Interviuri

  • Autor subiect kokoboys02
  • Data de început

DeletedUser

Poporul alegator a ales! Dupa aproximativ o luna(+), am hotarat sa descoperim alte secrete ale altor personalitati dupa triburile. Dar , aceste personalitati nu sunt intalnite la fiecare colt de strada. Sunt "vedete" triburile prin calitatile lor si prin comportamentul lor demn care nu cauta lauda ci doar placere in joc.

Asadar, astept unele propuneri legate de personalitati care credeti ca ati avea ceva important de spus.
Uite cam ce ar trebui sa scrieti si ce sa cautati:
- un lider de trib
- (fost) jucator al lumilor 1,2,3(nu toate, e de ajuns si una)
- sa fi avut tribul in TOP20
- tribul sa fi purtat un razboi cu alte triburi din top

Puteti sa scrieti aici propunerile si in functie de acestea veti vedea un nou interviu pe site.
 

DeletedUser

Da asa se scrie:rolleyes:

B3st , Stil , MirifiCu:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Nu prea se pot compara jucatorii care fac furori pe speed cu cei care devin legende pe lumiile normale :)
Sunt cateva diferente destul de semnificative intre rundele de speed si lumiile normale .
 

DeletedUser

gabi23 a spus:
Nu prea se pot compara jucatorii care fac furori pe speed cu cei care devin legende pe lumiile normale
Sunt cateva diferente destul de semnificative intre rundele de speed si lumiile normale .

Nu s-a specificat acest aspect. Acesti 3 jucători nu numai ca ştiu sa joace cum trebuie pe un speed dar o fac din placere si distracţie+că ei au adus renume românilor pe tw/sds;):cool:
 

DeletedUser

Nu s-a specificat acest aspect. Acesti 3 jucători nu numai ca ştiu sa joace cum trebuie pe un speed dar o fac din placere si distracţie+că ei au adus renume românilor pe tw/sds;):cool:

Poate ca ar trebui sa citeste de 10 ori un thread inainte de a posta, cel putin asa vei evita sa faci anumite gafe :
Uite cam ce ar trebui sa scrieti si ce sa cautati:
- un lider de trib
- (fost) jucator al lumilor 1,2,3(nu toate, e de ajuns si una)
- sa fi avut tribul in TOP20
- tribul sa fi purtat un razboi cu alte triburi din top


App de renumele romanilor ... crede-ma ca sunt mult mai cunoscuti cei care au jucat pe w1,2,4,6 ... decat cei care joaca pe speed ;)
Pe speed-uri joaca aproximativ 1000-1500 de persoane, mereu aceleasi.Pe cand un razboi pe o nume normala implica mii de jucatori, plus propaganda care se face pe forumul extern.
 

DeletedUser

Gabi cred că tu ar trebui sa mai citesti odată acel post. Omul a dat cateva exemple nu a enumerat toate lumile

Uite cam ce ar trebui sa scrieti si ce sa cautati:
- un lider de trib
- (fost) jucator al lumilor 1,2,3(nu toate, e de ajuns si una)
- sa fi avut tribul in TOP20
- tribul sa fi purtat un razboi cu alte triburi din top


Dacă acolo scria doar pe lumile cu viteză normală atunci înţelegeam. Cunoscuţi de pe w1,2,4,6? Poate de tine. Aici era vorba de cât de bun este un jucator în joc nu de propaganda pe care o face pe forum. şi stai linistit că nu sunt buni doar pe sds :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"Omul" nu a dat exemple ,ci a pus cateva criterii .
Si apropo eu nu vad niciun jucator care sa fi facut mare valva pe speed-urile de pe .ro .Nu vad pe nimeni sa fi castigat runda dupa runda ... poate ma insel.


ei au adus renume românilor pe tw/sds;):cool:

Cunoscuţi de pe w1,2,4,6? Poate de tine. Aici era vorba de cât de bun este un jucator în joc nu de propaganda pe care o face pe forum. şi stai linistit că nu sunt buni doar pe sds :)

Mai intai vorbesti de cei care aduc renume ,apoi imi spui ca eu sunt singurul care a auzit de ei.
Desi ti-am explicat mai sus de ce cei de pe lumiile normale sunt mult mai cunoscuti decat de cei care joaca pe speed.
Esti confuz rau de tot ....



Si apropo despre calitatile lor .... orice jucator care joaca bine pe o lume normala ,va face fata si pe speed .... nu orice jucator bun de speed face fata si pe o lume normala ;)
Si stii de ce ? Pentru ca se plictiseste repede si nu va ajunge niciodata la mai mult de 20-30 de sate .
 

DeletedUser

gabi23 a spus:
Si apropo eu nu vad niciun jucator care sa fi facut mare valva pe speed-urile de pe .ro .Nu vad pe nimeni sa fi castigat runda dupa runda ... poate ma insel.

Runda dupa runda e potin cam greu pentru ori cine pentru că la sfârşitul speedului au loc foarte multe înnobilări interne "x" care era pe locu 14 ajunge pe locu unu dupa ce primeste cadou vreo 20 de sate(am dat un exemplu) şi experienţa si modul de ajuca al unui jucator nu se măsoară neapărat in rankul pe care îl ocupa (poate aşa e la tine) ci prin felul în care jocă, prin felul în care la 10k pct îsi bate joc şi îi ia satele unuia de 100k puncte , aceştia sunt adevăraţi jucători pentru mine.
 

DeletedUser

Spune-mi si mie ... la scoala cine sunt considerati a fi elite cei cu 10 pe line sau cei cu 4 si 5 , dar care din cand in cand scot ceva inteligent pe gura ?
Eu sincer... nu am vazut jucator bun cu puncte putine, dar am vazut jucatori slabi cu puncte multe.Pentru ca un jucator cu calitati si care e activ, e imposibil sa nu cucereasca sat dupa sat pe harta si da, ca sa fi un jucator bun, e obligatoriu sa fi si activ.
 

DeletedUser3366

..nu va mai contraziceti..ca o faceti degeaba....

in primul rand cel care are onoarea unui interviu trebuie sa fi facut istorie prin anumite actiuni ale sale pe lumea pe care a jucat(desigur ..actiunile sale sa fie benefice)..iar pe .ro...sunt foarte putini ..ii poti numara pe o mana...
ma refer la lideri cinstiti si onesti..care nu umbla dupa sate in limba..
deci asemenea persoane nu mai joaca acum...s-au lasat.....


parere personala
 

DeletedUser5168

Si apropo despre calitatile lor .... orice jucator care joaca bine pe o lume normala ,va face fata si pe speed .... nu orice jucator bun de speed face fata si pe o lume normala ;)
Si stii de ce ? Pentru ca se plictiseste repede si nu va ajunge niciodata la mai mult de 20-30 de sate .

ai corect cu afirmatia legata despre un jucator de speed ca nu va face fata pe o lume normala, iar motivul chiar tu l-ai dat..... cat despre un jucator bun pe o lume normala nu se descurca la fel si in o runda de speed, pot da exemple dar refuz sa fac acest lucru.... in primul pentru ca viteza e mult mai mare.... si ar mai fi cateva motive in plus...
 

DeletedUser

Va rog sa ramaneti ON-Topic, altfel voi fi nevoit sa va avertizez si sa va sterg posturile OFF-Topic. Va multumesc!

ON-Topic - Imi pare bine ca ati intervenit si mi-ati dat idei despre cei care ar putea sa aiba interes major fata de populatia triburile. Din cate am inteles, Talibanul ar fi o solutie potrivita pentru un interviu interesant.
Voi incerca sa-l contactez pe Talibanul si sa-l rog sa-mi acorde un interviu.

Va multumesc pentru timpul acordat acestui topic si daca mai cunoasteti vreo persoana interesanta care credeti ca ar putea fi un exemplu pentru jucatorii de pe triburile, va rog sa postati aici.

Spor la joc in continuare!
 

DeletedUser

Primul interviu a fost cu Sir Soreen :)
Alte propuneri...desi nu toti au fost lideri de trib : flamer, Nienna, Agrael, valiusha, lamine, barony.

Si de ce nu, desi nu e jucatoare, un interviu cu sefa de proiect a triburile.ro, carmi.
 

DeletedUser

Un interviu cu carmi ar fi foarte interesant. Dar sa fie bine facut nu ca cel dinainte cu SS.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus