Razboaiele L30

DeletedUser39475

Hmm...cum imi place sa zic intotdeauna, traim si vedem ! :)
Imi place stilul tau de abordare, cu tine se poate discuta. Cum am spus, cel mai buna sa ramana pe harta ! :)
 

DeletedUser39475

Nu, nu uitam, dar acelasi tip de secrete se gasesc intr-o singura zona. Alt tip, in alta zona. Practic trebuie sa stapanesti cumva majoritatea zonelor pentru avea toate secretele, si din nou practic este cam acelasi lucru cu o lume in care trebuie sa ai peste 85% din satele lumii ( ca trib ). Nu e chiar la fel, dar e asemenator. :)
 

DeletedUser11848

Sa nu fie adevarat calendarul maiasilor... in rest, sa fim sanatosi.
 

DeletedUser42424

Observ ca deja esti tare frustrat. :)
La faza ca va iau eu toate satele, am glumit, pentru ca da, este imposibil sa fac eu atatia nobili intr-un timp scurt. Si zici ca am luat sate de la un noob, a ? Hmm...din pacate tipul acesta de jucatori predomina la voi in trib, cred ca te mandresti cu asta. Ati recrutat toate ciurucurile de pe harta. Treaba voastra, noobi, ne-noobi, la noi vin satele. Nu scrie pe satele ce le-am luat - sat de noobi, ai dezavantaje, productie mine mai scazuta. :)
Si observ ca sunt tare subestimat, cat imi place asta. :) Am mai fost odata pe la un inceput de lume, de un anume trib Gaya, care dupa, cum m-am asteptat a fost desfiintat. Si de cine oare ? Iti zic eu, de mine !
Si zici ca sa mai invat despre arta razboiului. Hai sa iti zic eu 2 lucruri destul de importante :
1. Este practic imposibil ca intr-un razboi sa innobilezi satele inamicului. Prima data se presupune dominarea inamicului si cat se poate de mult, sa nu fie intorsaturi de situatii ( innobilari in masa in anumite zone, atacuri frecvente, demolari, etc - toate astea au efect asupra moralului jucatorului care poate duce la stergere de conturi, lasare in voie a contului, chiar dizolvari de trib ). Ei bine, dupa castigarea teoretica a razboiului intervine faza recrutarii a jucatorilor importanti si care merita. Practic, un razboi presupune "colectionarea" de sate, care se poate face prin innobilari sau recrutari. ;)
2. Un conducator adevarat face orice pentru tribul sau. Vorbeste cu altii, incearca sa recruteze, face diplomatii in nu stiu ce zone, se implica, etc. Nu ma lua tu cu teoria chibritului ca am recrutat "zdrentele de jucatori mai fricosi". Satele vin la noi si pleaca de la voi, nu uita asta.

Si imi permit sa fiu arogant, va cam facem pilaf ( asta e adevarul ). Ti-ai dori sa fi si tu arogant cu mine bazandu-te pe fapte acum, dar din pacate nu ai cum sa faci asta.
Reprezint tribul S R, pentru necunoscatori, sunt mandru de asta, sunt mandru de parcursul tribului si a colegilor ce-l am, si scuzati-mi poate inganfarea, dar si ca jucator am demonstrat prea multe, la care tu, poate nici nu te-ai putea gandi macar. Din nou sunt arogant cu tine, imi permit. :)

Si asa, o statistica, sa fie treaba treaba :

Parte 1:
Triburi: S R, S R-A, S R-Aa, S R-Ab, S R-Ac
Parte 2:
Triburi: War, War.1, War.2, War.3, War.4

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 69
Tabăra 2: 45
Diferență: 24

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 20
Tabăra 2: 2
Diferență: 18

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 362,781
Tabăra 2: 195,943
Diferență: 166,838

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 124,382
Tabăra 2: 15,446
Diferență: 108,936

chart


Parte 1:
Jucători: Lemn Tanase
Parte 2:
Triburi: War, War.1, War.2, War.3, War.4

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 10
Tabăra 2: 45
Diferență: 35

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9
Tabăra 2: 0
Diferență: 9

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 71,168
Tabăra 2: 195,943
Diferență: 124,775

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 61,706
Tabăra 2: 0
Diferență: 61,706

chart


Nu va zic decat spor si fie ca cel mai bun sa ramana pe harta ! :)


Imi pare rau ca o zic, nu-i cu rautate, dar numele tau de pe joc sugereaza ce esti: "lemn"!
Frustrat? N-am de ce...Nu-mi bat capul cu jocul asta zi si noapte ca sa cuceresc cine stie ce sat virtual(cum o fac altii), o lume facuta din pixeli....Am lumea mea in realitate iar pe jocul asta daca pierd sau castig c-am tot aia imi e.Mari castiguri nu obtin...Nici macar acele pp`uri date la sfarsit de lume pentru mine nu-s mare kkt....

Apoi daca e sa vorbim de frustrare, pai o vad la tine...Te-ai apucat sa scrii aici ditamai "compunerea", "eseu`", cum vrei sa ii zici, ca sa demonstrezi ce??

Copilas, razboiul nu a inceput inca:rolleyes: iar satele alea au fost luate de la 1 jucator "mare si prost" care probabil in Patria a "halit" multe interne....Unu care avea putine trupe....
Inca nu a-ti dat piept cu adevaratul nucleul al WAR: War, War.1, War.2

Deci mai e....

Faptul ca v-ati aliat(pna) cu TITANS arata cat de slabi sunteti....NU sunteti in stare sa va bateti cu "ciumetii":p:D aia de 200 si ceva de sate.....Pe cand WAR a avut si are razboaie unul dupa altul....
Daca alea nu ne-au destramat, ce te face sa crezi ca o va face al vostru?

Poate ne bateti printr-o minune insa de destramat doar cei care au venit din Patria sunt singurii care au sanse sa plece...

Hai ca m-am plictisit de tine...Numai ma deranja ca nu-mi bat capul cu toata pleava!

Asa cum zicea unu:"pe extern sunt o gramada de figuranti".....
 

DeletedUser42424

Tanase, eu nu am spus ca War va castiga lumea:))

doar ca nu se va destrama, am intrat grup aici, war-war.1-war.2, nu pleaca nimeni nicaieri, nu are vreunul rau de harta privind-o!:D


acum ca in familie s-au alaturat si altii, unii usor influentabili, altii care nu stiu sa mute trupele e alta treaba, felicitari pentru recrutari si cuceriti!:) sincer!


poate war va fi mancat, dominat, ars, ce vreti voi:) dar nu se destrama, nu poti spune "thor, war s.a.m.d nu mai tin mult", pentru ca war va tine cat vrem noi, poate doar vreo schimbare de trib, fuziune-familie, habar nu am, dar altfel, war va fi aici, ca vom avea mai putine sate e alta treaba!


Am intrat aici cunoscandu-ne de 2 ani intre noi, sa ne simtim bine, nu suntem ca multi dintre aceia ce se tot muta, mai tarziu acei mucosi va vor trada, daca incepeti un razboi serios;)))

nu-ti mai bate capul cu toti "figurantii" ca n-are rost...asta am incercat si eu sa ii spun cand i-am zis ca nu a fost in stare sa ii arda complet pe fostii jucatori din Patria care au fost cu ei la granita dar pe WAR....
Da stii vorba: "ca sa iti dai seama ca esti [...] trb sa iti mearga mintea"....
 

DeletedUser11848

Nu suntem partide sa castigam lumea :)).
Suntem trib de vagabonti si cucerim harta :)))))))))
 

DeletedUser39475

Imi pare rau ca o zic, nu-i cu rautate, dar numele tau de pe joc sugereaza ce esti: "lemn"!
Frustrat? N-am de ce...Nu-mi bat capul cu jocul asta zi si noapte ca sa cuceresc cine stie ce sat virtual(cum o fac altii), o lume facuta din pixeli....Am lumea mea in realitate iar pe jocul asta daca pierd sau castig c-am tot aia imi e.Mari castiguri nu obtin...Nici macar acele pp`uri date la sfarsit de lume pentru mine nu-s mare kkt....

Apoi daca e sa vorbim de frustrare, pai o vad la tine...Te-ai apucat sa scrii aici ditamai "compunerea", "eseu`", cum vrei sa ii zici, ca sa demonstrezi ce??

Copilas, razboiul nu a inceput inca:rolleyes: iar satele alea au fost luate de la 1 jucator "mare si prost" care probabil in Patria a "halit" multe interne....Unu care avea putine trupe....
Inca nu a-ti dat piept cu adevaratul nucleul al WAR: War, War.1, War.2

Deci mai e....

Faptul ca v-ati aliat(pna) cu TITANS arata cat de slabi sunteti....NU sunteti in stare sa va bateti cu "ciumetii":p:D aia de 200 si ceva de sate.....Pe cand WAR a avut si are razboaie unul dupa altul....
Daca alea nu ne-au destramat, ce te face sa crezi ca o va face al vostru?

Poate ne bateti printr-o minune insa de destramat doar cei care au venit din Patria sunt singurii care au sanse sa plece...

Hai ca m-am plictisit de tine...Numai ma deranja ca nu-mi bat capul cu toata pleava!

Asa cum zicea unu:"pe extern sunt o gramada de figuranti".....

Asta este cea mai penibila scuza ce o poti gasi atunci cand esti noob. :) Defapt toti noobii gasesc scuza asta atunci cand sunt impas. Ca ei au o lume "a lor in realitate". Sincer nu se vede, esti un cam inadaptat.
De ce am scris post-ul acela asa lung ? Imi intrezice cineva sa nu fie lung ? Mi-am exprimat parerea pe larg sa zicem. Vad ca tu nu prea esti in stare, doar ma iei pe mine cu "smecherii" de 2 bani si arati cat esti de penibil. Fi linistit, am un statul social sa zicem mult mai demn ca al tau, iti garantez asta.
Sa revenim la joc, tu tot noob ramai, nu stiu, ce ai ? Esti autist ? Ai o problema in a te concentra ?
1. Satele ce le pierdeti vin la noi, chiar nu ma intereseaza de unde vin, din nu stiu ce trib de noobi sau zici tu. Zona o castigam si e a noastra. Asta e tot o scuza penibila. Abea astept sa ajung si in nucleul vostru de "zei" sa va scot triburile din cap. Nu vreau sa par inganfat ( faptele vorbesc de la sine ), dar nu prea aveti habar cu cine va puneti.
2. Un razboi se castiga cu diplomatia, nu cu trupele. :) Care e problema ta ca avem alianta sau PNA cu TITANS, atata timp cat avem interese comune si dusman comun ? Bravo noua, din punct de vedere strategic si pozitional suntem peste voi.

Cred ca ar trebuie sa ti se interzica sa mai postezi pe extern, pentru ca sincer se ridica parul pe mine cand citesc, esti atat de penibil incat nu iti poti imagina !

Pace ! :)


Parte 1:
Triburi: S R, S R-A, S R-Aa, S R-Ab, S R-Ac
Parte 2:
Triburi: War, War.1, War.2, War.3, War.4

Timeframe: 10/11/2012 06:00:00la12/11/2012 19:52:08

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 88
Tabăra 2: 43
Diferență: 45

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 27
Tabăra 2: 4
Diferență: 23

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 458,346
Tabăra 2: 184,842
Diferență: 273,504

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 175,073
Tabăra 2: 27,415
Diferență: 147,658

chart
 

DeletedUser42505

Buna seara in primul rand!
Din ce am citit pe cele doua pagini,imi pot da seama ca exista o oarecare tensiune intre jucatori,mai ales de partea celor din familia War.
E si normal,dar va rog sa va abtineti in a da replici arogante,deoarece statistica si harta vorbesc de la sine.
Cum zicea si colegul meu lemn,putin ne pasa ce se intampla la voi,ce jucatori experimentati aveti,sau aveti nevoie...Noi ne facem jocul obisnuit si se pare ca functioneaza.Prin acest mesaj sper ca m-am facut inteles,dar daca mai aveti alte nelamuriri,nu ezitati sa intrebati(desigur,in limita bunului simt)
O seara placuta in continuare!
 

DeletedUser40616

In limita bunului simt am scris mereu.

Bun, de ce nu-mi pot exprima eu aici tensiunile iar voi da?

E forum extern, sectiunea Razboaie vad... pot vorbi si cei "batuti" daca nu-s morti, normal=)))

Pot scrie chiar si cei ce nu joaca pe lumea 30, ca de-aia suntem aici, sa ne "certam", sa ne contrazicem, nu mai fiti asa sensibili si agitati!


N-o sa vina nimeni aici scriind ceva ca fiind ultimul mesaj, inchizand tema, nu e forum tribal:)


(sper sa nu se simta nimeni ofensat:)))


si asa e cam lesinat forumul extern, ar trebui sa fiti fericiti ca mai schimbam doua replici:D
 

DeletedUser40616

da, da! dar a facut sectiunea asta special sa fie discutii.

Daca o inchide, o inchide din cauza unei avalanse de injuraturi si o redeschide dupa ce sterge textele si le ia alora dreptul de a scrie ma gandesc:D
 

DeletedUser42505

Nu stiu de ce tot insisti pe extern,chiar nu pot sa imi dau seama care iti e scopul...
Daca imi permiti,iti voi da un mic sfat:decat sa iti pierzi timpul cu niste copilasi frustrati(parca asa ne-ai caracterizat),mai bine stai frumos pe joc si inveti sa ataci ca un mare jucator(probabil asa te-ai caracteriza)
 

DeletedUser42505

Buna seara Ramona!
Cum mai merge treaba pe la voi?
Totul bine si frumos?
 

DeletedUser42424

S-a aprins "nimicul" din creierele lor mici....

Asta este cea mai penibila scuza ce o poti gasi atunci cand esti noob. Defapt toti noobii gasesc scuza asta atunci cand sunt impas. Ca ei au o lume "a lor in realitate". Sincer nu se vede, esti un cam inadaptat.

Nea Caisa, cel mai mare castig pe jocul asta nu sunt satele....Daca reusesti sa aduni, formezi un grup de jucatori care stiu jocul si raman in trib indiferent ce va fi acela este un adevarat succes si castig.
Cu un asemenea grup poti castiga o lume chiar si cand pozitia pe harta te dezavantajeaza sau cand apar tot felul de "tradari" ale aliatilor sau alte lucruri de genu acesta.
Daca nu ai acest lucru esti 100% dependent de: pozitia pe harta si relatiile cu triburile vecine care iti pot influenta soarta.

Iar faza cu "statistica" stai calm ca asa cum am zis:"razboiul nu a inceput inca"....doar voi a-ti atacat pana acum!
Si asa cum zici tu: "vom trai si vom vedea" peste ceva timp daca progresul vostru continua in acest fel:p:rolleyes:
 
Sus