Rusinica Newage

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

king sa nu crezi ca sant purtatorul de cuvant al rugayh ,am supararea mea pt ea,dar o inteleg partial ,ce ma surprnde este ca din cate stiu cand era in tribul ei va acordat un PNA si la cam impus multi nu erau de acord
o acuzi ca sia inobilat tribul,gresesti,ce era sa faca avea o multime de sittere muli se lasau de joc si toti vroiau sai dea satele ei,a fost cu adevarat iubita de tribul ei la condus singura de plecat a plecat la cei mai smecheri cum le spui tu din motivul ca nu mai putea face fata de una singura si pentru binele familiei ei,daca ai sa conduci vreodata de unul singur un trib ca al ei si sa faci fata fara sati neglijezi familia esti tare

pacat ca faci parte dintr-un trib pe care-l respect prea mult,dar tu personal cred ca suferi de complexul lui eodip...am spus cred
 

DeletedUser16001

mai danut,ar trebui sa fim si noi mai intelegatori
2 triburi intemeiate de sinatuo au fost distruse de newage...e normal sa apare si frustrari,nu?
 

DeletedUser11275

da cristina e normal sa apara frustrari...dar faza e ca nu apar pentru noi..ar trebui sa mai las newage sau alt trib sa imi stea siter vre-o 4 zile ca sa stiti unde mai am trupe unde nu mai am, poate asa daca distrugeti si al doilea trib, ma supar si mai intemeiez unu..dupa care va las sitter sa cuceriti la greu

pacat de voi..

si pt ctc...tribul tau intotdeauna a demonstrat ca este o forta...cat despre rugayah...eu n-o inteleg deloc...daca i-ati cunoaste istoria mai bine as mai intelege...dar sa o lasam pe rugayah pentru alte vremuri, poate pentru vremurile cand globus se va inchide...
 

DeletedUser16001

si e vina noastra ca ai lasat-o pe rugayah la tine pe cont?:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14300

sireferitor la pna-ul dintre sparta si new~u...pna-ul a fost votat..nu avea cum sa spuna nu, cu toate ca ar fi spus nu imediat daca macar cu un vot ar fi iesit nu..si chiar ea a recunoscut asta..nu-i asha rugayah?:D

draga...tu stii ca eu nu sunt adepta democratiei...cu 2 zile inainte se votase pt ruperea pna-ului cu rache si s-a votat pt iar eu am respectat decizia majoritatii...si cu toate astea nu mi-a contestat nimeni decizia ci mi-au respectat-o...ca si in us, ca si in xd, at ... cred ca de pe vremea aia ma bucuram de respectul si increderea tuturor (chiar si a ta) ...desi eu eram un simplu jucator si tu marele king sinatuosi! si stii de ce? pt ca niciodata nu am dezamagit si nu am tradat pe nimeni...contrazice-ma daca poti...pfff
 

DeletedUser

gata,cred ca e timpul sa inchidem subiectul...considerati ce vreti voi,ca ati castigat razboiul,ca sunteti cei mai buni etc...eu nu mai postez pe extern
 

DeletedUser

daca aveti de gand sa dezbateti subiectul, va recomand sa incetati cu jignirile, dublu post si acele subtilitati :)
 

DeletedUser

draga...tu stii ca eu nu sunt adepta democratiei...cu 2 zile inainte se votase pt ruperea pna-ului cu rache si s-a votat pt iar eu am respectat decizia majoritatii...si cu toate astea nu mi-a contestat nimeni decizia ci mi-au respectat-o...ca si in us, ca si in xd, at ... cred ca de pe vremea aia ma bucuram de respectul si increderea tuturor (chiar si a ta) ...desi eu eram un simplu jucator si tu marele king sinatuosi! si stii de ce? pt ca niciodata nu am dezamagit si nu am tradat pe nimeni...contrazice-ma daca poti...pfff

cred ca este suficient sa-ti reamintesc ca ai tradat R~W... mai multe comment-uri nu-si au rostul pentru ca am avut zeci de discutii pe aceasta tema...
 

DeletedUser

Cum a ajutato R~W mai Matrix ? ca ea cand a intrat la noi improstie si au ajutato 2, 3 atat ca in rest nu a mai ajutato nimeni :D cu nimic e fata descurcareata, azi cu rainn la cafea maine in geneva vorbind pe mess cu ALIAT, ea e cea mai crecta persoana. Dar totusi nu inteleg totusi de ce si-a parasit tribul cand a dat de greu ? cred ca se plictisise sa mai bata taleri inloc sa isi faca armata :p
 

DeletedUser11275

a tradat rw a tradat us, destabilizand tribul unde a crescut a intrat in rw bagandu-si la status toti prietenii ei incepand de la intemeietorii mt si terminand cu newage...apoi a plecat din rw si a facut marele trib new`u..prinsa in sute de aliati a avut ocazia sa inobileze tot ce era pe galben ..sau se dadea bine pe langa cutare ca la sfarsit sa II lase satele ei


ps: modul cum se face politica pe lumea 5 este penibil!! ea vorbeste de corectitudine, ea care cu manuntza ei a dat copy/paste la toti prietenii si prietenele ei..sa arate o convorbire dintre ea si un jucator din royal blood actualul rw...cred ca va imaginati ...

ai zis ca niciodata nu ai dezamagit pe nimeni
rugayah, stii foatr ebine ce s-a petrecut atunci, daca e sa dam cartile pe fata hai sa le dam dar cred ca nu e bine pentru imaginea ta
toti vorbiti ca a inobilat king sinatuo fel de fel de sate..dar la ale voastre nu va uitati
cand era us rugayah avea un rol important in trib, si i-a placut mereu sa fie prima vioara..uita ca in us a invatat sa joace, uita cine a ajutat-o la inceput cu de toate..uita tot, ca doar e regina neproclamata a lumii 5...regina nescrisa care s-a folosit maxim de mt si newage ca sa distruga us, apoi a dat cu flit rw-ului fuzionand cu tiest0 si intrand in conflict cu acestia
daca e dragostea asa de mare intre tine si newage de ce nu ai intrat in newage dupa ce faimosul tau trib a cazut?? de ce? oare ti-ai dat seama ca newage nu e destul de puternic pentru a-ti acoperi spatele? aaaa inteleg...acum...esti in pna cu newage deci poti da linistita pe rw ca doar se formeaza coalitia impotriva rw-ului.degeaba..oamenii aia cu matrix in frunte comod sau shinnobi pot rezista de 10 ori mai mult fata de cat rezista sparta in fata newage-ului

king e bun de facut albie de porci de toti necunoscutii dar king a fost bun pentru tine sa iti umple satele de resurse cand n-aveai sa bati taleri...

jucatori novice..crescuti prin prietenii si prin linguseli facuti mari jucatori de altii aia sunteti unii dintre voi
fata de altii care priveau cum cresc resursele in sate si ziceau" mai am 3 ore si pot bate un taler) cand ajungeti sa invatati si lucrurile astea atunci sa vorbiti de dezamagiri si respect
 

DeletedUser

king sa nu crezi ca sant purtatorul de cuvant al rugayh

o acuzi ca sia inobilat tribul,gresesti,ce era sa faca avea o multime de sittere muli se lasau de joc si toti vroiau sai dea satele ei,a fost cu adevarat iubita de tribul ei la condus singura de plecat a plecat la cei mai smecheri cum le spui tu din motivul ca nu mai putea face fata de una singura si pentru binele familiei ei,daca ai sa conduci vreodata de unul singur un trib ca al ei si sa faci fata fara sati neglijezi familia esti tare


scuze de spam dar nu ma puteam abtine

mai oameni nu va obliga nimeni sa jucati jocul asta!!! asa ca mai lasati motivele cu familia,cica pt bine familiei a plecat-da ce venea paladinul in vizita la ea acasa???


uite pt sparta tot respectul au continuat lupta pana la ultimul sat,asta dovada de caracter nu migrarea astea dintr-un trib in altul!!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11275

nu stiu cine pe o pagina anterioara spunea ca krombach si king au tradat |US|

tin sa va reamintesc ca nu king sau krombach au tradat |US|-ul din cate stiu eu am ramas acolo pana cand totul era pierdut..fata de rugayah si altii din primii 50 de jucatori care au plecat in secunda 2 cand au auzit..nu cand au vazut ca aliantele incep sa cada..practc |US| a fost o scoala generala de crescut jucatori..o scoala generala in care toti sunt colegi dar fiecare doreste sa ia premiul intai
fratii mei daca era sa joc pentru puncte si siguranta mea acum ar fi trebuit sa fiu in primii 20 de jucatori..sa fiu undeva rin newage sef de taverna sau sa fiu inconjurat numai de prieteni pe care sa Ii tin la prieteni poate poate se mai lasa vre-unul si mai iau vre-un sat

fuga asta de colo colo prin 10 triburi spune multe de modul cum vedeti voi jocul asta

respect pentru cei c stiu sa isi asume responsabilitatea..respect pentru cei ce lupta de unii singuri in fata esecului..stiu ca pierd razboiul asta dar raman cu satisfactia ca a fost nevoie de toata priceperea neage-ului ca sa scoata 2 jucatori din joc..asta spune multe de newage..uite publicitate gratita pentru newage...daca nu reusesc sa scoata 2 jucatori dap-ai un razboi in fata unui trib intreg de calibrul rw~ului sau ufo? hmmm poate ca o sa imi pastrez un sat si o sa ma asez pe cel mai apropiat deal sa privesc cum newage o sa devina oldage
 

DeletedUser14300

cred ca este suficient sa-ti reamintesc ca ai tradat R~W... mai multe comment-uri nu-si au rostul pentru ca am avut zeci de discutii pe aceasta tema...

cu c eam tradat...am plecar din e~w ...ca asa v anumeati atunci cu acordul lui comod...si chiar incurajat ade el...sa imi fac trib ca sa destabilizez us...pt ca toti erati constienti ca ma vor urm amulti jucatori de acolo...deci?...cu ce am tradat?...ca am recrutat 4 prieteni din tiest0 care nu au vrut s aintre la voi...nu s-au lasat intimidati de mesajele de genul..."ai satele rezervate...se incepe actiunea pe tine in 2 zile...dar ar mai fi o sansa...pot sa incerc s aiti fac rost de o invitatie...de dragul vremurilor cand eram colegi de trib!"...nu asa le scria hurt butcher??? si apoi c ei-ai facut serbane?...i-ai luat toate satele ca nu mai aveai nevoie de el...ca luasem eu tot tiest0;)) pai si de c esa nu ii iau?...ca doar voi deja rupseseti alianta...nu mai aveam obligatii fata de voi....si ce ati zis?...rupem aliant asa atacam doar pe aia din tiest0...ce mai cuvant...2 zile atat v-ati abtinut...si cand a inceput mitzzzzza sa v aia satele...cine url adupa un pna de o saptamana;))) marele serban-bantul...razboinicul care isi permite sa dea cu noroi in altii...

serban-bantu în data de 31.01. la ora 20:10
deci semnam un PNA pt o saptamaan?

imi cer scuze pt ca am pastrat acest mesaj....dar nu vezi zilnic un jucator de 5-6 miliane punctede terotizat intratat de tare de unul care nu cred sa fi avut mai mult de 700k incat s aajung asa ceara pna-uri d eo saptamana...atat iti trebuia s afaci rost de sprijin?...de unde il aduceai;))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

in primul rand in acea perioada nu mai era serban pe cont... cel de pe contul lui serban a fost hurt butcher...
in al doilea rand eu niciodata nu am stiut ca hurt incerca sa recruteze din tiest0... daca asa s-a intamplat inseamna ca a fost actiunea lui proprie... asa cum a fost si cand ti-a cedat contul ca sa ne poti spiona in liniste...
si nu in ultimul rand noi am inceput sa va atacam masiv (cred ca poti face diferenta intre masiv/organizat cum vrei tu sa-i spui si local) in momentul in care ai trimis invitatii la tot tribul tiest0 cu toate ca v-am rugat sa nu o faceti... in acel moment a fost declarat si razboiul

si din cate stiu eu tu trebuia sa formezi new-u doar pentru moment... dar probabil ai simtit gustul conducerii si ai inceput sa arunci cu noroi in stamga si in dreapta... cum de altfel se vede si acum
 

DeletedUser14300

SADonix în data de 28.03. la ora 11:08
Salut,

cred ca ai observat ca tribul se duce usor in jos si nu mai are sanse de supravietuire, ruga a fugit in unique si inca cativa. daca vrei intr-adevar sa continui jocul astept sa imi raspunzi si sa imi zici cine merita (jucatori, activi si care cunosc jocul) sa primeasca invitatii in R~W si ma refer la un nr limitat de jucatori max 10. PNA nu ve-ti primi si probabil ca va ataca si 3-SLA, asa ca te astept cu un raspuns daca vrei sa ii trimiti la margine pe cei care v-au tradat si au fugit la greu.
id. mess iulipopescu1981 (daca nus pe mes da-mi PM)

SADonix

Mesaj trimis cate:xutu;morkoveata;Prince Sinatuo;gabygaby1975


nu mai e hurt si acum l-ati delegat pe sadonix cu speriatul..."probabil ca va ataca si 3-SLA"...mi se pare cat se poate de patetic...si app...intreaba-l pe comod....cand mai intra pe cont sa isi goleasca satele sa aiba serban ce inobila...cum a fost povestea cu tiest0...cine si-a anuntat primul intentiile fat ade acest trib...eu v-am anuntat pe voi ca intentionez sa fac o fuziune cu ei...deci asta ...asa cum a spus si comod la acel moment imi conferea prioritate...pt ca voi nu va spusese-ti intentiile...dar m-am dat la o parte in momentul in car ecomod mi-a spus ca si voi aveati ceva in plan doar c anu v-ati decis inca dac asa dati in ei sau s afaceti fuziune...cum sun apropunerea aia de fuziune de le-ati facut-o si nu au aceptat-o???...ceva de genul..."haideti la noi...10 jucatori si pe restul ii luam la inobilat...avem si noi si voi de profitat;))"
si stii cu ce conditie m-am dat l ao parte...am spus clar... nu fac fuziune cu ei dar iau 4-5 jucatori car eimi sunt prieteni...dar numai daca imi cer ei invitatie...nu am sa ii ademenesc cum faceti voi ...nu le-am zis ca veti d aii ei..nu i-am avertizat si nu le-am dat invitatie pana nu au cerut ei...si car ea fost replica lui awadhy?...mi-a comandat s aii dau afara....si pt ca l-am atentionat asupra modului cum pune problem am-a amenintat c ava rup ealianta...si atunci amreplicat si eu luandu-i pe toti la mine...si de ce?...pe ca voi inca nu le declaraseti razboi...pt ca recrutati d ezor de la ei...si pt ca eu fusesem prima car epusese conditii...4-5 jucatori...atat v-am cerut...si intraser adoar 2 cand ati inceput voi amenintarile...sau credeati ca ma speriati cu asta...sau ca ma speriati acum cu atacurile alea d ele dati de 5-6 zile pe un sat de-al meu si avea mai dati cat eo caramida jos de la zis...cat efull-uri ati rupt acolo...???...100-150...pfff...si v-au trebuit 6 zile sa le trimiteti...si mai dati vina pe admini ca nu sunteti in stare sa imi luati un sat...
 

DeletedUser

ha ha ha dar cine plangea ca da stergere de cont cine minte in continu' noi sau tu, vorbesti de innobilat inter tocmai tu ca ai intrat in E~W si te rupeau toti sau ai uitat cine te-a salvat ? ai uitat cand ii ziceai lui serban ca tu nu iti faci armata ca trebuie sa bati taleri sa innobilezi n conturi ? mai bine uitate cat de mult minti si sati tu linistita ca daca ai intrat in Unique nu inseamna ca nu vei mai fii atacata si vorbesti de atacuri si te-ai lansa la toata lumea ca nu mai faci fata, sa iti fac o lista cu toti la care te-ai plans tie nu tia convenit in E~W pt ca nu aveai ce innobila intern la noi iar in New~U ai gasit comoara. Si nu vorbi de noi ca punem pumnul in gura, dar imi dau seama ca ai uitat cand si tu si BabaTheOne ii obilgati pe cei din jurul lui Ingerul victoria ca sa il atace nu ? Si tu si BabauTheOne ati fost si sunteti niste lasi cand era vorba de razboi ati fugit la caldurica asa ca lasa minciunile ca nu iti merge cu noi poate ii prostesti tu pe restul dar nu prostesti si pe cei din R~W ;)
 

DeletedUser

pacat ca faci parte dintr-un trib pe care-l respect prea mult,dar tu personal cred ca suferi de complexul lui eodip...am spus cred

nu stiu la care trib te referi pt ca de fapt sant mai multe,daca te referi la SAS mai bine taci
spuneti ca sa votat pna-ul cu sparta,da asa este sa votat primul vot a fost pentru pna cu sparta din partea lui rugayah uramtoarele au venind de la sine
 

DeletedUser

incepi sa devii penibila... si sa induci pe toata lumea in eroare

1. in mare parte te repeti... nu trebuie sa dau copy-paste dar daca te uiti atenta la ambele tale posturi vei observa ca spui acelasi lucru...
2. noi nu cred ca am luat mai mult de 3 jucatori de la tiesto... spun asta pentru ca sunt indulgent... andreiuta este una din persoanele pe care am recrutat-o pentru ca ne-a ajutat foarte mult in razboiul pe care il duceam la acea vreme cu RB...
3. sadonix a trimis acel mesaj la maxim 4 jucatori de la voi din trib... este irelevant...
4. motivul pentru care s-a preferat atacarea unui singur sat pe o perioada mai lunga de timp a fost cat se poate de simplu... zidul pe acel sat a fost mereu sub 8 => mai multa paguba in trupele de pe acel sat... nu am avut nici cea mai mica intentie de a trimite nobili... doar rupere (dar probabil aceste lucruri ti se par hilare pentru ca nu cred ca intelegi ce inseamna strategie si calcule)...
5. ai reusit sa pacalesti foarte multa lume cu parsivitatea ta... dar toate au fost pana la R~W (cel putin dupa prima faza in care ne-ai aratat doar ce ai vrut tu sa vedem si nu ceea ce esti de fapt)... nu cred ca e cazul sa incep sa enumar din cei pe care i-ai dus si pe cei pe care inca ii "duci cu zaharelul"... ideea e ca daca nu era leul si mai nou modrique aveai de mult soarta lui iadul... asa doar ai mai amanat inevitabilul
 

DeletedUser

cum spunea cineva mai devreme: pe forumul extern numai ciudosi si laudarosi. mare dreptate a avut ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus