noobs. cine suntem si ce vrem.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8343

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membrii de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".
1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse.
1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.
2.3. Discuþiile între doar doi jucãtori trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum
2.6. Verificati textul inainte de a posta. Astfel va puteti asigura ca este usor de citit si poate fii inteles de catre ceilalti membrii ai forumului.Greşelile întâmplătoare/ocazionale sunt acceptabile, dar nu şi cele care indică lipsa oricărei strădanii de a scrie un text lizibil. Incalcarile repetate ale acestei reguli pot duce la un avertisment.
---2.6.1. Toate topicurile si posturile trebuie sa contina un numar de cel putin 4 cuvinte. Mai putine cuvinte se considera spam si va fi conform pedepsit. Orice forma de abreviere ca LOL, BRB, ROFLMAO, ICU etc. vor fi luate in calcul ca un singur cuvant. De asemenea, posturile nu se vor "umple" cu alte cuvinte gen "unu,doi,trei" ," patru cuvinte per post" sau altele. Trebuie sa fie legate de subiect altfel va fi tratat ca incalcare a regulii de post lenght si pedepsita ca atare
---2.6.2 Este interzisa inlocuirea literei "c" cu litera "k" si alte asemena substituiri ce contravin corectitudinii limbii romane, tz, sh...etc. Dacă vreti să fiti sigur că ati fost inţeles, puteţi folosi diacritice, chiar dacă acest lucru nu este obligatoriu.


5.1. Incalcarea regulilor duce in prima faza la avertisment. Mai multe avertismente pot duce la banarea de pe forum, temporara sau definitiva.

Va rog sa reveniti la topicul postului si sa aveti mai multa grija la regulament!
De-asemenea lasati deoparte atacurile la persoana.

KinGFlex, Helldrake, liciouz, --=tavi=--, rhadookoo considerati-va avertizati!
 

DeletedUser7708

Ce avertismente lui rhadookoo măi fato, că era strict ontopic, legat de noobs. Doamne, ce dreptate avea nihilius cu semnătura lui:
Glumă pe forum: avem moderatori.
 

DeletedUser

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Daca vrei sa ne dai informatii din tribul tau contra unui PNA personal cu noi - contacteaza-l pe illusi0n.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Daca vrei o alianta personala cu intreg tribul noobs trebuie sa stii de existenta vreunui spion strain in tribul nostru si sa-l contactezi cu dovezi pe klarpunct. Daca ce spui se confirma, vei fi ajutat de noobs sa-ti distrugi dusmanii.

Ce-mi place profilul asta... Dar sunt curios, ati avut clienti ? :D




Ce avertismente lui rhadookoo măi fato, că era strict ontopic, legat de noobs. Doamne, ce dreptate avea nihilius cu semnătura lui:
Glumă pe forum: avem moderatori.

vezi ca fata a primit o noua jucarie.. acum face pe moderatoarea :D

later edit: Mc de aprecieri :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

Da, cică mi-am luat avertisment, moca, nu am ameninţat, nu am instigat, nu am jignit. Ruşine! Încep şi eu ca legolas frunză lată, vă dau în judecată pentru încălcarea dreptului la libera exprimare =))
 

DeletedUser

Din profil:
1. Candidatul are cel putin doi oameni din noobs care-i sustin candidatura.
2. Are un nr de puncte sensibil egal cu media noastra pe jucator.
3. Se afla in imediata apropiere a unui alt noobs.
4. Trece probele la care este supus de recruiter.
5. Da sitter sa i se verifice modul de dezvoltare si nivelul trupelor.
6. Nu in ultimul rand, candidatul trebuie sa posede cunostinte elementare de gramatica a limbii romane.
La cate conditii aveti parca il bagati intr-o organizatie secreta sau il angajati undeva.
La pct 6 cred ca pica multi useri...



Da, cică mi-am luat avertisment, moca, nu am ameninţat, nu am instigat, nu am jignit. Ruşine! Încep şi eu ca legolas frunză lată, vă dau în judecată pentru încălcarea dreptului la libera exprimare =))

Ai dreptul sa taci. Asta e singurul drept.... ai grija.. e de abia prima ei zi, sa vezi cand isi va intra in mana... are fata viitor.. moni are de ce sa se teama ;))

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment
Mc mult ..mi-ai stricat frumusete de postare cu aceata culoare..Am trecut-o cu negru, ca ma dor ochii.. Nu e nicio critica sau reclamatie.. era o gluma... La regulament sunt chiar bun. Doar am fost moderator de o zi. :D

Iar moni e fotomodel, are un sot milionar, un copil, .... e experta in posete, restaurante , etc.. Deci ti-am dat pe cineva important de depasit...

Sincer, moni are de ce sa se teama... si elena udrea... keep going .. Un pas mic ptr forum, un pas mare ptr tine.
6.1. Moderatorii si adminii au dreptul de a edita, sterge sau inchide topicuri. Va rugam respectati instructiunile lor.
2.3. Discuþiile între doar doi jucãtori trebuie purtate prin intermediul mesageriei interne, nu pe forum.


Daca doresti sa glumim o poti face printr-un PM ;)
Daca ai vreo contestatie, discuta cu adminul de forum.
Daca vrei sa discuti despre tema acestui topic poti continua respectand insa regulile forumului.
O seara placuta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

6.1. Moderatorii si adminii au dreptul de a edita, sterge sau inchide topicuri. Va rugam respectati instructiunile lor.

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

Incalcarea repetata a acestor reguli, precum si jignirile adresate unui membru al echipei de moderatori te-au trimis intr-o vacanta binemeritata.

"Motiv: doamne..cata prostie... bine ca prostia nu doare sau ingrasa... ar fi naspa..."
 

DeletedUser

am prostul obicei de a sesiza echipa de admini pentru orice jignire care mi se aduce sau pentru orice incalcare de regula sesizata. sunt cred singurul jucator care s-a autodenuntat atunci cand a incalcat minor regulamentul jocului. faptul ca uneori am impins pana la limita cu fortarea regulilor jocului nu inseamna ca nu am joc legal. Pentru ca rhadookoo m-a jignit, l-am reclamat.


in ceea ce priveste regulile noobs de recrutare... lista aia este nimic cu ceea ce trebuie sa faca un noobs perntru a ramane in trib.

oricum anunt public ca mod a lansat un atac si a reusit sa snipuiasca un sat cucerit de un membru noobs. asa ca din acest moment, cred ca pot considera ca mod a dezgropat securea razboiului.
 

DeletedUser

oricum anunt public ca mod a lansat un atac si a reusit sa snipuiasca un sat cucerit de un membru noobs. asa ca din acest moment, cred ca pot considera ca mod a dezgropat securea razboiului.

hurraaay.... :D

2.6. Verificati textul inainte de a posta. Astfel va puteti asigura ca este usor de citit si poate fii inteles de catre ceilalti membrii ai forumului.Greşelile întâmplătoare/ocazionale sunt acceptabile, dar nu şi cele care indică lipsa oricărei strădanii de a scrie un text lizibil. Incalcarile repetate ale acestei reguli pot duce la un avertisment.
---2.6.1. Toate topicurile si posturile trebuie sa contina un numar de cel putin 4 cuvinte. Mai putine cuvinte se considera spam si va fi conform pedepsit. Orice forma de abreviere ca LOL, BRB, ROFLMAO, ICU etc. vor fi luate in calcul ca un singur cuvant. De asemenea, posturile nu se vor "umple" cu alte cuvinte gen "unu,doi,trei" ," patru cuvinte per post" sau altele. Trebuie sa fie legate de subiect altfel va fi tratat ca incalcare a regulii de post lenght si pedepsita ca atare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

martzian, începi să scazi în ochii mei. Tu ai fost primul care a sfidat MoD-ul.
 

DeletedUser

"Cine sfideaza Mod-ul nu va mai trai o zi sa spuna si la altii " :p

Era doar de asteptat ca Mod-ul nu va respecta nici o intelegere si calca in picioare pe oricine doar pentru a-si atinge scopul .
Cum zicea si "preamaritul" Eek! , scopul la ei scuza mijloacele .
 

DeletedUser7708

"Cine sfideaza Mod-ul nu va mai trai o zi sa spuna si la altii " :p

Era doar de asteptat ca Mod-ul nu va respecta nici o intelegere si calca in picioare pe oricine doar pentru a-si atinge scopul .
Cum zicea si "preamaritul" Eek! , scopul la ei scuza mijloacele .

Ia mai taci mă tu. că nu era nicio înţelegere noobs-MoD, ba din contră, am încercat să îi aduc de partea mea pe băieţi, dar ei au considerat că făcând alianţă cu cineva dintre duşmanii noştri şi să zică la primul atac că declară război. Hai mă leşi?
 

DeletedUser

Text original Ingerasa .
Va rog sa reveniti la topicul postului si sa aveti mai multa grija la regulament!
De-asemenea lasati deoparte atacurile la persoana.

KinGFlex, Helldrake, liciouz, --=tavi=--, rhadookoo considerati-va avertizati!


Asta e LOL !
Adica antagon ala imi zice tot felul de ofense.Eu ,recunosc ii raspund dar mai politicos si tot eu sunt cel avertizat ?:))
Mai citeste odata cu cateva pagini in urma .


____________

Never say no !

446245.png




Cel mai bun MoD de a te apara este să ataci!
 

DeletedUser

Asta e LOL !
Adica antagon ala imi zice tot felul de ofense.Eu ,recunosc ii raspund dar mai politicos si tot eu sunt cel avertizat ?:))
Mai citeste odata cu cateva pagini in urma .


____________

Never say no !

446245.png




Cel mai bun MoD de a te apara este să ataci!

Hai mai politicosule.. stai in banca ta ca nu te-am jignit.. si nu am votbit gretos pe extern.. cum a facut tu de-alungul existentei tale de 2 saptamani pe forumul asta.


DFA1, de ce ti se pare tie sfidare ca am facut noi Alianta cu BURN?
Eram cumva Aliati, iar voi Dusmani si atunci am facut Alianta cu Dusmanii vostri? Era un PNA (Pact de NeAtacare...
Iar la faza cu primul atac declara razboi.. mi se pare perfect intemeiata, cine nu stie regulile jocului este sanctionat, corect?
Stiti cu totii dupa ce principiu merge tribul noobs.. in consecinta cel mai probabil a fost doar un pretext de-al vostru pentru a rupe PNA-ul.

Sau.. ma insel? :D
 

DeletedUser

antagon sa nu inducem lumea in eroare: nu aveam pna cu mod, ci ei aveau doar promisiunea mea ca ii vom ataca numai dupa ce ne vor ataca ei pe noi. lucru care am vazut ca s-a intamplat. astept inca sa vad ce a fost acolo, cu satul ala.

oricum, nu am apreciat niciodata schimbarile de directie in politica. asa ca sorry, dfa, dar dupa ce mod a venit cu o serie intreaga de declaratii belicoase la adresa noastra, dupa ce predecesorul tau la comanda tribului, eek! ne-a respins oferta, dupa ce el ne-a desconsiderat crezand ca la comanda lui imi voi ataca aliatii (singurii aliati de pe harta la ora aceea), dupa ce voi ati reluat apoi ofensiva impotriva noastra in plan declarativ, nu aveam cum sa cred ca oferta ta este una serioasa. asa cum am spus, noobs nu-si schimba aliantele dupa cum bate vantul, si nici nu cred in verticalitatea oamenilor care azi spun una maine alta.
 

DeletedUser

martzian, începi să scazi în ochii mei. Tu ai fost primul care a sfidat MoD-ul.

in ceea ce prieste aceasta afirmatie... este de asteptat sa declari ca eu cresc in ochii tai cata vreme imi propui o alianta mod noobs indreptata impotriva burn si tsl-tsa. si este de asteptat ca eu sa scad in ochii tai cata vreme nu accept propunerea ta.

(ma bucura totusi ca cineva vede totusi eforturile mele de a slabi... am 1.80 si 85 de kilograme, dar ma stradui sa scad la 80, mai ales ca acum ma simt incurajat si de declaratia asta a ta...)
 

DeletedUser7708

martzian, îmi pare rău dar atacul nu a fost dat din comanda mea, iar răspunsul tău a întârziat să apară. Şi illusion şi robert.cta erau în zonă, puteaţi decide în 2 zile pline. Apoi spionii din burn au sărbătorit alianţa cu voi(nu o aveaţi, şi chiar de o aveaţi, am specificat clar, în funcţie de diplomaţia voastră ne concentrăm pe diferite triburi). Deci cine pe cine a atacat primul?
 

DeletedUser

ce mai zangane armele... se aud din departari zuruitul zalelor si scrasnetul tocilei pe taisul topoarelor... si totusi, cat inca se aude asta, e inca pace... sa nu se lase cumva linistea... aia apasatoare dinaintea furtunii.
 

DeletedUser7708

Armele sunt puse în mişcare, dar nu pentru noobs. Nu înţeleg ce faci atâtea insinuări şi ne acuzaţi că noi suntem de vină pentru diverse chestii.
 

DeletedUser

Armele sunt puse în mişcare, dar nu pentru noobs. Nu înţeleg ce faci atâtea insinuări şi ne acuzaţi că noi suntem de vină pentru diverse chestii.
ce arme man?? u acuma esti speriat de noobs, vai de viata ta ... spune-i lu martzian sa-ti trimita o invitatie.. poate te salveaza.. :)))
 

DeletedUser7708

Am cu totul alţi inamici în momentul ăsta decât noobs. Nu e nicio sperietură, iar dacă MoD se desfiinţează voi avea de ales între noobs şi TSL, so what's the point?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus