Mamut vs. [M~K]

  • Autor subiect DeletedUser20862
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1647

Ar tb sa fiti mandri! Aveti dusman pe unul din cei mai bine clasati jucatori de pe lumea 2 si care are ceva experienta, mai multa de cat o are tot THOR la un loc. Mai exista o vorba din batrani : "Scopul scuza mijloacele", iar scopul lui e sa va alunge de acolo.

P.S. Mi se pare mie, sau te oftici putin? :D:D:D

Ceva pentru tine :)
 

DeletedUser21578

Decat sa iti mai pierzi timpu scriind mesaje atat de lungi incercand sa demonstrezi lucruri care ies din refularea sufletului ca nu e corect ce a facut respectivul chiar daca in adancul sufletului tau ai fi facut si tu la fel, mai bine priveste bine la Gangster si poate inveti si tu ceva.

Viata e precum triburile. O sa primesti multe lovituri de la spate, numai ca jocul asta iti face doar incalzirea.

sa stii ca legendele vorbesc despre oameni care nu obosesc sa citeasca pagini intregi scrise pe hartie... iar unii supereroi citesc chiar sute de pagini, lipite intre ele, care se numesc carti

eu in viata asta nu primesc lovituri; pentru ca, la fel ca si tine, ma adun cu cine ma aseman :)
pot cel mult sa am suparari sau tristeti cand cineva apropiat mie sufera :)

de ce ma bag aici sa ma manance... flamingsii cei roz? buna intrebare - aici dau dovada de infantilism, ai intuit bine

(cineva sa-i impinga fisa si lui gangster ray ca nu sunt in dialog cu el, ci scriu pentru acei copii care nu cred ca scopul vietii este mutu, trisatul este cool si "hoarda mai mare castiga" singura strategie)
 

DeletedUser1647

Tu esti cu capu' fratele meu... sincer... :|

(cineva sa-i impinga fisa si lui gangster ray ca nu sunt in dialog cu el, ci scriu pentru acei copii care nu cred ca scopul vietii este mutu, trisatul este cool si "hoarda mai mare castiga" singura strategie)

Hoarda mai mare castiga?? :| Daca mergeam pe strategia asta crezi ca mai deschideam frontul cu voi? :) odata ce sunteti 700 si noi 100...gandeste-te putin...sau e cam greu, inteleg. ;)

"scriu pentru acei copii care nu cred ca scopul vietii este mutu"

Nu prea inteleg ce ai vrut sa zici aici, probabil nici tu nu stii... dar... pentru tine asa ca sa stii in cont, cei care ti-au raspuns nu sunt chiar copii, poate au dost candva. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21578

pentru cei chiar incepatori in acest joc

atacurile in jocul "triburile" se dau de la SAT la SAT; astfel, 1 jucator cu 3 sate poate avea hoarda mai mare decat 2 jucatori cu un sat

3 x 1 = 3
1 x 2 = 2
3 > 2

de asemenea, si in cazul in care avem doi jucatori cu 1 sat, in conditiile in care 1 jucator a inceput jocul cu 1 saptamana inaintea altuia, acel jucator va avea hoarda mai mare :)

forumul nu imi permite sa fac si desene

mai departe, imi fac datoria sa va informez - FARA COMENTARII :)) :


madalin-16 atacă Lietzensee (828|526)
13.02.09 15:50:56
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-13.2%

Moral: 100%

Agresor: madalin-16
Sat: satul lui madalin-16 (830|525) K58

Număr: 150 0 0 50 0 0 0 0 0 0 1 1
Pierderi: 150 0 0 50 0 0 0 0 0 0 1 1


Apărător: Charlottenburg
Sat: Lietzensee (828|526) K58


TornadoMonile 1 (805|572)
Expediat 05.03.09 03:07
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

16.7%
Moral: 100%


Bonus de noapte pentru apărători

Agresor: shai than
Sat: satul lui shai than (739|540) K57

Număr: 3268 4017 0 148 418 0 0 4 0 0 0 0
Pierderi: 2480 3048 0 89 17 0 0 3 0 0 0 0


Apărător: TornadoMobile x
Sat: TornadoMonile 1 (805|572) K58

Număr: 379 103 299 103 96 143 0 53 0 0 0 0
Pierderi: 379 103 299 103 96 143 0 53 0 0 0 0

Religie: Unităţile au fost credincioase
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1647

pentru cei chiar incepatori in acest joc

atacurile in jocul "triburile" se dau de la SAT la SAT; astfel, 1 jucator cu 3 sate poate avea hoarda mai mare decat 2 jucatori cu un sat

3 x 1 = 3
1 x 2 = 2
3 > 2

de asemenea, si in cazul in care avem doi jucatori cu 1 sat, in conditiile in care 1 jucator a inceput jocul cu 1 saptamana inaintea altuia, acel jucator va avea hoarda mai mare :)

Nu inteleg ce vrei sa spui ca si la sate sunteti in fata noastra. :|
[M~K] - 533 sate
THOR - 1273 sate


forumul nu imi permite sa fac si desene

mai departe, imi fac datoria sa va informez - FARA COMENTARII :)) :


madalin-16 atacă Lietzensee (828|526)
13.02.09 15:50:56
Apărătorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-13.2%

Moral: 100%

Agresor: madalin-16
Sat: satul lui madalin-16 (830|525) K58

Număr: 150 0 0 50 0 0 0 0 0 0 1 1
Pierderi: 150 0 0 50 0 0 0 0 0 0 1 1


Apărător: Charlottenburg
Sat: Lietzensee (828|526) K58


Da, e un atac cu nobil dupa ce curatarea a fost facuta, bv lu' Charlottenburg pentru dodge...ce vezi rau la atacul asta?? ca e cu apararea??? :| Daca satul e curat nu prea conteaza cu ce trimiti nobilii.


TornadoMonile 1 (805|572)
Expediat 05.03.09 03:07
Agresorul a câştigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)

16.7%
Moral: 100%


Bonus de noapte pentru apărători

Agresor: shai than
Sat: satul lui shai than (739|540) K57

Număr: 3268 4017 0 148 418 0 0 4 0 0 0 0
Pierderi: 2480 3048 0 89 17 0 0 3 0 0 0 0


Apărător: TornadoMobile x
Sat: TornadoMonile 1 (805|572) K58

Număr: 379 103 299 103 96 143 0 53 0 0 0 0
Pierderi: 379 103 299 103 96 143 0 53 0 0 0 0

Religie: Unităţile au fost credincioase

Shai Than isi face ofensiva. Si-a distrus muuult defence ca sa isi faca offence pentru voi ;) , mai vorbim intr-o saptamana cand o sa vedeti cum ataca el. :eek:
 

DeletedUser21578

STR, aveti grija de academia voastra MK, pentru ca inainte de a fi voi aliati, vipera statea cumiiiiinte sub bolovaaan!

da, ma rog, scoala de corectie, nu denigram cuvantul academie...
academie de purtatori de șiș si ochitori de omoplati

cum vreti voi sa-i ziceti :D

ce sa mai zic eu pe foooorum... ca sa nu se duca nivelul discutiei la negativ... DA!

test de personalitate
"cand joc carti, ma uit la cartile celui cu care joc daca nu e atent"
inseamna ca sunt
a) smecher
b) jalnic
c) nesemnificativ

cand vreau sa castig intr-un joc
a) lupt
b) gandesc si lupt
c) pun pe cineva de 10 ori mai puternic sa-mi poarte lupta

cand vad pe cineva mai slab
a) il distrug
b) il chinui
c) il ajut sa creasca

cine e in spania
a) alissa
b) alfthor kee
c) ambii

:D
 

DeletedUser1647

STR, aveti grija de academia voastra MK, pentru ca inainte de a fi voi aliati, vipera statea cumiiiiinte sub bolovaaan!

da, ma rog, scoala de corectie, nu denigram cuvantul academie...
academie de purtatori de șiș si ochitori de omoplati

cum vreti voi sa-i ziceti :D

ce sa mai zic eu pe foooorum... ca sa nu se duca nivelul discutiei la negativ... DA!

test de personalitate
"cand joc carti, ma uit la cartile celui cu care joc daca nu e atent"
inseamna ca sunt
a) smecher
b) jalnic
c) nesemnificativ

cand vreau sa castig intr-un joc
a) lupt
b) gandesc si lupt
c) pun pe cineva de 10 ori mai puternic sa-mi poarte lupta

cand vad pe cineva mai slab
a) il distrug
b) il chinui
c) il ajut sa creasca

cine e in spania
a) alissa
b) alfthor kee
c) ambii

:D


Hai ca ai devenit penibil si discutia noastra nu mai are rost. Am zis ceva de =STR= dar tu nu prea stii sa citesti... foarte bine ...atunci asa sa fie... noi academia =STR= o sa va distrugem. Salut!

Side 1:
Tribes: [M~K]
Players:

Side 2:
Tribes: THOR
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 42
Tabăra 2: 0
Diferență: 42

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 132,611
Tabăra 2: 0
Diferență: 132,611

image.php
 

DeletedUser21578

Mai exista o vorba din batrani : "Scopul scuza mijloacele", iar scopul lui e sa va alunge de acolo.

nu e vorba din batrani, adica nu e populara, ci a scris-o un nene intr-o carte. google pentru detalii.

cautati pe-aici pe forum si veti gasi codurile care trebuie trimise adminului general al triburile, "lamine" pentru ca sa va creasca mai repede armata... sa va atingeti scopurile prin orice mijloc...

Lista de rang a triburilor de pe continent 58
K58
Rang Numele tribului Puncte Sate
1 [M~K] 1,94 Mio. 486
2 THOR 779.183 259
3 =StR= 614.174 149

Ca sate K58
486+259=745
745/259=2,87 - aproape 3 (trei) ori
Ca puncte K58
1.940.000+614.174=2.554.174
2.554.174/779.183=3,27 - de peste 3 (trei) ori
Uau - faceti-ne o demonstratie de strategie - cum pot 3 sa invinga 1!!!
Si in conditiile ACESTEA... mai este nevoie sa si te uiti in carti! Si sa stergi din forum!


L9
Rang Numele tribului Punctajul celor mai buni 40 jucători Punctaj total Membri Medie de puncte jucători Sate Medie de puncte sat
8 =StR= 3.085.695 7.937.109 287 27.655 1646 4.822
67 [M~K] 1.328.361 2.065.137 119 17.354 514 4.018
74 THOR 1.176.373 3.516.517 739 4.758 1277 2.754

Ca sate L9
1.646+514=2.160
2.160/1.277=1.69

Ca puncte L9
7.937.109+2.065.137=10.002.246
10.002.246/3.516.517=2.84

Imi cer scuze, am masurat ceva gresit - proportiile nu sunt 10 la 1 nicaieri - nu'sh ce-am adunat pe-acolo la momentul ala de mi-a dat 10 la 1...

Se mai stie ca in THOR sunt multi incepatori (ceea ce e o rusine doar in lumea voastra... de pe unde vin eu incepator<>lamer, pentru ca incepatorul invata repede, lamerul nu percuteaza nimic pentru ca se crede tare).
Iar despre aliatii THOR - sa-mi spuneti, va rog, ce lupte ati avut cu ei! :))

Deci, dragi jucatori, pe K58 THOR lupta 1 contra 3. Acolo e "razboiul" mk-ului. Si STR-ul... in randul de mai jos se afla motivul care ma face sa ma abtin de la a face misto...
Pe L9, aproximativ 1 contra 2, chiar 1 la 3 daca luam in considerare jucatorii mici din THOR (care sunt multi). La nivel global sa zicem ca STR mai pot sa-si arate obrazul, pentru ca se bat si cu CK... hai sa zicem ca sunt totusi onorabili (de aceea nu fac bascalie de STR pentru ca nu ar fi corect... ei chiar joaca!)

DUPA TOATE CALCULELE SI ORICUM AR FI SUCITE CIFRELE, RAMANE VALABILA UNICA STRATEGIE PE CARE AM VAZUT-O PANA ACUM:
Gramada mai mare castiga! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8307

anakinx a spus:
cineva sa-i impinga fisa si lui gangster ray ca nu sunt in dialog cu el, ci scriu pentru acei copii care nu cred ca scopul vietii este mutu, trisatul este cool si "hoarda mai mare castiga" singura strategie

Din pacate nu ai inteles ce trebuia. Nu am zis ca trisatul e cool. Dar daca consider ca ce a facut Gangster inseamna trisare, atunci sa sti ca aceasta "trisarea" face parte din joc. Cum la CS e optiunea sa te folosesti de bugurile harti(la de_dust2 cum pleci la de la terro pe balcon, cand o iei la dreapta, e o cutie in fata ta. Daca arunci acolo un flash, orbesc toti ct dar nu si terro:D;). Daca ar fi sa privesc prin prisma ta asta se cheama trisare. Dar nu e! ) asa e si in a iti ruga un prieten sa isi faca un cont si sa intre in tribul advers.
 

DeletedUser21578

atunci sa sti ca aceasta "trisarea" face parte din joc.

nici macar eu nu am replica la asa ceva


Cum la CS e optiunea sa te folosesti de bugurile harti(la de_dust2 cum pleci la de la terro pe balcon, cand o iei la dreapta, e o cutie in fata ta. Daca arunci acolo un flash, orbesc toti ct dar nu si terro:D;).

unde in regulamentu CS este specifica expres ca este interzisa chestia asta?
porbabil ca e pusa cutia aia chiar de programatori, fiind un simplu "easter egg"
in regulamentul "triburile" scrie clar ca nu ai voie sa-ti faci mai multe conturi

asa e si in a iti ruga un prieten sa isi faca un cont si sa intre in tribul advers.
avem urmatorul tabel cu doua coloane:

samurai --- ninja
luptator --- asasin
strateg --- intrigant
leu --- sarpe
antreprenor --- bisnitar

si asa mai departe

nu este NIMIC rusinos in a fi in coloana 2 - este coloana care lucreaza fara onoare, uneltind si distrugand; dar chiar si asa, ceea ce fac ei este OK, pentru ca efectele sunt nebanuite (cum ar fi rasul cu lacrimi din THOR)

problema - si cauza de imi pierd eu vremea postand aici - este cand sarpele zice ca e leu
nu e voieeee - serpii stau cu serpii si primesc admiratia serpilor, leii stau cu leii si primesc admiratia leilor; nu amestecam borcanele ca nu e bine

ca in jocuri - sniperul e sniper, bereta verde e bereta verde :))
(ca tocmai joc commandos strike force... gozdila stie!!!)

spionul e spion, cavaleria e cavalerie...
 

DeletedUser

Revenind la titlul topicului, e greu sa misti un trib mamut, am fost in unul pe lumea 6 si m-am lasat acolo exact din cauza asta, din totalul jucatorilor sa spunem ca aveam cam 20 % jucatori care aveau tupeul sa atace inamicul, din acest procent poate nici jumatate nu stiau sa atace eficient ca sa ia un sat. Cu 10 % jucatori activi nu ai cum sa suplinesti nestiinta sau ,,entuziasmul" la ceilalti 90 %...si vorbim de un trib de un trib din top 10.
Revenind la cele 2 triburi de aici, cu 100 de jucatori care sunt toti cu bulina verde...pt ca altfel nu rezisti la noi in trib.. poti sa faci mai multe decit cu 700, pt ca gradul de jucatori activi si cu experienta e mult mai mare, iar daca ataca si organizat se schimba fundamental problemele.
 

DeletedUser8307

Dar cine are multi cont?

Tot nu intelegi, aceasta actiune face parte din joc.
E imoral in viata reala, dar ceea ce sa intamplat sa intamplat intr-un joc.

La CS, e imoral in viata reala sa ucizi pe cineva, dar ceea ce sa intamplat sa intamplat intr-un joc.

Este o vorba: "Nu te mai chinui sa ii citesti maimutei Nietzsche ca nu o faci sa inteleaga in veci spusele lui"
 

DeletedUser1647

" Nu te pune cu prostu' ca are mintea odihnita"

Eu chiar nu imi mai bat capul sa ii explic unui n00b ce inseamna triburile si care sunt regulile si ce e moral/imoral sa faci in trib. Lasati-l in treaba lui, poate si eu eram ca el la inceput... vroiam succes si nu stiam cum sa mi-l fac asa ca ieseam pe extern cu tot felul de penibilitati, partea buna e ca eu ma simteam bine. Poate o sa ajunga si el vreodata ca noi, pe l9 nu cred ca e in k58 din pacate, si atunci o sa inteleaga ce intelegem si noi acum si poate cand eram ca el nu intelegeam.

Oricum il respect pe acest om dintr-un singur motiv. Pentru ca nu e curva ca toti din Thor. Acolo toti care au gura mare si au ceva de spus impotriva noastra sunt la 50-100 de ore distanta, macar el este in K58, pot spune ca are acest drept sa comenteze... [chiar daca si el se afla intr-un "mic nucleu" Thor]
 

DeletedUser15403

" Nu te pune cu prostu' ca are mintea odihnita"

Eu chiar nu imi mai bat capul sa ii explic unui n00b ce inseamna triburile si care sunt regulile si ce e moral/imoral sa faci in trib. Lasati-l in treaba lui, poate si eu eram ca el la inceput... vroiam succes si nu stiam cum sa mi-l fac asa ca ieseam pe extern cu tot felul de penibilitati, partea buna e ca eu ma simteam bine. Poate o sa ajunga si el vreodata ca noi, pe l9 nu cred ca e in k58 din pacate, si atunci o sa inteleaga ce intelegem si noi acum si poate cand eram ca el nu intelegeam.

Oricum il respect pe acest om dintr-un singur motiv. Pentru ca nu e curva ca toti din Thor. Acolo toti care au gura mare si au ceva de spus impotriva noastra sunt la 50-100 de ore distanta, macar el este in K58, pot spune ca are acest drept sa comenteze... [chiar daca si el se afla intr-un "mic nucleu" Thor]

Sincer esti de joasa speta baiete du-te frate si lasa-ne
tu care te lauzi cu statisticile alea de ce concediezi jucatorii din tribul tau inainte de inobilare?ca sa demonstrezi ce ? ca esti tare? .nu cred ca noi am inceput acest razboi ci tu ne-ai provocat .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1647

Sincer esti de joasa speta baiete du-te frate si lasa-ne
tu care te lauzi cu statisticile alea de ce concediezi jucatorii din tribul tau inainte de inobilare?ca sa demonstrezi ce ? ca esti tare? .nu cred ca noi am inceput acest razboi ci tu ne-ai provocat .

Off... mai veniti multi cu chestii de genu??
Statisticile arata clar ca suntem in fata voastra... plus ca aici pe forum daca vreti sa va creada cineva trebuie sa veniti cu dovezi/statistici... nu doar cu vorbe. Vezi cum vin eu si fa si tu la fel cu dovezi... in afara de The Gothic care acel cont a stat o luna la mine in sitting si apoi ala s-a intors si dupa 2 zile iar inactiv, normal ca l-am concediat... ca a doua zi voi l-ati inobilat e coincidenta...dar ok sa zicem ca tine. Adu dovada in afara de The Gothic ca am dat noi pe unu afara inainte sa il inobilati.
 

DeletedUser15403

vom gasi noi si cartita sau cartitele din tribul nostru si atunci sa vedem.statistici reale.nu cred ca a fost o coincidenta faza concedierea vrei doar ca statistica ta sa arate impecabil.dar stiu vorba aia ulciorul spart nu merge de multe ori la apa
 

DeletedUser1647

vom gasi noi si cartita sau cartitele din tribul nostru si atunci sa vedem.statistici reale.nu cred ca a fost o coincidenta faza concedierea vrei doar ca statistica ta sa arate impecabil.dar stiu vorba aia ulciorul spart nu merge de multe ori la apa

Statisticile sunt 100% reale, nu stiu ce vrei mai real decat tw-stats.
Aa.. sau zici ca nu sunt reale ca avem spy la voi.

Eu cred ca suntem chit la faza asta ... aveti spion la noi, mai bine zis spioanca. O mai tinem putin ca sa va suparati cand vedeti ca nu o sa aveti niciodata organizarea si activitatea noastra iar apoi o sa se trezeasca fara sate.

NU nega ca a fost testata..i s-a trimis mesaj la prima suspiciune, mesaj doar ei cu titlul 'circulara' si un continut care doar ea l-a prim si a doua zi am vz la voi pe forum mesajul...deci ciocu' mic si joc de glezne.

Succes in razboi!
 

DeletedUser15403

discutam la sfarsitul lui cine e mai bun.cel mai bun sa castige
 

DeletedUser21578

Agresor: ndanl
Sat: 0001 (794|556) K57

Număr: 0 0 0 0 0 100 0 0 0 0 1 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 100 0 0 0 0 1 1


Apărător: andreeacico
Sat: M@rte 1 (793|553) K57

Pierderi: 29 8 0 0 0 8 4 0 0 0 0

primul nobil dilit

Agresor: ndanl
Sat: 0001 (794|556) K57

Număr: 0 0 0 0 0 100 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 100 0 0 0 0 0 1


Apărător: andreeacico
Sat: M@rte 1 (793|553) K57

Pierderi: 22 6 0 0 0 6 3 0 0 0 0 0

Religie: Unităţile au fost credincioase
al 2lea nobil dilit

ndanl
Sat: 0001 (794|556) K57

Număr: 0 0 0 0 0 100 0 0 0 0 0 1
Pierderi: 0 0 0 0 0 100 0 0 0 0 0 1


Apărător: andreeacico
Sat: M@rte 1 (793|553) K57

Pierderi: 22 6 0 0 0 6 3 0 0 0 0 0

Religie: Unităţile au fost credincioase

si al 3lea nobil dilit,hihihihi

o fatuca din THOR :)
lectie pentru practicantii de scopulscuzamijloacele de cum se joaca FRUMOS
(ar fi buna de profesoara in academia... )

stiti bancul cu "assss vrea sa fiu o lebadusssssa?"... apare la primul tipar in forumul thor!!!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus