa ma retrag de pe serverul.ro
Joc de 3 ani si cred ca e timpul sa sa ma las, am alte prioritati.
 

DeletedUser17342

Dar nu au spus pe ce strada :))
Ca ne ducem si urlam si acolo daca pe strada asta nu e bine :))

uite aici:

Directia: Harburger Schlossstr. 28
21079 Hamburg
Phone: +49 40 788 9335 0 (no support)
Fax: +49 40 788 9335 21

inca o data link-ul

si aici trebuie sa ajungem:

office_innogames.jpg


223m.png


PE CAAAAAAIIIII !!!1
138.gif


sa nu uitati berbecii, catapultele si mai ales NOBILII
 

DeletedUser

daca ma uit mai bine la asta sunt 77 de insi care urmaresc... frumos, frumos. pacat ca isi bat joc de noi...

se ofera cineva sa puna asta pe .net si co.uk?


Hello.
Considering the last things that happened in the game [the server is not working, Tribe leaders from World one in the romanian server [www.triburile.ro] have decided to start a protest. What is all about:

On an undetermined period of time on each server we should stop wars and no one should buy premium points. We won't attack, noble, send messages, minting gold coins. For this we need every tribe leader of this world.

We think that we have a new battle, a new one, against servers that don't work, despite the fact that we pay money for this. Hopping that we will pass our personal vanity,in the game, I'm waiting for all tribe leaders to confirm that they support us.

The protest is on!


sper ca am tradus bine.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus