TB & 4Fun vs CARTEL Mamut Family

  • Autor subiect DeletedUser47204
  • Data de început

DeletedUser48801

Așa ceva ??
Dar cum e posibil una ca asta ?
Tind sa îi dau dreptate la n00b ... Vouă chiar nu va trebuie trupele ... Nici jucători ...
Ehhh, macar postați și voi acolo pe forumul vostru , ca noua ne pare rău pentru ei :(

P.S: In ritmul asta o să rămâneți doar ăștia , clasici sau veteranii , cum va mai numiți voi :))

E bine ca i-ai sters numele, nu ne-am dat seama cine e :)))))

Marele eta2u, jucator cu o vechime de 10 ani, intra o data pe zi si doarme cu full-ul de atac in sat cand noi avem organizat .Trimite trupele la curatare 30ore si mai intra cand se intorc. Sat de 7.000 de atac dar 0 organizate. Trimite sprijin 100 cu 100 ( 500 cu 500 in total ) si tine 6000 trupe acasa, cu toate satele in marea albastra... Dar ce mila mi-e de el saracu' ca nu mai poate creste sate degeaba, era un zidar desavarsit.

Sunt convins ca Speedy sau Neo l-ar fi tinut la voi in trib :)) Cred ca ar fi fost la interne cu mult timp inainte. Si totusi unde ar fi problema ca bagam la interne ? Speedy, Neo sau GoodFeeling nu au luat interne ? Sau la ei nu se pune ? Mai ales ca nici voi nu excelati la sate cucerite de la inamici, alea putine fiind luate tot de la jucatorii vostri :)). Daca va e mila de internele noastre, va dam noi o lista din cand in cand, ca tot voiati si voi fuziuni cu SN si BW ca sa deveniti trib mamut dar la voi iar nu se pune :))))).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser47135

cartel.jpg



:):D:D
 

DeletedUser10188

Hmm, va recomand numaratoarea:

vWuQ8Xt.jpg


Nu stiu cum sa va zic, dar noi suntem 5 triburi, voi sunteti peste 10. TB cu 4 academii. 4FUN cu 5 academii.

Va recomand acel dispozitiv de "numarare", aveti nevoie.
 

DeletedUser48759

Nu am mai comentat de mult timp pe forum, dar acum nu ma pot abtine sa nu rad si sa explic cum se face o adunare corecta.

Din pacate nickname.ul tau, ti se potriveste... nici macar cu numaratoarea in fata nu esti in stare! PATETIC.

Hai sa te ajutam:

Triburi: CART3L, -CRT-, +CRT+, [CRT], +CRT=, C@RT, CARTEL este egal cu ??? oare cat vine ??? Raspuns gresit. 7 triburi. Si punem si aliati vostri..ca na..sunteti aliati nu? sau doar va asigurati o zona de confort ?

Deci 7 + = SN =, =SN8=, =SN5=, =SN4=, =Sn8 =, =SNA= este egal cu ??? 13 triburi!

In concluzie De la 5 la 13, e cale lunga....sau restul sunt de implutura ? ai grija ce spui... dai de banuit ..

Va doresc o dimineata frumoasa!
 

DeletedUser10188

=)))

deeeeci, ce zici tu aici ma nene maaa? :)))))))

+CRT= -> academie buna
C@RTEL -> academie buna
-CRT- -> academie buna
+CRT+ -> 19 membri
?CRT? -> 29 membrii (asta si cu +CRT+ sunt 1 academie intreaga)
[CRT] - 4 membrii (mare academieee, mareee rau, castiga razboaiele singura)

Deci cate triburi zici tu ma nene maaa?

Si de ce ne bagi cu SN la gramada?

Ia uite ce ziceai la inceput:

TB si 4Fun sunt triburi independente cu acelasi scop


Adica voi sunteti triburi independente si nu aveti voie sa intrati la gramada, dar noi da! :))) Bun ma nene ma! Las' ca suntem noi mamutu :)))
 

DeletedUser48731

=)))

deeeeci, ce zici tu aici ma nene maaa? :)))))))

+CRT= -> academie buna
C@RTEL -> academie buna
-CRT- -> academie buna
+CRT+ -> 19 membri
?CRT? -> 29 membrii (asta si cu +CRT+ sunt 1 academie intreaga)
[CRT] - 4 membrii (mare academieee, mareee rau, castiga razboaiele singura)

Deci cate triburi zici tu ma nene maaa?

Si de ce ne bagi cu SN la gramada?

Ia uite ce ziceai la inceput:




Adica voi sunteti triburi independente si nu aveti voie sa intrati la gramada, dar noi da! :))) Bun ma nene ma! Las' ca suntem noi mamutu :)))


Noob, noi suntem 4 academii inca de la inceputul lumii (4FUN la fel) voi erati 13, unde is toti jucatorii aia? au fost bagati la interne fara motiv.

Academie cu 19 membri de care zici, poti sa o pui ca una intreaga, Devil are 20 interne luate, deci inca 20 jucatori.
 

DeletedUser10188

Ma bucur ca stiti voi mai bine de ce au fost bagati anumiti jucatori la interne sau nu :)))

Ce mai stiti? Luminati-ne!

Ca vad ca atunci cand va convine, ne bagati la gramada, dar voi nu va considerati asa! 4priveghi cate academii a innobilat pana acum? cate academii cu nume diferit au avut si au disparut?

Dar e mai usor sa arati cu degetul spre curtea vecinului, decat sa te uiti in ograda proprie.
 

DeletedUser47135

Ati fost 10 triburi la inceput..zic gresit, te invit sa dai la razboaiele tribului.
 

DeletedUser10188

Vorbim de trecut sau de prezent? Ca vad ca situatiile s-au inversat, cam voi sunteti mamutii si tot voi ati inceput cu gluma(vezi poza de mai sus).
 

DeletedUser48731

Nu inteleg de ce suntem noi trib mamut, dupa cum am zis mai sus noi la inceput nu am recrutat aproape 2 continente cum ati facut voi.

Si ce joc vedem pana acum de la voi?
Recrutare 1000 jucatori +
Interne fara motiv +
Acuzarea ca noi suntem jucatori farmville, dar defapt ce vedem? Majoritatea jucatorilor din top i-au interne si cresc sate, nimic altceva +
Backstab +
 

DeletedUser10188

:))) Acuze fara dovezi.

Cu recrutarile v-ati dus si voi peste tot, dar ati fost refuzati. Dar o lasam ca voi, noi mamut, voi sfinti, voi castigatori de lume, noi pierzatori.
 

DeletedUser48731

Hai ma noob, serios?

Acuze fara dovezi?
Ati avut 13 triburi la inceput, erau toate la descrierea tribului
5 mesaje mai sus, Hippnotic singur a scris de interne
Devil l-a acuzat pe abmurgu la inceputul lumii ca e jucator de farmiville, plus a adaugat ca sunt si altii in zona noastra, si acum vedem ca abmurgu are un joc mult mai bun decat Devil.
Backstab de la Dalamyr

Mai vrei dovezi?
 

DeletedUser48801

Asta-i buna, TB se plang de noi ca avem interne cand voi o duceti mai bine ca noi. Pai Roby Roberto cum a ajuns in top ? 30 sate si 200.000 inamici invinsi ca agresor :) Cred ca de aici vine si oftica asta, voi va rupeti trupele pt sefutii vostri si n-apucati si voi interne


EDIT : Credeam ca tu esti ala numai cu sate luate de la inamici dar la tine jumate din satele cucerite sunt barbare :)) Aceeasi situatie si la abmurgu, jumate barbare si interne...

Mai bine cresc barbare cu pp-uri nu :)) ? Si nu sanctionam jucatorii inactivi sau pe cei care dorm cu trupele in sat
Toate triburile baga la interne , nu inteleg de ce atatea discutii pe tema asta. Tinand cont ca sunteti mare trib ( care a profitat de pe razboaiele altora pana acum scurt timp si a avut parte de o pozitionare buna ) cu doar 4 academii aveti destule barbare si interne

Eu am zis de interne dar n-am zis niciodata fara motiv, ba chiar v-am dat destule motive dar voi vedeti doar ce vreti.
 

Atașamente

  • RobyROberto va baga la interne certo.png
    RobyROberto va baga la interne certo.png
    176,1 KB · Vizualizări: 97
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10188

Predictie: pana la 1 mai nu o sa mai existe 4Fun. Cei care mai #rezista o sa intre in TB. Nu cred ca e loc pentru niciun jucator 4Fun in Cartel...

Buna predictia, gresita data.

Asteptam predictia urmatoare, cand crezi ca speedy o sa distruga si TB? (are experienta)
 

DeletedUser48731

Asta-i buna, TB se plang de noi ca avem interne cand voi o duceti mai bine ca noi. Pai Roby Roberto cum a ajuns in top ? 30 sate si 200.000 inamici invinsi ca agresor :) Cred ca de aici vine si oftica asta, voi va rupeti trupele pt sefutii vostri si n-apucati si voi interne


EDIT : Credeam ca tu esti ala numai cu sate luate de la inamici dar la tine jumate din satele cucerite sunt barbare :)) Aceeasi situatie si la abmurgu, jumate barbare si interne...

Mai bine cresc barbare cu pp-uri nu :)) ? Si nu sanctionam jucatorii inactivi sau pe cei care dorm cu trupele in sat
Toate triburile baga la interne , nu inteleg de ce atatea discutii pe tema asta. Tinand cont ca sunteti mare trib ( care a profitat de pe razboaiele altora pana acum scurt timp si a avut parte de o pozitionare buna ) cu doar 4 academii aveti destule barbare si interne

Eu am zis de interne dar n-am zis niciodata fara motiv, ba chiar v-am dat destule motive dar voi vedeti doar ce vreti.

Noob, tu mie nu ai ce sa imi reprosezi ok? Pe tine nici nu te socot de jucator.
Am eu barbare luate? ok am, absolut toate is in granita luate, pentru ca am avut zona ''safe'' cum ziceti voi, si uite ca am luat barbar in zona cartel, in 10 zile am scos curtea si culmea v-am si luat sat, dada, intelegi bine, am luat barbar dupa care cu un singur barbar in zona am luat sat, si nici macar recuperarea nu a mers. Azi noapte v-am aratat un masterclass (cum se poate de luat sat in zona cartel fara pierderi + cum se poate vedea tot deffu lui lord old school si angie21. Cand o sa te inveti sa bagi macar asa atacurile poate o sa vorbim, pana atunci nu mai comenta te rog eu. https://prnt.sc/iv5ag1 (deffu din spate care e vine e a lui lord old school)

Cresc barbare cu pp-uri? Eu farmez de 5 ori mai multe resurse decat tine (in fiecare zi) deci nu imi zici tu mie de pp-uri.
Stii cine creste sate cu pp-uri? SamascaM (care e intern deja), Lord old school, Saladin 1. Astia 3 baga zeci de mii de pp-uri, mai ales Saladin care dupa 2 luni nu avea nici milionu farmat.

P.S Cei din academii cartel, uitati ce zice acest noob a.k.a Hippnotic (o sa deveniti si voi interne degraba).
Si da, toate triburile baga interne dar intern devine jucatorul care se lasa de joc, nu cel ce a pierdut trupele in atac.

EDIT : La situatie cu lord school si angie21 de azi noapte, am uitat sa adaug ca si niste deff am spart sub zid 0, la jucatori din granita Cartel
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48714

Buna predictia, gresita data.

Asteptam predictia urmatoare, cand crezi ca speedy o sa distruga si TB? (are experienta)
Cam trist...

In loc sa-si recunoasca greseala si sa inteleaga ca si-a batut agramatul ala de Roby Roberto joc de el, el continua sa imparta patul cu el...

Maestre Speedy, ma asteptam sa te porti macar acum, in ceasul al 12-lea, ca un barbat si sa iesi sa zici: "da 13, am gresit... m-a pacalit conducatorul din TB ca o sa ne ajute cu trupe, ca o sa participe si ei in razboi etc. hai sa ne razbunam pe el!". Dar nu, tu continui sa joci la caldurica, tu si ceilalti jucatori care jucati "de distractie" gen Neo, fanel, kevin. Apropo, ce mai face hir0? a intrat pe 63, ca sigur are prieteni prin Ibidem :)

A mai aparut un smecher arogant pe forum de cateva saptamani, XXXHYPE il cheama.

Omule, glumesti? sunt publice satele cucerite.

Din 19 sate cucerite tu ai luat 6 sate de barbari, 4 fiind sub 1100 de puncte.
Apoi sunt cele 2 sate luat de la Regele Koi care au fost luate fara sa cresti deloc la oda, deci cedate. Ca nu au fost interne si ca au fost conturile tale de suport, pentru mine inseamna acelasi lucru.
Apoi avem 4 interne.

Deci practic pe lumea asta tu ai cucerit cu trupe 7 sate. Mai ai glas?

Toti hotii se trezesc sa strige hotii. IprocrizieHYPE.

PS. In toate triburile regula numarul 1 este legata de ACTIVITATE si IMPLICARE. Daca un jucator are x trupe si nu le foloseste pentru trib atunci zboara la interne. Deci ce a zis hippnotic este perfect valabil in orice trib

PS2. Parca ne zicea un Cartelist cum Speedy cu baietii pe conferinta interna skype ii puneau pe cei mici din 4Fun sa-si rupa trupele ca apoi ei sa-i innobileze intern. Asta cum ti se pare IpocrizieHYPE? Sau de aliati (mai nou colegi de trib) nu comentam nimic?

PS3. PP-uri sau nu PP-uri, Saladin 1 si-a batut joc de tot tribul 4Fun (nu ca era foarte greu sa faca asta) cu acel sat luat acolo. Omul e locul 1 la inamici invinsi, tu in schimb ai 21k trupe invinse ca aparator. Esti foarte bun in mijlocul albastrului, stai sa vezi cand vin punctele rosii spre tine... IpocrizieHYPE

PS4. Cine e trib mamut?

TB - 50+39+50+49+36+49+39+46+28 = 9 triburi (poate mai sunt si altele in afara top 25)
CARTEL - 50+50+42+37+49+19 = 6 triburi (plus ca ultimul are 19 membri)

IpocrizieHYPE
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48731

Nu prea inteleg de ce iti raspund tie, dar in fine.

Daca tot ai scris despre istoria mea in lumea 62, trebuia sa o faci mai atent si cu mai multe dovezi, dar se vede ca esti un detectiv slab.

Faza cu 6 barbare, am luate 5.
1 - a fost luat inca la inceput de lume (la granita cu fostul B.W.)
1 - a fost luat fix in granita cu Cartel
2 - au fost luate in granita SN
1 - tot in zona SN, dar daca te uiti atent a fost luat peste 20 min dupa mine
1 - a fost luat azi pentru farm


Posibil o sa vina intrebarea, de ce ai luat barbare in granita si nu jucatori? Pentru ca fac 40 ore pana in granita cu satele principale.
Cu barbarul luat in zona cartel, azi noapte am luat un sat din Cartel (istoria am zis-o in postul de mai sus)

In privinta la Regele Koi, de unde stii tu cum a fost luat satu? un mesaj ceva sau raport? Am dat in el cand aveam moral 100, am spart tot din satu principal si dupa s-a lasat de joc, a 2 sat de la el a fost luat mai apoi.

4 interne? sigur ne uitam la aceeasi statistica? Am luat un intern de la inceputul lumii, si acest intern a fost luat pentru ca s-a lasat de joc carlas ala.

Daca tu crezi ca ce fac Hippnotic cu Devil e ceva normal, imi pare rau.

Eu nu pot zice nimic de Speedy si 4Fun pentru ca nu am fost in acelasi trib, deci nu stiu ce vorbeau ei in skype sau pe forumul lor.

Saladin si-a batut joc de 4fun? Cum? El singur nu a facut nimic in acest joc, tot deffu a fost de la Cartel. Unica sansa a lui Saladin in acest joc, e sa ia barbare si interne, nimic altceva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser48714

Multumesc pentru raspuns.

Indiferent unde si de ce, barbarele sunt tot barbare.
La interne nu se pune si satul cedat de amadeo? sau cel pe care l-ai luat de la jucator dat afara din TB (.velasiped.)?

Cand ai un jucator de 20k puncte (cum era eta2u) care are fullu de atac pe sat de peste 1 saptamana si il foloseste doar ca sa curete cu el: DA, e motiv de internalizare!
Cand ai un jucator de 20k puncte care are 10k trupe de def in sate si in total a trimis sprijin 1k (500+500) pe granita, el fiind inconjurat de albastru: DA, e motiv de internalizare!
Cand ai un jucator de 20k puncte care intra de 2 ori pe zi pe cont: DA, e motiv de internalizare!

O sa te convingi de Speedy. El tot ce face face din ciuda. Are (din motive discutabile) o ura fata de cartelisti (in special fata de Noobster).

La apararea acelui sat au participat atat SN cat si Cartel si au reusti sa apere un sat aflat la 10 ore cu paladinul de restul. Ca o analogie, hir0 a pierdut 7 sate intr-o pozitie similara si cu mult mai putine trupe de atac utilizate de catre dusmani...
 
Sus