Discutii/lamuriri privind noile modificari ale contului premium

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1136

Noi nu avem aceleasi salarii ca straini!!! Nu stiu dc trebuie sa avem aceleasi preturi ca ei...Ei nu au un minim pe economie de 600 si ceva ....
 

DeletedUser11365

poate ma insel io,dar acolo moderatorii si adminii incearca sa explice fiecare chestie in parte..aici jucatorii le explica adminilor si moderatorilor despre ce ii vorba defapt..super;)
 

DeletedUser2154

pai ce sa te astepti cand unii dintre admini nici nu stiau preturile noi la punctele premium....trebuie sa le facem noi calcule sa vada ca s-a dublat pretul!
 

DeletedUser

Noi nu avem aceleasi salarii ca straini!!! Nu stiu dc trebuie sa avem aceleasi preturi ca ei...Ei nu au un minim pe economie de 600 si ceva ....

pai stabilim si beneficiile contului premium la romani conform salariului?
sau le lasam asa cum le au si strainii cu salarii mai mari?
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
Oricum multi vor cumpara premium cat inca mai exista acest tarif...dupaia cine stie...o gramada de conturi co-player s.a.m.d
 

DeletedUser

Pe langa faptul ca nu am gasit nicaieri explicatia cuvantului "pamplezie" am aruncat un ochi pe linkul indicat . Am vazut nemultumiri mai mari decat in topicul acesta , am vazut jucatori care mai si injurau , am vazut admini si moderatori care incercau sa explice , nu am vazut nici un jucator banat pentru ca si-a exprimat nemultumirea , nu am vazut intrebari lasate fara raspuns , nu am vazut nici un jucator care sa se planga de faptul ca serverul merge cand vrea el ( hmm , ei sa nu aiba probleme de genul asta ? :rolleyes: )
 

DeletedUser4920

tare ar fi sa va luati 50 de pp si sa le transforme in formatul ce va fi , si in loc de 10 luni sa jucati 7 juma ;)
 

DeletedUser1136

pai stabilim si beneficiile contului premium la romani conform salariului?
sau le lasam asa cum le au si strainii cu salarii mai mari?

Desi dam aceiasi bani ca straini nu avem nici aceleasi beneficii la noi merge din ce in ce mai greu si sunt minute,ore,zile in care nici nu poti intra pe cont, oare la ei se intampla acest lucru? Mai si avem bonus de noapte 2-3 zile pana pe la ora 9 :)) si cum spune puyut: "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"
 

DeletedUser9103

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul....

Ei traiesc in germania, cred ca lor nu le ocupa tot timpul:


Heute, 11:24 Nach oben Mit Zitat antworten
Liebe Community,

am 07. April werden wir damit beginnen, die Preise und Staffelungen der Premium-Punkte anzupassen.

Zunächst einmal ein kurzer Überblick über die neuen Preise:

Preis in Euro => Premium Punkte
1.99 => 60
3.99 => 200
9.99 => 600
19.99 => 1500
49.99 => 5000

Für 30 Premium Punkte bekommt man nun einen dreitägigen Premium Account (PA), für 100 Punkte 14 Tage. Dies bedeutet, dass 30 Wochen PA EUR 19,99 kosten. Neu ist, dass es keine manuell abschaltbare Werbung mehr gibt. Diese Funktion ist nun generell beim PA aktiviert!

Die bestehenden Punkte werden neu berechnet, indem sie mit 46 multipliziert und auf die nächste durch 10 teilbare Zahl aufgerundet werden. Dies scheint auf den ersten Blick kompliziert (ist es ja auch etwas), aber auf diese Weise können wir sicherstellen, dass niemand von Euch eine Verschlechterung der bestehenden PA-Punkte erfährt – was sicherlich im Interesse aller ist. Ein Verlust ist auf diese Weise für niemanden möglich, einige Spieler werden durch diese Maßnahme sogar einen Tag gewinnen (wenn das kein positiver Side-effect ist).

Beispiele für die Umrechnungen:

1 alter Punkt => Umrechnung auf 50 neue Punkte => 30 Pkt. (3 Tage) + 20 Punkte (geschenkt!)
5 alte Punkte => Umrechnung auf 230 neue Punkte => 200 Pkt. (2 x 14 Tage) + 30 Pkt. (3 Tage) = 31 Tage
50 alte Punkte => Umrechnung auf 2300 neue Punkte => 2300 Pkt. (23 x 14 Tage) = 322 Tage

Wenn man nun die alten mit den neuen Preisen vergleicht, erkennt man, dass die Preise für PA mit kurzen Laufzeiten erhöht wurden. Auf der anderen Seite bleiben die Preise beim Kauf von 5.000 PA-Punkten gleich, hier ist also ein Spielen zu den gleichen Preisen wie vorher möglich.

Wir wissen natürlich, dass eine Preiserhöhung (wenn auch nur partiell) niemals großen Anklang findet. Auf der anderen Seite ist dies die erste Erhöhung der Preise seit ca. 3 Jahren (Anpassung der MwSt. zählt nicht). Der Premium Account hat in den letzten Monaten und Jahren diverse neue Features bekommen (bspw. Die mobile Version in 6.0, Massenrekrutrierung, Berichte direkt in der Dorfübersicht) und wir sind im Vergleich zu vielen anderen Spielen immer noch günstig. Wir denken, dass dies keine außerordentliche Mehrbelastung für den Einzelnen darstellt und hoffen daher auf Euer Verständnis.

Geplant ist, diese Neuerung am 7. April umzusetzen. Bis dahin ist es natürlich noch möglich, PA-Punkte nach dem alten Preissystem zu kaufen.

Florian

P.S.: Dies wird auch noch an alle Spieler per Nachricht im Spiel verschickt.
 

DeletedUser2154

daca nu ai inteles aluzia e treaba ta...adica traim in tara lui papura voda...
@mondenu...nu ai inteles e diferenta la pret...sa iti fac o schema logica sa vezi...
 

DeletedUser4920

50 pp x 46 = 2300 pp = 10 luni

nu e nici o hotie.

- 19.99 euro = > 1500 puncte premium



esti cu 800 de pp mai putin domnu :)


cu aceiasi bani ar trebui sa iti iei 2300 de pp dupa ce iti face conversia dar de unde am eu asigurarea ca nu imi vor pune doar 1500 de pp ? ca doar am cumparat de 20 de euro..
 

DeletedUser2154

si eu va spun de pret...
ma repet...daca acuma pt 14 zile platesti 1,98 euro
dupa data de 8 vei plati pt 14 zile 3,98 euro
 

anomaly23

member
Scor reacție
0
mai bine bei de banii aia si stii o treaba :))
cred ca toate forumurile sunt mai populate in aceasta perioada
 

DeletedUser

tare ar fi sa va luati 50 de pp si sa le transforme in formatul ce va fi , si in loc de 10 luni sa jucati 7 juma ;)

ia citeste ce ai scris.

daca iei 50 de pct pentru 10 luni, le vei lua pana pe data de 8 aprile. dupa data de 8 punctele pe care le ai se inmultesc cu 46 si devin 2300 pct. 2300pct = 10 luni.
 

DeletedUser

scumpire nejustificata

inainte sa scumpeasca contul premium trebuiau sa rezolve intai promlemele cu servarul, ca prea sau inmultit, pana dai niste comenzi innebunesti plus ca mai si cade si nu poti sa mai intri deloc. Sint curios daca au curajul sa justifice intr-un fel scumpirea asta. Sunt curios sa vad cati useri o sa mai cumpere si cati o sa renunte.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus