Triburi de viitor

  • Autor subiect GOGU aviatoru
  • Data de început

DeletedUser33975

eu zic ca leai dat pe amandoua in bara
oda poate sa aiba si un conducator de trib care are jucatori buni in trib :)
puncte poate sa aiba mai multe jucatoru care isi creste satele la 12000 pct **** cel care si le tine la 11000, 10000 sau poate chiar si mai putin, iar un jucator bun nu-si tine satele la maxim dezv. dar e grele pentru tine treburile asta :rolleyes:

mai grele-s pentru tine,ca gandesti in extreme :))
 

DeletedUser5970

Auzi gaby, n-ar fi mai bine sa taci pur si simplu? sa ** mai putin si sa faci mai mult? la vorba si laude si acuzatii nu te intrece nimeni, dar pe joc nu prea se aude de tine, si cred eu cel putin ca valoarea acolo ti-o faci pe joc nu aici pe extern.

Voi acuzati pe altii de multi-cont si alte aberatii dar voi sunteti campioni aici la asa ceva, cunoasteti cumva insemnatatea cuvantului ipocrizie?, devreme ce tot ai avut conturi in trib ( si regret ca nu am dat afara pe toti cand te-am scos pe tine, la rugamintea cuiva ), acum am remediat asta, insa devreme ce stiai ce se scrie pe forum nu pricep cum nu ai vazut ca de la bun inceput am spus ca sr nu face cariera aici pe 22, si asta chiar pe forum, voi nu ati facut decat sa avansati putin lucrurile cu mizeria voastra de joc, dar ne vedem pe 23 daca va avea setari ok tot in sud est, zona de traditie a SR bineinteles, insa nu mai fac greseala sa anunt ora de intrare, astfel ca e putin probabil sa ne mai intalnim acolo si chiar sa fie, oricum macar vom sti cu cine avem de-a face.

Oricum refuz sa mai raspund la provocarile tale, cei ca tine sunt o pata neagra pe fata acestui joc.

O seara placuta tuturor, chiar si tie gaby.

Normal domnu` ca nu se aude, sunt in pauza de cateva luni bune.
L22 cu PiTzI style a fost doar o metoda de a mai anima jocul pentru multi prieteni, din pacate nu prea s-a reusit asta, inceputul de lume fiind promitator si atat
Cu riscul de a deveni penibil, te invit sa-mi arati si mie un trib intemeiat de tine care este inca in picioare si face o figura buna, asta pentru a-ti raspunde la cuvintele puse doar de dragul de a fi, in postul tau mai sus, in care faci referire la "realizarile" mele pe joc.

Uiti ca la topicul de prezentare SR, inainte de deschiderea l22, m-ai invitat in aceeasi zona, sud-est. Asta ca sa ce ? sa te vaiti tot timpul ca ai picat intre PiTzIponci si PiTzIpoance care e niste nenorociti, acum ma inviti si pe l23, in aceeasi zona, esti sigur ca asta vrei ? :rolleyes:

Inchei prin a-ti ura vizionare placuta la clipul de la semnatura mea si un un calduros si lipicios PAAA! (cine stie, cunoaste)
 

DeletedUser27408

eu zic ca leai dat pe amandoua in bara
oda poate sa aiba si un conducator de trib care are jucatori buni in trib :)
puncte poate sa aiba mai multe jucatoru care isi creste satele la 12000 pct **** cel care si le tine la 11000, 10000 sau poate chiar si mai putin, iar un jucator bun nu-si tine satele la maxim dezv. dar e grele pentru tine treburile asta :rolleyes:

Bre, fara suparare, de ce te incapatanezi sa dai lectii pe aici.
2856 CozMyn A-Şaşe 596 1 596
La ODA nu apari deci nu ai avut activitate.
Banuiesc ca o sa ai in curand la ODD ca am un miros special pentru ferme.
Stai calm ca nu e cazul a dai lectii. Citeste mai mult si scrie mai putin.
Fara suparare. ;)
 

DeletedUser

Sensei Ingus .
Imi dai un os ?
Pe bune acuma , Cozmyn frate cine esti ?
 

DeletedUser29146

Bre, fara suparare, de ce te incapatanezi sa dai lectii pe aici.
2856 CozMyn A-Şaşe 596 1 596
La ODA nu apari deci nu ai avut activitate.
Banuiesc ca o sa ai in curand la ODD ca am un miros special pentru ferme.
Stai calm ca nu e cazul a dai lectii. Citeste mai mult si scrie mai putin.
Fara suparare. ;)

Conteaza si faptu ca a intrat mai tarziu :p
 

DeletedUser29146

Fiecare are modu lui de a juca,eu de exemplu nu imi permit pierderi la inceput de lume,acelasi lucru poate il face si el, o sa fie timpu si la noi pentru oda :)
 

DeletedUser24374

C.K un trib de viitor ? cred ca da
dar akka pe unde e ca nu il vaz
 

DeletedUser33975

Fiecare are modu lui de a juca,eu de exemplu nu imi permit pierderi la inceput de lume,acelasi lucru poate il face si el, o sa fie timpu si la noi pentru oda :)

Ai perfecta dreptate...Unii nu ataca pt a face nuke-ul...dar ce zice colegul mai sus e total aiurea... ce jucator bun isi dezvolta satele la maxim...? deci e clar ca jucatorii buni sunt cei ce au si ODA(multa,cat incape) si puncte(aici difera...sunt jucatori foarte buni care nu joaca cu multe sate,sa fie in top...dar tot jucatori buni sunt si aia...daca stiu sa dea un atac calumea si sa se apere de unul singur la niste atacuri)
 

DeletedUser

Ai perfecta dreptate...Unii nu ataca pt a face nuke-ul...dar ce zice colegul mai sus e total aiurea... ce jucator bun isi dezvolta satele la maxim...? deci e clar ca jucatorii buni sunt cei ce au si ODA(multa,cat incape) si puncte(aici difera...sunt jucatori foarte buni care nu joaca cu multe sate,sa fie in top...dar tot jucatori buni sunt si aia...daca stiu sa dea un atac calumea si sa se apere de unul singur la niste atacuri)

In faza asta ai dreptate , dar cand ai mai multe sate ODA mare nu inseamna neaparat ca esti jucator bun . Daca urmaresti harta si jucatorii din jur poti sa-i ataci si sa iei sate cu pierderi minime, fapt care dauneaza ODA-ului, dar pe alta parte creste numarul de trupe disponibile.
 

DeletedUser

eu zic ca leai dat pe amandoua in bara
oda poate sa aiba si un conducator de trib care are jucatori buni in trib :)
puncte poate sa aiba mai multe jucatoru care isi creste satele la 12000 pct **** cel care si le tine la 11000, 10000 sau poate chiar si mai putin, iar un jucator bun nu-si tine satele la maxim dezv. dar e grele pentru tine treburile asta :rolleyes:

sa mor daca inteleg chestia asta... adica, eu sunt conducator bun, imi coordonez bine membrii, da' am in sat 15 lancii si paladin si fac ODA? nu vorbea nimeni de ODA la nivel de trib... ci la nivel de individ. daca e vorba de conducatori buni, logic e ca ei sa le dea un exemplu pozitiv membrilor tribului... atat intr-un punctaj decent la ODA, cat si la puncte.
puncte... poate sa aiba si cel mai mare nub... se intalnesc frecvent la inceput de lume "jucatori" mari, farmati de unii care au pe jumatea punctelor lor. pt mine, astia sunt un deliciu... cresc mine, cresc lucruri inutile prin sat, ca sa fie ei "mari"... si ii gasesti cu cazarma maxim 2 si minele mai mari decat ai visat vreodata. pt mine una, punctele nu au contat niciodata... nu punctele dau valoarea unui jucator, ci stilul de joc pe care il practica.
 

DeletedUser

Bre, fara suparare, de ce te incapatanezi sa dai lectii pe aici.
2856 CozMyn A-Şaşe 596 1 596
La ODA nu apari deci nu ai avut activitate.
Banuiesc ca o sa ai in curand la ODD ca am un miros special pentru ferme.
Stai calm ca nu e cazul a dai lectii. Citeste mai mult si scrie mai putin.
Fara suparare. ;)

Fara suparare bre.
Nu dau lecti, doar imi spun punctul meu de vedere, din cauza lipsei de ocupatie. Am mult timp liber si imi permit.
Cat despre mirosul tau si capacitatile tele, nu vreau sa le comentez, ca sa nu fac atac la persoana, dar mai ai si u mult de citit.
Cat despre inceput si tactici, fiecare isi alege. Din cauza ca dispun de suficient timp la birou imi permit sa fiu online si sa miros orice miscare, nu am cum sa ajung ferma cum mintea-ti zburda. Pana nu o sa apara nobili nu exista pericol pentru cineva care cunoaste jocul. Nu neaparat bun, si chiar am un vecin care s-a cam dus pe apa sambetei, eu lam ajutat cu informatii si sfaturi dar nu dispune de suficient timp ca sa le puna in aplicare, desi atacatorul nu a fost asa "profesionist". Asta e un exemplu de ferma. Nu te mai da rotund pentru ca citesc din cultura ta ca nu ai ajuns la un nivel superior jocului. Ceea ce tu ai sa faci intr-o luna, alti o sa faca in cateva zile pe viitor.
O zi buna si succes pe harta
 

DeletedUser

sa mor daca inteleg chestia asta... adica, eu sunt conducator bun, imi coordonez bine membrii, da' am in sat 15 lancii si paladin si fac ODA? nu vorbea nimeni de ODA la nivel de trib... ci la nivel de individ. daca e vorba de conducatori buni, logic e ca ei sa le dea un exemplu pozitiv membrilor tribului... atat intr-un punctaj decent la ODA, cat si la puncte.
puncte... poate sa aiba si cel mai mare nub... se intalnesc frecvent la inceput de lume "jucatori" mari, farmati de unii care au pe jumatea punctelor lor. pt mine, astia sunt un deliciu... cresc mine, cresc lucruri inutile prin sat, ca sa fie ei "mari"... si ii gasesti cu cazarma maxim 2 si minele mai mari decat ai visat vreodata. pt mine una, punctele nu au contat niciodata... nu punctele dau valoarea unui jucator, ci stilul de joc pe care il practica.

Pai... hai sa te lamuresc cum vad eu lucrurile, daca sunt nebun asta e :) traiesc in nebunia mea.

Ajungi la nivelul cand jucatori au in medie intre 50 si 100 de sate, razboi aprins intre triburi. Jucatorul de pe granita iti dai seama ca are sprijin de la alti jucatori aflati in poziti favorabile si se bazeaza pe atac. Deci bun ai un jucator 60 sate, aparare sprijin de la alti cam 40 000 lanci 40 000 spade si 30 000 arcasi, zid nivel 20 moral 100 %. Mai ai 5 colegi cu care ataci impreuna. Sarim peste faza de noobism cand ataci individual si iei un sat. Asa, ai parteneri cu care faci noapte alba si elimini jucatoru maine dimineatza la ora 8:01 buuun. Fiind conducator de "atac coordonat" nu neaparat conducator de trib, poti sa planifici unul din membri ca sa se axeze pe trupele pentru daramarea zidurilor, adica sa il "manipulezi" sa isi faca armata de atac, adica satele ofensive la nivelu acela special pentru ziduri :) iar u vi cu sate pure de ... arcasi calareti. u vei obtine oda dubla fata de acel jucator care lai manipulat pentru ca victimele tele ca numar vor fi MULT mai mari. Ca conducator de trib e mult mai usor sa manipulezi "colegi" pentru interes propriu. Spre exemplu te axezi pe atac ca aparare ... te sustin oameni tai... deci u obti oda atat din aparare chiar daca e suportul altor jucatori, pentru ca se intampla in satul tau actiunea si se puncteaza la tine si obti si mai multa oda pentru ca ... esti mai activ, ataci mai mult, ca... ai de unde. ;)
Care considerati ca vorbesc ce nu stiu, dati frau liber la hohote :rolleyes:
Mai vorbim si pe viitor, miam invatat de mult timp lectia ca rabdarea e o calitate de aur

In faza asta ai dreptate , dar cand ai mai multe sate ODA mare nu inseamna neaparat ca esti jucator bun . Daca urmaresti harta si jucatorii din jur poti sa-i ataci si sa iei sate cu pierderi minime, fapt care dauneaza ODA-ului, dar pe alta parte creste numarul de trupe disponibile.

:) cineva care e constient ca nu oda face totul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Poi bre cum sa conteze daca nu ai avut. :D
bre, dupa ce ca iti dau cont super, mai si comentezi :p ma plictisesc la 10 sate, de ce puii mei sa le cresc cand pot doar sa le umplu? =))

adica sa il "manipulezi" sa isi faca armata de atac, adica satele ofensive la nivelu acela special pentru ziduri :) iar u vi cu sate pure de ... arcasi calareti. u vei obtine oda dubla fata de acel jucator care lai manipulat pentru ca victimele tele ca numar vor fi MULT mai mari. Ca conducator de trib e mult mai usor sa manipulezi "colegi" pentru interes propriu.

un trib condus de un manipulant, nu se numeste trib si dispare repede. e ca dracu, fiind in conducere sau intemeietor sa te apuci sa urli dupa sprijin (asta cel putin in viziunea mea). cei ce o practica, din punctul meu de vedere, sunt niste mari idioti. bulinele in plus iti aduc si niste chestii mai naspa... adica nu as putea niciodata sa ma plang in fata tribului meu ca nu ma descurc. daca cei ce te conduc nu dau dovada ca se pot descurca si ca stiu jocul, atunci de ce sa ii urmezi?!
 

DeletedUser33975

Lasa-i Cata...ei nu au auzit inca de jucatori care se apara cu atacul...daca pt. ei e bun un jucator care joaca mai mult pe atac si are satele full de deff atunci trebuiesc lasati sa creada asta in continuare,si daca vor sa fie buni in viitor sa caute "fraieri" sa le umple satele cu deff:))
 

DeletedUser

un trib condus de un manipulant, nu se numeste trib si dispare repede. e ca dracu, fiind in conducere sau intemeietor sa te apuci sa urli dupa sprijin (asta cel putin in viziunea mea). cei ce o practica, din punctul meu de vedere, sunt niste mari idioti. bulinele in plus iti aduc si niste chestii mai naspa... adica nu as putea niciodata sa ma plang in fata tribului meu ca nu ma descurc. daca cei ce te conduc nu dau dovada ca se pot descurca si ca stiu jocul, atunci de ce sa ii urmezi?!

romani sunt asa de priceputi incat au devenit asa de subtili ca nici nu iti dai seama de iluzie :)

Lasa-i Cata...ei nu au auzit inca de jucatori care se apara cu atacul...daca pt. ei e bun un jucator care joaca mai mult pe atac si are satele full de deff atunci trebuiesc lasati sa creada asta in continuare,si daca vor sa fie buni in viitor sa caute "fraieri" sa le umple satele cu deff:))

:) daca u esti de idee ca, cav grea este rentabila, spui tot...
si daca u joci pe cont propriu cand nu o sa mai fie jucatori slabi esti visator. Tocmai jucatori uniti fac un trib sa fie si un trib bun. credeam ca ai ceva experienta in spate. dar din ce spui.. imi arati ca m-am inselat, chiar daca in clasament esti pe primul loc.
 

DeletedUser33975

lancile sunt cele mai bune in atac,se fac si repede si au cel mai bun randament,ia fa niste simulari cu 21k lanci la agresor,sa vezi ce rup...nici nu mai trebuie berbeci ca daca ai full de lanci vei demola si zidul,asta era secretul sa joci doar pe un singur fel de trupe,si anume ATAC ;)
 
Ultima editare de un moderator:
Sus