Rusinica Newage

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Iar tu duci lipsa de atentie din cate vad, ce ar fi sa comentezi ce ai de comentat pe lumea pe care joci ?
 

DeletedUser

Mesaj trimis cate:xutu;morkoveata;Prince Sinatuo;gabygaby1975



Prince Sinatuo,interesant,rugayah cineva trebuie sa aiba grija de ea acum este in 3-sla ,cum de a intrat la ei si nu a venit dupa tine? daca nu sti de ea de pe alte lumi uitate la profilul ei (sinatuo)
xutu,morcoveata,gabi nu au gusturi rele au ajuns in ufo
prince pe post de spion in continuare ,asteapta sa poata ajuge in r~w
 

DeletedUser14300

ha ha ha dar cine plangea ca da stergere de cont cine minte in continu' noi sau tu, vorbesti de innobilat inter tocmai tu ca ai intrat in E~W si te rupeau toti sau ai uitat cine te-a salvat ? ai uitat cand ii ziceai lui serban ca tu nu iti faci armata ca trebuie sa bati taleri sa innobilezi n conturi ? mai bine uitate cat de mult minti si sati tu linistita ca daca ai intrat in Unique nu inseamna ca nu vei mai fii atacata si vorbesti de atacuri si te-ai lansa la toata lumea ca nu mai faci fata, sa iti fac o lista cu toti la care te-ai plans tie nu tia convenit in E~W pt ca nu aveai ce innobila intern la noi iar in New~U ai gasit comoara. Si nu vorbi de noi ca punem pumnul in gura, dar imi dau seama ca ai uitat cand si tu si BabaTheOne ii obilgati pe cei din jurul lui Ingerul victoria ca sa il atace nu ? Si tu si BabauTheOne ati fost si sunteti niste lasi cand era vorba de razboi ati fugit la caldurica asa ca lasa minciunile ca nu iti merge cu noi poate ii prostesti tu pe restul dar nu prostesti si pe cei din R~W ;)



"sa iti fac o lista cu toti la care te-ai plans tie nu tia convenit in E~W pt ca nu aveai ce innobila intern la noi iar in New~U ai gasit comoara"
daca te-ai uita la statistici....atunci am inobilat cel mai mult sate moka..nu intern pt ca inobilari interne nu am facut niciodata ...eu doar am luat sate lasate de prieteni...si poti s at euiti si la voi....cat am fost in e~w cat esate ati luatde la jucatori din us car emi-au lasat mie satele si eu le-am impartit cu serban si cu altii...tocmai pt ca eu nu sunt disperata dupa sate fie ele si moka...iar in new~u la fel...am inceput s amai iau sate moka cand se pregatea razboiul cu voi...si le-am luat pt a face defence pe ele sa imi sprijin jucatorii de la granita...si desi unii au ramas in new~u altii au intrat in newage...eu inca am sprijinul pe le ei...nu de alta dar mie imi prisoseste la cum atacati voi...;))

spui ca am intrat in unique sa scap...de ce sa scap...de cand ati rupt alianta ....ce s-a intamplat???...sa facem o recapitulare???...
1.v-ati luat-o rau de tot...motiv pt care unii incercau s afaca pna sau sa refaca alianta...sa va mai amintesc cine?
2.ati incercat sa puneti mt pe mine pe motiv ca ajutam newage-ul in razboiul cu ei...si ce?...aveam intelegeer cu ei...eu nu imi tradez aliatii...eu i-am sprijinit pe newage cu acordul mt-ului...joc cu cartile pe fata nu ca altii care...
3.au incercat sa refaca pna-ul cu newage pt a va putea concentra pe frontul cu mine...ca sa nu mai spun ca ati incercat si pe ei sa ii puneti pe new~u...sau ati uitat cand v-a dat the printz replica aia mareata pe forumul comun pe care il aveati cu mt-ul...
4.ati incercat sa atrageti in acest razboi si pe s~lw...sa postez si discutia pe car eati avut-o cu cypryy...sau e prea umilitor pt voi car eati incercat s afaceti contra unui amarat de trib facut dintr-o prostie si care nu avea de ce sa va cauzeze atatea probleme...
5. ati facut fuzune cu rb...si in sfarsit ati inceput si voi sa castigati teren...noroc cu cu aia c amai stiu s ajoace...si unii inca foarte bine...tot respectul...
6. ati mai facut niste recrutari reusite din mt...sukaru...care deasemenea joaca frumos si mai vaaduce si voua niste sate....in rest...rusinica...
7. ati ajuns pan as aii spuneti lui aliat ca ati facut intelegere cu mine sa dam in newage...pfff...ca apoi s ao dati la intors ca nu cu mine ati vorbit ci intre voi...
8...ati ajuns pana si la ufo...ati planuit o fuziune ...aveati vise marete...faceati harti cum ar arata un astfel de trib...dar teapa...se mai intampla...
9. ati inecercat prin diversi mesageri sa refaceti relatiile cu mine si chiar s av aajut convingandu-i si p enewage sa se bage intr-o lupta contra lod...si chiar unique...o s aspuneti acum ca nu erau mesagerii vostrii si faceau de capul lor...k...daca ast ae scuza voastra...eu o accept!
10. incercati prin diverse mesaje...si pot sa va postez niste exemple daca nu ma credeti pe cuvant sa faceti recrutari din tribul meu spunand ceva de genul...."haide, nu vezi ca se duce tribul...mi-au mai cerut cativa invitatie...vii si tu acum cu ei...ca dupa nu s estie daca mai facem recrutari...cand o pica de tot va luam la rand la inobilt;))..of of of...copilarisme...in afar ade xena v-a mai crezut cineva?


si cum va spuneam sustin tot c eam spus prin dovezi...dati-mi si voi o dovada a ceea c espuneti despre mine...sa va vad...cine minte si cine nu?
 

DeletedUser

1 Rugayah te laudai ca esti arhitecta dar la cum scri ma mir daca ai terminat 4 clase,macar citeste de 2-3 ori inainte sa postezi ca nu inteleg nimic
2 pe perioada cat a fost hurt pe cont mi-o asum,si pentru ca a gresit a pierdut si contul
3 daca te uiti la mine la istoric inafara de comod pe cine mai vezi la inobilari interne???pe cand la tine si la satele de barbari ai avut nevoie de ajutor
4 uiti cand plangeai la mine sa te sprijin ca esti atacata,cand ma rugai sa iti golesc sate ca tu nu ai atac(bateai taleri la greu sa inobilezi).Recunosc mi-ai dat si mie 4-5 sate in mijlocul vostru pe care le-ai recuperat imediat
5 te atacam pe satul ala la greu ca nu iti refaceai zidul,am rapoarte cu el la 2 max3,dar de cand ai intrat in unique te-au invatat ca inainte de taleri sa ridici zidul
6 nu stiu de ce zici ca arunc cu noroi,odata m-am enervat intr-o discutie si ti-am zis ca esti disperata dupa sate,probabil ca acolo te-am suparat.Stiu adevarul doare!!!
7 de inobilat s-au inobilat jucatori si se vor mai inobila intern,dar cine a facut scandal cand a auzit ca inobilez intern,cine a inceput sa planga ca vrea si ea macar 2-3 sate ca amintire??? cine oare????
 

DeletedUser14300

4 uiti cand plangeai la mine sa te sprijin ca esti atacata,cand ma rugai sa iti golesc sate ca tu nu ai atac(bateai taleri la greu sa inobilezi).Recunosc mi-ai dat si mie 4-5 sate in mijlocul vostru pe care le-ai recuperat imediat


1.nu am luat nici un sat de la tine...si asta se poate verifica cu usurinta...nu ti-am dat 4-5 sate ...ai luat cel putin 20 numai de la utacpiti...vre-o 5-6 cel putin de la tavi si tot cam asa de la berlogyus...si asta se poate verifica...
2.nu imi amintesc sa iti fi cerut vreodata sprijin sau sa spargi vre-un sat pt mine pt ca atunci cand am fost in e~w am luat doar sate moka lasate de prieteni din us care se saturasera de politica dusa se king contra mea si preferau sa se ia de crosetat decat sa mai piarda vremea intr-un trib ca ala...
3....sprijin am cerut pe 3 sate car eerau in mijlocul rb-ului si cu exceptia lui handicapatu1 car ea trimis catev asate ...restul (insemnand inca vre-o 4-5 jucatori maxim) mi-ati trimis cate 100-200 maxim 500 de lanci spade si arcasi pe fiecare sat...multumesc nespus de mult pt ajutorul oferit...si nu o spun cu rautate...chiar mi-a fost d efolos pe ca in comparatie cu voi florio si cine ma mai ataca din rb chiar su idee despre cum se joaca jocul asta!
4. scuza-mi scrisul dar arhitectura are mai mult de-a face cu desenatul decat cu dactilografiatul..greseli din punct de vedere gramatical nu cred sa gasesti la mine...
"7 de inobilat s-au inobilat jucatori si se vor mai inobila intern,dar cine a facut scandal cand a auzit ca inobilez intern,cine a inceput sa planga ca vrea si ea macar 2-3 sate ca amintire??? cine oare????" imi dai si mie mesajul ala in car eti-am cerut eu tie vre-un sat???rusinica...o sa iti creasca nasul ca lui pinochio...

si ce ziceai de satul ala...la cat tineti voi zidul?...sa iti arat ultimul raport de atac al tau pe satul ala...sau vrei s apostez catev ade-ale lui burebist ad eieri...alea in care ataca cu grei ;))

Titlu serban-bantu (37 DRV) atacă ~uga~K52_01 (221|582)
Expediat 30.03.09 15:39
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
6.0%
Moral: 100%

Agresor: serban-bantu
Sat: 37 DRV (303|592) K53

Număr: 0 0 4219 0 0 2132 403 0 1010 0 0 0
Pierderi: 0 0 4219 0 0 2132 403 0 1010 0 0 0


Apărător: RUGAYAH
Sat: ~uga~K52_01 (221|582) K52

Număr: xxx xxx xxx xxx xxx xxx xxx xxx xxx xxx xxx xxx
Pierderi:x x x x x x x x x x x x



Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 19 la nivelul 18


offf...laudaroasa de mine...nu imi e pic de rusine:">
 

DeletedUser

1. cu cine sa facem noi alianta si PNA ? cu voi niciodata poate nu intelegi ca pe contul lui serban a jucat hut odata ;).
2. Poi asta ai facut erai aliata si ai intervenit intrun razboi sau ai uitat ce mi-ai zis pe mess ?
3. Ce traba am eu cu theprintz cu ce a zis pe forumul comun ? iar aberezi
4.Atata timp cat ne sunt aliati de ce nu am faceo ? trib care era sprijinit de newage si tu de Leul999 si cativa din S~LW sau ai uitat sa specifici asta nu ?
5. Cred ca noi am facut multe si cand eram doar E~W poate ca nu ai inteles ce sa intamplat pe L9, logic ca nu ca era prea ocupata cu minciunile ;)
6. Cei care a venit din Mt multi ne erau prieteni de foarte mult timp itreabal pe shukaru1, pe bubi, pe modrique ca de cate ori sa certa cu thomas si esa afara din MT intra la adapost in E~W sau asta nu o mai stiai.
7. ALIAT nea contactat pe noi si noi nu iam zis nimic ca avem intelegere cu voi sau cu newage, daca ALIAT imi da voie postez toata discutia aici pe are el a purtato cu SADonix ;)
8. Iar fuziunea era un simplu gand niciodata nu le-am propus asa ceva cei din conducerea UFO stiu prea bine asta ;).
9. Singura persoana care a incercat sa creeze o relatie de diplomaite cu ei am fost eu, Serban.
10. aia cu recrutatul am fost eu si nu cred ca m-am inselat voriam sa terminam repede acest razboi care nu mai este;) de ce pt ca suntem ai dracu de buni ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

foarte interesanta "telenovela" asta...cred ca daca ati aparea pe OTV ati sparge raitingul =))

nu va deranjati sa imi ziceti ca fac off-topic sau ca nu am nicio legatura cu povestea...eram doar in trecere :D
 

DeletedUser

@rugayah

1. aici chiar am ras cu lacrimi :))
2. M.T. avea pozitionarea in est si sud estul tribului E~W... voi vest... cred ca le era destul de greu sa trimita cineva din M.T. nobili la 3-4 zile distanta :confused:
3. corect... oricine ar gandi asa... durata razboiului devenea mult mai mica
4. corect ca am dorit ca si 3-SLA sa va atace... idem punctul 3... u chiar crezi ca singuri nu castigam!!!... inseamna ca ai un optimism debordant... iar probleme nu ne-a cauzat niciodata new~u... ele au fost cauzate doar de minciunile si dezinformarilor tale...
5. te tii de glume in continuare :rolleyes:
6. bravo lui... in rest, un twstats te va edifica in privinta celor care v-au luat sate ;)
7. vreau dovezi in aceasta privinta (aici sau pe privat)... niciodata nu am pus problema opririi razboiului cu voi... iti poate confirma si modrique acest lucru... daca opream razboiul cu voi modrique era in R~W acum...
8. am ajuns noi la ei... ei la noi... important e ca ne-am apropiat destul de mult unii de altii deci o discutie intre cele doua triburi era inevitabila... noi cu UFO nu am planuit nimic... doar am discutat... s-a dorit o cunoastere si o clarificare a intentiilor fiecarui trib in parte... dar pentru cineva cu o carma ca a ta i-a fost cam greu sa faca o simpla diferenta in a planifica si a discuta...
9. chiar nu vrei sa intelegi ca NICIODATA nu s-a incercat incetarea razboiului cu voi!!!!!:confused: ... cat despre newage vs LOD cred ca glumesti... newage sud vest, LOD nord est... doua triburi aflate diametral opus fata de noi si la destul de multe K-uri diferenta... contra UNIQUE :confused: ???!!!! unde era granita dintre cele doua triburi!!!:eek: ... in fine... aceleasi abureli si minciuni de care sunt satul
10. iti repet cu toate ca nu are rost... MAXIM 4 jucatori ne-au interesat de la voi... atat...
 

DeletedUser

foarte interesanta "telenovela" asta...cred ca daca ati aparea pe OTV ati sparge raitingul =))

nu va deranjati sa imi ziceti ca fac off-topic sau ca nu am nicio legatura cu povestea...eram doar in trecere :D

daca esti in conducerea UFO poate o lamuresti si pe rugayah daca v-am cautat noi vreodata tu fuziune ;). cred ca ori cine se gandeste ca o fuziune ii poate intari tribul mult mai mult de cat o poate face un razboi sau mai multe si asa pt tine ideia cu UFO imi apartine era un mic vis al meu pt ca ii apreciez ;)
 

DeletedUser

Titlu serban-bantu (Mothership 31) atacă ~uga~K52_01 (221|582) modificarea numelui
Expediat 27.03.09 09:24
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-18.7% Ghinion

Noroc
Moral: 100%

Agresor: serban-bantu
Sat: Mothership 31 (284|565) K52

Număr: 0 0 4502 0 0 2000 962 0 500 0 0 0
Pierderi: 0 0 4502 0 0 2000 962 0 500 0 0 0

Apărător: RUGAYAH
Sat: ~uga~K52_01 (221|582) K52

Nici unul din luptătorii tăi nu a supravieţuit. Nu au putut fi luate nici informaţii despre puterea trupelor duşmane.


Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 6 la nivelul 4

Introdu trupele în simulator




Atacă din nou cu aceleaşi trupe.

Atacă din nou cu toate trupele Trece acest raport public
Trimite mai departe mutare în altă grupă Şterge << >>


un atac de al meu la 9 dimineata dupa ce toata noaptea ai ridicat zidul
asta ca sa vedem cine a mintit,
am rapoartele cum a scazut pana la 0

2 mesajele ereu pe mess.! eu nu sunt asa obsedat sa copiez ce scrie acolo si sa postez pe forum
 

DeletedUser

Titlu MATRIX style (loko****) atacă ~uga~K52_01 (221|582)
Expediat 28.03.09 10:01
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-2.3%

Moral: 100%

Agresor: MATRIX style
Sat: loko**** (268|566) K52


Apărător: RUGAYAH
Sat: ~uga~K52_01 (221|582) K52

Număr: 49107 41432 2078 15420 218 811 170 12524 149 5 1 0
Pierderi: 1182 997 50 371 5 20 4 301 4 0 0 0




Spionaj
Resurse spionate: 98.520 7.797 91.700
Clădiri: Clădirea principală (nivelul 26)
Cazarmă (nivelul 25)
Grajd (nivelul 20)
Atelier (nivelul 15)
Curte nobilă (nivelul 1)
Fierărie (nivelul 20)
Piaţa centrală (nivelul 1)
Statuie (nivelul 1)
Târg (nivelul 25)
Tăietori de lemne (nivelul 30)
Mina de argilă (nivelul 30)
Mina de fier (nivelul 30)
Fermă (nivelul 30)
Magazie (nivelul 30)
Ascunzătoare (nivelul 5)
Zid (nivelul 9)


Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 10 la nivelul 9

sau poate asta... a fost ultimul meu atac daca nu ma insel
 

DeletedUser

Shinobi666 a spus:
daca esti in conducerea UFO poate o lamuresti si pe rugayah daca v-am cautat noi vreodata tu fuziune;) . cred ca ori cine se gandeste ca o fuziune ii poate intari tribul mult mai mult de cat o poate face un razboi sau mai multe si asa pt tine ideia cu UFO imi apartine era un mic vis al meu pt ca ii apreciez;)



sunt in UFO,dar nu fac parte din conducere.nu stiu daca ne-ati contactat referitor la o posibila fuziune,dar eu sunt convins ca asa ceva nu ar putea sa aiba loc.UFO este un trib cu o politica "stricta" si bine definita in ceea ce priveste numarul de membrii...
 

DeletedUser

multumim ca ai lamurito si pe rugayah, atat in joc cat si viziunea asupra jocului si anume niciodata sa nu spui niciodata ;)
 

DeletedUser

vad ca ai apucat sa vezi ca initial am scris la sfarsit "niciodata sa nu spui niciodata",dar m-am razgandit si am sters :D
 

DeletedUser14300

9. chiar nu vrei sa intelegi ca NICIODATA nu s-a incercat incetarea razboiului cu voi!!!!! ... cat despre newage vs LOD cred ca glumesti... newage sud vest, LOD nord est... doua triburi aflate diametral opus fata de noi si la destul de multe K-uri diferenta... contra UNIQUE ???!!!! unde era granita dintre cele doua triburi!!! ... in fine... aceleasi abureli si minciuni de care sunt satul


asta a fost si replica mea...sunt la mama dracu c as ane intereseze un razboi cu ei...dar cum spuneam la mine au venit doar niste mesageri...nu pot sa va stiu punctul de vedere...


10. iti repet cu toate ca nu are rost... MAXIM 4 jucatori ne-au interesat de la voi... atat..
yap...4 acum..patru acum catev azile...4 or fi fost si cand ati luat-o pe xena dar numai ea s-a lasat fraierita...
 

DeletedUser

asta a fost si replica mea...sunt la mama dracu c as ane intereseze un razboi cu ei...dar cum spuneam la mine au venit doar niste mesageri...nu pot sa va stiu punctul de vedere...



yap...4 acum..patru acum catev azile...4 or fi fost si cand ati luat-o pe xena dar numai ea s-a lasat fraierita...

nu... au fost 4 acum... si aceiasi 4 si in trecut... cat despre xena nu are rost sa comentezi... crezi ca am luat-o pentru punctele ei??!!... sau care crezi u ca e motivul?...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus