Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet

  • Autor subiect DeletedUser24459
  • Data de început

DeletedUser

pai:
adminii sunt oameni (si sunt o mana de oameni)
sunt zeci, daca nu sute de tickete
in max 24 de ore cred
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@ Dr dre. : de regula la primul ticket se raspunde destul de repede. Daca ai in continuare nelamuriri poti sa iti faci rost de niste filme faine ca ai de asteptat pana sa primesti raspuns a 2-a oara. Ca doar sunt si adminii oameni. Nu pot sa blocheze prea multe conturi simultan. :D

@ Noseless Misty Dread : prin familie ma refer si la el. Avem o retea de 5 PC-uri. Fiecare foloseste propriul comp pentru joc. Nu am intrat niciodata pe doua conturi de pe acelasi comp ( desi este permis acest lucru prin regulament )
 

DeletedUser

Nu am intrat niciodata pe doua conturi de pe acelasi comp ( desi este permis acest lucru prin regulament )
Deci recunosti ca ai avut mai mult de un cont prin afirmatia ta :D.
Cel putin asa se intelege ca tu intri pe doua sau mai multe conturi dar nu de pe acelasi calculator ci de pe calculatoare diferite care au aceeasi legatura de net. Daca era vorba de mai multi utilizatori nu spuneai "pe doua conturi" ci probabil foloseai "conturile noastre".
In regulament spune destul de clar ca este voie sa ai un singur cont/lume.
 

DeletedUser27984

deci..au trecut 24 de ore,mi se deblocheaza mie di fratelui meu contul?
Si as vrea sa reclam pe cineva,care are 2 conturi,e vorba de jucatorul "blody miki",de pe lumea a 9-a,cand vorbeam cu el s-a dat de gol ca are si cont in tribul meu THOR,nu am sters mesajele,puteti intra sa verificati de pe contul meu,doar santeti admini si aveti toate datele!
Doar SCRIE CLAR in regulament ca nu are nimeni voie sa aibe ami mult de un cont,nu o sa lasati problema asa,nu?
O zi buna
 

DeletedUser27984

deci..au trecut 24 de ore,mi se deblocheaza mie si fratelui meu contul?
Si as vrea sa reclam pe cineva,care are 2 conturi,e vorba de jucatorul "blody miki",de pe lumea a 9-a,cand vorbeam cu el s-a dat de gol ca are si cont in tribul meu THOR,nu am sters mesajele,puteti intra sa verificati de pe contul meu,doar santeti admini si aveti toate datele!
Doar SCRIE CLAR in regulament ca nu are nimeni voie sa aibe ami mult de un cont,nu o sa lasati problema asa,nu?
O zi buna[/QUOTE]
 

DeletedUser

deci..au trecut 24 de ore,mi se deblocheaza mie di fratelui meu contul?
Si as vrea sa reclam pe cineva,care are 2 conturi,e vorba de jucatorul "blody miki",de pe lumea a 9-a,cand vorbeam cu el s-a dat de gol ca are si cont in tribul meu THOR,nu am sters mesajele,puteti intra sa verificati de pe contul meu,doar santeti admini si aveti toate datele!
Doar SCRIE CLAR in regulament ca nu are nimeni voie sa aibe ami mult de un cont,nu o sa lasati problema asa,nu?
O zi buna

Dar nu cred că scrie undeva, că trebuie să-ţi fie contu' deblocat neapărat după trecerea a 24 de h.
Nu aţi primit nici o pedeapsă prin care să vă fie suspendat un număr de sate ?
 

DeletedUser27984

da nu inteleg de ce sa mi se dea pedeapsa cand nu am facut nimic gresit,am respecat intocmai regulamentul jocilui! Pai nu scriu aici despre problema mea?
 

DeletedUser

Deci recunosti ca ai avut mai mult de un cont prin afirmatia ta :D.
Cel putin asa se intelege ca tu intri pe doua sau mai multe conturi dar nu de pe acelasi calculator ci de pe calculatoare diferite care au aceeasi legatura de net. Daca era vorba de mai multi utilizatori nu spuneai "pe doua conturi" ci probabil foloseai "conturile noastre".
In regulament spune destul de clar ca este voie sa ai un singur cont/lume.

sa inteleg ca tehnologia voastra a ajuns la nivelul in care detecteaza ADN-ul persoanelor care folosesc un cont ... aha, si cand doua conturi au acelasi ADN pac! se blocheaza ... foarte interesant

dupa cum ziceam, eu personal joc pe propriul comp pe un singur cont - varu' joaca pe propriul comp pe un singur cont ... se pare ca s-a produs o eroare de sistem ... putin probabil ca eu si varu' sa impartim acelasi ADN :D ... propun un restart la sistem ... poate isi mai revin senzorii :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sor90in atitudinea asta de mare inteligent nu te ajuta deloc.
ce mai stie si inculta de mine...ati fi avand voi 5 calculatoare in casa, dar e aceeasi legatura de internet.
deci fara ADN....se considera multiacount.
dr..oricum pe forum nu gasesti nici o rezolvare.
sistemul intern de tickete
 

DeletedUser

sor90in atitudinea asta de mare inteligent nu te ajuta deloc.
ce mai stie si inculta de mine...ati fi avand voi 5 calculatoare in casa, dar e aceeasi legatura de internet.
deci fara ADN....se considera multiacount.
dr..oricum pe forum nu gasesti nici o rezolvare.
sistemul intern de tickete

si atunci revin cu intrebarea : de ce patina mea s-a mai bagat chestia cu Impartirea legaturii de internet ? sa pice fraierii in plasa ? sa se streseze un an de zile si sa isi bata joc altii de munca lor ?
 

DeletedUser

sistemul intern de suport.
acolo iti expui cazul si cineva se va ocupa de cazul tau.
LE: daca erai luminat de dinainte, nu te mai plange pe forum.aici nu primesti decat maxim un lin catre sistemul de tikete
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

n-ai pus intrebarea corect: intrebarea ta se adreseaza adminilor nu altor useri
interesat e ca exista un topic numit "Intrebari referitoare la impartirea legaturii de internet " si raspunsul e tot cel standard "sistemul intern de suport. acolo iti expui cazul si cineva se va ocupa de cazul tau."

0511-0712-1916-5063_Pant-less_Man_Whistling_clipart_image.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

doi frati siamezi trebuie sa declare impartirea legaturii de internet?
 

DeletedUser

Da si eu am invatat ca nu e bine sa te loghezi consecutiv. Ni sau inchis ambele conturi si au tinut-o pe a lor ca e un singur jucator. Au zis sa renuntam la un cont asa am facut, dar problema a fost ca am renuntat la cel mai mare, vroiam sa continui cu contul mic de 400 puncte ca avea 3 arme in camera de arme si surpriza trebuia cica restartat si sa continui cu inceput nou.
Asa ca am ramas fara nici un cont practic.
Concluzia regulile astea a lor lasa de dorit ar trebui sa si le completeze. Uneori am impresia ca asta se urmareste si ca-si bat joc de noi.
Asa ca eu am hotarat ca sa nu mai jucam nici unul cu conturi premii, putem si fara, suntem 3 jucatori in casa (nu unul cum zic ei), care mereu am jucat cu conturi premii, da voi renunta la aceasta optiune pe care unii o vor vedea in defavorul meu, pentru ca nu voi ajuta la dezvoltarea acestei batai de joc la adresa noastra si nici nu voi ingrasa nimanui buzunarul doar ca sa ma sfideze ulterior.
Ca sa nu spun ca baietii au renuntat sa joace din acelasi motiv, cand ajungi sa te dezvolti ti se inchide contul ca iar au gasit nici nu visezi ce.
Da, inteleg ca daca esti de rea credinta si interactionezi sau profiti cumva se explica sanctiunile dar cand fiecare iti vezi independent de treaba, doar pentru te-ai logat consecutiv mi se pare prea mult. Da eu recunosc ca am intrat si pe celalalt cont, dar incercam sa invat si le studiam comparativ, si ei o tin pe a lor ca e doar un jucator, cica nu conteaza daca ai legatura de internet impartita.
Ca se profita de dragul regulilor mai inteleg dar cand ajung sa-ti inchida contul din motive inventate si apoi se apuca de verificat la contestatii , sau sa-ti schimbe ei parola(da s-a intamplat si asta si era jucatorul on) e mult prea mult si cica nu se fac abuzuri.
Prin urmare eu nu-mi voi mai da concursul sa intretin asa ceva ca sa-si bata joc ulterior de mine.
 
Sus