-sL- has unleashed HELL

  • Autor subiect TheReapper
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3547

ehe deja apar si ceva discutii interesante..dar si ceva neaveniti care imprastie elucubratii si ma simt nevoit sa intervin..

prietene ksi..eu am fost liderul unui trib de top 5-7 sa zic pe L3 ..nu spui care :)...cu siguranta stiu mult mai multe despre L3 si chiar despre MoD (vechiul cel putin) decat o sa stii tu vreodata...

referitor la M.T. care a facut istorie sau nu asta e o chestie subiectiva..eu consider ca a fost un trib "bunicel", primul trib de pe L3 cu un numar restrans de membri care a avut succes..infiintat cam in acelasi timp cu TGH ul lui valiusha si inaintea TLB ului...iar de tine n am auzit..vad ca stats ul te arata pe L3..dar esti inexistent man..asa ca chill..


Pentru mine nu e important sa ma cunoasca lumea, sincer nici eu nu am auzit de tine, dar nu asta conteaza. Conteaza ca mi-am facut prieteni aproapiati in acest joc, si fara grija nu am fost inexistent pe L3:p.Insa nu stiu de ce continuam discutia asta, am spus ce am avut de spus, care vrea sa continue discutia sa imi zica pe privat,ca o adaugare de l3 m-am lasat de cateva luni, si ca sa ma laud si eu:eek:...nu doar tu ai fost conducator de trib [din top 5] pe L3, in fine, gata cu off topicu'.
Fiecare poate avea o anumita parere pe care trebuie sa o respecte toata lumea, mai ales cei care au o parere diferita. Pentru mine nu e important sa fiu faimos, spre deosebire de altii...:)
Bafta.

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

top 5-7 ? =)) =)) =))
de top 1 nu ai auzit ?:rolleyes:
inseamna ca nici nu stie ce este ai valoare daca nu ai fost pe locul 1 cu tribul !!!
asta demonstra ca lucrati toti ca unu si unu ca toti !!! Unde era unitatea la voi ?
 

DeletedUser

Domnule incredibil cate vedete are MOD ul asta..toti unu si unu..inexistenti pe alte lumi..dar vedete :)
 

DeletedUser

Te complaci în mediocritatea ta? Fii tu pe toate de top5-7, eu prefer top1 pe o lume.

Cand vorbesti cu iomrapid, sa folosesti apelativul : "Domnule".. are cel putin 3 clase peste tine..
Veti avea voi o surpriza legata de el curand..
Noapte buna tuturor.
 

DeletedUser

Side 1: MoD

Side 2: -sL-

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 40
Tabăra 2: 23
Diferență: 17

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 3
Tabăra 2: 4
Diferență: 1

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 287,618
Tabăra 2: 125,639
Diferență: 161,979

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 26,693
Tabăra 2: 37,012
Diferență: 10,319

image.php



E foarte interesant acest razboi, Mod considera ca va fi unul usor , dar eu nu cred.
Si avand in vedere ca s-au recrutat 6 jucatori in ultimele 24 de ore si uni chiar si -SL- cam slaba statistica .

P.S.: Pentru cei avizi de putere ,de puncte si de loc -- mai usor , inteleg ca va emancipati , dar mai calm daca se poate...
 

DeletedUser

ba lasa-ne dread lord !!!
ne plictisesti , mai innobileaza ceva inter , treci pe primu loc pentru 2-3 ore , fa screenshot si lasa-ne :)))
 

DeletedUser5276

dread asa nu esti tare cu locul 1. ca daca vreau ai dau satele mele lui illidan si deja va lasa in ceata pe toti daca e vorba cu inobilari interne! vreau sa vad ca stai pe primul loc luand sate ca illidan sau sebica sau ca multi alti din top20!

Eu ma credeam mocangiu sebica stie de ce =)) dar tu mai intrecut
 

DeletedUser

Cand vorbesti cu iomrapid, sa folosesti apelativul : "Domnule".. are cel putin 3 clase peste tine..
Veti avea voi o surpriza legata de el curand..
Noapte buna tuturor.

Buna..buna asta cum zice reclama.."domnule" auzi?..nu man nici vorba...asta e noi suntem cei mai buni la improscat cu noroi..da si eu s de vina ca nu ma pot abtine sa ma implic nitel in disputele astea :)
 

DeletedUser

Si daca tot e vorba de top 1 pe o lume verificati si lumea 5..va dau si o lista cu membrii intemeietori daca vreti...

deja nu mai e vorba de un om sau doi care joaca intr un trib..e mai complex putin..e vorba de un stil pe care am reusit sa l implementam cu un grup de oameni...si leul ca sa dau un exemplu care aproape a fost trimis la margine ramanand cu un sat pe L3 conduce MT ul pe L5..care conduce de vreo 3 luni cred eu...

de mediocritate vorbiti voi?..nu are nici o legatura pe ce loc e tribul domnilor...poate sa aiba 20 de membri si sa fie pe locul 50..

Si nu va mai plictisesc cu posturile mele..
 

DeletedUser

Dezvolta.. arata rapoarte.. m'ai facut interesat ..

Sincer.. nu le mai am eu.. si mi-e lene sa le caut.
Oricum nu s-ar demonstra mai nimic prin asta...
Este suficient sa stie cine trebuie nu tot Forumul.. pentru ca nu as avea nimic de castigat din treaba asta.
Stiu amandoi ce si cum si este suficient..





Felicitari celor din MoD, pentru ultimele cuceriri facute prin ex-colegul nostru kharnage...

Side 1: -sL-

Side 2: MoD

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 23
Tabăra 2: 46
Diferență: 23

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4
Tabăra 2: 6
Diferență: 2

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 127,126
Tabăra 2: 318,038
Diferență: 190,912

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 36,939
Tabăra 2: 44,332
Diferență: 7,393

image.php



PS : Un cartograf de meserie.. se poate face o Harta noua.. insa nu una SF.. ci cat de cat aproape de Realitate? -sL- vs MoD !?
Lucrurile arata diferit fata de acum 3 zile.. si nu prin prisma unor cuceriri masive ci a recrutarilor.
 

DeletedUser

"cica sa ma bag si eu in vorba"
si acum sa-l imit pe Eek! :D
1.tot ce am inteles dintre posturile de mai sus a fost un singur cuvant si anume "invidia" altor persoane(jucatori).
2.jucatorul "hiotikiri battousai" a fost mediatizat mai rau decat in presa,si chiar imi pare rau deoarece fiecare persoana cu caracterul ei,mai ales cand are cu ce se lauda ca si dovada:rank 7 inamici invinsi (e un loc care putini jucatori care au postat "viseaza",e mult spus,pentru acest loc)si rank 35 la aparare si cu aceste "dovezi" cred ca am spus totul despre acest jucator.
3.alte "aluzii" aduse tribului MoD "un trib ofensiv",si explic:da este adevarat dar pot sa zic aproape la fel si NU,de ce?...suntem pe locul 6 la aparatori dintre care locul 2,3,4 si-au castigat rank-ul datorita noua :D(ce fericire pe ei)...si acum vreau sa vad urmatoarele postari in legatura cu "trib ofensiv" si numai trib ofensiv fara argumente!!!
4.citeam mai sus despre "fuziuni"(nu imi place sa dau nume dar cel(i) care au scris despre asta habar nu au despre L7 sau nu au urmarit evolutia tribului nostru)care sunt pur si simplu ireale...in privinta recrutarilor mi se pare o strategie,daca o putem numi asa,absolut firesca(mai ales ca nu am facut recrutari in masa comparativ cu alte triburi)
5.o alta "aberatie" care am citit-o este:cat de bun e tribul MT(chiar nu inteleg legatura dintre razboiul altor 2 triburi diferite total)

cam asta a fost si sper sa ne auzim de bine :D(si incercati unii sa nu mai aberati sau deviati de la subiect)


scuze...o completare mica:
6.Cat de naivi sa zic asa(fara sa jignesc anumite persoane) sunteti...si acum sa zic despre ce este vorba:"e mana adminilor" deci sincer cred ca si Dumnezeu se rostogolea de ras de prostia altora!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13326

Cat de naivi sa zic asa(fara sa jignesc anumite persoane) sunteti...si acum sa zic despre ce este vorba:"e mana adminilor" deci sincer cred ca si Dumnezeu se rostogolea de ras de prostia altora!!!

Avand in vedere ca pe Lumea 1 s-a dovedit ca admini au citit si comunicat prietenilor, ce trupe au in sat dusmanii, ce planuri au ... etc, nu mi s-ar parea deloc ceva iesit din comun sa se intample si aici, mai ales ca mai multi membri MoD (pentru care am o deosebita consideratie) au fost si admini in trecut.

Piticud, ai completa dreptate, insa care mai este farmecul jocului cand incepi un razboi, si cei care se bat sunt defapt membri care din lipsa de caracter au decis sa TRADEZE?

In alta ordine de idei, DFA1 te rog abtine-te de la absolut orice comentariu pe care il poti aduce acestui topic.

Culmea, cei care fac galagie despre cat de mare si tare este MoD, nu sunt jucatorii originali MoD, sunt niste pokemoni (deja exagerez cu acest apelativ) care pur si simplu strica numele MoD. MoD are o traditie, o demnitate: sunt superiori, dar trateaza cu respect pe toata lumea (lucru pe care cei nou veniti nu il cunosc).

Inca odata fac apel la Eek! sa se mai uite in gradina lui si sa faca pe forum un topic "Cum sa vorbesc astfel incat sa nu ma fac de ras". Sau macar sa le zica sa se uite la Mircea Badea sa vada ce parere are lumea despre infatuati, "smecheri de cartier", baietasi si alte personalitati din acest minunat lant trofic.
 

DeletedUser

hai sa vbm civilizat de acuma..numai criticati ...eu cel putin nu voi mai exagera etc etc..
hai sa incepem discutii intre playeri si nu intre mascarici..( aici nu am vrut sa jignesc pe nimeni...dar si postarile mele si ale voastre au dem acelasi lucru..chiar *** unii poate nu recunosc in sinea lor si inca se cred filozofi dar asta e o problema care ma int mai putin)
as dori sa nu se mai vbeasca despre alte lumi de asemenea...nu cred k au vreo relevanta aici:)
deci..cum credeti k va fi razboiu?noi asa cum am demonstrat pana acum..vom da dovada de actiune in razboi...asteptam acelasi lucru de la voi...
in orice caz ...cei care zic.. k vor profita de acest razboi alte triburi..eu cred k nu vor "profita" ci e doar ordinea naturala a lucrurilor..adik:
-suntem in centru...inconjurati( dar asa cum era un banc: sire!ne-au inconjurat dusmanii!
Perfect! Putem ataca din toate partile!)
mi se pare k ar trebui luat ca imn bancu :))
-am luat atat de mult avans..in cat nu ai cum sa nu recunosti k suntem cei mai periculosi de pe server(periculosi..nu tari..deci nu e lispa de modestie :))) ).. si e normal ca cu timpu toate triburile din jur la un moment dat se vor uni impotriva noastra...acum depinde si de lideri :)


ce pot sa zic..succes tuturor! pakt k nu pot lua parte la acest razboi..cel putin ma distrez cu burn..care vad k se tot inmultesc:(
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

piticud, şi NOI sunt rank 1 tot datorită nouă, dar tu nefiind pe K55 n-aveai de unde să ştii. :)
 

DeletedUser

piticud, şi NOI sunt rank 1 tot datorită nouă, dar tu nefiind pe K55 n-aveai de unde să ştii. :)

toti sunt unde sunt datorita MoD...fara MoD nu stiu ce neam fi facut :|
Fara MoD aceasta lume nu ar fi avut culoare
-cine ar mai fi facut jocurile de culise ale celor din MoD - nimeni nu se pricepe mai bine
-cine ar mai fi fost no1:D la tot...
-cine s'ar mai auto proclamat "za best of za best",cei mai cei

O sa ajungem sa facem bancuri cu MoD cum facem cu Chuck Norris:
-MoD a inventat Locul 1
-Nu exista triburi mari,doar triburi care inca nu s-au confruntat cu MoD
-Noi jucam triburile doar ca ne lasa MoD
-Pe forum la MoD nu se fac rezervari de sate,se fac rezervari de pozitii in clasament
-MoD sunt cei mai buni pt ca nu ataca doar satele inamice ,ei ataca si padurile de pe harta si isi stabilesc ei sate
-Daca Dumnezeu juca triburile ar fi jucat in MoD
-MoD nu pierde sate,MoD cedeaza sate pt a avea mai mult de cucerit
-MoD are ambasada in Somalia
-Adam avea scris pe bambusul de la fund "property of MoD,all rights reserved"
-MoD nu a fost infiintat de nimeni,MoD era pe L7 dinainte sa se deschida L1
-MoD e cel mai cunoscut brand din lume...MoD va cumpara Google in schimbul a 2 taleri de diamant
-Britney Spears are cont in MoD
-MoD il sustine pe Barrack Obama,in cursa lui spre Casa Alba
-MoD a inceput sa atace pe L8
-MoD joaca conform regulilor,ei stabilesc regulile
-MoD a sustinut independeta Kosovo,tara care va fi cucerita in urmatoarele 2 saptamani chiar de catre MoD

Multumim MoD ca ne lasi sa jucam si noi pe L7.
 

DeletedUser

Chestia cu "rostogolirea de ras" la ideea ca adminii se mai implica in joc pentru a favoriza anumite tabere ma face sa cred ca esti nub man..sau doar amator.:)

asta nu e tribal..si nici aia nu s suta la suta curati...dar nu putem compara ce i acolo cu triburile..aici e o mare balacareala...

precizez ca n are nici o legatura cu inchiderea astora din sL..

pt radu..buna buna asta :)...oamenii trebuie sa inteleaga ca n au inventat apa calda sau telecomanda..si nici macar in joc n au realizat nimic pana in prezent..mai vorbim peste vreo 2-3 luni

PS. daca tot e razbel puneti man ceva rapoarte, chestii amuzante ca facem spam inutil aici..sa ne mai descretim si altfel fruntile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

hai sa vbm civilizat de acuma..numai criticati ...eu cel putin nu voi mai exagera etc etc..
hai sa incepem discutii intre playeri si nu intre mascarici..( aici nu am vrut sa jignesc pe nimeni...dar si postarile mele si ale voastre au dem acelasi lucru..chiar *** unii poate nu recunosc in sinea lor si inca se cred filozofi dar asta e o problema care ma int mai putin)
as dori sa nu se mai vbeasca despre alte lumi deasemenea...nu cred k au vreo relevanta aici
deci..cum credeti k va fi razboiu?noi asa cum am demonstrat pana acum..vom da dovada de actiune in razboi...asteptam acelasi lucru de la voi...
in orice caz ...cei care zic.. k vor profita de acest razboi alte triburi..eu cred k nu vor "profita" ci e doar ordinea naturala a lucrurilor..adik:
-suntem in centru...inconjurati( dar asa cum era un banc: sire!ne-au inconjurat dusmanii!
Perfect! Putem ataca din toate partile!)
mi se pare k ar trebui luat ca imn bancu )
-am luat atat de mult avans..in cat nu ai cum sa nu recunosti k suntem cei mai periculosi de pe server(periculosi..nu tari..deci nu e lispa de modestie )) ).. si e normal ca cu timpu toate triburile din jur la un moment dat se vor uni impotriva noastra...acum de pinde si de lideri


ce pot sa zic..succes tuturor! pakt k nu pot lua parte la acest razboi..cel putin ma distrez cu burn..care vad k se tot inmultesc

Uite si eu fara sa ma cert cu tine sau fara sa ma iau de tine iti sugerez sa te uiti de cate ori are Luminatia Dumneavoastra nevoie (de 1-2-3-4-5 ori) si sa vezi ce praf esti cu limba romana ... pe langa ca nu stii sa scrii "vbim" , "vbeasca" , "deasemenea :)) " , "adik" , "mi :)) " , "pakt" , "acum de pinde"(frumoasa asta)

Deci a trebuit sa stau cel putin 15 minute sa pot sa iti descifrezi scrisul fara suparare !
Incearca macar daca esti in MoD si sunteti un trib asa de cizelat,organizat,respectat etc sa inveti sa scrii coerent si corect gramatical !
Vezi vorbeste cu domnul Eek! sa faca pe forumul dumneavoastra un Topic Special numit "Cum sa comunicam pe forumul Oficial si sa nu ne facem de Ras"
Respectele mele hiotikiri dar tu un autoproclamat "ZEU" si "ATOTSTIUTOR" sa nu stii cum se scriu cateva cuvinte esentiale "Limbii Romane" e urat !

Sau poate te crezi si tu prin "MATRIX" :))

Bafta Multa !
 

DeletedUser

buna dimineata domnilor , doamnelor si domnisoarelor! (copii stiu ca se uita la abracadabra)
pt cei "anti" mod ... ganditi putin ... cum ar fi sa stati in mijlocul hartii si sa aveti toate zonele in conflic???
oare cat ati rezista?
nu le i-au apararea, isi iau singuri ...
succes la toti !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus