Discutii libere L79 !

Enyx88

member
Scor reacție
0
1607688169606.png


Asta erai tu pe lumea 64 vs Roma pe la mijloc ca nu ai prins finalul lumii.
Probabil ai uitat ca bataia doare de ai intrat iar impotriva noastra :)
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Salut.
Sper sa nu ma insel (e doar o supozitie) dar oare: ROMA+GREEN+ OS + asimilarea CIRC + incercarea de fuziune cu NOM > BBRO?
Iti da rau cu virgula :))

Roma + Green + OS = 12 triburi < 15 triburi doar BBro
Daca mai pun in calcul si Nom cu academiile lor, care sunt aliatii vostri, e tragic.

Mai bine nu postai.
 

essex.amazing

member
Scor reacție
0
Scuza-ma nu ma pricep la jocul asta, nu ma pricep la diplomatie, nu ma recomanda nici profilul, nici faptele de vitejie, stiu doar sa apas ATACA, jucator no-name cum au zis unii.

Revenind la ce ai scris tu. Cand ai intentat propunerea de pna cu beneficii (care urma sa se transforme intr-o alianta pe viitor, dupa spusele tale dar bineinteles ca termenii au fost incalcati) familiei de triburi NoName, propunerea de fuziune catre familia de triburi NOM dupa ce ati vazut ca sunteti inconjurati , propunerea de fuziune catre CIRC care de fapt a fost o asimilare si in plus aveti un jucator care are mai multe conturi decat oricare trib din familia BBRO, nu te-ai gandit ca recrutezi toata harta?
Care dintre noi nu trebuia sa posteze?

Revenind la titlul topicului. Chiar daca observ ca nimic nu s-a schimbat in ultimii 6-7 ani pe .ro (cu exceptia targului), iar bataliile intre cocosi inca exista pe extern,va urez succes tuturor si distractie placuta pe lumea asta si ma bucur ca reusesc sa impart harta, atat timp cat voi mai fi pe ea, cu "jucatori legendari" de la care nu am decat sa invat.
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Scuza-ma nu ma pricep la jocul asta, nu ma pricep la diplomatie, nu ma recomanda nici profilul, nici faptele de vitejie, stiu doar sa apas ATACA, jucator no-name cum au zis unii.

Revenind la ce ai scris tu. Cand ai intentat propunerea de pna cu beneficii (care urma sa se transforme intr-o alianta pe viitor, dupa spusele tale dar bineinteles ca termenii au fost incalcati) familiei de triburi NoName, propunerea de fuziune catre familia de triburi NOM dupa ce ati vazut ca sunteti inconjurati , propunerea de fuziune catre CIRC care de fapt a fost o asimilare si in plus aveti un jucator care are mai multe conturi decat oricare trib din familia BBRO, nu te-ai gandit ca recrutezi toata harta?
Care dintre noi nu trebuia sa posteze?

Revenind la titlul topicului. Chiar daca observ ca nimic nu s-a schimbat in ultimii 6-7 ani pe .ro (cu exceptia targului), iar bataliile intre cocosi inca exista pe extern,va urez succes tuturor si distractie placuta pe lumea asta si ma bucur ca reusesc sa impart harta, atat timp cat voi mai fi pe ea, cu "jucatori legendari" de la care nu am decat sa invat.
Sa le iau pe rand.

Nu v-a propus nimeni pna uri cu beneficii. Nici nu am avut vreodata discuții cu tine. NN la momentul resoectiv se batea cu Kill pt suprematia pe continent. Daca si noi ne bateam cu kill propunerea de pna a fost simpla si logica si in beneficiul ambelor triburi. Conducatorul vostru de atunci a agreat ca asa trebuie facut. Nu v a bagat nimeni pe gat un pna. In plus, cand s-a facut pna ul aveam deja oameni in continentul vostru in nord, spre kill. Aike stie bine si conversatiile inca sunt, unde eu i am spus ca vom innobila acolo sus pt ca oricum kill e tinta comuna.

Circ - am mesaj direct de la conducatorul CiRc de atunci sa recrutam pe cine consideram ca e capabil sa joace in Roma. Toate astea dupa ce pierdeau sate pe banda rulanta la noi. Am luat cam 20 playeri si ei erau peste 100. Cu tot cu cei 20 tot am rămas in 5 triburi Roma pt ca au fost asimilati in triburile noastre.

Legat de NOm nu stiu despre ce fuziune vorbești. Diplomatia in Roma toata lumea stie ca o discut eu si n am discutat de vreo fuziune cu ei. Nici nu am avea cum din 2 motive.
1. Nom e compus mare parte din jucatori RS cu care ne batem pe toate lumile
2. Nom e mult mai mic decat noi. Sa ii luam la noi se numeste asimilare nu fuziune :)

PS: Din ce vad eu pe harta Roma inconjoara NOm nu invers.

Legat de faptul ca nu s-a schimbat nimic pe. Ro in ultimii 6-7 ani ai mare dreptate. Si tu esti intr-un trib care simbolizeaza cat de rau a ajuns jocul asta. E culmea ipocriziei sa spui ca stii doar sa apesi butonul ATACA cand harta voastra e albastra. Aveai ce sa ataci pana sa fuzionati in 15 triburi si sa poata ataca inamici doar cativa din granita. Pentru restul care ATACA exista doar optiunea sa isi atace colegii internati.
 

essex.amazing

member
Scor reacție
0
Multumesc Enyx pentru clarificari.

Stiu si eu TOATE discutiile despre PNA-ul NN-Roma, exact asta a fost termenul pna cu beneficii cu o eventuala alianta pe viitor si in acelasi timp facilitarea crearii unui pna/unei aliante cu GREEN. .
Legat de NOM... daca tu zici ca asa a fost... eu am auzit ca ati primit o contraoferta pe care ati refuzat-o desi voi ati initiat discutiile.

Legat de P.S La treaba cu inconjuratul ma refeream ca sunteti inconjurati de BBRO + NOM .

Nu e culmea ipocriziei, doar asta stiu sa fac, am vrut sa subliniez faptul ca sunt/suntem(nu cred ca e ok sa vorbesc in numele colegilor, dar am pus sa fie) extraordinar de slabi in comparatie cu tine/voi. Si voi aveti interne, sa numai zic de conturi support (punctul asta l-ai sarit, e ok). Macar la noi nu se interneaza fara un motiv foarte intemeiat.

Anyways, dupa cum vezi nu imi plac polemicile si intotdeauna voi incerca sa evit trashtalk-ul. Hai sa spunem ca a fost un debate interesant . Te salut, pana cand ne vom vedea pe harta ma duc sa mai citesc niste tutoriale poate ma vor ajuta sa ma ridic la "nivelul" vostru :)
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Nu incerc nici sa fiu ironic cu tine nici sa te desconsider in vreun fel. Nu imi dau arogante sau sa cred ca sunteti inferiori cu ceva.Daca voi aveti vreun complex de inferioritate in fata noastra e problema voastra.

Contest doar tactica voastra de a recruta toata harta la o luna dr joc, care e contrar principiilor jocului asta care e un joc de razboi. Dar e treaba voastra la urma urmei. Doar sa nu va mai erijați in mari razboinici pe aici.

Legat de interne, apropoul tau e complet fara fond. Arata mi un caz de internare fara motiv la noi. Eu ti-l pot evidentia pe baxxutz care a fost internat de catre kill la inceput de lume dupa ce bagase vreo 2000 lei in pp uri e lume pana la punctul respectiv. Saltat efectiv de catre conducatori intr-o dimineata. Da, stiu, pe vremea aia erati triburi separate dar acum sunteti in aceasi echipa cu cei din kill.
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Fara sa ma refer doar la persoanele implicate in discutia de aici, dar e tragi-comic cum unii ii acuza pe altii ca recruteaza multi jucatori, dar uita ca in alte lumi au facut si ei acelasi lucru. Si da, ma refer si la Roma, care a avut si are si pe lumea asta destule academii.
E putin absurd ca tu, care ai avut trib cu 6-8-10 academii (aici nu ma mai refer doar la Roma) sa vii si sa ii acuzi pe altii ca au cu 3 academii in plus fata de tine. Se intampla asta de multe ori pe aici pe forum.
Multe academii = multe academii. Punct.
Cand o sa existe tribul ala care joaca lume de lume cu maxim 1-2 academii, atunci da, membrii sai vor fi in masura sa faca misto de altii care au 7-10 academii.
Mai punem la socoteala si "impacarile" astea de conjunctura?
Cu jucatori de care unii spuneau ca nu vor mai juca niciodata impreuna si apoi, cand se intalnesc pe vreo lume in situatii dificile, se impaca imediat si uita de motivele "adversitatii" de pana atunci ?
Bine, nu interzic eu cine si ce sa vorbeasca, nu ma intelegeti gresit...
Zic doar sa avem un simt al ridicolului si sa gandim de 2 ori inainte de a posta. Si sa incercam sa fim congruenti in fapte si vorbe, chiar daca e doar un joc.
E doar o parere, nu o bagati in seama daca nu va convine.
 

Enyx88

member
Scor reacție
0
Fara sa ma refer doar la persoanele implicate in discutia de aici, dar e tragi-comic cum unii ii acuza pe altii ca recruteaza multi jucatori, dar uita ca in alte lumi au facut si ei acelasi lucru. Si da, ma refer si la Roma, care a avut si are si pe lumea asta destule academii.
E putin absurd ca tu, care ai avut trib cu 6-8-10 academii (aici nu ma mai refer doar la Roma) sa vii si sa ii acuzi pe altii ca au cu 3 academii in plus fata de tine. Se intampla asta de multe ori pe aici pe forum.
Multe academii = multe academii. Punct.
Cand o sa existe tribul ala care joaca lume de lume cu maxim 1-2 academii, atunci da, membrii sai vor fi in masura sa faca misto de altii care au 7-10 academii.
Mai punem la socoteala si "impacarile" astea de conjunctura?
Cu jucatori de care unii spuneau ca nu vor mai juca niciodata impreuna si apoi, cand se intalnesc pe vreo lume in situatii dificile, se impaca imediat si uita de motivele "adversitatii" de pana atunci ?
Bine, nu interzic eu cine si ce sa vorbeasca, nu ma intelegeti gresit...
Zic doar sa avem un simt al ridicolului si sa gandim de 2 ori inainte de a posta. Si sa incercam sa fim congruenti in fapte si vorbe, chiar daca e doar un joc.
E doar o parere, nu o bagati in seama daca nu va convine.
Pai nu prea meriti bagat in seama ca aberezi la fiecare postare :rolleyes::)
 

stou

member
Scor reacție
0
Ba serios :))))? Intotdeauna au existat triburi mamut si unele dintre ele au castigat si lumi .
Iar fiecare dintre noi ori am facut parte sau chiar au condus astfel de triburi pe parcursul jocului.
Acum sa faci propaganda pe tema asta mi se pare un fel de gluma fara haz gen rade ciob de oala sparta.
Intai castiga lumea dupa fa misto de strategia inamicului
Ariki tata vezi ca nu demult pe o lume precedenta chiar inainte de prima luna de joc mai lipsea un pic si apareau denumiri de flori pe harta ca cele de culori erau cam terminate

P.S. Cum ma Ariki sa vorbesti de rau NIP-ul cand pe 70 erau fratiorii tai de ai intrat pe contul Goodfeling gen sa ne arati cat de maestru esti sa ataci la 20h tot jucatorii nostri astfel incat ai dat alarma si ati ramas toti cu buza unflata ????
 
Ultima editare:

Ariki

member
Scor reacție
0
Ba serios :))))? Intotdeauna au existat triburi mamut si unele dintre ele au castigat si lumi .
Iar fiecare dintre noi ori am facut parte sau chiar au condus astfel de triburi pe parcursul jocului.
Acum sa faci propaganda pe tema asta mi se pare un fel de gluma fara haz gen rade ciob de oala sparta.
Intai castiga lumea dupa fa misto de strategia inamicului
Ariki tata vezi ca nu demult pe o lume precedenta chiar inainte de prima luna de joc mai lipsea un pic si apareau denumiri de flori pe harta ca cele de culori erau cam terminate

P.S. Cum ma Ariki sa vorbesti de rau NIP-ul cand pe 70 erau fratiorii tai de ai intrat pe contul Goodfeling gen sa ne arati cat de maestru esti sa ataci la 20h tot jucatorii nostri astfel incat ai dat alarma si ati ramas toti cu buza unflata ????


Eu nu am intrat pe 70 pe contul GoodFeeling, mai vezi ce s-a intamplat, eu am intrat pe stergere dupa toata faza aceea, am explicat ce s-a intamplat. Iar eu pe 70 am intrat pentru Stamatescu, inainte ca Gentle sa paraseasca lumea, dar am decis daca tot am bagat ppuri ca sa cresc sa nu las sa castigati usor lumea, sa ma lupt cat se poate.
 

Ariki

member
Scor reacție
0
Nu am fost coplayer, am jucat la el pe cont cateva luni cand nu a putut sa intre, nici nu ne cunosteam. Acest lucru se intamplase pe 62.
Parola am pus eu una formata din 3 cifre, ca sa intru rapid. De dupa acele luni eu nu am mai avut interactiune cu acel cont, cine se gandea ca nu a schimbat parola dupa 11 lumi? Mie imi era stocata pe chrome pe un laptop pe care intram foarte rar.

Degeaba incerci sa invinuiesti, eu unul nu am intrat pe acel cont de dupa 62.
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Nu am fost coplayer, am jucat la el pe cont cateva luni cand nu a putut sa intre, nici nu ne cunosteam. Acest lucru se intamplase pe 62.
Parola am pus eu una formata din 3 cifre, ca sa intru rapid. De dupa acele luni eu nu am mai avut interactiune cu acel cont, cine se gandea ca nu a schimbat parola dupa 11 lumi? Mie imi era stocata pe chrome pe un laptop pe care intram foarte rar.

Degeaba incerci sa invinuiesti, eu unul nu am intrat pe acel cont de dupa 62.

Doar i-ai ajutat pe prietenii tai noobster,belite si papaya sa intre ... cum te scuzai in zilele alea? ... n-ai facut nimic ,doar ai lasat TV ... dar lasa ,e ok ,si asa tot au(ati) pierdut lumea aia ,cum ai pierdut si 76 si cum vei pierde oriunde vei juca impotriva DK .E vorba de Skill .
 
Sus