~EC~

  • Autor subiect DeletedUser5712
  • Data de început

DeletedUser1195

:) nu-i duceti grija.Castillo vrea rosu in jur.Acolo are numai rosu:)
 

DeletedUser

inca e in zilele de protectie 8->..oricum moral 30% niste sprijin de la prieteni ca nu duce lipsa..:)..face fata fara stres:)
 

DeletedUser

eu am lasat un cont in EC...daca asha stau lucrurile......IL STERG de acolo......nu se mai justifica punctele pt EC
 

DeletedUser

ec - tribul membrilor

Casper18 astăzi la ora 19:48
[player]Casper18[/player] Ceea ce vreau sa spun este ca atunci cand am inceput sa joc pe clasica, mi-am luat 2 modele: Castillo si Masters.

Castillo este un mit si va fi mereu pe clasica. Prin ceea ce face acum el doar face ca acest mit sa dispara, face ca toti cei care au crezut in el si au avut o imagine idilica, sa priveasca cu tristete cum acela, asa cum sunt si eu, l-au avut ca model, de ce nu idol de joc, sa regrete ca au crezut in el, in principiile lui.


[player]Castillo EC[/player] în data de 16.09. la ora 14:35 Citat
da nu vreau frate asa ceva, tu si inca altii care ati venit aveti toata stima bv vou voi sunteti adevarati jucatori da sa nu ** toti papagalii de mine care nici nu ma cunosc, eu vreau ec-ul atata tot trib poate sa-si faca oricine, ce va e frica intrati toti innapoi si e la fel, eu o sa fiu singurul care nu intra acum si 150 de pct nu cred ca e mult...





Aceasta e o discutie purtata cu Castillo, se gaseste pe forum. Asa cum i-am spus ieri lui va spun si voua.

[ally]~EC~[/ally] este un trib al membrilor, este tribul vostru, cei care ati facut si faceti parte din el. Voi sunteti cei care l-ati ridicat si care l-ati mentinut acolo unde este acum.

Nici [player]Crioli[/player] nici Castillo nu-si pot aroga dreptul de proprietate asupra acestui trib. Nici unul din ei, din orgoliu, rautate nu-si poate bate joc de noptile voastre nedormite, de timpul vostru pierdut pe acest joc.

Acest joc a devenit un mod de viata, acest trib a devenit o familie, nu dati cu piciorul datorita faptului ca lui Castillo i-a venit iarasi chef sa se joace de-a regele.
Asa cum zicea cineva pe forum se va juca 2 saptamani, apoi se va plictisi iarasi, si noi vom regreta momentul de melancolie prin care noi l-am ajutat sa-si bata joc de noi.

Am venit in acest trib unde erau deja cativa prieteni, am fost urmat de cativa prieteni, acestia au avut incredere in mine, ca ii voi duce intr-un trib in care munca de echipa este de baza.

Nu faceti ca pasul nostru, de a veni alaturi de voi sa fie o greseala, nu faceti ca lunile de munca sa se iroseasca in van.
De cateva luni aceasta fata, [player]crioli[/player] a fost alaturi de voi. Eu am cunoscut-o si apreciat-o atat in joc cat si in real life, la intalnirile organizate in cadrul fostului meu trib.
E iubita si hulita dar cred ca putini sunt cei care au facut cate a facut ea.

Decizia va apartine, voi sunteti cei care puteti merge mai departe, sau care va puteti intoarce intr-un trecut iluzoriu, Castillo a mai parasit tribul odata, un om cu principii nu ar fi mers niciodata la dusmani, el a mers acum ....

Cu respect,
[player]Casper18[/player]
 

DeletedUser5712

In primul rand, nu am parasit niciodata tribul, si niciodata nu am renuntat la conducere, am avut 2 luni grele din care 5 saptamani am fost plecat in strainatate, in al doilea rand nu am plecat la dusmani, am plecat alturi de prieteni.

Astea sunt fragmente din conversatia mea si nu se intelege nimik, cu referire la papagalii care au venit, nu retrag cuvintele ca asa e, 70 % din cei nou veniti asta sunt, nu ma refer numai la joc...

Sa nu isi dea cu parerea pers care habar nu au de acest trib si de el, EC a fost conceput pe baza unor principii si cu oameni de onoare si cuvant. Daca ma faceti sa ** mai multe spun, nu stiti multe, Ec pe vremea mea nu a tradat niciodata, nici membrii nici triburi, acum EC ii lucreaza pe cei din UNITED, playeri cer bani pe telefon asa ceva nu se facea, decat sa stau sa dau afara 75% din trib mai bine il desfintam, eu l-am facut eu am muncit 8 luni alaturi de prietenii mei pt el. Putini din EC-ul de azi mai este cel vechi, nu vreau sa ajunga rusinea triburilor... oricum Acest EC nu este cel real... Pana sa ma retrag nimeni din "actuala conducere" nu se implica si peste noapte e tribul lor, de ce fratilor nu se auzea de voi cand ceream oameni si stateam nopti intregi si programam atacuri ne aparam, atunci nu mai erai tari???

Paul, Agerik, Waler ect.. dar ei niciodata nu s-au impotrivit decizilor mele, da Crioli a facut ceva a pastrat tribul pe primul loc, a facut si multe greseli, multi playeri ca Afliction, caine turbat, acum paul, unde e conducerea de ce nu face nimik.... cand waler, adaescu, zizitop, profiler ect auveau nevoie de defensiva 80% din sprijin il aveau de la mine acum de ce nu ati facut nimik sa-i ajutati?? conduceti voi ce vreti EC nu se va face de rusine cu voi

scuze daca nu am scris corect sunt f grabit si nervos..e meciul..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13188

eu acum nu am infiintat EC sau alte lucruri marete...dar sa vezi ca un "batrin" al acestui joc....ajunge sa fie luat peste PICIOR de MULTI...si nu din alte triburi ( ca daca ma uit castillo e mai respectat la "INAMICI "de cit in EC )

ce era GREU....el a cerut ceva SIMPLU...sa nu mai EXISTE EC...si asta datorita...istoriei acestui trib . Un trib se poate face si reface in JUMA DE ORA... dar BINENTELES asta ca ACEIA sa FIE ON LINE........asha ca nu mai comentez....

Eu nu am HULIT EC sau alte chesti din astea....nici macar cind am parasit tribul... si NIMENI nu cred ca poate sa se lege de ISTORIA acestui trib.....si mai ales de CASTILLO.

deja s-a ajuns prea departe...
 

DeletedUser5712

EC nu e al meu, e al poporului ....atunci sa-l dam poporului...de ce nu invitati toata harta daca tot e al tuturor, ca cei care au muncit sa aduca tribul pe 1 si sunt in ec imi cer invitatii...cine a muncit pt ec atunci cei care au luat sate de barbari sau parasite sau de la triburi de pe locul 40..mai ganditi-va si voi... 1 min va i-a sa schimbati numele tribului, nu e greu atat vreau...cei care vor langa mine le-am zis ca nu are rost, si tot eu sunt cel rau pt trib... mai bine il luati si il duceti acasa...da sa aiba toata lumea, procent egal...
 

DeletedUser

Si daca ne schimbam numele ?
in ILIE DOLANESCU
>IL< esti multumit ?
 

DeletedUser

la misto`uri nu va intrece nimeni!!!:mad:

mane nu fac misto deloc ** daca te referi la mine

** a fost ajutat de castillo cand juca el....cand luam sate de la PHX...si eram atacat mi le blinda...decate ori iam zis...cam de 7-8 ori...

** doar am intrebat....
daca schimbam numele...mai este vro problema ?
 

DeletedUser3937

castillo respect din partea mea...am fost in ~EC~ la inceput de tot cand s-a format lumea clasica.....mia facut placere sa fiu in trib..aleturi de tine de paul masters si restu....Pace!
 

DeletedUser

Casper18 astăzi la ora 19:48
[player]Casper18[/player] Ceea ce vreau sa spun este ca atunci cand am inceput sa joc pe clasica, mi-am luat 2 modele: Castillo si Masters.

Castillo este un mit si va fi mereu pe clasica. Prin ceea ce face acum el doar face ca acest mit sa dispara, face ca toti cei care au crezut in el si au avut o imagine idilica, sa priveasca cu tristete cum acela, asa cum sunt si eu, l-au avut ca model, de ce nu idol de joc, sa regrete ca au crezut in el, in principiile lui.


[player]Castillo EC[/player] în data de 16.09. la ora 14:35 Citat
da nu vreau frate asa ceva, tu si inca altii care ati venit aveti toata stima bv vou voi sunteti adevarati jucatori da sa nu ** toti papagalii de mine care nici nu ma cunosc, eu vreau ec-ul atata tot trib poate sa-si faca oricine, ce va e frica intrati toti innapoi si e la fel, eu o sa fiu singurul care nu intra acum si 150 de pct nu cred ca e mult...





Aceasta e o discutie purtata cu Castillo, se gaseste pe forum. Asa cum i-am spus ieri lui va spun si voua.

[ally]~EC~[/ally] este un trib al membrilor, este tribul vostru, cei care ati facut si faceti parte din el. Voi sunteti cei care l-ati ridicat si care l-ati mentinut acolo unde este acum.

Nici [player]Crioli[/player] nici Castillo nu-si pot aroga dreptul de proprietate asupra acestui trib. Nici unul din ei, din orgoliu, rautate nu-si poate bate joc de noptile voastre nedormite, de timpul vostru pierdut pe acest joc.

Acest joc a devenit un mod de viata, acest trib a devenit o familie, nu dati cu piciorul datorita faptului ca lui Castillo i-a venit iarasi chef sa se joace de-a regele.
Asa cum zicea cineva pe forum se va juca 2 saptamani, apoi se va plictisi iarasi, si noi vom regreta momentul de melancolie prin care noi l-am ajutat sa-si bata joc de noi.

Am venit in acest trib unde erau deja cativa prieteni, am fost urmat de cativa prieteni, acestia au avut incredere in mine, ca ii voi duce intr-un trib in care munca de echipa este de baza.

Nu faceti ca pasul nostru, de a veni alaturi de voi sa fie o greseala, nu faceti ca lunile de munca sa se iroseasca in van.
De cateva luni aceasta fata, [player]crioli[/player] a fost alaturi de voi. Eu am cunoscut-o si apreciat-o atat in joc cat si in real life, la intalnirile organizate in cadrul fostului meu trib.
E iubita si hulita dar cred ca putini sunt cei care au facut cate a facut ea.

Decizia va apartine, voi sunteti cei care puteti merge mai departe, sau care va puteti intoarce intr-un trecut iluzoriu, Castillo a mai parasit tribul odata, un om cu principii nu ar fi mers niciodata la dusmani, el a mers acum ....

Cu respect,
[player]Casper18[/player]

sincer daca vroiati trib k lumea trebuia sa ramaneti in swarm...sa fii in EC nu mai e de mult un privilegiu iar tu si baietii care au plecat din tua alaturi de tine or sa vada lucrul acesta.
 

DeletedUser

nu am cautat un privilegiu... am cautat sa fiu in continuare alaturi de prieteni.. pt k la urma urmei asta castigam dintr-un astfel de joc!
si oricum cred k pot sa iau singur decizii pt mine
in orice caz ma simt flatat k ne-ai urmarit miscarile;))
 

DeletedUser

l-am urmarit mai mult pe spyder-man..care din pacate a pierdut niste sate:(..
la urma urmei un lucru nu inteleg..ca se numeste rising sun ca se numeste ec..tot aia e..castillo a vrut sa sparga tribul probabil ca sa infiinteze unul nou,unul nou in care sa scape de toti "gretosii"..am respect pentru multi pe triburile si cei mai de pret pt mine sunt baietii cu care am fost in Loyal Guardian.
insa ceea ce am respectat la castillo si probabil nu voi mai apuca sa o vad la multi jucatori este ca el ataca doar jucatori de punctele lui.mie unul mi se pare imoral sa ataci un jucator nu mai mic ca tine ci mult mai mic ca tine asa cum se face acum..aveti atatea razboaie(km toate triburile mari) iar voi atacati jucatori de 3000 de puncte de la marginea hartii?sunt multi acum cu f multe sate care nu au dat in viata lor 2 atacuri legate.acum ma ataca unul din EC pe 4 sate..pe 3 ma ataca din acelasi sat(cate 6 atacuri) si pe al 4-lea din sate diferite..baiatul nu stie sa dea nici fakeuri..cum ajung astia ca el sa aiba un mil de pct nu stiu :-??
 

DeletedUser

spyder-man este doar un copil care crede k tot ce zboara se mananca!

acum cu redenumirea tribului castillo isi poate face din nou ~EC~ lui, asa cum pretinde, si isi poate aduce alaturi de el jucatori kre il vor si pe care ii vrea si el!

de aceea exista moral! pt a ii ajuta pe cei mici agresati de cei mai mari in puncte!

in moment ce esti in "marea albastra" si mai ai pe langa tine sate mici ale unor jucatori mici si diplomatia tribului iti permite sa le ataci si sa le cureti de ce nu ai face asta gandindu-ne k armata pe care o vei dezvolta in acele sate te va ajuta in razboi!

satele la margine hartii le poti utiliza in mai multe moduri.. cum ar fi: nu mai ai nimic pe langa tine iar armata ta este insuficienta pt a ataca si inobila un jucator cu care te afli in razboi pt k esti mult prea departe de el... sa zicem k intr-un atac organizat ii poti lua un sat dar cu ce il aperi? si de ce sa traiesti numai pe spinarea tribului? asa k poti lua sate mici la margine unde nu sunt probleme, sa le dezvolti in liniste si sa te folosesti de ferma lor!

referitor la cei care te ataca: poate ca cel care te ataca doreste doar sa isi goleasca un pic ferma... mai are nevoie sa faca altceva.. de ex .. a obs k nu are un nobil cread si nu mai are loc in ferma.. a dat repede un atac pe un oarecare sat al unui player dintr-un trib neutru sau din razboi cu tribul lui, care e mai aproape, dupaia si-a dat seama k nu a trimis exact kt sa ii mai ramana 100 de locuri in ferma ci mai putin de atat... si a mai trimis un atac cu armata necesara pt golirea fermei de 100 de locuri... dupaia a obs k mai vrea nu stiu ce in sat.. si a mai dat un atac... si lista poate continua!

in concluzie:
1. fiekre jucator cunoaste mai bine jocul lui si fiekre isi construieste propriul model de joc!
2. fiekre face ce vrea atat timp kt diplomatia ii permite!
3. nu stiu de ce il venerati atat pe castillo... a fost, a jucat bine, a facut ceva, felicitarile noastre dar atat!
4. este doar o comunitate virtuala in kre am venit sa ne distram si sa ne petrecem timpul liber, nu am venit k sa il criticam pe x si y pt ce fac!
5. mai sunt cateva dar sunt obosit si le-am uitat in timp ce am scris astea:)

spor la joc!
 

DeletedUser

modelul meu in joc sunt eu..si o spun fara nici un pic de modestie:)..ok ce a fost a fost..over and out:)
 

DeletedUser

nu stiu *** ai inteles prea multe din ce am scris sau *** te-a interesat prea mult... dar mi-am km racit ceva degetele:p

noapte buna!

p.s. am 2 sate pe langa tine:p
 

DeletedUser

ceva care cred eu ca se potriveste aici.Sa traduca cineva ca eu sunt prea obosit acum

We are told to remember the idea, not the tribe. Because a tribe can fail. It can be pinned down. it can be killed and forgotten. But four hundred years later an idea can still change the world. I've witnessed firsthand the power of ideas. I've seen people kill in the name of them; and die defending them. But you cannot touch an idea, cannot hold it or kiss it. An idea does not bleed, it cannot feel pain, and it does not love. And it is not an idea that I miss, it is the tribe. A tribe who made me remember the values that matter the most. A tribe I will never forget."

drepturi de autor ender wigin w4 .net
 
Sus