Discutii concurs - Ziua Romaniei

DeletedUser18865

Oare cand vor intelege oamenii ca intr-un concurs ca asta nu se face propaganda pentru votare?:confused:
Fiecare e liber sa faca ce vrea atata timp cat nu incalca regulile, dar in concursuri de acest gen, creatia participa nu omul.
 

DeletedUser

eu pe cine sa votez ? sugestii ? :p

peseu : votez numarul 6 , raka-plesuv , editati numarul 6 sa aiba si omul ala o sansa la voturi
 
Ultima editare de un moderator:

Adenauer

member
Scor reacție
105
asa ar trebui joyman dar se pare ca aici nu inteleg mozii asta :(

Vlad, moderatorii de pe forum nu au cum sa stie cum primeste fiecare voturile, daca-si face propaganda interna in trib, sau daca trimite cineva mass pe messenger sa fie votat.
Ieri aparuse un mesaj in care era dezvaluita identitatea unui concurent, si am facut personal Report, pentru a fi sters acel mesaj.
Fiecare voteaza dupa cum crede, asa cum am mai spus, eu am votat ceea ce a placut ochiului mai mult. Daca altii voteaza pe baza de prietenii, nu se poate afla, si nici nu cred ca este neregulamentar.
Eu daca as fi in campanie electorala nu as avea niciun drept sa ma iau de un om pentru ca a votat cu contracandidatul doar pt ca sunt prieteni.
 

DeletedUser

deci crezi ca e corect sa iti pui la semnatura votati-ma, vot concurentul nr x sau ceva de genul?
plus ca unul din concurenti a recunoscut, si a adus si haba o dovada, deci nu e vorba ca nu poate fi dovedit. Sunt de acord, nu poti sa controlezi asta in totalitate, dar sa influentezi oamenii pentru scopurile tale..in fine, e doar parerea mea. Foarte posibil sa fie eronata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vlad e la fel de corect ca si afisele de pe strada

adenauer au existat semnaturi cu votati 'scoala' - concurentul numarul x
 

DeletedUser

speed master are la semnatura
''votati concurentul 8''.
si asupra lui s-au si adus dovezile(vezi paginile precedente,desi poate s-au sters mesajele).
chevyx: si alea sunt corecte crezi? Autobuzele si vizitele l a manastiri gratis daca il votezi pe x sunt corecte? In fine, avem pareri diferite, asta e.
 

DeletedUser

vlad , ce e corect in tara asta ? e corect sa il dai pe 1 afara din functie ca nu e din partidul tau si sa pui altul care o ia de la zero in locul lui ? e corect sa il votezi pe x pentru ca ti-a dat o punga de zahar in campanie si apoi te f... pe la spate timp de 4 ani ? suntem prea mici ca sa putem schimba noi , cum sa interzici ceva ce nu e ilegal ?
 

DeletedUser

Chevyx, daca acolo nu se poate face nimic pai sa facem macar aici! De ce naiba mai au nume toate concursurile astea daca de fapt toate sunt cu tema ''cine are cei mai multi prieteni tribali'' sau ''care e cel mai bun manipulator''? Pai uite, ma duc acum la fiecare topic de spam de pe fiecare lume si spun sa ma voteze! Oamenii care gandesc probabil ca nu ma vor vota inainte cel putin de a vedea si celelalte creatii. Dar prostii, fara suparare celor care se simt, e lucru cunoscut ca sunt mult mai multi si ma vor vota. Si asa voi castiga eu concursul chiar daca nu merit! Si nu e ilegal, dar e corect?
 

DeletedUser

vlad stii bine ca nici mie nu-mi convin unele chestii ca de exemplu mesajele date celor ce nu ii cunosti cu rugamintea de a te vota ( chiar se practica asta ) . nu neg , ai dreptate dar asa cum nu putem schimba nimic in real nu o putem face nici aici . avanseaza tu o propunere cum sa facem ca voturile sa fie date pe merit si nu pe prietenii si voi fi primul care te sustine . crezi tu oare ca vei putea schimba caracterul oamenilor ? satisfactia castigului nemeritat o intrece pe cea a castigului meritat .

eu am votat numarul 6 , un fel de forma de protest la faptul ca nu se poate deschide spoilerul pentru a i se vedea creatia si astfel sansele de castig i s-au redus semnificativ .
 

DeletedUser39591

unirea.gif


Concurentul 6
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
eu am votat numarul 6 , un fel de forma de protest la faptul ca nu se poate deschide spoilerul pentru a i se vedea creatia si astfel sansele de castig i s-au redus semnificativ .


Eu folosesc Opera, pot vizualiza slide show-ul. Cred ca e problema la tine.
 

DeletedUser

chiar o sa incerc sa gasesc o modalitate prin care sa se evite astfel de lucruri.
ps. Nici eu nu pot vizualiza lucrarea aia, folosesc google chrome si mozila.
 

DeletedUser18865

vlad stii bine ca nici mie nu-mi convin unele chestii ca de exemplu mesajele date celor ce nu ii cunosti cu rugamintea de a te vota ( chiar se practica asta ) . nu neg , ai dreptate dar asa cum nu putem schimba nimic in real nu o putem face nici aici . avanseaza tu o propunere cum sa facem ca voturile sa fie date pe merit si nu pe prietenii si voi fi primul care te sustine . crezi tu oare ca vei putea schimba caracterul oamenilor ? satisfactia castigului nemeritat o intrece pe cea a castigului meritat .

eu am votat numarul 6 , un fel de forma de protest la faptul ca nu se poate deschide spoilerul pentru a i se vedea creatia si astfel sansele de castig i s-au redus semnificativ .

Chev, aici nu e vorba ca tu, sau vlad sau eu sa schimbam ceva. Eu cel putin am vrut sa demonstrez cum se castiga un concurs. Aici e vorba de un efort colectiv, daca fiecare am gandi ca trebuie sa ne adaptam conditilor acestea rele atunci unde s-ar ajunge.Pe mine unul nu ma intereseaza ca nu voi castiga acest concurs, cum am trait si jucat pana acum fara pp-urile de la acest concurs o voi face si in continuare. Ceea ce vreau eu este sa atrag atentia despre situatia in care am ajuns. Eu de exemplu am muncit o zi intreaga, mult sau putin atat am muncit, pentru aceea imagine. Poate ca altii au muncit 6 zile si au ajuns la un rezultat mult mai frumos decat al meu, DAR poate ca nu. Poate ca au stat 20 de min pentru a face ceva dupa care au stat 6 zile sa isi anunte prietenii sa il voteze.

In final, pentru ca textul ce tocmai l-ati citit sa aiba un cap si o coada, vreau sa spun ca da, vor exista tot timpul oameni precum speed-master[...] si ovidiu dar va pot spune ca mereu vor exista si oameni ca mine si ca multi altii.
Daca chiar vreti o modalitate de oprire a astfel de lucruri, eu sugerez ca voturile sa nu mai fie facute sub forma de sondaj si fiecare care vrea sa voteze sa postez in topic un mesaj pe structura:
Lucrarea X, pentru ca...(2 argumente minim).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser38946

cineva a spus:
16- nu sunt sigur legat de sunet, dar e cu siguranta mai muncit decat 8. LE: sunetul este de aici cred

da e adv ca sunetul nui facut de mine , dar la un videoclip nu cred ca se pune , pt ca ce suntem noi compozitori ? :)) si pozele nus originale , videoclip reprezinta sa adunci niste resurse si sa le " arunci " pe o melodie cum ti se pare tie mai cool :) eu mam chinuit sal fac repede in seara de 30 si multumesc adminilor ca mau inscris la 11:50 cred ca am trimis mesajul ;)) [ noaptea ] #:-s si este in totalitate muncit de mine , dupa cum vedeti la inceput scrie adyboy7 presents :)
 

DeletedUser

te rog sa iti pui propunerea la propuneri forum joyman. Sper sa se implementeze cat de curand
 

DeletedUser18865

te rog sa iti pui propunerea la propuneri forum joyman. Sper sa se implementeze cat de curand

Te las pe tine sa o pui, nu am de gand sa stau 30 de minute sa o formulez cat mai clar ca sa se piarda impreuna cu celelalte propuneri.
 
Sus