Scoala pentru n00bi s-a reinfiintat

  • Autor subiect Mater Dolores
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Hmmm.... este posibil oare, daca va rog, sa incercati sa nu spamati aici?
 

DeletedUser184

ce ar fi sa lasati spammul deoparte si sa lasati ca acest topic sa decurga cum trebuie si sa isi atinga tinta?
aveti grija cum va manifestati caci sigur veti primi sanctiuni daca continuati asa
 

DeletedUser

Tribul ABC... recruteaza noobi.

Da, ati auzit bine, ABC... va fi un trib scoala destinat exclusiv formarii si antrenarii jucatorilor. Toti cei cu cunostinte precare de triburile sunt invitati sa adere la trib.

Tribul ABC... nu va fi infiintat pentru a satisface setea de putere a anumitor persoane ci pentru a mari "rating-ul" serverului romanesc. Cand jucatorii cred ca sunt pregatiti pentru a da piept cu lumea pot pleca fara nici o problema din trib. Cand serviciile tribului nu vor mai fi necesare acesta se va desfiinta.
Prin acest post vrem sa anuntam ca tribul nostru este un trib scoala, non-combat, care are ca unic scop in aceasta lume creearea unei generatii de jucatori profesionisti (in limitele posibilului).
Orice jucator care va fi format in ABC... speram sa ridice valoarea jucatorilor de pe serverele .ro. Nu se va invata doar despre cum sa ataci si sa te aperi, ci si strategii de joc, tips&tricks, comportament civilizat in joc, regulamentul jocului, precum si informatii uzuale despre joc.

In consecinta, tribul ABC... isi anunta neutralitatea in orice razboi existent sau viitor pe aceasta lume de joc. Probabil vom fi atacati, e normal, dar ne bazam pe bunul simt al jucatorilor si spiritul de jucator .ro pentru a permite ca acest proiect sa ia amploare si sa devina o baza pentru viitori jucatori profesionisti din Romania.

Pentru orice intrebare referitoare la trib suntem aici sa va raspundem.
Pentru invitatii, trimiteti mesaj privat in joc membrilor tribului.

Va asteptam!

Cu respect,
Conducerea ABC...


ABC... - Copyright ©2008 Asfaloth L5
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

In fine.. cum veti invata voi ''juniorii'' sa fie profesionalisti fara razboaie si fara sa va implicati ?

Doar cu teorie ?
 

DeletedUser

trebuie sa`i verifici si practic ... deci vor exista si mici razboaie
 

DeletedUser

Teorie si practica, ambele. Neutralitatea si non-combat-ul constau in faptul ca nu ne amestecam in razboaiele altor triburi, nu declaram razboaie alotra.

Nu cerem mila, nu cerem pace. Tot ce cerem jucatorilor, e ca cei care vor sa invete ceva, sa nu se sfieze si sa ne anunte.
 

DeletedUser

Era nevoie sa precizez ca limbajul e primul criteriu de acceptare? Cine vrea sa invete la modul serios, vom sti. Restul, distractie plauta pe ro10.
 

DeletedUser7072

interesant proiect dom'soara MD multa bafta. interesante nume noi in echipa :D

sper sa am ocazia sa spamez si eu forumul intern al tribului vostru :D
 

DeletedUser

Blestemat, o parte din nume le cunosti...sub alte nume. Nu ma asteptam sa inceapa L10 atat de repede, motiv pentru care va dura putin pana voi avea raspunsul defnitivi al intregii echipe de "profesori" din ABC...-ul original.

Jucatori vechi sub nume noi, nume noi ale unor jucatori care am considerat ca pot aduce un aport benefic tribului.

Ideea pentru acest trib nu este una "la misto". Chiar incercam sa depunem un efort sa ne impartasim experienta (diferita de la jucator la jucator) in acest joc. De vreme ce tribul va exista pentru o perioada limitata de timp, trebuie sa incercam sa comprimam multa informatie in timpul scurt. Asa ca pe topicurile serioase nu incurajam spamul.

Ne distram, dar nu pe topicurile serioase.
 

DeletedUser7072

in cazu asta nu ma'ntere :p nu ca nu as mai avea de invatat... da mie imi place mai mult spamul :D
 

DeletedUser

Ca si pe lumea 5, tribul DHBM va fi incantat sa faca PNA cu tribul ABC atata timp cat tinerii razboinici si conducerea lor doresc. cand se va ajunge si la lectia "atac" ramane la libera lor alegere ce relatii diplomatice vor dori sa mai aiba.
 

DeletedUser

Si la voi am un feeling ca poate o sa mai "educati" lumea... Totusi un astfel de proiect de-a dreptul genial la romani nu prea prinde... Adica aratati-mi mie cati incepatori (sa nu zicem noobi) ar vrea sa intre intr-un astfel de trib? Orgoliul, mandria, suferinta de sine sunt piedici, care opresc un incepator sa gandeasca lucid si sa se alature acestui trib pentru acumularea mult mai rapida de experienta si cunoastere tribala ! :)
 

DeletedUser

Ai fi uimit, ISeeNoobs. In afara de cei trecuti la profil, toti ceilalti au cerut invitatie pe baza profilului tribului, postului de pe extern sau au fost trimisi recomandati de cei care au mai avut tangente cu tribul.

Momentan "newbies" (ca sa nu le spun noobi, daca unii se simt jigniti) au fost receptivi si au citit tutorialele care exista in momentul asta pe forum si au fost activi si la sectiunea de intrebari. Noi suntem optimisti.

Si normal, invatatura cu forta nu se poate. Asa ceva "prinde" doar la cei care isi dau interesul. Daca nu exista dorinta de a invata, eforturile oricarui profesor, din orice domeniu sunt inutile.
 

DeletedUser

Echipa LooNaTicS doreste sa ii felicite pe toti cei care au participat si inca mai participa la acest proiect . Multa bafta in continuare si sa ii invatati bine :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus