Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser

Cam care ar fi motivele/statisticile care duc la sfarsitul unei lumi? Nu inchidere, ci sfarsit....E vorba de raportul dintre triburi, daca un trib e dominant, e posibil sa se inchida? Sau trebuie sa renunte mai intai toti din triburile dusmane?? Exista niste reguli clare sau e la decizia adminilor?
 

DeletedUser

Cand lumea e "clasica" se va inchide cand exista un trib dominant pe harta.
Daca e o lume cu "secrete" se inchide cand un trib detine acele secrete minime timpul respectiv din setari.
Daca e lume speciala se va inchide exact dupa termenul lumii respective si tribul de pe locul I castiga lumea.
 

DeletedUser

Scrie pe forum ca la sfarsitul lunii se restarteaza lumea clasica...asta e excelent...intrebarea mea este insa : Va fi anuntata data deschiderii cu cateva zile inainte ca la celelalte lumi sau se deschide asa peste noapte ?...


Sau am citit eu aiurea si nu se deschide deloc ?...:|
 

DeletedUser

Am facut o pauza vreo 2 ani si am mai uitat citeva lucruri.stiu ca se putea activa o harta cu jucatorii activi in ultimele 2 sau mai multe ore.
Daca mai exista aceasta optiune ,cum se face?
 

DeletedUser7708

Specific din start că știu că mai nou scripturile din bookmark nu sunt permise, însă :

Este permis crearea unui script care să fie apelat manual când se vizualizează un raport și să fie extrase datele de acolo(despre atacator și apărător) și să le prelucrez, spre exemplu să fac un tool care să permită formatarea raportului pentru a fi publicat pe forumul jocului(bb-codes și alte d-astea) ?
 

DeletedUser40428

Am vazut ca nu sunt foarte multe planificatoare de atacuri foarte bune pe net si majoritatea celor care erau bunicele s-au inchis. Prin urmare m-am hotarat sa fac eu unul (nu o aiureala la viteza in excel, ci un program solid executabil cu toate utilitatile necesare unui jucator respectabil (tutoriale, planificator, calculator distante, backtime, simulator avansat, baza de date pt sate etc.))

Conceperea unui astfel de program mi-ar ocupa o perioada considerabila de timp, estimand ca va avea undeva intre 5.000 si 20.000 linii de cod. Prin urmare intentionez sa lansez o varianta demonstrativa cu anumite limitari pt public si sa vand varianta full (nu foarte scump, ci doar cat sa nu fi irosit complet zeci de ore de munca).

As dori sa stiu daca comercializarea unui astfel de program este impotriva regulamentului, deoarece nu am gasit detalii in aceasta privinta. Mentionez ca sunt dispus sa negociez un parteneriat cu detinatorii serverului privind impartirea profitului in schimbul reclamei sau vinderea drepturilor de autor.
 

DeletedUser7708

Nu văd de ce să fie împotriva regulamentului. Nu eşti asociat cu ei, nu le furi munca, nu e ilegal un planificator.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Am vazut ca nu sunt foarte multe planificatoare de atacuri foarte bune pe net si majoritatea celor care erau bunicele s-au inchis. Prin urmare m-am hotarat sa fac eu unul (nu o aiureala la viteza in excel, ci un program solid executabil cu toate utilitatile necesare unui jucator respectabil (tutoriale, planificator, calculator distante, backtime, simulator avansat, baza de date pt sate etc.))

Conceperea unui astfel de program mi-ar ocupa o perioada considerabila de timp, estimand ca va avea undeva intre 5.000 si 20.000 linii de cod. Prin urmare intentionez sa lansez o varianta demonstrativa cu anumite limitari pt public si sa vand varianta full (nu foarte scump, ci doar cat sa nu fi irosit complet zeci de ore de munca).

As dori sa stiu daca comercializarea unui astfel de program este impotriva regulamentului, deoarece nu am gasit detalii in aceasta privinta. Mentionez ca sunt dispus sa negociez un parteneriat cu detinatorii serverului privind impartirea profitului in schimbul reclamei sau vinderea drepturilor de autor.

Nu este ilegal ce vrei tu sa faci, singurul lucru ilegal este promovarea acestuia spre vanzare pe joc/forum.
Promovarea acestui soft pe care doresti sa il faci, poate fi facuta pe forum/joc doar in cazul in care nu doresti si obtinerea de foloase materiale in urma acestuia.
 

DeletedUser7708

Specific din start că știu că mai nou scripturile din bookmark nu sunt permise, însă :

Este permis crearea unui script care să fie apelat manual când se vizualizează un raport și să fie extrase datele de acolo(despre atacator și apărător) și să le prelucrez, spre exemplu să fac un tool care să permită formatarea raportului pentru a fi publicat pe forumul jocului(bb-codes și alte d-astea) ?

@rakanishu: un răspuns aici se poate? :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Eu stiu ca exista sau exista un tool pe un site ( nu imi vine in cap acum exact adresa ) care facea ceva de genul celor descrise de tine, in concluzie nu vad de ce ar fi ilegal asa ceva.
 

DeletedUser

asta e ceva folosit de cei ce nu au cp pentru a putea posta rapoarte pe forum : http://ro.mytwstats.com/tool-convert.php

raportul convertit arata asa :
Apărătorul a câştigat
Data:
20.gif
sep 22, 2012 17:29:44
Noroc:
12.gif
-11.2%
Moral:
14.gif
100%


Agresor:
14.gif
[player]bobita21[/player]
Sat:
45.gif
[village](408|467)[/village]

Unitati:
43.gif
12AHAP_0.jpg

Număr:
32.gif
_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r-s616-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r
Pierderi:
23.gif
_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s4_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r
Religie:
22.gif
Unităţile au fost credincioase Putere de luptă: 100%
Apărător:
8.gif
[player]andreea0905[/player]
Sat:
45.gif
[village](369|505)[/village]

Unitati:
43.gif
13AHAPM_0.jpg

Număr:
32.gif
_1162__1000__-s0_-r-s301-r__40___-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r__10___-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r
Pierderi:
23.gif
_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r_-s0_-r


Resurse Spionate:___
holz.png
6.605__
lehm.png
51.481__
eisen.png
131.921
Clădiri:
Clădirea principală (Nivel 20)
Cazarmă (Nivel 25)
Grajd (Nivel 20)
Atelier (Nivel 15)
Biserică (Nivel 2)
Curte nobilă (Nivel 1)
Fierărie (Nivel 20)
Piaţa centrală (Nivel 1)
Statuie (Nivel 1)
Târg (Nivel 24)
Tăietori de lemne (Nivel 30)
Mina de argilă (Nivel 30)
Mina de fier (Nivel 30)
Fermă (Nivel 30)
Magazie (Nivel 30)
Ascunzătoare (Nivel 10)
Zid (Nivel 20)

Puncte la inamici învinşi obţinute de oponenţi:
Agresor:
14.gif
0
Apărător:
8.gif
8
iei raportul cu copy paste de la titlu pana la 'trece acest raport public' , il postezi pe situl ala si apesi convert apoi il iei iar cu copy paste si il postezi pe forum . pe forumul tribului jucatorii si satele sunt postate cu bb codes . sper ca asta vroiai / ca te ajuta .
 

DeletedUser7708

Eu vreau sa fac altceva. Vreau sa parsez rapoartele si sa mi le centralizez, sa tin evidenta satelor inamice, iar cand dau click pe bookmark sa-mi faca update pe site-ul meu :) Pana acum faceam asta manual dar e mult mai usor sa fac un script care sa imi faca actualizarea.
 

DeletedUser39591

Salutare !
Am o intrebare ,
Sunt ... sau este vreo unitate de aparare care scade puterea de demolare a berbecilor ?
 

DeletedUser42533

Nu nu este. Te aperi cu lancieri spade arcasi si eventual cav g. Dar nu e nimic sa scade puterea la berbeci.
 
Sus