Jucatorul de triburi perfect

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

sa zic si eu citeva cuvinte :

1. Perfect pt cine ?
a) inno ? --> ala care baga cit mai mult premium {sunt curios cine detine topul Puyut probabil}
b) trib --> ala care sta 24/24 si ajuta pe toata lumea incepatori avansati etc.. cred ca stie toata lumea
c) el -->24/24 rade tot fara dicriminare de trib aliati si probabil are multi cont

tema mi se pare eluziva atit timp cit nu precizeaza obiectu perfectiuni si cum unele sunt antagonice si raspunsurile se incadreaza in mai multe directii

La multi ani !!!,
desi personal cred ca triburile isi are zilele numarabile
 

DeletedUser

Tribunul
adiman78
ak-orochimaru-ak
alfonso de leon (nu stiu nick-ul sau real , stiu doar ca este unul din conducatorii tribului HAITA(tribul original))
Illidan stormrage
cristian ciura octav


si lista poate continua.


nu pot spune ca sunt perfecti , dar sunt cei mai apropiati de perfectiune de pe serverul romanesc , fiind jucatori care joaca bine in toate etapele..atat la start , cat si la sate multe....daca cineva vrea sa ma contrazica , nu cred ca poate :)

am avut onoarea de a colabora cu unii din ei , si nu vorbesc "din exterior".

Deja ma simt flatat :D

Nici nu stii cum bate inima in mine :)))


EU cred ca pot , m`i se pare o aberatie sa compari pe Illidan stormrage si cristian ciura octav cu ak-orochimaru-ak dar asta e doar parerea mea nu arunca cu pietre

Stai linistit ramos ca nu mai sunt noob-ul ala care il stiai tu de pe L14 :D
Am invatat meserie destul de bine de la Alkesh si Adiman78 + am capatat experienta destul de multa pe L14

Am jucat in echipa atat cu ciura (pe L15 in c-noobs sau ceva de genu asta) cat si cu illidan pe L17 dar m-am lasat repede si eram destul de noob asa ca nu stiu ce le poate capul in comparatie cu mine

Pot sa spun ca datorez foarte multe GOD-ului pentru ca am devenit foarte bun defender (as fi vrut sa fur de la tine si partea cu atacul unde te pricepeai foarte bine dupa parerea mea)

Tot respectul pentru ei si pentru tot ce au facut pe .ro pana acum


desi am vreo 2 ani in plus de triburi in fata lui orochimaru....am invatat o gramada de lucruri de la el din punct de vedere al jocului...asta m-a determinat sa il includ in acest top :)

Si o sa te mai invat cand o sa am ocazia si o sa prind si eu lucruri noi

Deocamdata iti invat copii sa joace :D


Revenind la subiect


Jucatorul perfect.... in primul rand trebuie sa fie cel mai mare trisor (aici nu ma refer la scripturi care iti fac automat trupe, cum se tot zvoneste)

Fiind cel mai mare trisor, trebuie sa fi si cel mai bun in a fenta adminii in asa fel incat sa nu fie prins niciodata (daca adminii inchid ochii nu se pune)

Avand cele doua calitati ar trebui sa stie la perfectie atacuri la milisecunde (nu secunda) , splituri perfecte ...etc.
Trebuie sa fie un bun strateg si sa gaseasca scurtaturi in ceea ce lucreaza pentru a putea sa isi faca munca mult mai usoara (exemplu : cand organizezi atacuri pe sute de sate, cand faci echilibrari de resurse etc)

Si daca mai are si onoare si cuvant , dupa parerea mea e perfect !

Ma enumar printre jucatorii care stiu multe trucuri pe triburile si mi-am marit si numarul de ore de stat pe triburile. Pot sa zic ca mi-am tinut contul nonstop activ si totusi....niciodata nu am reusit sa tin pasul cu adiman78

Dupa parerea mea el e cel care se apropie cel mai mult de perfectiune
 

DeletedUser

Hmm, jucatorul perfect !?

Nu exista asa ceva... in primul rand trebuie sa "cuprinzi o gama variata".. cum ar fii:

Un strateg foarte bun
O defensiva foarte "buna" (nu exista asa ceva, dar sunt cateva organizari strategice care nu le faci fata)
Un atac eficient in toate cazurile (adica sa stie cum sa atace defensiva inamica indiferent de situatie)
Care sta non-stop pe joc (si vorbesc serios, non-stop)
Etc.

Un strateg bun ar fi mazare, o defensiva buna ar fi criogenix, atac eficient ar fi ramos, dar intra si damatis (ambii L 14), jucator non-stop.. inca nu s-a inventat decat co-player.. mai este pana intram in varianta robotica.

Un jucator apropiat de perfectiune, este, intr-adevar, ak-orochimaru-ak, dar si Illidan Stormrage (wladimir - starter) - dupa parerea mea.

Toate acestea fiind spuse.. sa ma semnez (FrunZa), poate unii nu ma stiu drept mister. :D
 

DeletedUser

ak-orochimaru-ak
Illidan stormrage
pe cristian ciura octav il scot din top pt ca nu i-am monitorizat evolutia cu toate ca a fost in trib cu mine pe 26.
Dati-mi voie sa il implic si pe sebica19.

Nu vreau sa incep cu o remarca anu' nou, tinand cont ca nu am dormit si abia am ajuns acasa, dar nu ma pot abtine punand o intrebare fireasca:
Jucatori mari de triburi sunt astia 3? :confused::confused:
Haideti sa va spun eu cate ceva despre ei .
De cate ori ati vazut ca au depasit 1 mil de puncte pe vre-o lume si daca au depasit au mai realizat ceva?
Facand un monolog, va dau eu raspunsul :
-Nu, nu au facut nimic! Intra la inceput stau on 23/24 ore, fac nobil repede si innobileaza noobi , in momentul cand jocul se complica se lasa invocand eternele scuze de timp ( dar pana atunci aveau timp berechet ).E posibil ca si strategi sa fie buni, nu stiu pt ca nu am jucat niciodata cu ei si nici nu mi-am dorit cu toate ca am avut ocazia!
Revenind la pupaturile in dos pe care le vad in acest topic, va rog sa cititi cu atentie ce am scris si poate va deschid putin ochii spre adevar.

Nu stiu de cand jucati voi insa eu pot spune ca stiu 3 jucatori cu adevarat buni , nu perfecti, nu aproape de perfectiune, si anume :

Necunoscutul - pe forumul extern MR.B
Sisisi
si
Tic-tac
- as putea sa mai adaog pe Magnatu , dar vedem cum se comporta :p

Nu o sa incep cu mesaje pompoase de genu: "mi-a fost dat de la D-zeu pt ca i-am intalnit" , ci pur si simplu sunt jucatori f buni.

Nu uitati : acest joc se invata in o luna daca ai 2 neuroni functionabili si te lasi rapid de plictiseala


Eu va doresc un an nou asa cum doriti sa il aveti, prosperitate, si multa sanatate!
La multi ani!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40250

Daca facem mucegai la neuron nu-i bine...

Incepi sa fi :confused::eek: si putin c:Dcalar
 

DeletedUser

Nokia ai mare dreptate, dar eu am jucat alaturi de cei "niminalizati" de mine si dupa ce au sarit de 1 milion puncte, chiar si peste 4-5 milioane.

Garantez.
 

DeletedUser40250

Tot te saturi odata...Ca doar nu-i WOW sa vezi cum se lupta,questuri sau alte chesti...
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
E impropriu spus ca te aperi cu atacul...dar poti face split cu trupe de atac in situatia in care nici o alta varianta nu iti mai este la indemana ( split cu defensiva sau recuperarea ).
 

DeletedUser

ak-orochimaru-ak
Illidan stormrage
pe cristian ciura octav il scot din top pt ca nu i-am monitorizat evolutia cu toate ca a fost in trib cu mine pe 26.
Dati-mi voie sa il implic si pe sebica19.

Nu vreau sa incep cu o remarca anu' nou, tinand cont ca nu am dormit si abia am ajuns acasa, dar nu ma pot abtine punand o intrebare fireasca:
Jucatori mari de triburi sunt astia 3? :confused::confused:
Haideti sa va spun eu cate ceva despre ei .
De cate ori ati vazut ca au depasit 1 mil de puncte pe vre-o lume si daca au depasit au mai realizat ceva?
Facand un monolog, va dau eu raspunsul :
-Nu, nu au facut nimic! Intra la inceput stau on 23/24 ore, fac nobil repede si innobileaza noobi , in momentul cand jocul se complica se lasa invocand eternele scuze de timp ( dar pana atunci aveau timp berechet ).E posibil ca si strategi sa fie buni, nu stiu pt ca nu am jucat niciodata cu ei si nici nu mi-am dorit cu toate ca am avut ocazia!
Revenind la pupaturile in dos pe care le vad in acest topic, va rog sa cititi cu atentie ce am scris si poate va deschid putin ochii spre adevar.

Nu stiu de cand jucati voi insa eu pot spune ca stiu 3 jucatori cu adevarat buni , nu perfecti, nu aproape de perfectiune, si anume :

Necunoscutul - pe forumul extern MR.B
Sisisi
si
Tic-tac
- as putea sa mai adaog pe Magnatu , dar vedem cum se comporta :p

Nu o sa incep cu mesaje pompoase de genu: "mi-a fost dat de la D-zeu pt ca i-am intalnit" , ci pur si simplu sunt jucatori f buni.

Nu uitati : acest joc se invata in o luna daca ai 2 neuroni functionabili si te lasi rapid de plictiseala


Eu va doresc un an nou asa cum doriti sa il aveti, prosperitate, si multa sanatate!
La multi ani!

Ha Ha, asta se refera la mine in special :D
Pai scuzatine domnul nokia dar un trib asa bun ca voi nu a fost in stare sa ia niste amarate de sate goale de la jucatori sitteriti de mine care mai erau si in centrul vostru inseamna ca nu sunt chiar atat de noob

Si eu nu bag niciodata motive, dar tu intotdeauna privesti din exterior si nu din interior mai ales incidentul de pe L26, asa ca nu ai de unde sa stii ce si cum
A fost o palma pentru mine si probabil o sa imi mai iau destule pana o sa invat cum trebuie sa joc si sa nu mai fiu fraier

si...degeaba esti bun daca nu joci

de exemplu sisisi joaca cu mine pe clasica si sincer...nu prea da mare lucru din el si nici nu a dat de cand a intrat cu noi in echipa dar ne e drag si nu ii reprosam nimic.

Cred ca fiecare isi cunoaste jucatorii care au jucat alaturi de ei sau impotriva lor si fiecare isi nominalizeaza cate unu, doi , cinci jucatori

cei cu care am jucat nu prea s-au ridicat la asteptarile mele, de aceea nu il nominalizez decat pe adiman78 dar sunt sigur ca sunt jucatori cel putin lafel de buni ca el

Astept sa ii intalnesc

Imi spune si mie un jucator perfect cum te aperi cu atacul?

Pai in general jucatorii buni joaca pe atac asa ca atunci cand dau trenulete, pe ultimii 3 nobili trebuie sa aibe putine trupe asa ca faci splituri cu usorii si catapulte si incerci sa tai nobilii

Un exemplu...pe L23 iam taiat 3 nobili lui kimosabe pentru ca ia dat cu 50 de topoare si eu bagasem toata usoara care o aveam in sat atunci


Depinde cine te ataca si depinde cat risti

poate sa bage in al 2-lea si al 3-lea trupe mai multe si tu sa ii bagi splitul intre ei si atunci e posibil sa iti moara...

Eu de obicei bag ori intre toti nobilii ori il prind pe al 2-lea si ultimul, dar cum am zis...depinde de cine te ataca
 

DeletedUser

Multumesc, chiar eram curios, ia sa vedem daca pot face split :))
 

DeletedUser41215

Parerea mea este ca nu exista jucatorul perfect , insa exista jucatori foarte buni .

Acum bineinteles ca fiecare nominalizeaza din punctul sau de vedere si corect ar fi macar in cunostinta de cauza .

Totusi daca nu ai interactionat cu anumiti jucatori sa stii de ce sunt capabili te poti lua si dupa performanta , pe o singura lume poate fi intamplare , insa pe mai multe nu poate fi ***ncidenta .Daca ar fi sa dau cateva nume : Illidan stormrage , Zammolxe , Sisisi , Alkesh , M&M , Cristian Ciura Octav , Sebica si multi altii .

Afirm asta si dupa performanta si pt ca am avut ocazia sa joc cu ei pe diverse lumi .

Pe Ak-Orochimaru-Ak nu-l cunosc , doar ca mi se pare departe de a fi asociat cu Illidan Stormarage sau Cristian Ciura Octav , in primul rand nu vad sa fi avut vreo performanta , in al doilea rand recunoaste ca a fost noob pe L14 , ceilalti sunt mai batrani :) , ca a invatat sa dea si el un split sau poate ca face joc foarte bun in echipa( nu contest asta) bravo lui , dar aici se discuta despre jucatori ( individualitati) nu despre triburi ,joc in echipa,se mai poate spune si ca jucatorii fac tribul e si asta adevarat dar ma abat de la topic.

Deasemenea nu sunt de acord cu afirmatii de genu ca x e f bun in atac y e foarte bun in aparare asta depinde de ce trupe faci mai mult si nu cred ca cine joaca f bine in atac nu poate face acelasi lucru si in aparare , exceptand roboteii care mai prind si ei in zbor cate ceva (deja isi spun ca sunt jucatori experimentati de acum) si nu se pot adapta la situatia pe harta.

Iar notiunea de starter e deranjanta , se uita ca e totusi un joc , omul joaca cat vrea si cat ii place nu trebuie sa se scuze daca renunta, doar daca a intrat cu echipa si a promis ceva inainte, sa nu mai mentionez ca dupa o perioada apar innobilari interne si clasamentul jucatorilor nu mai e asa corect, plus mie personal imi pare plictisitor sa dai mii de atacuri , ma refer de la 3-4 milioane de pcte incolo.

N-am nimic personal cu nimeni :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vorbesti de jucatori, te uiti la ODA.

poti avea contul in interiorul tribului tau dincolo de bataia nobililor si doar ataci fara stresul de a fi si tu atacat la randul tau , asta te face jucator bun ? iti dau exemplu concret ( pe privat sa nu-l fac de ras pe forum ) de jucator rang 1 agresori pe lumea pe care joaca si stii cum a ajuns sus ? atacand tot ce era barbar sau intern in primul rand ca la innobilari e praf si pulbere .

jucator bun e ala care cauta granita in primul rand si nu fuge de ea , abia apoi vorbim de restul calitatilor

ps : uite un print screen cu innobilarile unui rang 1 oda
6911yo.png
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

Daca tot vreti sa vorbim de jucatori,sa va zic si parerea mea..

Cel mai bun jucator din Romania e Illidan Stormrage(is ultimu om care poate fi acuzat de subiectivism dat fiind faptul ca m-am si certat cu el de alungul timpului)..Illidan era cel mai bun cand noi eram copii pe jocu asta..pe l6 eu jucam undeva prin k45 si adunam sate de 1k sa prind top 100 cand el nu avea ce discuta cu nimeni..clasamentul era 1)Illidan,2)oaia,3)phaenton..ceva de genu..plus ca el facea ce vroia si pe .net si multi habar nu au de asta..

Cel mai calculat jucator de pe .ro e Zammolxe..

Cel mai bun strateg de .ro cred ca e Martzian..bate mult din gura si ai impresia ca are dreptate tot timpu..nici nu am jucat cu el,da cand vedeam cate-un post de-a lui,imi dadeam ochii peste cap

Cea mai buna jucatoare de pe .ro e Cucubaux..mai sunt doamne capabile,da pe ea o puteai lasa cu sittere in granita si juca aproape la fel de bine ca cei mai buni baieti

Cel mai destept jucator cred ca e Rhadookoo..e si bun omul,dar de fiecare data cand spune ceva,are logica,coerenta si o doza de ironie

sisisi e un jucator foarte bun..o legenda pe jocul asta,dar nu cred ca poate fi cel mai bun

jucatori vechi ca uscatelul,tribunul,puyut,leulgreu,mazare..etc,is jucatori buni,nume mari,doar ca,Usain bolt te bate si la 100 de metrii,te bate si la 400,si daca se ambitioneaza te bate si la 5000 de metrii..ei te bat doar la proba lor

In privinta lui Adiman si Alkesh,va rog eu frumos terminati..daca ajungem sa apreciem niste jucatori blindati pana in dinti cu toate smecheriile posibile si imposibile e grav...face-ti diferenta dintre jucator si cont

Cam asa vad eu lucrurile,dar oricum,titlurile is fictive cum am afirmat si cu cateva pagini in urma,asa ca,nu merita sa se bata nimeni pentru ele
 

mamulus

member
Scor reacție
0
Jucatorul perfect.. ala de joaca doar de placere si sa se relaxeze , daca-l stiti sa ma anuntati si pe mine!
 

DeletedUser

Parerea mea este ca nu exista jucatorul perfect , insa exista jucatori foarte buni .

Acum bineinteles ca fiecare nominalizeaza din punctul sau de vedere si corect ar fi macar in cunostinta de cauza .

Totusi daca nu ai interactionat cu anumiti jucatori sa stii de ce sunt capabili te poti lua si dupa performanta , pe o singura lume poate fi intamplare , insa pe mai multe nu poate fi ***ncidenta .Daca ar fi sa dau cateva nume : Illidan stormrage , Zammolxe , Sisisi , Alkesh , M&M , Cristian Ciura Octav , Sebica si multi altii .

Afirm asta si dupa performanta si pt ca am avut ocazia sa joc cu ei pe diverse lumi .

Pe Ak-Orochimaru-Ak nu-l cunosc , doar ca mi se pare departe de a fi asociat cu Illidan Stormarage sau Cristian Ciura Octav , in primul rand nu vad sa fi avut vreo performanta , in al doilea rand recunoaste ca a fost noob pe L14 , ceilalti sunt mai batrani :) , ca a invatat sa dea si el un split sau poate ca face joc foarte bun in echipa( nu contest asta) bravo lui , dar aici se discuta despre jucatori ( individualitati) nu despre triburi ,joc in echipa,se mai poate spune si ca jucatorii fac tribul e si asta adevarat dar ma abat de la topic.

Deasemenea nu sunt de acord cu afirmatii de genu ca x e f bun in atac y e foarte bun in aparare asta depinde de ce trupe faci mai mult si nu cred ca cine joaca f bine in atac nu poate face acelasi lucru si in aparare , exceptand roboteii care mai prind si ei in zbor cate ceva (deja isi spun ca sunt jucatori experimentati de acum) si nu se pot adapta la situatia pe harta.

Iar notiunea de starter e deranjanta , se uita ca e totusi un joc , omul joaca cat vrea si cat ii place nu trebuie sa se scuze daca renunta, doar daca a intrat cu echipa si a promis ceva inainte, sa nu mai mentionez ca dupa o perioada apar innobilari interne si clasamentul jucatorilor nu mai e asa corect, plus mie personal imi pare plictisitor sa dai mii de atacuri , ma refer de la 3-4 milioane de pcte incolo.

N-am nimic personal cu nimeni :)


defapt nu e plictisitor, e foarte greu si stresant de dat un atac bine organizat cand ai foarte multe sate

mie mi se pare greu de la 12 mil in colo, deja ai prea multe sate de atac si nu mai faci fata sa le dai cum trebuie si le dai la intamplare

pai oricine a fost noob la inceput si eu am inceput sa joc triburile de pe L14 si acolo am invatat cam 80% din ceea ce stiu

Am avut ocazia sa joc in echipa lui Borgora si maggini6 si dupa retragerea lor am jucat alaturi de echipa lui ramos4venom iar acum joc alaturi de circari acolo

Oricum eu nu am nevoie sa fiu in niciun clasament, doar ca ii multumesc lui claudiu si lui frunza ca imi apreciaza munca depusa pana acum. Vreau sa imi vad de jocul si echipa mea si sa ma distrez atat cat pot si imi permite timpul


Dupa parerea mea conteaza cat de bun atacator sau defender esti

De exemplu...unui bun atacator si slab defender ii trebuie un numar mai mare de sate de aparare sau suport din trib mai mult pentru a face fata

Unui defender bun ii trebuie mult atac si putin deff deoarece se descurca foarte bine cu putina defensiva care o are

Aceasta logica am deduso din jocul meu deoarece mereu fac foarte mult atac desii nu prea ma pricep sa iau sate dar imi este foarte usor sa ma apar


Oricum jucatorul perfect se va naste atunci cand va fi formata o echipa din cei mai buni jucatori de pe .ro si se vor sincroniza foarte bine

Nu exista jucator foarte bun fara o echipa macar buna asa ca jucator perfect nu poate exista fara o echipa extrem de buna


Eu personal stiu ca pe lista cu jucatori foarte buni , te aflii si tu London
 

DeletedUser39475

Jocul asta il joci ca sa te distrezi si sa-ti mai omori timpul liber, inclusiv timpul de somn. :))

Si parerea mea este ca degeaba sunt vecin, cu al mai al dracu jucator de triburi, daca atunci cand incerc sa cooperez cu el, ma ia cu aroganta. Conteaza sa joci cu 2-3 oameni pe care te poti baza si care ar da si ultima lance pentru tine. Eu pe aia in consider jucatorii perfecti !

Imi aduc aminte de lumea 20, unde cu jucatori gen Titan04, oanacristina85, Luyssa23 sau titibat( nu titularul contului ) am facut istorie in granita ( bineinteles, daca vad acum postul meu dusmanii de atunci o sa zica ca a fost o granita numa' cu inactivi si conturi fantoma :)) ). Dar ne intelegeam. Eu aveam nevoie de un sprijin dupa ultimul nobl. Imediat apelam si nu se punea problema. La fel si in cazaul meu. Acum am dat un exemplu banal... Nu sunt ei cei mai buni jucatori de triburi si nu tind ei catre perfectiune, dar am colaborat excelent in zona ! Inca odata repet, pentru mine asta conteaza si asta inseamna sa fi perfect ! Arta jocului consta in colaborare si milisecunde ! Cu asta am spus totul ! :D

Bafta tuturor ! :) Si sa ajungem toti ca Misu Viteazu ( Nu m-am putut abtine sa nu nominalizez si favoritul meu :)) ) .
 

DeletedUser

Sincer daca lasa gap-ul la 50 mili atunci se facea diferenta intre jucatorii buni si noobi

acum oricine face splituri cand ai 300 mili intre primul si al 4-lea nobil


oana chiar colaboreaza foarte bine si nu tine cont ca da sate atata timp cat merge treaba

pe L14 a fost singura dispusa sa imi dea sate pe granita
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus