Mamut vs. [M~K]

  • Autor subiect DeletedUser20862
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1647

Depaseam 20 de pagini daca ieseam si noi pe extern cu fiecare dodge facut.... asta nu mai e de mult un motiv de lauda, dar in fine... pt incepatori poate e. :eek:
 

DeletedUser

dap.. aici e cam grelut un pic sa faci niste atacuri din diferite sate in aceeasi secunda... cine a jucat Travian stie de ce ** eu acu... si tehnicile de dogde sunt un pic mai bogate in triburi, in fine felicitari doamne/domnisoarei cu un dodge reusit ;)
cine stie poate alta data nu o sa aiba posibilitatea :p
 

DeletedUser21578

deja ma simt relaxat pentru ca vad ca exista si alte voci... incepusem sa cred ca sunt triburi formate dintr-o singura persoana

invit si incepatorii sa scrie - asa cum smecherii de prin daciile papuc din bucuresti nu si-au luat sosea, nici smecherii de-aici nu si-au luat forum - nu va fie jena sa postati absolut otice vreti, doar sa fie on-topic; nu raspundeti la mizerii si atat - se va gasi si cineva sa va raspunda civilizat

reamintesc tuturor contextul acestui razboi, verificabil in topuri
K58 - THOR vs. alianta "strategi dar multi" - lupta 1 la 3 (1 sat la 3 sate)
Lumea 9 - THOR vs. alianta "strategi dar multi" - lupta 1 la 2, chiar 1 la 3 daca avem in vedere ce se intampla de fapt (la fel, vorbind ca sate - ca atacurile se dau de la sat la sat)

anakinx - over and out :)
 

DeletedUser1647

Hey, baietii din =HIT= [fostu =STR=], voi de ce trimiteti curtea nobila la atac pe astia din Thor?? Ei asa sustin! :)

G7777777 în data de 19.03. la ora 21:53
ba sunteti nemilosi sunt atacat din nou cu curtea nobila baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu mai am nici o trupa sprijin urgent!!!
 

DeletedUser

Hey, baietii din =HIT= [fostu =STR=], voi de ce trimiteti curtea nobila la atac pe astia din Thor?? Ei asa sustin! :)
:D
Taci ma! Cand oi lua o curte nobila, dau in tine cu ea de nu te vezi :D
:D

Anyway Felicitari MK, se stia de la inceput care va fi rezultatul...:p

LE:
deja ma simt relaxat pentru ca vad ca exista si alte voci... incepusem sa cred ca sunt triburi formate dintr-o singura persoana

invit si incepatorii sa scrie - asa cum smecherii de prin daciile papuc din bucuresti nu si-au luat sosea, nici smecherii de-aici nu si-au luat forum - nu va fie jena sa postati absolut otice vreti, doar sa fie on-topic; nu raspundeti la mizerii si atat - se va gasi si cineva sa va raspunda civilizat

reamintesc tuturor contextul acestui razboi, verificabil in topuri
K58 - THOR vs. alianta "strategi dar multi" - lupta 1 la 3 (1 sat la 3 sate)
Lumea 9 - THOR vs. alianta "strategi dar multi" - lupta 1 la 2, chiar 1 la 3 daca avem in vedere ce se intampla de fapt (la fel, vorbind ca sate - ca atacurile se dau de la sat la sat)

anakinx - over and out :)


:D:D:D


Din cate am vazut pe cate lumi am mai jucat lupta 1 la 3 aduce si avantaje nu numai dezavantaje. Cu o organizare de fier cu zone blindate, poti invinge un trib de 3 ori mai numeros...


Nu te mai agita ca domnul gangster te`a lasat fara trib sau fara **** ce... pune mana si joaca, iar daca esti adevarat conducator vei reusi sa ii organizezi.

P.S - Daca reusesti sa organizezi un mamut iti dau un premiu :D:D:D


2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare".
Urmatorul post de genul acesta se sanctioneaza cu 5 puncte!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser21578

Din cate am vazut pe cate lumi am mai jucat lupta 1 la 3 aduce si avantaje nu numai dezavantaje.

ar trebui facuta o culegere de vorbe adanci, atat de puternice incat distrug orice replica

trece lebedele-n zare... eu ma uit, ele dispare...
si tot asa

amaratul de mine tot nu intelege unde e "strategia" in a ataca 3 la 1

un jucator cu adevarat bun stie sa atace si cu zidul
dar trebuie sa fie puternic motivat

http://www.twosparrowsproductions.biz/images/HampsterShirt.gif

later edit:
hai c-am reusit sa adun de-un hattrick!!!

1) Singur in careu, unghi imposibil si...
aceasta "trisarea" face parte din joc.

2) De la mare distanta de poarta, un sut de precizie...
Din cate am vazut pe cate lumi am mai jucat lupta 1 la 3 aduce si avantaje nu numai dezavantaje.

3) Si cel mai frumos gol, executie superba cu calcaiul, dar era propria poarta...
Dupa ce ca joci murdar te mai si lauzi... loool ;)

(multumesc adminilor pentru indulgenta :) - asta e categoria - "politica si propaganda", iar scopul meu a fost sa arat ca in acest razboi THOR = joc pe triburile iar mk+str sau cum le mai zice = smecherii la limita si incalcand regulamentul+cuceriri facute 100% prin simpla forta bruta, fiind 3 la 1)

cum ar fi - 30 intr-o jumatate, cu 3 portari, si 11 in cealalta?...

later LATER edit:
in nici un exemplu dat de mine pe-aici n-a fost vreun dodge - celor carora le vine greu sa creada cand am zis ca e LAMER - CHIAR ESTE :) ... nu faceam metafore si nici nu eram rau :)

fiti jucatori BUNI - niciodata un jucator bun nu va rade de incepatori si niciodata un jucator bun nu va trisa, pentru ca trisand strica 2 lucruri: 1) placerea de a castiga si 2) placerea de a juca a celui care pierde; si cel care pierde are o satisfactie cand este invins "pe drept" si are ce invata (vezi si cazul apararii cu 1250 de catapulte + flama :D); dar daca este invins prin trisare, cel invins are greata in loc de admiratie :)

imi cer scuze ca v-am plictisit si ca insist sa ma bag in seama in joaca copiilor :)

de data asta CHIAR over and out!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1647

Side 1:
Tribes: [M~K]
Players:

Side 2:
Tribes: THOR
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 103
Tabăra 2: 3
Diferență: 100

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 344,863
Tabăra 2: 21,765
Diferență: 323,098

image.php
 

DeletedUser1647

Side 1:
Tribes: [M~K]
Players:

Side 2:
Tribes: THOR
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 124
Tabăra 2: 3
Diferență: 121

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 442,980
Tabăra 2: 21,765
Diferență: 421,215

image.php
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: [M~K]
Players:

Side 2:
Tribes: THOR
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 124
Tabăra 2: 3
Diferență: 121

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 442,980
Tabăra 2: 21,765
Diferență: 421,215

image.php

Tot așa a rămas [M~K] -ul :rolleyes: !
THOR au fost , și vor rămâne fermieri profesioniști ; Au cu ce se mândrii !:p
 

DeletedUser

Sper ca nu ati uitat ca acest forum are un regulament, regulament ce trebuie respectat.

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile".

1.7. Puteti folosi diferite metode pentru a va provoca "dusmanii" din joc in sectiunea "Politica si Propaganda", atata timp cat toate argumentele voastre sunt legate exclusiv de joc. Atacurile la persoana nu sunt tolerate nicaieri, atat pe forum cat si prin sistemul intern de mesagerie.

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.
 

DeletedUser

salut, sunt kato din thor! aveti dreptate intr-o privinta, avem multi jucatori incepatori in trib! habar nu au de multe dar cu rabdare o sa invete! :) din pacate nu au experienta altor lumi ca voi! asta este, nimeni nu e perfect! insa sa nu uitam ca pana una alta ati castigat niste lupte in nici un caz razboiul! :) din pacate pentru voi si din fericire pentru mine sunt departe de voi! :D pana ajungeti langa mine (daca sunteti in stare sa ajungeti) am timp sa mai invat ceva! am inteles ca pe lumea 2 sunteti lideri! felicitari! :) insa aici nu e lumea 2! si ca sa aveti acelasi rezultat este mult de munca! personal nu cred ca o sa reusiti sa repetati performanta din nou! este doar o parere!:) succes pe viitor si o zi buna in continuare! :)
 

DeletedUser

din pacate pentru voi si din fericire pentru mine sunt departe de voi!:)

Tare rau replica asta.

am inteles ca pe lumea 2 sunteti lideri! felicitari! :) insa aici nu e lumea 2! si ca sa aveti acelasi rezultat este mult de munca!

Intereseaza-te cam de cand sunt ei liderii pe L2 sau cam de cand sunt ei in top 10 .

personal nu cred ca o sa reusiti sa repetati performanta din nou! este doar o parere!:) succes pe viitor si o zi buna in continuare! :)

Asta nu se poate .. Lumea asta numai are cum sa imi scape...
 

DeletedUser

imi cer scuze ca imi spun parerea in acest topic si nu am legatura cu aceste 2 triburi...kato79.. cand vezi ca tribul tau a pierdut peste 100 de sate si voi a-ti luat de la ei 3 sate , nu mai incerca sa zici ca tu esti departe de ei si nu stiu ce....pe lumea 2 sunt in tribul care avem war cu tribul in care e G.Ray,dar doar G.Ray e care are numele la fel ca pe lumea 9..poate sunt si altii si au alt nume si eu nu stiu , sunt vreo 10 triburi care sunt in top 10 si el putea sa fie in ele dar a vrut sa isi faca tribul lui si sa arate ca il poate face un trib care face fata la dusmani...nu neaparat sa fie in top...nici macar nu am vorbit vreodata cu el dar mi se pare un jucator foarte bun ..oricum in locul tau eu nu as posta nimic din moment ce voi pierdeti
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sincer nu stiu daca ai citit ce am scris corleone! iovu a citit si crede el ca a punctat decisiv! :D aici in declaratii, ca doar este propaganda, am fost cat se poate de sincer! bag seama ca trebuie sa ma repet dragilor!:) ganster ray e cumva tribul vostru??? nu am pomenit nimic de el! :)) ati luat 100 de sate? felicitari! asta a fost, ce vrei sa plang dupa ele?? :) iovu, ma bucur sa vad ca esti increzator! dar mai este pana atunci! muuult tare! pana una alta aveti un continent acolo! mare scofala! mai sunt o gramada!:)) asa ca spor la joc! si apropo, in caz de nu ai vazut, lumea asta, 9, nu se reduce la doua triburi oricat am dori noi sa fie asa! eu joc de placere, altii joaca pentru puncte, "faima"..... diferenta majora dintre triburile noatre este componenta lor! voi aveti jucatori experimentati la noi sunt multi incepatori! de undeva trebuie sa inceapa si ei! si intrebare pentru voi: unde este gloria cand 3 jucatori buni se arunca pe 1 incepator???? a stiu, nu incalcati nici o regula!:D cu jucatori experimentati si activi toti facem performanta! e simplu! insa surpriza baieti, nu toti sunt la voi in trib! si este o chestie doar de timp pana nimeriti pe teritoriul unui trib mai selectiv cu jucatorii sai! ;)
 

DeletedUser

nu stiuj ce sa zic...in acest moment sunt in =StR= ...dintro simpla coincidentza...am plecat din thor....la FotR...FotR poarta un razboi foarte greu..si a fuzionat cu STR....asa am ajuns acolo...cei din M~K sunt jucatori experimentatzi..pe cand thor are jucatori de toate categoriile....de la incepatori pana la profesionisti...deci...nu stiu ce sa zic..bafta in continuare....:D:D:D
 

DeletedUser1647

kato, tribul meu nu are nici cea mai mica legatura cu lumea 2. Eu sunt singurul din trib de la mine care joaca si pe lumea 2, tribul in care sunt pe lumea 2 sau o parte din ei joaca aici sub numele de GT.
 

DeletedUser

kato pai de ce sa stea un singur jucator o saptamana sa ia satele altui jucator cand i le poate lua imediat cu inca 2 colegi:D
 

DeletedUser

: unde este gloria cand 3 jucatori buni se arunca pe 1 incepator???? a stiu, nu incalcati nici o regula!:D cu jucatori experimentati si activi toti facem performanta! e simplu! QUOTE]

Ironie ---> :Bine spus ... pai atunci scrieti si voi langa numele fiecarui jucator [ incepator sau experT ] ca sa sarim pe experti.

Prietene noi de unde sa stim ca persoana pe care o atacam noi este incepatoare sau profesionista .. ?! Sau vrei dupa ce ii dau Adeziunea la nivel 27 si imi trimite mesaj de genul " vreau si eu sa cresc te rog nu imi lua satul " dar la profil are pus sabii .. scuturi :) mesaje cu 20 de aliati personali [ pintre care 10 numai joaca pe lumea respectiva ca au fost inobilati iar ceilalti 10 sunt pe k4 ] sau mesaje cum ca daca il spionez inseamna razboi si imi va lua si aerul pe care il respir pentru insolenta mea :)

Cand am inceput eu sa joc triburile.ro ma rugam de toti sa ma invete si pe mine si stateam citeam pe forum ce ziceau si tot m-am prins de joc am fost curios sa vad ce face fiecare trupa ce viteze au .. [ Pe vreamea cand am inceput eu pe L1 exista inca o functie intr-un trib , al II lea om din trib nu era Diplomatu era " Vistieru " , ehh dala am fost eu si am invatat imi trimiteau toti resurse.


Si inca ceva , incepator inseamna sub 4000 de puncTe , din moment ce deja au mai mult de 2 sate inseamna ca a invatat cu ce se mananca jocu asta.

Pe ScurT : Numai cauta scuze unor jucatori incapabili sa termine ceva ce au terminaT. DIn moment ce m-am inscris pe Lumea asta ... nu m-am inscris sa fiu jucator de duzina .
 

DeletedUser

e greu sa stim care jucator este jucator si care nu! :) asta e! noi ca trib suntem foarte permisivi, acceptam incepatori! o fi bine nu o fi bine, timpul va decide!:) razboiul este inceput, aveti mult in fata, 100 de sate la 3 este o performanta, oricat de orb ai fi!:)) ce vreau sa zic, este ca deocamdata suntem la inceput!!! si ca nu suntem doar 2 triburi pe lumea a 9-a ca sa putem face afirmatii hazardate ca "lumea asta nu are cum sa-mi scape"! am decenta sa recunosc ca in momentul de fata sunteti superiori ca organizare si atac! :) dar pana la a castiga razboiul este cale foarte lunga!:) aveti respectul nostru ca adversari! dar nu faceti greseala sa va subapreciati dusmanul!;) sau aplicati o veche lege a razboiului: "nu luati ultima speranta dusmanului"!!! ca o sa apare regrete!:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus