Gazeta tribala

urssmircea

member
Scor reacție
1
ca sa dau o singura explicatie da nu pt tine maimutoiule .... joc singur pe cont ma referaam nu in dk ma referam nu mi-as permite fata de restul sa spun asta dar scuza-ma ca te intreb tu din ce trb ai venit toti te arunca toti te injura peste tot toti iti baga cate ceva in gura ... mai incolo si jderi cam asa ti-ai luat-o peste tot joaca si tu cu contul tau nu te mai ascunde pe zeci de conturi + URSI LATRA -CAINI MERG -ursuletule cam te-au lat de bun jderi si iei pe extern si tu sa te afirmi cu limba romana si sa mi-o bagi mie in dos la urmatorul tau mesaj imi spui si daca e bun ce lingi


ursi latra - caini merg ? wtf

te scuz ca ma intrebi dar nu vad intrebarea, ce anume vrei sa intrebi ? :))

cum ma luat de bun jderii si iei pe extern ? wtf bre da tu chiar chiar esti greu de inteles :))))
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
ca sa dau o singura explicatie da nu pt tine maimutoiule .... joc singur pe cont ma referaam nu in dk ma referam nu mi-as permite fata de restul sa spun asta dar scuza-ma ca te intreb tu din ce trb ai venit toti te arunca toti te injura peste tot toti iti baga cate ceva in gura ... mai incolo si jderi cam asa ti-ai luat-o peste tot joaca si tu cu contul tau nu te mai ascunde pe zeci de conturi + URSI LATRA -CAINI MERG -ursuletule cam te-au lat de bun jderi si iei pe extern si tu sa te afirmi cu limba romana si sa mi-o bagi mie in dos la urmatorul tau mesaj imi spui si daca e bun ce lingi


17999841-archeologist.jpg
 

Chaos

member
Scor reacție
0
trebuie (pe) ? ma scuzati, credeam ca sa substantivul indeplineste actiunea si nu trebuie acest (pe) dar daca nu indeplineste atunci sa fie pus acolo ;)



Esti usor de tachinat dar e bine ca te ataci, inseamna ca iti pasa si pare ca vrei sa inveti.

Mai jos explicatia (Am impartit fraza):

incercuiti niste comenzi// (pe) care unii le dam cu monitorul stins//

subiectul se subantelege in a 2-a propozitie (comenzi), si trebuie sa pui prepozitia "pe" pentru a indica acuzativul (comenzi pe care unii le dam....)


Facem o intelegere, tu ma inveti cum sa dau la ms ca tine si eu te invat sa scrii corect. Ce zici?
 

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
subiectul se subantelege in a 2-a propozitie (comenzi), si trebuie sa pui prepozitia "pe" pentru a indica acuzativul (comenzi pe care unii le dam....)

Facem o intelegere, tu ma inveti cum sa dau la ms ca tine si eu te invat sa scrii corect. Ce zici?

Bai, n-am putut, scuze daca te vei simti ofensat, dar...

Daca tu il corectezi pe altul (si nu sar aici in apararea nimanui) si ii spui ca il poti invata sa scrie corect, si asta doar pentru ca a omis un "pe", ar cam trebui sa te asiguri ca mesajul tau e scris impecabil, altfel cazi in penibil.

subantelege se scrie corect subintelege , cu î adica

Dar cred ca oricine poate gresi in scris pe aici, doar e un joc, nu un test la limba romana, asa ca poate ar trebui sa nu ne mai dam lectii unii altora de limba romana. Atata timp cat intelegi ce spune adversarul, e suficient :))

Spor la joc tuturor si scuze pt postarea asta care nu are legatura direct cu jocul.
 

Chaos

member
Scor reacție
0
Bai, n-am putut, scuze daca te vei simti ofensat, dar...

Daca tu il corectezi pe altul (si nu sar aici in apararea nimanui) si ii spui ca il poti invata sa scrie corect, si asta doar pentru ca a omis un "pe", ar cam trebui sa te asiguri ca mesajul tau e scris impecabil, altfel cazi in penibil.

subantelege se scrie corect subintelege , cu î adica

Dar cred ca oricine poate gresi in scris pe aici, doar e un joc, nu un test la limba romana, asa ca poate ar trebui sa nu ne mai dam lectii unii altora de limba romana. Atata timp cat intelegi ce spune adversarul, e suficient :))

Spor la joc tuturor si scuze pt postarea asta care nu are legatura direct cu jocul.


Corect corect :))

Eu il tachinez pentru ca l-am prins ca se ataca, dar ai dreptate. Cat despre greseala mea, e amuzanta in contextul de mai sus si impardonabila. Mersi!

Atunci reformulez intelegerea, ii dau trial pe prepozitii ca sa ma sigur ca ma invata cum sa atac, apoi daca imi ies, ii dau tot pachetul (pana atunci mai invat si eu :))) ).
 

urssmircea

member
Scor reacție
1
Esti usor de tachinat dar e bine ca te ataci, inseamna ca iti pasa si pare ca vrei sa inveti.

Mai jos explicatia (Am impartit fraza):

incercuiti niste comenzi// (pe) care unii le dam cu monitorul stins//

subiectul se subantelege in a 2-a propozitie (comenzi), si trebuie sa pui prepozitia "pe" pentru a indica acuzativul (comenzi pe care unii le dam....)


Facem o intelegere, tu ma inveti cum sa dau la ms ca tine si eu te invat sa scrii corect. Ce zici?


da bre :)) chiar ti-ai gasit persoana care sa se atace ;) nu am treaba daca erai vre-un expert in lb romana si spuneai de greseli, dar cand si tu le faci, ii aiurea sa acuzi despre asa ceva, uitate la colegul tau botez, am auzit ca multi au probleme de comunicare cu el pentru ca iti lasa niste mesaje ca cel de mai sus si habar nu ai ce vrea sa zica, acolo ii mai grav si nu spui nimic, te iei de un (pe) ..

cat despre invatatul cu ms nu stiu ce sa zic, tu nu esti persoana care poate invata pe cineva limba romana pentru ca nici tu nu o stapanesti asa bine, iar asta cu ms nu merge sa te invete nimeni, trebuie indemanare (iar indemanarea nu tine de nimeni, doar de tine), experienta (aici la fel tine tot de tine).. chiar nu am cum sa te ajut, maxim iti pot face un tutorial si il las pe youtube si incepi sa exersezi pana iti iese ;)
 

Chaos

member
Scor reacție
0
da bre :)) chiar ti-ai gasit persoana care sa se atace ;) nu am treaba daca erai vre-un expert in lb romana si spuneai de greseli, dar cand si tu le faci, ii aiurea sa acuzi despre asa ceva, uitate la colegul tau botez, am auzit ca multi au probleme de comunicare cu el pentru ca iti lasa niste mesaje ca cel de mai sus si habar nu ai ce vrea sa zica, acolo ii mai grav si nu spui nimic, te iei de un (pe) ..

cat despre invatatul cu ms nu stiu ce sa zic, tu nu esti persoana care poate invata pe cineva limba romana pentru ca nici tu nu o stapanesti asa bine, iar asta cu ms nu merge sa te invete nimeni, trebuie indemanare (iar indemanarea nu tine de nimeni, doar de tine), experienta (aici la fel tine tot de tine).. chiar nu am cum sa te ajut, maxim iti pot face un tutorial si il las pe youtube si incepi sa exersezi pana iti iese ;)



Gata, m-ai convins!
Batem palma....sau laba? habar nu am...vreau doar sa fiu politically correct.
 
Scor reacție
0
ca sa dau o singura explicatie da nu pt tine maimutoiule .... joc singur pe cont ma referaam nu in dk ma referam nu mi-as permite fata de restul sa spun asta dar scuza-ma ca te intreb tu din ce trb ai venit toti te arunca toti te injura peste tot toti iti baga cate ceva in gura ... mai incolo si jderi cam asa ti-ai luat-o peste tot joaca si tu cu contul tau nu te mai ascunde pe zeci de conturi + URSI LATRA -CAINI MERG -ursuletule cam te-au lat de bun jderi si iei pe extern si tu sa te afirmi cu limba romana si sa mi-o bagi mie in dos la urmatorul tau mesaj imi spui si daca e bun ce lingi

Eu nu stiu cu ce drept iesi tu pe extern cand in mare parte cumperi conturile colegilor sa te faci mare si la razboi esti 0..la propriu, cu 300 sate sau cate ai, trebuia sa fi exemplu pentru colegi:

Parte 1:
Jucători: Ioan Botezatorul
Parte 2:
Triburi: Jderi., Jderii, Jderi

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5
Tabăra 2: 5
Diferență: 0

chart


In timp ce noi cu 0 interne luate si sate de la colegi, iar ca pp investite nu mai vorbesc de diferenta o fi:

Parte 1:
Jucători: Watcher on the wall.
Parte 2:
Triburi: DK, DK., DK..

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 7
Tabăra 2: 1
Diferență: 6

chart


Tu prietene cu cine esti in razboi?
Parte 1:
Jucători: Ioan Botezatorul
Parte 2:
Triburi: DK, DK., DK..

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 51
Tabăra 2: 28
Diferență: 23

chart
 

Michael28

member
Scor reacție
0
Eu nu stiu cu ce drept iesi tu pe extern cand in mare parte cumperi conturile colegilor sa te faci mare si la razboi esti 0..la propriu, cu 300 sate sau cate ai, trebuia sa fi exemplu pentru colegi:

Parte 1:
Jucători: Ioan Botezatorul
Parte 2:
Triburi: Jderi., Jderii, Jderi

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
5
Tabăra 2: 5
Diferență: 0

chart


In timp ce noi cu 0 interne luate si sate de la colegi, iar ca pp investite nu mai vorbesc de diferenta o fi:

Parte 1:
Jucători: Watcher on the wall.
Parte 2:
Triburi: DK, DK., DK..

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
7
Tabăra 2: 1
Diferență: 6

chart


Tu prietene cu cine esti in razboi?
Parte 1:
Jucători: Ioan Botezatorul
Parte 2:
Triburi: DK, DK., DK..

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1:
51
Tabăra 2: 28
Diferență: 23

chart

Ce gargara ieftina faci, esti penibil ca in 2022 sa acuzi pe cineva ca joaca doar din interne =)))))
 

LordSkile

member
Scor reacție
0
profesorii de limba roamana de ce nu comenteaza si cand lasi tu mesaje ?



cat despre atacuri..... daca ai experienta si indemanare, poti sa bagi aproximativ la ce ms doresti, dar astea se invata in timp, jucand.... stiu ca unii nu ati fost nevoiti sa folositi acel mouse si de aia va pare wooow cand vedeti asa ceva :))) incercuiti niste comenzi care unii le dam cu monitorul stins ;) hai nu mai plange si incerca sa iei dreq si tu primul tau sat in acest razboi, ca ajungi la 300 sate imediat si tu nu ai nimic de la inamic..... mai si zici pe acolo ca tu joci singur in dk :))) jucatorule

"daca ai experienta si indemanare, poti sa bagi aproximativ la ce ms doresti, dar astea se invata in timp, jucand.... stiu ca unii nu ati fost nevoiti sa folositi acel mouse si de aia va pare wooow cand vedeti asa ceva :)))" ==> samy banat=))))

@watcher vorbești de interne și primele tale sate au fost 1 barbar și 4 interne=))) nici nu știai ce culoare are dk pe harta pana sa intre ursu la tine, erai ocupat sa ridici ferma de la 1
 
Ultima editare:

Vendetta

member
Scor reacție
0
Sper ca se tine cont si de nr de pedepse pe o lume,eu stiam ca 3 e maximum,sa vedem acum ce aleg adminii sa fie corecti sau
 

LordSkile

member
Scor reacție
0
Cea mai mare realizare a ta a fost ca ai luat un sat :))) a si ai dreptate aia 4 ce au făcut pp nu se pun, continua sa te faci de ras te rog ca iti iese asa bine..
 
Scor reacție
0
Cea mai mare realizare a ta a fost ca ai luat un sat :))) a si ai dreptate aia 4 ce au făcut pp nu se pun, continua sa te faci de ras te rog ca iti iese asa bine..
Cea mai mare realizare a mea...e ca am avut pe L14 mai multe sate decat ai avut tu in toate lumile adunate pana acum. Bafta noobule, o sa ai nevoie cand vin langa tine, dar sa nu faci ca ghost sa fugi sau sa cedezi satele. Stai si ia o pana la cap.
 

3dylm

member
Scor reacție
0
Sper ca se tine cont si de nr de pedepse pe o lume,eu stiam ca 3 e maximum,sa vedem acum ce aleg adminii sa fie corecti sau
Buna ziua, eu nu cunosc foarte bine ce pedepse se aplica în funcție de regula pe care o incalci, pentru ca in scurta mea experiență pe joc nu m am regasit in aceste situații, dar in niciun caz nu cred ca este in regulă sa poti încălca toate regulile de cel puțin 2 ori, ca sa realizezi, ca admin, că jucatorul in cauza nu este dispus sa joace corect triburile, indiferent de regula încălcată de mai mult de 2 ori, jucatorului respectiv ar trebui sa i se ia dreptul de a mai juca pe lumea respectiva si sa i se dea sansa/ dreptul de a juca corect / de a se reabilita, pe lumile urmatoare, nicidecum pe lumea in care si a atribuit anumite avantaje in fata celorlati jucatori care au jucat corect, indiferent de cat timp si bani ar fi investit in joc pana la acel moment! Altfel se încurajează orice mai puțin jocul corect de triburile! Mulțumesc! Vă doresc o zi buna si spor la sate în luptă dreaptă!
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Va sfatuiesc sa nu va mai jigniti si sa nu va mai avantati in acuzatii despre scripturi si banari. Cand ai pomelnicul atat de lung incat trebuie sa dai scroll cred ca ar trebui sa ai o minima decenta si sa nu te mai avanti in acuzatii.
Va reamintesc ca orice program/script/macro/[...] care interactioneaza cu jocul si nu e aprobat de TT este impotriva regulamentului iar la momentul verificarii va fi aspru pedepsit.
 
Sus