Intrebari despre Contul Premium

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17947

eu

merci pentru indrumare...sunt curios ce explicatie imi dau...toate cele bune
 

DeletedUser

pot sa transmit puncte premium unei persoane cu care impart legatura de internet?
 

DeletedUser

pot sa transmit puncte premium unei persoane cu care impart legatura de internet?

Puncte premium se pot cumpara doar de pe un cont, si doar de pe o lume. Deci chiar daca imparti legatura de internet, tot tre sa aveti 2 conturi. Deci, n-ai cum sa trimiti puncte premium altui cont. Nu poti sa trimiti nici macar de pe acelasi cont, intre lumile in care joci. Intre conturi, nici atat !
 

DeletedUser

Puncte premium se pot cumpara doar de pe un cont, si doar de pe o lume. Deci chiar daca imparti legatura de internet, tot tre sa aveti 2 conturi. Deci, n-ai cum sa trimiti puncte premium altui cont. Nu poti sa trimiti nici macar de pe acelasi cont, intre lumile in care joci. Intre conturi, nici atat !

omule pe ce lume traiesti???
poti transfera puncte prmiu altui jucator (nu stiu daca e valabil si la cei ce impart aceeasi legatrura de internet...dar cred ca poti :))
si punctele premiu le poti utiliza pe orice lume spre exemplu ai 5 puncte..sa zicem ca folosesti 3 puncte pe L4 iar pe celelalte 2 puncte le poti folosi pe L8, L9... :)
 

DeletedUser4586

Merge si pe legatura de net si pe sitter..Poti sa-i trimiti sitterului tau puncte..
 

DeletedUser

Am un cont pe AlertPay si inca nu am descoperit o metoda eficienta de a tranfera banii de acolo astfel incat sa pot cumpara puncte premium.

Sper sa ma puteti ajuta.
 

DeletedUser18949

cum imi cumpar cont premiu din italia?

cum as putea sa imi cumpar cont premiu din italia k prin sms nu pot si nici macar nu este tara specificata acolo. am incercat de pe cartela de romania cu roamingul activat dar nu merge. cum procedez?
 

DeletedUser4349

cum as putea sa imi cumpar cont premiu din italia k prin sms nu pot si nici macar nu este tara specificata acolo. am incercat de pe cartela de romania cu roamingul activat dar nu merge. cum procedez?

simplu...pui pe cineva din romania sa cumpere si sa-ti trimita punctele...altfel n-ai cum
 

DeletedUser

am o nelamurire am dat mesaj pentru cont premium de 14 zile , creditul mi-a fost luat adik 2 Eur , dar nu am primit nici un mesaj inapoi , ???
 

DeletedUser2154

am o nelamurire am dat mesaj pentru cont premium de 14 zile , creditul mi-a fost luat adik 2 Eur , dar nu am primit nici un mesaj inapoi , ???

mesajul se primeste pe loc cand dai mesaj pentru activare cont premium!!!
daca nu ai primit pana acuma trebuie sa accesezi sistemul de suport...este accesibil tot de unde cumperi premium!!!
 

DeletedUser

Am un cont pe AlertPay si inca nu am descoperit o metoda eficienta de a tranfera banii de acolo astfel incat sa pot cumpara puncte premium.

Sper sa ma puteti ajuta.

daca poti sa faci plati de acolo spre un alt furnizor de servicii de plata in internet se poate rezolva; o sa dureze cateva zile in plus dar ... macar ai rezolvata treaba.

mai precis: eu folosesc moneybookers pentru a face plati in internet, inclusiv pt triburile. transfer din contu bancar banuti la astia (www.moneybookers.com) si de acolo (este acceptata plata de la ei pentru triburile!!!) platesc pt premium. pt a depune bani in contul tau de la moneybookers (dupa ce ti l-ai creat, evident!) se face un transfer bancar catre:

Account holder: Moneybookers Ltd
Bank: Raiffeisen BANK Romania
City/Town: Bucharest 1 ...

etc. gasesti toate informatiile in contul tau dupa ce ti-l faci. de regula dureaza 2-4 zile lucratoare sa-ti ajunga banutii in mb dar dupa aia transferul la triburile se face in cateva minute.

toate bune
 

DeletedUser

si o intrebare:

contu premium iti da automat dreptul de a trimite circulara in trib?
 

DeletedUser

Cred ca da (asta pentru ca poti trimite circulare si in afara tribului cu premium).

Ca sa trimiti circulare te duci pe twstats ro si copiezi lista cu jucatori din trib
Asa dai circulare si fara premium, numai ca e mai greu, poti da mail numai la cate 3 jucatori odata,cred
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu iti da acest drept dar poti folosi http://www.ro.twstats.com/

daca inteleg bine, daca nu am drept de circulara in trib, atunci cand scriu un mesaj nu imi mai apare linkul sa trimit catre tot tribul (adica sa se completeze automat numele tuturor jucatorilor din trib doar apasand linkul respectiv) dar pot sa trimit fara nici o problema copiind de la generatorul de liste de mesage de pe twstats numele tuturor din trib. corect?

scuze, dar peste tot unde am jucat am avut drept de circulara si nu stiu exact cum este fara.
 

DeletedUser

Ai dreptate.Nici eu nu stiu cum e, ca am avut mereu drept de circulara. Premium mai rar asa ca foloseam listele cu nume.
 

DeletedUser2154

daca inteleg bine, daca nu am drept de circulara in trib, atunci cand scriu un mesaj nu imi mai apare linkul sa trimit catre tot tribul (adica sa se completeze automat numele tuturor jucatorilor din trib doar apasand linkul respectiv) dar pot sa trimit fara nici o problema copiind de la generatorul de liste de mesage de pe twstats numele tuturor din trib. corect?

scuze, dar peste tot unde am jucat am avut drept de circulara si nu stiu exact cum este fara.

da foarte corect daca nu ai drept de circulara...premium nu este pt circulara!!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus