Habar? - O adunatura de "JUCATORI"

  • Autor subiect Artemis and Addy
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nktm
Junior Member

Adaugă data: 11.11.2009

altul... cati va faceti conturi peste noapte?

daca nu postezi nu inseamna ca nu citesti..daca intri pe lumea asta cu un nick nou nu insemna ca nu ai mai jucat

iar faza cu Jules Verne e ca pana la acel nivel se intinde intelegerea voastra.Daca nu ati depasit statutul de copil....

probail ca nu intelegeti frumusetea jocului, ca nu aveti habar de el si de toate chichitele din el
iar daca inamici redutabili ca Radhoo si illusi0n acuma fac front comun...e clar nici macar tocanita nu se face din legume.
 

DeletedUser7039

Habar nu am de ce nu arata , dar poti sa imi intrebi colegi , sau pe cei din IMMO , sau mai stiu eu care care a vazut :)
Chiar nu inteleg de ce nu arata , cine stie , asta este :) .

Puteam sa jur ca esti din VM_EC ca aia toti sunt varza =)) .

A da ,ii poti intreba si pe ei ca ne-am si " certat " pe forum si atunci eram in top 20 :) ,

Eu confirm ca Michelle a fost in top 20 si nu putin timp.. TWstatsul nu tine minte, am impresia, mai mult de X luni .. si eu am fost rank1 2 ore si nu m-a inregistrat :))
 

DeletedUser2821

Si eu iti raspund la fel de frumos.
Cu mai multe accounturi te dezvolti ffff repede. Iar beneficiul din partea adminilor este ca inchid ochii la acest lucru.
Sunt prea vechi pe acest server ca sa nu stiu aceste lucruri.

Pf , auzi batrane , ca presupun ca ai minim 50-60 de ani la ce experienta ai , nu ar fi mai bine sa o lasi mai moale cu triburile nu de alta dar uite ca iti patezi onoarea " cea neparatata " in atatia ani acuma :( .
Sa nu mai vorbim ca poate ai probleme cu inima si ...
 

DeletedUser

Si eu iti raspund la fel de frumos.
Cu mai multe accounturi te dezvolti ffff repede. Iar beneficiul din partea adminilor este ca inchid ochii la acest lucru.
Sunt prea vechi pe acest server ca sa nu stiu aceste lucruri.

cat de vechi? dumnezeule cat de vechi?
de cand joci ?
pe ce lumi ai jucat?
eu am 2 ani si niste luni (recunosc sunt noaba) da mereu am fost arsa de admini cand am gresit (uneori mai aspru decat meritam, da cica era ca sa dau exemplu)

Daaa, subscriu, îngeraşo, dacă unii nu ar fi sub nivelul mării noi nu am avea de ce să luăm warn. :D



Nu mai ştiu pe unde scria, dar acuzele nefondate asupra teamului rezultă direct în banare. Plus spamu' făcut, cred că nu mai pupi indexul forumului vreo 2 luni :))

si acuze asupra admnilor, niste jigniri, spam,
sa speram ca ingerasa azi e bine dispusa si scapi usor (un ban obisnuit inseamna usor)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Habar nu am de ce nu arata , dar poti sa imi intrebi colegi , sau pe cei din IMMO , sau mai stiu eu care care a vazut :)
Chiar nu inteleg de ce nu arata , cine stie , asta este :) .

Puteam sa jur ca esti din VM_EC ca aia toti sunt varza =)) .

A da ,ii poti intreba si pe ei ca ne-am si " certat " pe forum si atunci eram in top 20 :) ,

Pana una alta, am fost in top 5 jucatori. Asa varza sunt...
 

DeletedUser

Si eu iti raspund la fel de frumos.
Cu mai multe accounturi te dezvolti ffff repede. Iar beneficiul din partea adminilor este ca inchid ochii la acest lucru.
Sunt prea vechi pe acest server ca sa nu stiu aceste lucruri.

Este simplu, daca ai suspiciuni deschizi tichet impotriva jucatorului . De preferabil inainte sa-l acuzi ca triseaza.
Sunt sigura ca este incomod sa ai un vecin cu 3-4 nobili in coasta ( probabil stii si ce trupe are deja), dar asta nu-ti da dreptul sa faci asemenea afirmatii. In schimb e o scuza buna, dupa ce te-a trimis la margine :D.
 

DeletedUser

cat de vechi? dumnezeule cat de vechi?
de cand joci ?
pe ce lumi ai jucat?
eu am 2 ani si niste luni (recunosc sunt noaba) da mereu am fost arsa de admini cand am gresit (uneori mai aspru decat meritam, da cica era ca sa dau exemplu)

si acuze asupra admnilor, niste jigniri, spam,
sa speram ca ingerasa azi e bine dispusa si scapi usor (un ban obisnuit inseamna usor)

Nu e o acuza, ci o banuiala.
Joc dinainte de a apare versiunea romaneasca.
 

DeletedUser

Artemis and Addy voi 2, sau unu, ma rog, nu conteaza.
nu te mai lauda atat pana cand nu zici cu ce nick joci pe l 10 si mai ales de cand joci si pe ce lumi ai jucat.
ca asa ma laud si eu ca draga doamne sunt cea mai buna jucatoare ever (de fapt sunt,dar sunt undercover)

Imi poate explica cineva cum in 24 de ore poti construi Curtea nobila, bati taleri pentru 4 nobili si ii si cercetezi?
Pana unde pot ajunge aceste nereguli care nu sunt luate in seama?
Domnilor din Habar? va credeti buni? ... eu nu as fi de aceeasi parere.
Faptul ca adminii trec cu vederea neregulile pe care le faceti pun sub semnul intrebarii multi jucatori daca sa mai joace sau nu pe serverul romanesc.
Daca niciun joc nu sunteti in stare sa il jucati corect, ma intreb ce faceti in viata de zi cu zi.

Imi amintiti de copii care joaca CS cu fel de fel de coduri si care se bat cu pumnii in piept ca sunt fff buni. Daca atat puteti, jucati solitaire poate acolo reusiti sa va demonstrati dumneavoastra cat de buni sunteti ... si tot este o realizare pentru eul vostru.
Cu speranta ca o sa scapati de frustrarile pe care le aveti si o sa reflectati asupra voastra si a ceea ce faceti va urez numai bine.

asta nu e banuiala. e acuzatie pe fata.
 

DeletedUser2821

E , asa se schimba treaba , esti " adevarat " tare inseamna :)
Si cate sate de la dusmani ai luat :) ?? 0 ??? Ba chiar ai mai si pierdut sau ???
Observa ca nu acuz inobilarile masive interne pentru ca poate esti defensiv , dar cu toate astea , cate sate de la inamici ai luat :) ?
 

DeletedUser

eu zic sa ne retragem si sa ii lasam pe cei 2 sa vorbeasca intre ei.
in alta ordine de idei ... nenea artemys and ady stie foarte bine ca illusi0n nu a trisat insa ii cam tremura nadragii la gandul ca el va fi urmatorul pe lista .
 

DeletedUser

Faptul ca adminii trec cu vederea neregulile pe care le faceti pun sub semnul intrebarii multi jucatori daca sa mai joace sau nu pe serverul romanesc.
Daca niciun joc nu sunteti in stare sa il jucati corect, ma intreb ce faceti in viata de zi cu zi.

eu nu-mi amintesc in acest text sa scrie cumva, "adminii banuiesc ca trec cu vederea neregurilor" deci clar ai adus contestatii staff-ului team triburile

ps:am vazut prea tarziu postul lui noseless misty dread, imi cer scuze pt repetare
 

DeletedUser6558

Prietene tu nu esti in stare sa faci o simpla adunare. Ce te tot dai cu capul de pereti.

In primul rand 10 taleri + 4 nobili costa 300k 350k 325k
In al doilea rand, am zis "+ resursele pe Cladirea Principala 26+27+28+29", nu stiu ce treaba are mina 29 sau ce tot aberezi tu acolo. Ajungem undeva la..

169k 206k 130k (resursele de pe cladirile principale la care evident dau cancel)
175k 175k 175k (magazia plina)
-------------------------------(+)
344k 381k 305k

+ trupele care se vor intoarce de la farmat in momentul respectiv.

Nici nu ma obosesc sa te mai intrebi cate sate farmezi simultan. Te rog nu te mai face de ras degeaba.

Ca fapt divers, sunt doctor în matematică, deci aş putea să zic că nu ştiu să adun, cu cât ştii mai multă matematică cu atât greşeşti mai mult la adunări. Bun, eu am adunat aşa. Nu am curte nobilă pe l17, am calculat de pe l16, dacă diferă îmi cer scuze. Probabil diferă, eu credeam că sunt identice.

Am adunat aşa:

40.000 50.000 50.000 1 nobil

160000 200000 200000 4 nobili

28.000 30.000 25.000 1 taler pe l16
ai zis că pe l17 talerii sunt la jumate de preţ, adică

14000 15000 12500

1+2+3+4= 10 taleri pentru 4 nobili, nu?

140000 150000 125000 +
160000 200000 200000

300000 350000 225000

da, am greşit, atîta dă.

partea cu 27+28 nu era foarte clară, poate ar trebui să explici mai clar ce e 27+28. înţeleg că ai anulat comenzile de construcţie. Adică, ai avut comenzi de construcţie de 175k, perfect. Magazia plină, perfect, farmat de 100k, perfect. Nu sunt cam multe lucruri perfecte aici ?

partea cu făcutul de râs nu o înţeleg. da, mă fac de râs. Nu toţi sunt perfecţi.
 

DeletedUser6558

Ma , nu intelegi ca sunt taleri cu cost redus :) ?

28.000 30.000 25.000 1 taler pe l16
ai zis că pe l17 talerii sunt la jumate de preţ, adică

14000 15000 12500

1+2+3+4= 10 taleri pentru 4 nobili, nu?

140000 150000 125000 +

Nici nu ma obosesc sa te mai intrebi cate sate farmezi simultan. Te rog nu te mai face de ras degeaba.

Momentan am pe l17 1000 de lănci şi 500 de săbii. Sunt un tip obişnuit. Farmez cam cu 2-300 de lănci şi 50-100 de săbii şi 1 spion, probabil că nu mă calific pe forumul ăsta, vă las să vă lăudaţi cu caii putere.
 

DeletedUser

pai iti zic eu, momentan in tribul habar sunt cel putin 10 persoane care au minim 1000 de cai , altii au chiar 2 ori mai mult, deci e clar ca nu faci fata daca joci stric defensiv si poate si de aia ti se pare tie totul imposibil
 

DeletedUser

Alizeea(Alizeea)
farao(farao)
just4fun (lamine)
Harvy (Harvester of Sorrow)
LordLover(LordLover)
Mondenu(Mondenu)
saitan(saitan)
Stil (Stil)
velni(velni)
din acestia numai 3 nu ii cunosc. pe restu ii stiu si garantez ca nu s-ar murdari ei pentru ca sa umple o magazie.
last post here. vorbim alta data
 

DeletedUser

am jucat cu nick-ul crip1 sau madalin manole pe lumiile pe care am activat, exlica si mie pana una alta ai fost rang 5 pt o clipa de 4-5 minute la inceput de lume ca ai tras sa faci targ si zid sau ai ajuns rang 5 dupa o vreme indelungata bagand innobilari interne la greu, app, inca nu ti-ai dat seama ca te depaseste orice discutie?

si atata timp cat tu pe lumea asta esti vai si amar de capu tau si esti intr-un trib vai si amar ca sa nu zic altceva chiar NU AI CE SA COMENTEZI!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus