Moderatorii va raspund (discutii libere)

DeletedUser41839

Cum imi pot sincroniza ceasul cu ceasul serverului... ?
Al meu e in urma cu vreo 10 secunde
 

DeletedUser44123

click pe Ceas: Change date and time settings/ Internet time/ Change settings/server/update.
 

DeletedUser6558

Buna ziua, as avea o intrebare, bonusurile de la blazoane se aplica si la armata trimisa suport? daca am trimisa armata mea suport in alt sat? ce coeficient primeste, al meu sau al satului unde se afla?
Multumesc.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Buna ziua, as avea o intrebare, bonusurile de la blazoane se aplica si la armata trimisa suport? daca am trimisa armata mea suport in alt sat? ce coeficient primeste, al meu sau al satului unde se afla?
Multumesc.

Daca tu ai un bonus pentru aparare, acesta se aplica pentru trupele ce le ai in sat (ale tale + cele primite sprijin).

Daca trimiti sprijin unei persoane ce nu prezinta un astfel de 'efect activ'/bonus, atunci trupele adunate in satul cu pricina nu vor beneficia de niciun bonus.
 

DeletedUser6558

btw..., as avea o intrebare,

formula de calcul a unui atac, cel dintr-un raport? o stiti? ar fi foarte util de stiut , sa poti calcula inainte sa vina atacul...
 

DeletedUser

Ma poate directiona cineva cu sectiunea de pe forum care precizeaza echipa de admini de pe fiecare lume? Multumesc.
 

DeletedUser13947

sal, întrebare: se va băga, oare, în viitorul apropriat sau fie şi îndepărtat, achiziţionarea de premium prin intermediul bitcoinului?
Mulţam şi multă sănătate şi dragoste! :)
 

DeletedUser35443

Timpul conexiunii a expirat

Serverul de la www.triburile.ro nu răspunde suficient de rapid.

Acest sait poate fi indisponibil temporar sau prea ocupat. Încercați din nou în câteva momente.

ce se intampla?
 

DeletedUser22627

Stimati moderatori , stimati admini ,

Joc de aproape 11 ani un joc si cred ca a venit vremea schimbarilor si respectului fata de jucator in sine . Multe lucruri trebuiesc schimbate din temelii si incercarea de oferi sanse egale tuturor play-gamerilor si nu cum se intampla acum o rasoleala de inchide lumii si declara castigatori rapid pe unii chiar daca merita dar nu creinduse-le avantaje alminteri totii cumparam un pachet de puncte premium , facem trafic de de mii de euro zilnic etc.
Ma opresc la ceva care mi se pare a crea avantaj din capul locului doar unor playeri restul dumnezeu cu mila :
Este vorba diversele vottinguri fie scaderea nr. de resurse pt. baterea talerilor fie vottingul de scadere a moralului ...
Din ce am vazut pe l 36 pe un voting de scadere a resurselor pt baterea talerilor
Sondaj de opinii: Reducerea costului talerilor pe lumea 36

Actual, preţul talerilor pe lumea 36 este setat la un factor de 0,8. Doriți reducerea costului talerilor (setare factor 0,5)?

DA
117 65%
NU
63 35%
Voturi date: 180 desi la ora respectiva erau in joc 439 playeri cu drept de joc .Nu intreb alceva ca n-au votat etc spun si aduc in discutie ca votul a fost un avantaj pentru cine mai bun , mai numeric etc . normal ca sa nu se creeze acest precedent , pt. ca e precedent si tot am mai trait precedende vottingul e facut pt. locul 1 si nici de cum egal pentru totii playeri de ce un trib si academie in spete aici UNITED poate hotari o soarta a unui joc , pentru ca nedrept se vede clar pentru ce a fost facut sondajul ?? normal ar fi trebuit cantarit votulla fiecare in parte , calculat cate un coeficient de trib in parte se putea face un clasament intre primele 5 triburi si arbitrar hotarat jocul in functie de pozitionare , de clasament dar fara a creea din start celui superior , alminteri noi de pe locul 2 , 3sau 4 ar trebui sa stergem conturile ori sa numai jucam atata vreme ce votul pare ca unul venit de acasa si dinainte stabilit netinandu-se seama de jucatori ci doar in a creea avantaje peste avantaje celui mai bun care desi e foarte bun trebuie sa aibe la indemana inca un avantaj si inca unul etc - poate se vota curand cum am trait pe l39 si scaderea moralui iar vota doar ei sau zic cei numeric mai multi fara a se tine cont ca nu joaca doar unii, jucam cu totii si nu mi se pare corect in acorda ajantaje nejustificate unora care desi is buni mai au nevoie de ceva in plus . Mi-as dorica votul sa vot sa fie un vot care sa tina cont de numarul de useri de nr. triburii in joc de si sa tina cont ca votul sa nu avantajeze pe unul mai mult sau maiputin vizibil. Va rog reformulati sistemul de votting din temelii ,lasati jocul sa curga fara ca cineva sa-si creeze un avantaj din asta .
Va multumesc
 

DeletedUser47190

Buna ziua,as avea si eu o problema.
Aseara mi-am putut intra pe cont,n-a fost nicio problema dar acum de dimineata nu imi mai recunoaste parola.
Am incercat sa o recuperez si-mi zice "Combinaţie nevalabilă între nume şi adresa de e-mail".
Am intrat pe contul de e-mail si mai am inca e-mailul de activare,chiar daca nu cred ca e relevant.
Am incercat sa fac un ticket,le-am trimis e-mailul,am primit linkul care e valabil doar 24 de ore si cand il accesez,imi apare "Accesul la sistemul de suport ți-a fost restricționat.".
Ma poate lamuri si pe mine cineva ce s-a intamplat?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Cel mai bine ar fi sa iti faci un cont nou si sa ne contactezi la suport. Oricum iti recomand sa verifici adresa respectiva de e-mail mai bine, poate ai vreo notificare de schimbare a mailului caz in care ar trebui sa o anulezi si ulterior sa recuperezi parola folosind link-ul de aici, mai multe detalii trebuie discutate la suport nu pe forum.
 

DeletedUser

Cand se va lua o decizie in acest sens, se va anunta pe forum si pe pagina principala a jocului.
 
Sus