Balanta resurse intre sate!

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser27466

nu stiu exact ce versine este asta .. dar se pare ca e singura care mai merge ...
-------------------------------------------------------------------------------
javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames.document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames.document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OKClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('OK')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs.split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OKClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}
 

DeletedUser8140

Mie-mi merge fara probleme :| Am opera 10.xxx ultimul de pe site.

PS: Au bagat o chestie noua la script daca vreti sa bifati, sa trimita mai multe resurse in satele cu populatie sub 22k (in constructie).

edit important: Pentru scriptul asta folositi mozilla mai bine, in Mozilla Firefox 3.6.2 merge scriptul sa-l rulez pe toate satele mele (528) iar in Opera doar pe k-uri altfel imi apare o eroare, aceea cu Phyton si zice ca "list out of range" :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23283

buna

tot nu se poate face ceva ca sa mearga scriptul acesta?Sa-l mai puna cineva care spune ca l-a el functioneaza.Si eu folosesc tot mozilla si inainte de updatare mergea f.bine.Acum doar deschide cele doua ferestre si apoi imi da mesajul ala care l-am postat in mesajul trecut si gata nu mai face nimic.
 

DeletedUser8140

Asta e al meu si merge, nici nu l-am modificat de cand il am, de cand a aparut.

javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames.document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames.document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OKClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('OK')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs.split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OKClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}
 

DeletedUser23283

buna

am incercat si varianta de la jimmymacel si nu face nimic,nici macar nu deschide vreo fereastra,doar scriptul pus de dudu33 la pag.5 deschide cele doua pagini(productie si combinat)si apoi da mesaj sa-l mai astept.Deci il folosesc pe lumea 17,poate din cauza asta nu merge.Este cineva care il foloseste pe lumea 17 si merge?Mesajul exact este asta:please wait until the Tribal Wars village overview pages are fully loaded to run this script again."
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser27466

luatil fratilor pe ala pus de mine mai sus ... mie imi merge fara probleme ...
 

DeletedUser

Mie-mi merge fara probleme :| Am opera 10.xxx ultimul de pe site.

PS: Au bagat o chestie noua la script daca vreti sa bifati, sa trimita mai multe resurse in satele cu populatie sub 22k (in constructie).

edit important: Pentru scriptul asta folositi mozilla mai bine, in Mozilla Firefox 3.6.2 merge scriptul sa-l rulez pe toate satele mele (528) iar in Opera doar pe k-uri altfel imi apare o eroare, aceea cu Phyton si zice ca "list out of range" :).

nu imi merge.,....tocmai pe opera nu imi merge...pe Chrome mergea inainte, dar acum imi da un mesaj, ca cica sa astept ca tribalwars sa incarce satele sau ceva de genu... pai eu am 5 sate in grupa aia, ce naiba sa incarce..
 

DeletedUser8140

incearca in mozilla, eu nu am probleme cu el :| si in mozilla il folosesc pe 530 sate odata :| nu-mi da nici o eroare, scriptul l-am postat mai sus
 

DeletedUser

scriptul foloseste pop-up uri asa ca daca nu dati allow la el nu va functiona niciodata.
 

DeletedUser

hmm ... am incercat majoritatea scripturilor de aici ... din pacate nu imi functioneaza nici macar unul ... ori da eroare ... ori imi deschide 2 ferestre si imi da mesaj sa astept sa incarce "Please wait until the Tribal Wars village overview pages are fully loaded to run this script again." - si asta dupa o asteptare considerabila :p, daca are cineva o solutie i-as fi recunoscator
 

DeletedUser

l-am rezolvat :)) ... ca sugestie propun sa bagati toate satele de pe un anumit K in aceeasi grupa, si sa nu aveti nume prea ciudate si lungi la sate ... se pare ca nu ii place
atasez si scriptul pe care il folosesc :D

Cod:
javascript:function MarketMain(){var a=document;if(window.frames.length>0)a=window.main.document;var b=a.createElement('script');b.type='text/javascript';b.src='http://www.extremetw.com/rix/mb.js';a.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(b)}function getGameDoc(winvar){getdoc=winvar.document;if(!getdoc.URL.match('game\.php')){for(var i=0;i<winvar.frames.length;i++){if(winvar.frames[i].document.URL.match('game\.php')){getdoc=winvar.frames[i].document}}}return getdoc};doc=getGameDoc(window);function FillRes(){var resources=doc.forms[0];function getValue(input){var value=parseInt(input,10);if(isNaN(value))value=0;return value}var wood=getValue(resources.wood.value);var clay=getValue(resources.stone.value);var iron=getValue(resources.iron.value);function OKClick(){var arrInputs=resources.getElementsByTagName('input');for(var idx1=0;idx1<arrInputs.length;idx1++){if(arrInputs[idx1].value.indexOf('OK')!=-1){arrInputs[idx1].click();break}}}function insertValues(){var URLargs=doc.URL.split("&");for(var i=0;i<URLargs.length;i++){var args=URLargs[i].split("=");if(args.length==2){if(args[0]=='wood')wood=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='clay')clay=parseInt(args[1]);else if(args[0]=='iron')iron=parseInt(args[1])}}insertNumber(resources.wood,wood);insertNumber(resources.stone,clay);insertNumber(resources.iron,iron)}if(wood+clay+iron>0){OKClick()}else{insertValues()}}if(doc.URL.match(/clay=/)||doc.URL.match(/confirm_send/)){FillRes()}else{MarketMain()}
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Se pare ca nu mai functioneaza. Cred ca din cauza paginii externe care nici aia nu poate fi accesata. Si la voi e la fel?
 

DeletedUser34265

Mda...adineauri am observat.

Bine ca ai zis, sa il scot din lista mea de scripturi.
 

DeletedUser

eu nu-l scot inca pentru ca-mi place si mi se pare foarte util. Mai astept putin sa vedem, poate-si revine.
 

DeletedUser

aseara a mers scriptul foarte bine. la ora asta nu vrea deloc. imi ramane deschis pe o pagina de docs.google. o mai merge?
 

DeletedUser

da merge. cred ca era din cauza setarilor de la calc de la servici.
 
Sus