Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

40 Signatures [View this Petition's Signature Map]

E un început. :)

39 Mr Dijmarescu Gabriel N/G N/G Romania N/G Mar 30, 2010

cred ca nu rezolvam nimic .... in urma cu cativa ani, eram pe undeva peste 350.000 playeri pe acest server si acum in prezent suntem 161226 playeri si acum daca cresc si preturile la CP, devenim istorie... scaderea numarului de playeri ar trebui luat in serios treaba asta, un motiv de ingrijorare.
Daca asa se va intampla ca noi sa ne lasam, triburile.ro nu va rezista, in mod sigur.
 

DeletedUser21711

sunt curios ce v-a fi cu triburile in urmatoarele luni.
Normal, cei bogati o sa reziste.. ceilalti o sa ramana istorie, poate nici atata. :)
 

DeletedUser

Cainii latra, ursul merge.
Cativa euro in plus nu o sa va omoare. Considerati aceasta suma in plus ca un ajutor pentru imbunatatirea performantelor serverelor. Iar daca nu va permiteti puteti sa cumparati o luna premium alta pauza si tot asa :)

Am citit aceasta tema de la pagina 1 pana la 60 cate are acum.Prietene tu imi esti cel mai antipatic personaj dintre toti!Daca esti mic si nu intelegi tema acestei discutii,ideea de baza, iti recomand sa te duci sa-l intrebi pe tati!El in mod sigur s-a nascut inainte de `89 si banuiesc ca va putea sa-ti explice!
Aici nu este vorba de 3 euro in plus!Este vorba de corectitudine,este vorba de alegere,este vorba de libertate de exprimare!
Pentru cei care sunt de parere ca acest protest este initiat si sustinut de "doar" 100 de insi..domnilor va inselati!Iar in scurt timp veti afla cat de rau!:)
Cat despre repercusiunile acestor scumpiri...eu sunt votez pentru stergere cont,direct si fara regrete!
 

DeletedUser21711

Eu inca sper sa fie pacaleala de 1 aprilie.
Tocmai acum mi-am adus aminte, anul trecut pe The-west. Tot in genul acesta a fost pacaleala.
Cica, nu te vei putea loga pe cont daca nu ai CP. Apoi, dupa o gramada de discutii pe forum, s-a dat verdictul ca a fost pacaleala de 1 aprilie.

Sper sa fie si aici la fel. :)
Cel putin.. sper :)
 

DeletedUser17342

si daca ar fi, nu schimba cu nimic lucrurile. poate scumpirea e cea mai mica dintre probleme
 

DeletedUser3919

Triburile.ro Statistici: Lumea 5: Attack planner Loghează/Înregistrează Alege Lumea

Planificatorul de atacuri îți permite să alegi un sat țintă și satele care vor ataca. Îți oferă cu exactitate timpii de lansare pentru a coordona un atac.

Pasul 2 din 3
Timpul de sosire al atacului selectat: Wednesday 31st of March 2010 08:01:00

Selectează satele pe care ai vrea să le ataci, și cea mai lentă unitate care va fi in atacul tău.

Nu există nici un jucător cu acest nume.

Se pare ca eu nu joc pe L5 :D
INNO rulles :D
 

DeletedUser

Am citit aceasta tema de la pagina 1 pana la 60 cate are acum.Prietene tu imi esti cel mai antipatic personaj dintre toti!Daca esti mic si nu intelegi tema acestei discutii,ideea de baza, iti recomand sa te duci sa-l intrebi pe tati!El in mod sigur s-a nascut inainte de `89 si banuiesc ca va putea sa-ti explice!
Aici nu este vorba de 3 euro in plus!Este vorba de corectitudine,este vorba de alegere,este vorba de libertate de exprimare!
Pentru cei care sunt de parere ca acest protest este initiat si sustinut de "doar" 100 de insi..domnilor va inselati!Iar in scurt timp veti afla cat de rau!:)
Cat despre repercusiunile acestor scumpiri...eu sunt votez pentru stergere cont,direct si fara regrete!
:D exact aceeasi chestie am facut si eu...1-60, acelasi "preferat" :D ...mai e si Moni
doar ca nu votez pt stergere cont, direct si fara regrete...mai jucam gratis cat merge pe lumile noi:D...sau mi-as dori ca astia "mai destepti" sa faca scripturi asemanatoare Cp-ului
Nr 51 la petitie parca;)
 

DeletedUser17342

ati primit si voi mesajul asta intitulat 'All Romanian Players'?


Hi.

The reason that i am writing this e-mail is because there are some problems on Romanian version of Die Stämme (Triburile.ro) that you may or may not be aware off.
I am sure that this mail is to be used only on important notice, but i am also sure that you are handling this with a German professionalism that we are used to.


I will try to be as brief as possible and i hope you will understand the main problems.


1. The latest mail that we got about the changing of the Premium system and also making it more expensive, got Romanian forum on fire. In a couple of hours the comment pages turned 60 (http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=26134), with a lot of people being very disappointed and angry of 3 main reasons :

- servers crash daily , but you still increase prices of Premium Points; last crash was for about 24h and not more than a week ago. People playing for a long time this game have got a lot of loses because they couldn't log in... everybody gets really frustrated. The strategy for the last year can be turned upside down by 24h of servers being crashed. We suggested to our administrators that the servers should be reseted 24h , just before the crash went down, but we got no answer, and we are sure that they didn't even suggested this to you.

- We seem like we get no help from the Team Triburile from .ro. We tried to explain to them that they have to be our representatives, not our guardians, they are our connection to you, Inno Games. We are just players, they should LEAD us, not treat us ironically and laugh at us, acting so superior to us. I, personally, threatened the highest administrator on our server that i will report his ignorance and unprofessionalism to you, but he didn't seem to care at all.

What we ask is not radically, this is not a complaint about them in the first place, but maybe you should keep a closer eye on them because is your Company's name involved in this. INNO GAMES. People are making a distinctive image about your company, not about them. And we have people from all the social environments playing, from doctors to lawyers, politicians to kids. I think people deserve the least of respect and feel like they are acting FOR us, not AGAINST us.

- We found all your posts about the Premium system (even if they were not posted on our forum entirely). We read that you are making this conversion in order to keep all international markets on the same standards, but you don't seem to take one thing in consideration: average Romanian wage is considerably lower than every other countries that have their TribalWars server. Our average wage is 1/4 than a German's wage, but still, the prices are the same on both servers.


The community of triburile.ro have decided to make an on-line petition in order for you to keep the prices the same: http://www.gopetition.com/online/35211/signatures.html and also as a protest they will do this protest:

"Hello.
Considering the last things that happened in the game [the server is not working, Tribe leaders from World one in the romanian server [www.triburile.ro] have decided to start a protest. What is all about:

On an undetermined period of time on each server we should stop wars and no one should buy premium points. We won't attack, noble, send messages, minting gold coins. For this we need every tribe leader of this world.

We think that we have a new battle, a new one, against servers that don't work, despite the fact that we pay money for this. Hopping that we will pass our personal vanity,in the game, I'm waiting for all tribe leaders to confirm that they support us.

The protest is on!
"

I don't know if you are aware, but on World 5 on triburile.ro 5000 villages were erased as a protest against the administrators(TT staff) a couple of years ago. World 1 is preparing to delete accounts in proportion of 80%. And the other 19 worlds are all trying to do the same.

The protest is against this 3 things:

- Changing Premium Points into more expensive ones EVEN THOUGH

- Servers don't work. They crash DAILY, one week ago they crashed for 24h

- We still have problems with Team Triburile staff, especially at the highest level.


We are used with good German services. I hope people from Triburile.ro won't be disappointed with this. People PAY to have GOOD services, at least. Not have them at all, and more, when they don't have them they are treated ironically by the staff...



I am sorry if i wrote this mail in the wrong place, even though we don't know where to turn with our daily problems on triburile.ro



Best regards from Romania,
A passionate and old fan of Tribal Wars, that don't want his favorite game to be ruined.

Keep up the good work, and PLEASE, don't ignore the people. People are everything. And a lot of them really care a lot about this game!
 

DeletedUser3061

observ ca acum veniti sa imi spuneti "v-a durut in cot nu ne-ati bagat in seama"....cred ca mai bine stateam in banca mea si nu explicam nimic - ar fi fost mai ok ptr mine...

nu va ganditi ca are si omu un job?o obligatie?daca aveam timp stateam si explicam - as fi fost in masura sa raspund intrebarilor.

si spuneti ca nu au venit admini sa raspunda?daca ma uit bine in lista de raspunsuri am vazut cel putin 3-4 interventii/explicatii/pareri de admini...vedeti ca sunteti carcotasi?....

arata-ne si noua unde sunt cei 3/4 admini care au incercat sa ne explice aceasta scumpirea... si in care ei SPUN CLAR CA SUNT ALATURI DE JUCATORI...ARATA_mi tu mie unde scrie asa ceva....

ce dracu mah lamine ne luati de prosti in continuare.... hai sa fim seriosi nu suntem carpele lor... intelege ca nu e vorba de 5 euro... lumea e nemultumita ca la 2 euro cat e acuma serv merge prost foarte prost.... la 5 euro serv merge la fel ca si acuma.... si in plus de asta nu vii cu nici o inbunatatire..... ce dracu vrei sa ** politica de vanzari cum sa cresti preturile artificial ... etc etc etc.... ce dracu nu aveti nici unu responsabilitatea in a spune fratilor nu avem ce face ca altfel ne da astia cu sutu in fund... si noi nu vrem acest lcuru... e chiar asa de greu sa fiti un pic mai responsabili si sa le aratati prostilor ca mine ca x ca y care baga o caruta de bani in Cp un pic de respect?
 

DeletedUser3061

Intradevar 5 puncte pe luna, o avere. Dar ca-mi pierd minim 3 ore pe zi pe servere si sunt injurat de o gramada de "copii", fara cei 7 ani de acasa. Asta-i obtional, ca-i frigiderul plin zilnic.

nu te supara ca iti raspund asa de vehement insa am impresia ca si meriti acest lucru intr-o oarecare masura.... nu mai departe de ziua de ieri noi doi am ** in sistemul de tiket eu am depus un tiket cum ca un jucator a incalcat regualmentul iar tu ai inceput sa ma ameninti ca nu am voie sa vorbesc de rau admini... lucru pe care eu nu il facuse eu doar sezisasem o incalcare de regulament insa tu nu ai avut nici macar bunul simt in a citi tot postul.... daca am acceptul tau am sa arat acel mesaj pe care l-ai scris in sistemul de suport asta bineinteles numai cu acceptul tau ... tu ce zici ai raspuns normal ? ai raspuns civilizat? sau ai fortat limita? problema e ca nu merge sa frteti chiar cu toata lumea limita ....
 

DeletedUser10256

au inlaturat reclamele de banii aia,cica... de parca ne incurcau cu ceva :(
 

DeletedUser3061

Nu vi se pare timp pierdut scrierea unui post aici ?
Oricum nu se schimba nimic. Omul vine, cine vrea cumpara, cine nu cumpara de la alt magazin.

Hai sa lasam prostiile si plangerile. sunt atatea jocuri de genul asta. (chiar ma chinui la unu)
Decat 100 de postari aici mai bine stergere cont si s-a rezolvat.

sefu nu e chiar asa uni dintre noi jucam de la inceputurile acestui joc.... ba chiar inca din versiunea beta....

multi dintre voi nu inteleg un lcuru pe majoritatea membriilor nu ii intereseaza ca se scumpeste Cp ci pe ei ii deranjeaza 2 lucruri si anume

1 admini nu au iesit public sa explice in mod clar acest lucru, sa incerce sa explce jucatorilor de ce aceste scumpiri, si sa incerce sa le ia partea membrilor de pe triburile.ro lucru de altfel normal

2 nu poti sa scumpesti ceva fara sa vi cu ceva in plus, daca serv mergeau bine si nu cadeau atat de des, daca atacurile nu ajungeau noaptea, daca admini nu ne vorbeau de sus si nu ne tratau ca pe niste scalvi atunci cu siguranta nu ar mai fi fost aceasa discutie.

Insa cand eu spre ex ieri am depus un tiket iar domnul admin vasy nici macar nu s-a sinchisit sa citeasca tot mesajul care era scris in acel tiket a luat el decizia ca eu critic admini fara nici o acoperire, totodata el amenintandu-ma ca acest lucru poate ducela inchiderea contului... iar eu in schimb nu am facut altceva decat sa sesizez o incalcare grava de regulament a altui jucator.....

cand tu dai 400 de reale pe un jucator ele soses in intervalu 8:25:9:00 si toate primesc bonus de noapte, depui un tiket e logic.... iar in tiket iti rapunde un admin in batiae de joc... domne e bug ce vrei sa iti fac... asta e ....pai ce vina am eu ca e bug de nu stiu care? ce vina ame u ca adminu x imi tot baga pumnu in gura?

daca toate acestea nu ar fi existat aceste lucruri nu degenra pana aici....

in trecut sa stii ca desi eu sunt un jucator cu destule banuri admini de atunci erau mult mai cerebrali decat cei de acuma... acuma hop nu le convine ceva hop inchide tiketu, fara sa te lase pe tine sa ai dreptul la a iti spune parerea iar asta insemna lipsa de respect.


Cu ce sunt eu de vina ca e nu stiu ce bug 5 zile? cu ce sunt eu de vina ca, cade serv atat de des? eu platesc CP tocami ca sa am in afara de facilitatile pe care mi le ofera jocul in plus la cp , vreau si io sa nu mai dau atacuri sa vina in bonus de noapte vreau si eu sa nu mai cada serv sistematic la o perioada de timp, vreau si eu sa vad din partea adminilor putin respct, ei ne cer noua sa -i respectam pai cum sa respect pe cienva care nu ma respecta?

vezi tu problema nu e ca se scumpeste CP problema este ca el se scumpeste insa servicile oferite sunt sub orice critica.... aici e marea prolema....
 

DeletedUser25287

Oare la ce era de asteptat? doar traim in romania nu? si cum este la moda economia de piata, fiecare comerciant isi stabileste preturile dupa bunul plac, totusi destul de dezamagitoare aceasta scumpire si sunt sigur ca va duce la exod in masa, ei fac aceeasi greseala ca multi comercianti, cand vad ca vanzarile scad atunci cresc preturile sa acopere cheltuielile, si asa se intampla sunt convins si aici, deoarece in ultimele luni multi au renuntat la triburile.ro, si daca ar fi sa facem un calcul cu cati jucatori erau inscrisi cu un an in urma este o diferenta foarte mare, ei bine aceasta scumpire nu va aduce decat pierderi sunt sigur de asta, deoarece din ce in ce mai multi vor renunta la a mai plati CP si ulterior vor urma stergeri de cont in masa pe lumile vechi, deoarece aceasta scumpire este complet nejustificata si venita din lacomia pur romaneasca.

O zi cat mai placuta tuturor in ciuda acestei crize care afecteaza mai nou pana si jocurile, si la urma urmei unii reusesc sa se lase chiar de stupefiante asa ca nici noi nu ar trebui sa avem o problema in a ne lasa de triburile.ro.
 

DeletedUser9103

sefu nu e chiar asa uni dintre noi jucam de la inceputurile acestui joc.... ba chiar inca din versiunea beta....

multi dintre voi nu inteleg un lcuru pe majoritatea membriilor nu ii intereseaza ca se scumpeste Cp ci pe ei ii deranjeaza 2 lucruri si anume

1 admini nu au iesit public sa explice in mod clar acest lucru, sa incerce sa explce jucatorilor de ce aceste scumpiri, si sa incerce sa le ia partea membrilor de pe triburile.ro lucru de altfel normal

2 nu poti sa scumpesti ceva fara sa vi cu ceva in plus, daca serv mergeau bine si nu cadeau atat de des, daca atacurile nu ajungeau noaptea, daca admini nu ne vorbeau de sus si nu ne tratau ca pe niste scalvi atunci cu siguranta nu ar mai fi fost aceasa discutie.

Insa cand eu spre ex ieri am depus un tiket iar domnul admin vasy nici macar nu s-a sinchisit sa citeasca tot mesajul care era scris in acel tiket a luat el decizia ca eu critic admini fara nici o acoperire, totodata el amenintandu-ma ca acest lucru poate ducela inchiderea contului... iar eu in schimb nu am facut altceva decat sa sesizez o incalcare grava de regulament a altui jucator.....

cand tu dai 400 de reale pe un jucator ele soses in intervalu 8:25:9:00 si toate primesc bonus de noapte, depui un tiket e logic.... iar in tiket iti rapunde un admin in batiae de joc... domne e bug ce vrei sa iti fac... asta e ....pai ce vina am eu ca e bug de nu stiu care? ce vina ame u ca adminu x imi tot baga pumnu in gura?

daca toate acestea nu ar fi existat aceste lucruri nu degenra pana aici....

in trecut sa stii ca desi eu sunt un jucator cu destule banuri admini de atunci erau mult mai cerebrali decat cei de acuma... acuma hop nu le convine ceva hop inchide tiketu, fara sa te lase pe tine sa ai dreptul la a iti spune parerea iar asta insemna lipsa de respect.


Cu ce sunt eu de vina ca e nu stiu ce bug 5 zile? cu ce sunt eu de vina ca, cade serv atat de des? eu platesc CP tocami ca sa am in afara de facilitatile pe care mi le ofera jocul in plus la cp , vreau si io sa nu mai dau atacuri sa vina in bonus de noapte vreau si eu sa nu mai cada serv sistematic la o perioada de timp, vreau si eu sa vad din partea adminilor putin respct, ei ne cer noua sa -i respectam pai cum sa respect pe cienva care nu ma respecta?

vezi tu problema nu e ca se scumpeste CP problema este ca el se scumpeste insa servicile oferite sunt sub orice critica.... aici e marea prolema....

Am vrut sa aflu doar parerea ta despre acel caz, am delegat ticket-ul catre adminul care s-a ocupat de cazul respectiv.

Nu ti-am raspuns ironic si nici nu am amenintat cu nimica. Puteam sa raspund simplu. "Va rog sa nu deschideti tickete care nu v-a privesc, situatia unui cont se discuta intre adminul si jucatorul respectiv.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Am rugamintea ca discutiile sa se incadreze in regulamentul forumului, fara linkuri interzise sau jigniri si aluzii la adresa echipei de administrare. De asemenea, va sfatuiesc sa nu exagerati in unele privinte (deja au inceput calcule aiurea) pentru ca astfel se pierde din credibilitatea mesajelor (chiar daca, in esenta, contin o doza de adevar).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus