Ieftinire Taleri L7

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

-Sustin si eu pozitiv propunerea colegilor mei !!!Sunt de acord si doresc ieftinirea talerilor pe Lumea 7!
va multumim !
 

DeletedUser32267

salutare

sunt de acord cu ieftinirea talerilor. asa vom putea cuceri mai multe sate de barbari si mai repede.
 

DeletedUser

Sunt intr-o continua innobilare de 2 saptamani.

Am cucerit sate.Am destule trupe,dar acum singura mea problema este ca nobilii pe care ii am ma vor mai tine inca 2-3 zile daca voi mentine acest ritm.In curand voi ramane fara nobili.

Cand recrutez trupele de pe un sat,nu bat taleri,iar apoi fac trupe.Mai intai trupele,iar apoi talerii.Deci L7 a ajuns la un stadiu in care suntem cu totii bligati ca mai inati de toate sa facem nobili si apoi restul de trupe...

Rog adminii sa reduca costul talerilor deoarece noi avem ce cuceri,dar nu avem cu ce...
 

DeletedUser32262

Sunt alaturi de colegi mei si solicit ieftinerea talarilor ...
 

DeletedUser

ieftniri taleri

As dori daca se poate ca pe lumea a7-a ,sa ne ajutati si pe noi la nivel de trib. Nu mai avem nobili si dorim ieftinirea talerilor la jumatate este un caz aparte si efectiv in momentul de fata nu mai putem inainta din cauza lipsei de nobili.
VA MULTUMIM ANTICIPAT
 

DeletedUser32269

Salutare,
Se poate trece peste aceasta criza ..solutzia= reducerea costului de taleri , dar ceea ce nu pot spune si de criza din lume deoarece nu exista o metoda simpla :(
ths
 

DeletedUser

Eu sunt intr-o criza de nobili de la inceputu lumi...deci as vrea o ieftinire a talerilor sa ma pot bucura si eu de nobili :)
 

DeletedUser

lamine
Admin

Adaugă data: 24.04.2007 #1 23.07.2009, 11:03:10 Sus
Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"


Cand vom considera ca un anumit server intruneste acele conditii, vom initia procesul de votare pe serverul in cauza, iar la un anumit interval de timp de la votare se va aplica (daca majoritatea doreste acest lucru).

Va rog inchideti topicul



Daca ati fi observat, a mai fost 1 topic putin mai jos
 

DeletedUser

lumea 7 a devenit cea mai avansata si cred ca va fi prima care isi va juca "finala". cred ca se poate lua in calcul si o ieftinire a talerilor (indiferent cu ce procent!) pentru a nu crea timpi morti in desfasurarea jocului.

referitor la ce a spus lamine.

asta era atunci. (23.07.2009...deci asta vara),conditiile s-au schimbat si se poate introduce o masura intermediara: de exemplu taleri la 75% din pret si nu la 50% cum s-a procedat pe alte lumi.
chestia ca lumea nu e inca inchisa nu e insa relevanta. au mai ramas cele patru colturi si sa nu vina nimeni sa-mi zica ca cineva care se inscrie acum si cade in continentul 99 va mai face performanta in joc.

marusk89..tu sub ce calitate ai postat?...moderator sau simplu jucator pe l7?...te rog sa precizezi intrucat se poate considera ca e pozitia oficiala a teamului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu postam daca nu primeam un raspuns pozitiv din partea lor:

Tiket sters
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

lamine
Admin

Adaugă data: 24.04.2007 #1 23.07.2009, 11:03:10 Sus
Pentru a modifica costul talerilor pe un server vechi va trebui sa se indeplineasca anumite conditii si anume:

1. vechimea serverului
2. numarul de utilizatori ramasi activi (aproximativ 3000 utilizatori)
3. lumea obligatoriu sa fie inchisa la inscriere (minim 2 luni de la inchidere)
4. sondaj de opinie - atentie! votul trebuie sa fie individual in functie de dorinta si nu in functie de manipulare prin circulare si mesaje cu "apasa da ca asa e mai bine"


Cand vom considera ca un anumit server intruneste acele conditii, vom initia procesul de votare pe serverul in cauza, iar la un anumit interval de timp de la votare se va aplica (daca majoritatea doreste acest lucru).

Va rog inchideti topicul



Daca ati fi observat, a mai fost 1 topic putin mai jos

cunoastem aceste reguli...dar disparitia tribului tsl a dus la aparitia unei situatii deosebite...chiar am ramas fara nobili :(

in acest caz nu este vorba de manipulare...dar sunt ffff multe sate de luat si nu avem nobili :(
 

DeletedUser18527

Eu am fost de acord si mai devreme .. ptr ca este foarte frustrant 5 nobili pe saptamana in conditiile cand stau cu 3-400d e sate goale langa mine. .. :)
 

DeletedUser6650

Situatiile deosebite necesita solutii deosebite.

L7 este o lume dinamica, iar pentru a depasi impasul in care ne gasim, unica solutie este aceea a ieftinirii costului talerilor.

Sustin aceasta propunere si rog administratorii jocului demararea, de urgenta, a procedurilor.
 

DeletedUser

Stimabili domni dar mai ales scumpe şi nepreţuite doamne! Da! :) Vreau si doresc.
Ce nu au spus colegii antevorbitori şi ante scriitori, n-au spus (dar sunt sigur că au gandit) că, solicitam luarea acestei masuri temporar, adica să spunem 30 zile. E mult, e puţin, vom vedea!
Eu personal sunt în criză permanentă de nobili, deci ştiu cum se simt colegii de pe fosta graniţă cu TSL. Aproape că mi-e milă de ei! :D Haideţi măi oameni buni, să-i ajutam o ţâră! Vă rog din suflet, să dispară ruşinea gri ce aminteşte de autonimicirea unor jucatori care nu au ştiut saă piardă onorabil! (mă intreb cum s-ar fi comportat ca şi câştigatori dacă să piardă n-au ştiut). Haideţi vă rog să-i facem uitaţi pentru totdeauna si sa punem niste nume frumoase satelor si să le folosim întru spiritul jocului.
Vă mulţumesc cu totul şi cu totul .... anticipat! :rolleyes:

Un slogan cerea odată,
"Da-ţi un Leu pen'Ateneu"
Dragi admini, votaţi de-ndată
Nobil ieftin, că e greu .......
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dupa cum vad eu lucrurile daca nu se vor ieftini talerii multi dintre jucatorii mari vor fi tinuti pe loc o perioada buna de timp ceea ce va duce la plictiseala si scaderea interesului fata de joc. odata ajunsi in stadiul asta e posibil ca multi dintre ei sa se lase de joc datorita faptului ca nu mai au obiectul muncii. cum toti jucatorii mari au obligatoriu cont premium pt ca altfel nu se pot descurca sunt sigur ca si incasarile de pe urma lor vor scadea proportional. si chiar daca nu se lasa de joc tot vor renunta la cont premium pt ca in aceasta situatie nu isi mai are rostul pana cand nu vom incepe sa luptam cu adversari adevarati si nu cu sate de barbari. sper ca dupa ce s-a scris aici pe forum si ce se va mai scrie ca administratorii acestui joc sa ieftineasca talerii ca sa se deblocheze jocul. va multumesc.

O seara placuta in continuare.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus