Intrebari despre Paladin

DeletedUser

daca trimit paladin cu spioni si cu telescopul trupele vad de la cine are ala sprijin?
 

DeletedUser

parca am scotocit tot si nu am gasit de ce paladinul costa 10 oameni .... e absurd.. cum pot 10 oameni sa ocupe un post) daca ar fi 10 ar trebui la fiecare cate o arma ) dar chestia e ca numai o arma poti purta deci si paladinul ar fi trebuit sa se numeasca costind 1 singur om
PS: joc pe L21
 

DeletedUser

Daca ajungi cindva sa ai nobil vezi ca ala o sa "te coste 100 oameni" ;)
PS Ma refeream la nobil produs in satul tau, nobili trimisi pe satul tau o sa ai in mod sigur la un moment dat :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

de nobil e clar ca buna ziua... doar ca n-am mentionat.. 100 de oameni poarta o coroana de nobil ))) hahaha... logic
 

DeletedUser

Pai la cat de tare e paladinul, 10 oameni e si prea putin!
Duce prada 100, mai ceva decat un cal! E puternic! Ataca, se apara bine, are arme diverse care ajuta mii de soldati, duce cu viteza lui sprijin orice unitati, cat ar fi ele de lente!

Deci, isi merita aia 10 oameni!
Probabil aia 10 sunt cei care-i calca hainele, lustruiesc armele, ii fac mancare, ii pregatesc patul, ii ingrijesc calul, ca nu poate el, saracul, sa faca fata la tot, de unul singur!

Atat ca e cam egoist! Nu vrea sa fie decat el pe un cont, nu accepta alti paladini! :D
 

DeletedUser

Armele se dau absolut aleator? Daca da, inseamna ca sunt extrem de ghinionist. Am primit pe o lume tot ce se poate de aparare, halebarda, spada, arc si banner, si cand am crezut ca nu se poate mai rau, am primit si flama.
 

DeletedUser11365

da..ti-o dat aia teapa mare cu flama..lasa ca poate pe viitor o sa ai noroc de un sceptru macar..
 

DeletedUser

Sau poate doar vreau si eu o arma de atac. :))

Presimt ca imi face o surpriza data viitoare cu un telescop.
 

DeletedUser

parca am scotocit tot si nu am gasit de ce paladinul costa 10 oameni .... e absurd.. cum pot 10 oameni sa ocupe un post) daca ar fi 10 ar trebui la fiecare cate o arma ) dar chestia e ca numai o arma poti purta deci si paladinul ar fi trebuit sa se numeasca costind 1 singur om
PS: joc pe L21

nici eu nu am priceput niciodata de ce arcasii calare costa 5 oameni, din moment ce au tot 4 picioare ca si usorii :| oare au un picior in plus? daca da, atunci unde? si ce fac cu el?
 

DeletedUser

in mijloc, ajuta la imperechere:D, iar cavaleria usoara sunt toate iepe... si uite asa se inmulteste armata intre arcasii calare si iepele usoare:)) iar greii iau mai multe locuri pentru ca au carje...:eek:
 

DeletedUser

ca mi-am adus aminte o intrebare care o pusese cineva,da nu mai stiu unde si nu am vazut raspunsul. sa zicem ca ai un singur sat,ai ceva catapulte pe sat si paladin cu flama activata. daca dai inceput nou,paladinu isi pastreaza arma in satul de barbar ramas in urma ta?
 

DeletedUser

ca mi-am adus aminte o intrebare care o pusese cineva,da nu mai stiu unde si nu am vazut raspunsul. sa zicem ca ai un singur sat,ai ceva catapulte pe sat si paladin cu flama activata. daca dai inceput nou,paladinu isi pastreaza arma in satul de barbar ramas in urma ta?

la "moderatorii va raspund", sau cum se cheama:))
nu a raspuns nimeni, mai bine fa ticket pt a afla sigur...daca faci anunta-ma si pe mine, daca nu voi face eu ticket cand incepe 24, sunt si eu curios cu asta.
 

DeletedUser

am facut ticketu,si dupa lungi discutii,adminul a ajuns la o concluzie de genu: paladinu isi pastreaza flama(doar ca aceasta concluzie a avut mult mai multe cuvinte si parti,insa nu mi-a dat voie adminul respectiv(simonica mai exact) sa public ticketu,deoarece a dat cateva raspunsuri aiurea pana sa imi raspunda la ce intrebam eu). :)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu zic ca daca dai inceput nou paladinul dispare, armele raman in camera, intr-adevar, dar el moare spre deosebire de eventualele trupe pe care le-ai avea, care raman in satul de barbari creat.
 

DeletedUser

hmmm...si pe cine sa cred acu? pe tine sau pe simonica? :D

de fapt stai bre ca gresesti. daca dai inceput nou,paladinu nu dispare. cate tepi de genu mi-am luat la inceput de lume,cand cate un destept isi facea statuia si paladinu si datea inceput nou,si eu muscam din paladinu lui....
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Este ilogic. Tu vorbesti de cei care renuntau (stergere), este altceva. Dar daca dai INCEPUT NOU poti reface paladinul creand statuia, daca primul paladin sta in barbarul parasit asta inseamna ca ai creat al doilea paladin ? Nu cred.
 
Sus