[M~K] vs. -ML-

  • Autor subiect DeletedUser1647
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9858

14_6_12.gif
[/IMG] asta pentru ciocanu si nicovala inexistenta:D
 

DeletedUser

off doamne...dar tare puternici sunteti :)
si daca recruteaza,de ce recruteaza???de frica sa nu cumva ajunga pe langa el :p
=)))
N-as dori niciunui dusman sa fie langa mine, dimpotriva, daca ma studiezi pe harta putin vei vedea ca merg eu in intampinarea lor. Vezi directia K36, ma rog, multi copii de mingi pe aici in ultima vreme. ;)
---
Se discuta despre -ML-??? :D
E clar, oamenii ne-au luat drept idolii lor. Din moment ce esti discutat, se cheama ca esti/insemni ceva. :D
---
Lasand glumele, rog pe cei care au legatura cu acest razboi sa expuna idei, pareri. Ceilalti pretind cel putin eu sa va abtineti remarcele in favoarea/defavoarea vreunei parti.
Acum sa vedem, a trecut 1 saptamana.
STATISTICA:
-ML- - Sate 7675
M~K - Sate 4386
Ati ramas in urma sau ma insel eu?
-
Si asta asa la prima vedere, fara a tine seama de topul agresorilor, rangurile pe continente, etc.
So??? Munciti baieti caci mai aveti mult...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1647

=)))
N-as dori niciunui dusman sa fie langa mine, dimpotriva, daca ma studiezi pe harta putin vei vedea ca merg eu in intampinarea lor. Vezi directia K36, ma rog, multi copii de mingi pe aici in ultima vreme. ;)
---
Se discuta despre -ML-??? :D
E clar, oamenii ne-au luat drept idolii lor. Din moment ce esti discutat, se cheama ca esti/insemni ceva. :D
---
Lasand glumele, rog pe cei care au legatura cu acest razboi sa expuna idei, pareri. Ceilalti pretind cel putin eu sa va abtineti remarcele in favoarea/defavoarea vreunei parti.
Acum sa vedem, a trecut 1 saptamana.
STATISTICA:
-ML- - Sate 7675
M~K - Sate 4386
Ati ramas in urma sau ma insel eu?
-
Si asta asa la prima vedere, fara a tine seama de topul agresorilor, rangurile pe continente, etc.
So??? Munciti baieti caci mai aveti mult...

Hai ca esti penibil de acum :eek:. Aveti mai multe sate ca noi si cu asta va mandriti si voi. :rolleyes: Dar faptul ca noi avem 97 membri si voi 275 nu se pune? Daca as recruta si eu pana la 275, ce zici v-as depasi la sate? Dar stai chill ca asta nu o sa se intample... ;)

Side 1:
Tribes: [M~K]
Players:

Side 2:
Tribes: -ML-
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 211
Tabăra 2: 30
Diferență: 181

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,685,875
Tabăra 2: 251,119
Diferență: 1,434,756

image.php


Hai sa face o socoteala simpla:

-ML- = 275 membrii = 7651 sate
[M~K] = 97 membrii = 4393 sate

Deci hai sa o luam simplu. Daca noi am avea 275 membrii si voi 97 ce s-ar intampla?

-ML- => 7651 : 275 = 28 sate de membru [media]
[M~K] => 4393 : 97 = 45 sate de membru [media]

Daca [M~K] ar avea 275 membrii.

275 * 45 = 12375

Daca -ML- ar avea 97 membrii:

97 * 28 = 2716

Deci cam totul depinde de membrii. Faza esentiala e ca noi avem de 2.8 ori mai putini membrii decat voi si de 1.7 ori mai putine sate ceea ce rezulta ca noi am avea nevoie de inca 73 de membrii la media tribului ca sa va ajungem ca numar de sate. Am avea 170 membrii voi ati avea tot 275 iar satele ar fi aproape egale. Noi 7650 si voi 7651. In fine, sper ca nu te-am luat prea tare cu socotelile dar am vazut ca socotesti cam multe si am zis sa iti pun putin mintea la treaba.

Bafta
:cool:
 

DeletedUser

bb

Hai ca esti penibil de acum :eek:. :cool:
1. Atunci cand insulti dai dovada de proaste maniere. Daca ai fi fost langa mine mi-ai fi mancat din palma. De la distanta e usor sa marai. ;)
2. Tu pentru mine esti nimic, defapt jucatorii care fac satele peste 10.500 puncte arata cat de bine cunosc jocul. :D
3. Daca ati avea numarul nostru de jucatori v-ati umple si voi de inactivi, ati pierde imens de mult timp sa invatati pe cei care inca nu stiu multe, cu alte cuvinte v-ati duce pe apa sambetei.
4. Tu chiar esti degeaba amice. Degeaba te tot ridici in slavi si te mandresti cu tine pe alte lumi, esti neansemnat serios. (ai idee cine am fost eu pe L4? Nici nu vei afla.) Voi, M~K nobilati inactivi, e ca si cum ati nobila barbari si tu te umfli. Cine ma cunoaste stie ce spun, daca ati fi dat inceputul la fel cu noi ati fi fost k37/k47 si n-ati mai fi existat, crede-ma. FoTR si DiViN stiu asta foarte bine.
5. Daca -ML- ar avea numarul vostru de membri, ati fi putin mai sus ca noi pentru tocmai faptul ca va faceti satele de 12500 puncte, voi jucati pentru rang, noi jucam pentru placere si interes politic. ;)
Sigur ca nu bagam toate nimicurile in seama, te-asteptai sa va declar razboi? E degeaba razboiul cu voi, cand va fi sa avem contacte cu jucatori activi vom discuta. Voi acolo v-ati nascut practic, noi inca suntem in expansiune acolo baiete. E nevoie de timp. ;)
Dar noah, maruntisurile acestea nu le vede toata lumea, pustanii se vad zmei de fiecare data. Continuati... ;)
---
Fii atent aici la mine, judeca la rece vei vedea ca e asa cum spun eu. Degeaba tot te bati cu pumnul in piept pentru orasul(tribul) tau/ Rahatul e si acolo la fel de rau. ;)
Sa faci numai aliante pentru a duce doar 1 razboi, nu mai e la moda. =))
Sunt triburi care duc multe razboaie de-odata si totusi nu se afirma.
Deh... munciti, mineriti, zidariti, tamplariti, veti ajunge si voi mai sus. :D
Dar acum chiar nu insemnati nimic pentru mine. =))
Ray, incearca sa jignesti mai elegant. Nu ma face sa-mi schimb parerea despre tine. Cine e penibil?:D
By the way: Incearca sa nu repeti prepozitia "deci", face parte din apanajul verbal al oamenilor inculti. ;)
---
Aveti mai multe sate ca noi si cu asta va mandriti si voi.
Uite de ce tin eu cont baietica:
Lista de rang a triburilor de pe continent 36 Rang Numele tribului Puncte Sate
1 -ML- 10,06 Mio. 1.034
Lista de rang a triburilor de pe continent 37 Rang Numele tribului Puncte Sate
2 -ML- 8,88 Mio. 925
Lista de rang a triburilor de pe continent 47 Rang Numele tribului Puncte Sate
1 -ML- 25,72 Mio. 2.598
Unde sunteti voi...
Lista de rang a triburilor de pe continent 57 Rang Numele tribului Puncte Sate
3 -ML- 6,61 Mio. 696
---
Triburi inamice învinse
Inamici învinşi (Triburi) Ca agresor
3 Master-Lords 171,93 Mio.
Inamici învinşi (Triburi) Ca apărător
5 Master-Lords 164,10 Mio.
Inamici învinşi (Triburi)În total
2 Master-Lords 336,04 Mio.
Vai, aceste cuvinte ne doare... :( Hai lasa-ne ca plictisesti deja. Ajungeti asa, atunci poate va voi privi mai atent.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pfff. Ti-am facut o harta... Ce bine ti-o fi cu WWizz aliati, ma gandesc daca s-ar rupe brusc alianta dintre voi, ai mai vocifera jucatorule? =))
Vei depinde mereu de o alianta amice, eu nu depind de nimeni, asta e diferenta dintre mine si tine. ;)
Apropos, alianta cu WWizz presupun ca e doar pentru tine, pentru a nu fi papat de ei. Bun strateg, n-am ce spune. Dar mai bine te duceai la ei... Succes!=))
Pi eS: Pe cine ai nobilat tu din -ML-, ca nu vad, ai ascuns satele nobilate din -ML- banditule, sa nu le vedem noi. =))
Adios, ne-auzim la capatul lumii 9. :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11852

nervozila subestimezi M~K`ul. de asta pierdeti voi, ca nu stiti sa va respectati adversarul...

Nu prea iam vazut sa depinda de aliante pana acum. Iar ca sa conduci un trib spre victorie nu trebuie sa fi neaparat in prima linie.
 

DeletedUser

nervozila subestimezi M~K`ul. de asta pierdeti voi, ca nu stiti sa va respectati adversarul...
Nu prea iam vazut sa depinda de aliante pana acum. Iar ca sa conduci un trib spre victorie nu trebuie sa fi neaparat in prima linie.
1. Eu nu pot respecta oameni care ma musca de f**d pe la spate... si de-ar fi ceva de capul lor.
2. Depind de aliante... altfel nu si-ar mai fi incheiat atatea aliante. =))
---
Eu niciodata nu zic nimic de nimeni, pana cand incepe sa faca mizerie. ;)
De-ar fi tacut si si-ar fi vazut de joc, nimic nu le-as fi zis, dar cand vad jucatori de 2 lei ca se tot umfla cum ca sunt mari asi ai razboiului...
Si cine?... doi plozi. Cam ma taie greata. Pe cuvant. Cum poti tu cu satele de 12.500 sa urli ca esti bun? Asta nu pricep...
Si tot ei sunt cu gura mare.
---
Am sa incetez aici...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nervozila nu iti contesta nimeni calitatile de lider de jucator sau de om. Intervin doar sa mentionez ca desi face satele la 12,5 k Ray (care e prietenul si vecinul meu) stie jocul. Banuiesc ca poti admite ca dupa 2 ani de cand joaca triburile; cunoaste jocul.

Nu vad ce e rau sa alergi dupa puncte si in acelai timp sa fii si bun jucator!?!?

Te asigur ca ai avea adversar daca ai fi langa el, sau el ar avea adversar daca ar fi langa tine. Alianta cu wwizz e mai veche de cat crezi tu si dateaza de pe alte lumi, mai timpurii in care pe langa o relatie strict politica pe harta s-au legat prietenii foarte stranse.

Nu ii iau apararea, poate de multe ori greseste cu atitudinea pe care o are, insa te asigur ca nu este n00b sau doar un mamut umflat de goana dupa puncte ;).

A intemeiat pe l2, a condus la bine batranul M~K, unde am pus si eu putin umarul, iar acum s-a mutat aici pentru ca aici sunt majoritatea prietenilor de pe acea lume.

Cam atata am avut de spus si cred ca ar fi mai bine daca ar vorbi nobilii mai mult si conducatorii mai putin ;)
 

DeletedUser

Okey! Asa o fi.

Aveti mai multe sate ca noi si cu asta va mandriti si voi. Dar faptul ca noi avem 97 membri si voi 275 nu se pune?
E ciudat calculul tau. Adica noi avem 275 membri taman langa voi? :D
Dumnezeule, mai ai putin si-mi spui cum de nu te atac eu direct din K36/K46. :D
Cert este ca voi sunteti majoritari acolo, culmea ar fi fost sa va nobilam noi pe voi. Ce jucatori ati mai fi fost? =))

2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18996

:D

nervozila - te rog sa nu mai amesteci wwizz ul in disputele voastre personale....

Wwizz nu l apara pe ray,stie sa se apere singur........



aaaa si fi sigur ca stie cu ce se mananca jocul asta :p
 

DeletedUser8140

au fuzionat mamutii, yeee....e perioada cand fuzioneaza toate triburile ca sa ajunga mai sus in clasament :p
 

DeletedUser

Mey, măcar dacă erai în RDT de la început, mai înţelegeam că ai fi avut motiv să te umfli în pene.

Dar la evoluţia ta pe L9, ciocul mic şi ţine capul sub radar.
 

DeletedUser

Mey, măcar dacă erai în RDT de la început, mai înţelegeam că ai fi avut motiv să te umfli în pene.

Dar la evoluţia ta pe L9, ciocul mic şi ţine capul sub radar.

mah charli nu ** chair tu,recunoaste ati facut atatea fuziuni ca sa ajungeti rang 1.
 

DeletedUser

Fuziuni zici, ciudat...)) Suntem doar o mână de 80 de oameni...))
Până şi voi sunteţi mai numeroşi ca noi...))

Probabil că nu ai însuşit deplin noţiunea de "fuziune".

Apropo, nu ţi-ai schimbat prea tare caracteristicile :p

Inamici învinşi: 572.415 (4345.)
Cam slăbuţ, slăbuţ...))
 

DeletedUser

Fuziuni zici, ciudat...)) Suntem doar o mână de 80 de oameni...))
Până şi voi sunteţi mai numeroşi ca noi...))

Probabil că nu ai însuşit deplin noţiunea de "fuziune".

Apropo, nu ţi-ai schimbat prea tare caracteristicile :p

Inamici învinşi: 572.415 (4345.)
Cam slăbuţ, slăbuţ...))

asta e,da ati fuzionat insa cei care nu au fsot amri in pucnte iati inobilat,sa nu uitam ca SPAM ara mai multe schimabri de trib ca RDT:)

PS.Cum ti se apre statistica asta:
Side 1:
Tribes: SPAM!
Players:

Side 2:
Tribes: Gr.10
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 4,274
Tabăra 2: 113
Diferență: 4,161

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3
Tabăra 2: 5
Diferență: 2

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 34,823,047
Tabăra 2: 1,026,096
Diferență: 33,796,951

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 22,989
Tabăra 2: 48,167
Diferență: 25,178

image.php
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus