Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

o setare idioata la razboaie , daca am o invitatie primita pentru a ma alatura unui razboi eu nu pot declara razboi aceleasi tinte ca ceilalti . se poate face ceva raka , merita sa fac o propunere pe tema asta sau imi tocesc tastele degeaba ? pur si simplu nu vrea sa ma atasez unui razboi alaturi de triburi cu care nu am nici o treaba sau care poate au fost dizolvate ci vreau sa am doar statisticile tribului meu .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser42416

Scripturi

Vreau sa va pun 2 intrebari:
1 Toata scripturile de farmare sunt ilegale?Daca nu as dori daca se poate sa se posteze unul legal.
2 Scriptul de marire a hartii pt cei care nu au cp,adica mareste harta 30x30 este si el legal?:D
 

DeletedUser40739

De unde pot face rost de scriptul lui dalesmckay care iti facea o lista cu coordonatele satelor pe care le selectai astfel incat sa-ti faci ferme si jucatori nu neaparat sate bonus sau barbare ?
 

DeletedUser18437

De unde pot face rost de scriptul lui dalesmckay care iti facea o lista cu coordonatele satelor pe care le selectai astfel incat sa-ti faci ferme si jucatori nu neaparat sate bonus sau barbare ?

Cod:
javascript:var win=(window.frames.length>0)?window.main:window;var coords=[];var outputID='villageList';var encodeID='cbBBEncode';var isEncoded=true;function fnRefresh(){win.$('#'+outputID).attr('value',coords.map(function(e){return isEncoded?'[coord]'+e+'[\/coord]':e}).join(isEncoded?'\n':' '))}win.$(win.document).ready(function(){if(win.$('#'+outputID).length<=0){if(win.game_data.screen=='map'){var srcHTML='<div id="coord_picker">'+'<span style="color:blue;text-decoration:underline;">dalesmckay\'s co-ordinate picker v7.1:</span><br/><br/>'+'<input type="checkbox" id="cbBBEncode" onClick="isEncoded=this.checked;fnRefresh();"'+(isEncoded?'checked':'')+'/>BB-Codes<br/>'+'<textarea id="'+outputID+'" cols="40" rows="10" value="" onFocus="this.select();"/>'+'</div>';ele=win.$('body').append(win.$(srcHTML));win.TWMap.map._handleClick=function(e){var pos=this.coordByEvent(e);var coord=pos.join("|");var ii=coords.indexOf(coord);if(ii>=0){coords.splice(ii,1)}else{coords.push(coord)}fnRefresh();return false}}else{alert("Run this script from the Map.\nRedirecting now...");self.location=win.game_data.link_base_pure.replace(/screen\=\w*/i,"screen=map")}}});void(0);

asta ?
 

DeletedUser41982

Seara buna!

Ma puteti indruma catre un link pentru mai multe informatii despre pre-inregistrare?
Multumesc!
 

DeletedUser42346

Va rog sa ma lamuriti: pe joc, de 2 zile, un jucator imi trimite mesaje despre, mama, tata, familie, etc, cate 4-5 randuri / mesaj. Am anuntat jignirea, dar azi constat ca primesc mesaje de pe alt cont al aceluias jucator. Un ban pe IP nu se poate ?? Sau macar lamuriti-ma cum se procedeaza, sau voi primi zilnic de pe alt cont cate 5-6 randuri cu injuraturi...

Multumesc
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Buna dimineata, Sauron. Iti recomand sa discuti problema ta prin sistemul de suport. Moderatorii nu au niciun privilegiu decat pe forumul extern, iar problema ridicata de tine, nu tine de noi. Din cate stiu eu, se poate da ban pe IP, in cazuri extreme.
 
Scor reacție
209
author a spus:
am cautat vreo 3 ore o solutie dar nu am gasit nici una....
incerc sa opresc updateul la pagina din piata centrala cand vin trupe ori ataca un sat
ma refer la refresul acela cand ajunge la 00:00:00

vreau o solutie ori freeze page cumva sau sa sterg/blochez acel ceas

E posibil asa ceva? Eu unul nu cred da cel care a pus problema m-a facut curios :).
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
E posibil asa ceva? Eu unul nu cred da cel care a pus problema m-a facut curios :).

Din câte îmi aduc aminte există un script care face asta, trebuie doar să-l cauți.

Referitor la banul pe ip, din câte știu se poate da ban pe clase de ip, în acest fel ip-ul dinamic nu prea te mai ajută.
 

DeletedUser

Referitor la banul pe ip, din câte știu se poate da ban pe clase de ip, în acest fel ip-ul dinamic nu prea te mai ajută.

Tehnic se poate da ban pe clasa de ip, practic nu prea ai cum.
Pe langa individul de care vrei sa scapi ajungi sa banezi foarte multi oameni, actuali si/sau potentiali clienti.


E ca si cum ai avea un magazin, intr-o seara ti-ar face probleme un tip blond si tu te-ai hotari sa nu mai servesti tipi blonzi de a doua zi.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Puțin probabil având în vedere numărul de ip-uri existente, în plus majoritatea sunt dinamice, astfel că e suficient să dai un reset la conexiune.
 
Sus