Triburi de viitor

  • Autor subiect GOGU aviatoru
  • Data de început

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Privat
Motiv: Spam 24.12.2008 22:07:06 Scris de Zeitate 5 / Expired
Profile Warning
Motiv: Spam 24.12.2008 19:30:37 Scris de Zeitate 0 / Expired
Privat
Motiv: Spam 20.12.2008 20:28:13 Scris de Zeitate 0 / Expired
Privat
Motiv: Limbaj nepermis 17.12.2008 17:39:01 Scris de lamine 5 / Expired



Am avut ban bre :D
 

DeletedUser

"[6:25:40 AM]
Sir Merlin The Great în data de 13.10.2010 la ora 20:40 Citat Prelucrare Şterge

...

SI nu in ultimul rand suntem victimele propagandei de pe extern a pitiponcilor, pitiponci care sunt de fapt in mare parte tribul PAAA de pe lumea 17 ( gaby ghost, extremes, si ceilalti de acolo ) plus cativa din magic tot de pe 17, ei bine ei s-au asigurat ca noi conducatorii vom fi neutralizati cu spikurile din primele zile, in caz ca nu ati observat primele spikuri au fost date f selectiv in felul asta noi cei din conducere am fost tinuti pe loc, asta e singurul motiv si o stiti prea bine cu totii ca nu poti fi superman ca sa dai de atatea piedici si totusi sa cresti in puncte.

Cand am cerut sa am sustinatori pe extern care sa apere cauza tribului stiam de ce o fac, toate celelalte triburi au iesit in grup acolo si astfel au fost remarcate, dar la noi am fost lasat de unul singur si asta ne-a constat mult, am aratat pe extern ca nu suntem uniti si deci nimeni nu vrea sa ni se alature, e de la sine inteles asta.

Singura solutie pe care eu o vad este sa lasam totul balta aici si sa speram ca 23 are setari mai bune si ne revedem acolo unde eu si ceilalti avem un plan bine gandit pentru a scapa cat de cat de spikerii din primele zile, plan care daca va fi urmat de toti asa cum trebuie practic nu poate esua."


Ne cerem scuze Merline daca v-am ofensat cu cel mai mic lucru posibil prin prezenta noastra pe harta, nu am avut in gand ca proiectul PiTzI sa fie factorul decisiv in eliminarea SR.
Totusi, sa va anuntati pozitia pe l23 :D
 

DeletedUser16039

Nu ati eliminat ~SR~-ul ci doar ati incetinit lucrurile prin spikeurile din primele zile.
 

DeletedUser

"[6:25:40 AM]
Sir Merlin The Great în data de 13.10.2010 la ora 20:40 Citat Prelucrare Şterge

...

SI nu in ultimul rand suntem victimele propagandei de pe extern a pitiponcilor, pitiponci care sunt de fapt in mare parte tribul PAAA de pe lumea 17 ( gaby ghost, extremes, si ceilalti de acolo ) plus cativa din magic tot de pe 17, ei bine ei s-au asigurat ca noi conducatorii vom fi neutralizati cu spikurile din primele zile, in caz ca nu ati observat primele spikuri au fost date f selectiv in felul asta noi cei din conducere am fost tinuti pe loc, asta e singurul motiv si o stiti prea bine cu totii ca nu poti fi superman ca sa dai de atatea piedici si totusi sa cresti in puncte.

Cand am cerut sa am sustinatori pe extern care sa apere cauza tribului stiam de ce o fac, toate celelalte triburi au iesit in grup acolo si astfel au fost remarcate, dar la noi am fost lasat de unul singur si asta ne-a constat mult, am aratat pe extern ca nu suntem uniti si deci nimeni nu vrea sa ni se alature, e de la sine inteles asta.

Singura solutie pe care eu o vad este sa lasam totul balta aici si sa speram ca 23 are setari mai bune si ne revedem acolo unde eu si ceilalti avem un plan bine gandit pentru a scapa cat de cat de spikerii din primele zile, plan care daca va fi urmat de toti asa cum trebuie practic nu poate esua."


Ne cerem scuze Merline daca v-am ofensat cu cel mai mic lucru posibil prin prezenta noastra pe harta, nu am avut in gand ca proiectul PiTzI sa fie factorul decisiv in eliminarea SR.
Totusi, sa va anuntati pozitia pe l23 :D

... am citit si eu acest mesaj si imi scriu singure degetele acum...
aces joc nu e doar .. inceputul sau sfarsitul ci este un joc pe o durata lunga care cere sa te dedici pe o perioada mare de timp. respect vali de pe L1, alias "valiusha" si alti jucatori de valoare de acolo care au fost intratevar niste "oameni mari" ca valoare ma refer, respect jucatori cu care am mers o perioada umar la umar cu ei le L3, falcosu, BMSmarinaru, sanyi X, nu dau numele personal pt ca nu imi permit, nu sunt in masura sa public, care la fel au dovedit in timp progres si sau dedicat MULT, si regret ca am fost oarecum... slab si dupa ce miam dovetit destule, m-am lasat. am observat acum ca mai aveam multe de dovedit dar e prea tz acum sa revin. Inclusiv aici pe L22, am inceput cu 4 zile in urma liniei 1, dar nu ma dau in vrajeli ca alti. ba din contra, zic eu ca e chiar un avantaj. datorita pozitionari pe harta
Ceea ce voi faceti acum, este doar o aventura de o luna, tipic "persoanelor" care inca nu sau maturizat si cauta sa se fie in centrul atentie chiar daca e pentru un scurt timp. daca intradevar sunteti de mare valoare dovediti, inclusiv aici. Sunt destui jucatori care probabil sunt mai buni ca voi. Nu subestimati niciodata pe cineva. Succes oricum... oriunde.

PS: nu va mai plangeti atat, ca nu o sa faceti fata nici pe viteza asta cand o sa aveti peste 200 de sate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24244

Ideea e ca acum nu prea intra mai multe triburi de top ca sa fie jucatorii buni tentati sa joace. Lumea 21 ce s-a mai animat si multi din jucatori vor ramane inca o perioada de timp pentru ca e interesant ce se intampla acolo. Dar sa intri cu trib bun si sa domini de la inceput si clasamentul si oda detasat, sa mai primesti si trenuri d-alea la un minut dupa curatzare...e si normal sa iti piara chefu daca nu ai combatanti pe masura. Multi din jucatorii buni de aia si renuntza dupa ceva timp, ce farmec sa fie cand macelaresti alte triburi unde nu exista organizare, nu exista nimic. De ceva timp, pe fiecare lume se face cate un trib, doua cu aceiasi jucatori de top care matura tot intr-o luna si se lasa de plictiseala ca nu au adversari pe masura. Si apoi auzi jucatorii de duzina cum se lauda ca au distrus nu stiu ce trib de top...voi chiar credeti ca daca jucatorii aia de domina inceputurile de lumi daca ar continua sa joace nu ar domina in aceiasi masura?
 

DeletedUser8835

Ideea e ca acum nu prea intra mai multe triburi de top ca sa fie jucatorii buni tentati sa joace.la început, totuși, intră și jucători buni, adică jucători care au confirmat pe alte lumi Lumea 21 ce s-a mai animat si multi din jucatori vor ramane inca o perioada de timp pentru ca e interesant ce se intampla acolo. Dar sa intri cu trib bun si sa domini de la inceput si clasamentul si oda detasat, sa mai primesti si trenuri d-alea la un minut dupa curatzareașa înveți...nimeni nu a dat din prima la milisecundă...e si normal sa iti piara chefu daca nu ai combatanti pe masura. Multi din jucatorii buni de aia si renuntza dupa ceva timp, ce farmec sa fie cand macelaresti alte triburi unde nu exista organizare, nu exista nimic. De ceva timp, pe fiecare lume se face cate un trib, doua cu aceiasi jucatori de top care matura tot intr-o luna si se lasa de plictiseala ca nu au adversari pe masura. Si apoi auzi jucatorii de duzina cum se lauda ca au distrus nu stiu ce trib de topție cât timp ți-a luat să înveți jocul? O lume de viteza 1 cât ține? Un începător iese expert de pe lumea asta......voi chiar credeti ca daca jucatorii aia de domina inceputurile de lumi daca ar continua sa joace nu ar domina in aceiasi masura?dacă petrece suficient timp pe joc, ar domina-o...dacă nu, după 6 luni (spre exemplu), când ajunge mai spre margine se lovește de tribul ăla de începători de la începutul lumii.


Jucătorii care au confirmat pe o lume pot fi bătuți lejer pe o alta, și nu neapărat de un jucător mai bun, ci de unul cu mai mult timp la dispoziție. Să nu ne mai cramponăm în cei 10-20 de jucători "buni" pe care-i știm fiecare...sunt mii de jucători buni și foarte buni
 

DeletedUser

Ideea e ca acum nu prea intra mai multe triburi de top ca sa fie jucatorii buni tentati sa joace. Lumea 21 ce s-a mai animat si multi din jucatori vor ramane inca o perioada de timp pentru ca e interesant ce se intampla acolo. Dar sa intri cu trib bun si sa domini de la inceput si clasamentul si oda detasat, sa mai primesti si trenuri d-alea la un minut dupa curatzare...e si normal sa iti piara chefu daca nu ai combatanti pe masura. Multi din jucatorii buni de aia si renuntza dupa ceva timp, ce farmec sa fie cand macelaresti alte triburi unde nu exista organizare, nu exista nimic. De ceva timp, pe fiecare lume se face cate un trib, doua cu aceiasi jucatori de top care matura tot intr-o luna si se lasa de plictiseala ca nu au adversari pe masura. Si apoi auzi jucatorii de duzina cum se lauda ca au distrus nu stiu ce trib de top...voi chiar credeti ca daca jucatorii aia de domina inceputurile de lumi daca ar continua sa joace nu ar domina in aceiasi masura?

de pe L1 jucatori buni nu sau mutat in acelasi trib, uni siau facut propriu lor trib, de ex, vali si alti, au fost in scitii, talibanu sia facut propriu trib, jucatori care au invatat jocul, si au avut vointa pe L1 au format TDK si uniti au ajuns undeva departe, jucatori care au fost mai "deai lor" au format die, jucatori mai singuratici au format MT si tot asa, nu mai gasi pretexte in asta, asta se intampla doar pentru ca exista cercul asta mare de personalitati minore care tanjesc dupa atentie. atata tot. cati au castigat o lume speed dintre cei pe care ii enumeri u, cati au realizat ceva maret pe alte lumi, chiar daca sunt asa BUNI ? deci nu mai catalogati asa lumea asta, din multimea asta de jucatori garantez eu ca sunt destui jucatori buni si valorosi, poate ca aceii jucatori buni nu stau sa petreaca atata timp pe forum ca ... alti.
Poate ca ar domina poate ca nu. Nu intelegi ca NU e vorba doar de ce se vede intro luna, crezi ca ar mai fi la fel de buni acesti de care zici u cand o sa aiba 500 de sate ? sau poate chiar 1000 ? eu nu :)

Jucătorii care au confirmat pe o lume pot fi bătuți lejer pe o alta, și nu neapărat de un jucător mai bun, ci de unul cu mai mult timp la dispoziție. Să nu ne mai cramponăm în cei 10-20 de jucători "buni" pe care-i știm fiecare...sunt mii de jucători buni și foarte buni

exact

inca ceva, jucatori care erau deja buni, au aparut din tribul MoD de pe tribalwars, dar au fost si "revolutionarii". Exista si jucatori care au devenit buni doar prin capacitatile lor de a juca si intelege jocul. Hai sa revenim la joc si sa lasam gura mai mica, ca ne cunoastem cu toti, doar suntem romani... le avem la "dat din gura"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser24244

blablabla

cati au castigat o lume speed dintre cei pe care ii enumeri u, cati au realizat ceva maret pe alte lumi, chiar daca sunt asa BUNI ? deci nu mai catalogati asa lumea asta, din multimea asta de jucatori garantez eu ca sunt destui jucatori buni si valorosi, poate ca aceii jucatori buni nu stau sa petreaca atata timp pe forum ca ... alti.

Adik un jucator ca sa dovedeasca ceva trebuie sa castige lume speed?:p Sunt multi jucatori buni care nu au treaba cu speed-ul dar se descurca foarte bine pe lumile normale. Nu stiu ce inseamna la tine sa realizezi ceva dar pentru mine daca jucatorul respectiv e in top 20 la puncte si la fel si la oda, cred ca nu mai e nimic de zis...
 

DeletedUser

Adik un jucator ca sa dovedeasca ceva trebuie sa castige lume speed?:p Sunt multi jucatori buni care nu au treaba cu speed-ul dar se descurca foarte bine pe lumile normale. Nu stiu ce inseamna la tine sa realizezi ceva dar pentru mine daca jucatorul respectiv e in top 20 la puncte si la fel si la oda, cred ca nu mai e nimic de zis...

Lumea speed am dato ca exemplu, nu e necesar. Ci doar tiam spus punctu meu de vedere. Exact cum o zici si u, fiecare cu opinia lui :rolleyes: poti sa iei loc si sa te linistesti. eu miam terminat ce aveam de zis
 

DeletedUser24244

Fiecare are dreptul la opinie...dar te intrebam ce inseamna pentru tine jucator bun. Chiar sunt curios...
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
ala care stie cate putin din toate , si e ACTIV multe ore zilnic ... asta e jucatorul bun ... :)

speed-ul nu se castiga de unu singur, se castiga in echipa .
 

DeletedUser25287

"Ne cerem scuze Merline daca v-am ofensat cu cel mai mic lucru posibil prin prezenta noastra pe harta, nu am avut in gand ca proiectul PiTzI sa fie factorul decisiv in eliminarea SR.
Totusi, sa va anuntati pozitia pe l23 :D


Auzi gaby, n-ar fi mai bine sa taci pur si simplu? sa ** mai putin si sa faci mai mult? la vorba si laude si acuzatii nu te intrece nimeni, dar pe joc nu prea se aude de tine, si cred eu cel putin ca valoarea acolo ti-o faci pe joc nu aici pe extern.

Voi acuzati pe altii de multi-cont si alte aberatii dar voi sunteti campioni aici la asa ceva, cunoasteti cumva insemnatatea cuvantului ipocrizie?, devreme ce tot ai avut conturi in trib ( si regret ca nu am dat afara pe toti cand te-am scos pe tine, la rugamintea cuiva ), acum am remediat asta, insa devreme ce stiai ce se scrie pe forum nu pricep cum nu ai vazut ca de la bun inceput am spus ca sr nu face cariera aici pe 22, si asta chiar pe forum, voi nu ati facut decat sa avansati putin lucrurile cu mizeria voastra de joc, dar ne vedem pe 23 daca va avea setari ok tot in sud est, zona de traditie a SR bineinteles, insa nu mai fac greseala sa anunt ora de intrare, astfel ca e putin probabil sa ne mai intalnim acolo si chiar sa fie, oricum macar vom sti cu cine avem de-a face.

Oricum refuz sa mai raspund la provocarile tale, cei ca tine sunt o pata neagra pe fata acestui joc.

O seara placuta tuturor, chiar si tie gaby.
 

DeletedUser

Fiecare are dreptul la opinie...dar te intrebam ce inseamna pentru tine jucator bun. Chiar sunt curios...

pentru mine un jucator bun e acela care in diferite imprejurari indiferent de care ar fi acelea duce la capat ceea ce a inceput si termina... bine, iar un jucator foarte bun, e acela care in diferite imprejurari indiferent de care ar fi acelea duce la capat ceea ce a inceput si termina cel mai bine
 

DeletedUser24244

pentru mine un jucator bun e acela care in diferite imprejurari indiferent de care ar fi acelea duce la capat ceea ce a inceput si termina... bine, iar un jucator foarte bun, e acela care in diferite imprejurari indiferent de care ar fi acelea duce la capat ceea ce a inceput si termina cel mai bine

M-ai lamurit...ma duc sa beau o sticla de ceva ca sa mi se incetoseze privirea...poate asa am sa inteleg ce vrei sa zici:D
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
rivalule, ai grija poate nu te intorci coerent aici , si incepi si tu sa vorbesti ca sa intelegi doar tu :D :))
 

DeletedUser24244

Pe scurt ca sa nu o mai lungim...Un jucator bun are si puncte si oda, restu e cancan
 

DeletedUser

Pe scurt ca sa nu o mai lungim...Un jucator bun are si puncte si oda, restu e cancan

eu zic ca leai dat pe amandoua in bara
oda poate sa aiba si un conducator de trib care are jucatori buni in trib :)
puncte poate sa aiba mai multe jucatoru care isi creste satele la 12000 pct **** cel care si le tine la 11000, 10000 sau poate chiar si mai putin, iar un jucator bun nu-si tine satele la maxim dezv. dar e grele pentru tine treburile asta :rolleyes:
 
Sus