Razboaiele L30

DeletedUser42424

:D:D:DStati mai calmi ca TWL vs ~INQ~ e joaca de copii....va incepe ceva mult mai interesant;)(nu va dau mai multe detalii ca e mai placut asa)
 

DeletedUser42708

Lasa ca si tu tot din interne vad ca ai crescut. Probabil ca s-au terminat de ai plecat in Thor.

ma amuza invidia voastra:))
ps: interne sunt conturile care intra la innobilari interne fie pt tradare, spion, inactivitate...
mie mi sau cedat satele , fara trupe, fara pierderi;)

si citeste inca odata sau de mai multe ori sa vezi ca nu am facut referire la mine, eu nu ma cred un jucator bun!
ziceam de cei care se cred mari zmei,dar oricine e smecher intre 4 pereti...
 

DeletedUser37982

cel mai mult imi place ca budweiser
si-a facut trib inq, si ne-a trimis invitatiii noua celor din -?- .
eu mai ca m-as fi dus in trib la el:)
 

DeletedUser

doua razboaie noi o sa inceapa pe l30 din cate se vede pe harta:s-r vs war si twl vs leg :)
 

DeletedUser

TWL, WAR, THOR, INQ .. triburi ce au sanse mari sa dispara. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40616

ai tu nobili sa cuceresti tot war-ul?:)) ca nu se destrama chiar daca e batut grav:)
hai ca iti las 3 luni, strangi nobilii necesari?

ca asa sanse mari sa se destrame pe termen lung au toate, iar pe termen scurt nu dispare war, prea multe sate.
 

DeletedUser

E opinia mea, nu trebuie sa fii tu sau altcineva de acord cu ea.
Cele patru triburi numite de mine au o pozitie proasta pe harta si sanse de dezvoltare mai reduse decat celelalte triburi.
Cum va gestionati voi situatia, nu depinde mine. :)
 

DeletedUser39475

ai tu nobili sa cuceresti tot war-ul?:)) ca nu se destrama chiar daca e batut grav:)
hai ca iti las 3 luni, strangi nobilii necesari?

ca asa sanse mari sa se destrame pe termen lung au toate, iar pe termen scurt nu dispare war, prea multe sate.

Strang eu. :D
 

DeletedUser40616

Poate pozitia asta proasta va uni thor si war :)

mie mi-e indiferent ce spuneti, nu vreau sa ma cert pe extern:)

cert e ca nu aveti 900 nobili, deci asta cu war pica in scurt timp evitati-o, oricat de mandri ati fi ca sunteti intr-un trib advers sau ca ati luat sate de la un incepator care o trupa nu a stiut sa mute;))


Felicitari, nimic de zis!:))
 

DeletedUser42424

900 nobili???:confused: Pai Teoretic trb 1 nobil pt fiecare sat insa practic au nevoie de trenulet(900*4=3600):cool: ca sa reuseasca acest lucru....plus 900 de full`uri pe putin....deci cine vine cu asemenea "teorii evolutioniste":eek: ii lipseste gandirea logica;)....Da na ce sa faci, in RO datu` cu parerea e sport national:rolleyes:...
 

DeletedUser42424


Tu nu poti sa strangi destule full`uri ca sa innobilezi amaratii aia de nobi(o parte din jucatori) care au fost in Patria :)), dar atatia nobili sa strangi:cool:...Te`ai apucat sa dai mesaje la toate zdrentele de jucatori mai fricosi sa ca vina la voi:))...FAIL!
Mai ai multe de invatat despre arta razboiului si la fel de multe despre onestitate....Aroganta ta pute a (nu zic ca ma baneaza adminii):D
 

DeletedUser39475

Tu nu poti sa strangi destule full`uri ca sa innobilezi amaratii aia de nobi(o parte din jucatori) care au fost in Patria :)), dar atatia nobili sa strangi:cool:...Te`ai apucat sa dai mesaje la toate zdrentele de jucatori mai fricosi sa ca vina la voi:))...FAIL!
Mai ai multe de invatat despre arta razboiului si la fel de multe despre onestitate....Aroganta ta pute a (nu zic ca ma baneaza adminii):D

Observ ca deja esti tare frustrat. :)
La faza ca va iau eu toate satele, am glumit, pentru ca da, este imposibil sa fac eu atatia nobili intr-un timp scurt. Si zici ca am luat sate de la un noob, a ? Hmm...din pacate tipul acesta de jucatori predomina la voi in trib, cred ca te mandresti cu asta. Ati recrutat toate ciurucurile de pe harta. Treaba voastra, noobi, ne-noobi, la noi vin satele. Nu scrie pe satele ce le-am luat - sat de noobi, ai dezavantaje, productie mine mai scazuta. :)
Si observ ca sunt tare subestimat, cat imi place asta. :) Am mai fost odata pe la un inceput de lume, de un anume trib Gaya, care dupa, cum m-am asteptat a fost desfiintat. Si de cine oare ? Iti zic eu, de mine !
Si zici ca sa mai invat despre arta razboiului. Hai sa iti zic eu 2 lucruri destul de importante :
1. Este practic imposibil ca intr-un razboi sa innobilezi satele inamicului. Prima data se presupune dominarea inamicului si cat se poate de mult, sa nu fie intorsaturi de situatii ( innobilari in masa in anumite zone, atacuri frecvente, demolari, etc - toate astea au efect asupra moralului jucatorului care poate duce la stergere de conturi, lasare in voie a contului, chiar dizolvari de trib ). Ei bine, dupa castigarea teoretica a razboiului intervine faza recrutarii a jucatorilor importanti si care merita. Practic, un razboi presupune "colectionarea" de sate, care se poate face prin innobilari sau recrutari. ;)
2. Un conducator adevarat face orice pentru tribul sau. Vorbeste cu altii, incearca sa recruteze, face diplomatii in nu stiu ce zone, se implica, etc. Nu ma lua tu cu teoria chibritului ca am recrutat "zdrentele de jucatori mai fricosi". Satele vin la noi si pleaca de la voi, nu uita asta.

Si imi permit sa fiu arogant, va cam facem pilaf ( asta e adevarul ). Ti-ai dori sa fi si tu arogant cu mine bazandu-te pe fapte acum, dar din pacate nu ai cum sa faci asta.
Reprezint tribul S R, pentru necunoscatori, sunt mandru de asta, sunt mandru de parcursul tribului si a colegilor ce-l am, si scuzati-mi poate inganfarea, dar si ca jucator am demonstrat prea multe, la care tu, poate nici nu te-ai putea gandi macar. Din nou sunt arogant cu tine, imi permit. :)

Si asa, o statistica, sa fie treaba treaba :

Parte 1:
Triburi: S R, S R-A, S R-Aa, S R-Ab, S R-Ac
Parte 2:
Triburi: War, War.1, War.2, War.3, War.4

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 69
Tabăra 2: 45
Diferență: 24

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 20
Tabăra 2: 2
Diferență: 18

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 362,781
Tabăra 2: 195,943
Diferență: 166,838

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 124,382
Tabăra 2: 15,446
Diferență: 108,936

chart


Parte 1:
Jucători: Lemn Tanase
Parte 2:
Triburi: War, War.1, War.2, War.3, War.4

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 10
Tabăra 2: 45
Diferență: 35

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9
Tabăra 2: 0
Diferență: 9

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 71,168
Tabăra 2: 195,943
Diferență: 124,775

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 61,706
Tabăra 2: 0
Diferență: 61,706

chart


Nu va zic decat spor si fie ca cel mai bun sa ramana pe harta ! :)
 

DeletedUser40616

Tanase, eu nu am spus ca War va castiga lumea:))

doar ca nu se va destrama, am intrat grup aici, war-war.1-war.2, nu pleaca nimeni nicaieri, nu are vreunul rau de harta privind-o!:D


acum ca in familie s-au alaturat si altii, unii usor influentabili, altii care nu stiu sa mute trupele e alta treaba, felicitari pentru recrutari si cuceriti!:) sincer!


poate war va fi mancat, dominat, ars, ce vreti voi:) dar nu se destrama, nu poti spune "thor, war s.a.m.d nu mai tin mult", pentru ca war va tine cat vrem noi, poate doar vreo schimbare de trib, fuziune-familie, habar nu am, dar altfel, war va fi aici, ca vom avea mai putine sate e alta treaba!


Am intrat aici cunoscandu-ne de 2 ani intre noi, sa ne simtim bine, nu suntem ca multi dintre aceia ce se tot muta, mai tarziu acei mucosi va vor trada, daca incepeti un razboi serios;)))
 
Sus